Úvodní stránka


MALÁ CENA PLZNĚ 2016

V sobotu 24.9. jsme byli pořadateli dalšího kola Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů. Byla jím naše tradiční MALÁ CENA PLZNĚ. Za krásného podzimního počasí se jí zúčastnilo na 90 závodníků a závodnic do 15-ti let z dvanácti oddílů celé ČR. Naše PSC reprezentovaly 4 závodnice, když řada dalších členů se zúčasnila důležitých plaveckých závodů, byli zraněni, nebo nemocní. V M-ČR v moderním trojboji - U15 - nás reprezentovaly naše závodnice Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ, které již mají bohaté zkušennosti z předchozích kláni v ČPM. V našem závodu potvrdily svou současnou příslušnost ke špičce závodnic ČR v této věkové kategorii. Verča s Míšou získaly fantastické 1.místo v soutěži družstev. Míša pak skončila třetí v této soutěži mezi děvčaty. Výborně jí sekundovala Verča svým čtvrtým místem a oceněním za nejlepší výsledek v plavání mezi všemi děvčaty. Velkou radost nám pak udělala Klárka PANÝRKOVÁ, která obsadila krásné 3.místo v kategorii děvčat U13. Obě posledně jmenované svým výsledkem splnily limit, který je opravňuje k zařazení do Sportovního střediska ČSMP pro rok 2017. Závod se trochu nevydařil jen Katce CHOCHOLATÉ, která ve své věkové kategorii U13 obsadila 10.místo. Koukněte na fotky...

DĚVČATA, VELKÁ GRATULACE


Publikováno 25. 9. 2016 5:40

ČPM 2016 POKRAČOVAL 5.KOLEM - "Podzimní cenou Prahy"

V neděli 11.9. se sešlo v Praze na Julisce více jak 170 závodníků z celé ČR, aby společně absolvovali první poprázdninové kolo ČPM 2016. Bylo mezi nimi i 6 členů našeho PSC. V kategorii U17 se představila Terka LAŠTOVKOVÁ, v kategorii U15 Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ a v kategorii U13 pak Klárka PANÝRKOVÁ, Katka CHOCHOLATÁ a její bratr Tomáš. Závod jim zpestřilo setkání s olympijským vítězem z Londýna a úspěšným účastníkem LOH v Riu - Davidem Svobodou.

Nejlépe si vedla Míša Štěrbová v kategorii U15. Výborně zaplavala a zaběhala a po výrazném zlepšení ve střelecké disciplíně obsadila konečné krásné 3.místo. Solidně jí sekundovala páta Verča Píclová, kterou o lepší umístění připravila zcela nepovedená střelba. Výborně si vedl i Tomáš Chocholatý v kategorii U13. Výborně zaplaval a díky solidnímu běhu obsadil konečné 6.místo mezi 22 závodníky této věkové kategorie. Naše děvčata ve stejné kategorii také nezklamala a 9.místo Klárky Panýrkové a 10.Katky Chocholaté mezi 23 závodnicemi je potřeba také ocenit. V kategorii U17 si pak Terka Laštovková vytvořila letošní nejlepší výkony jak v plavání, tak i v KOMBI disciplíně. Fotogalerie z Podzimní ceny...

V dalším kole ČPM, kterým je naše "MALÁ CENA PLZNĚ" 24.září /ta je současně i M-ČR kategorie U15/ se tak máme jistě na co těšit.


Publikováno 12. 9. 2016 3:34

BÁRA MÁ ZA VÍKEND DVA TITULY MISTRA SVĚTA

Nedlouho po své úspěšné účasti na LOH v Riu, Bára absolvovala s výborným výsledkem i MS Laser Run v Portugalsku /klasická KOMBI disciplína z mod.pětiboje, tj 4x800 m běh spojený se 4x střelbou z laserové pistole/. Závodu se zúčastnilo více jak 400 závodníků z 22 zermí. Bára zazářila a veze si z této akce titul Mistryně světa mezi ženami. V soutěži MIX štafet pak s Ondrou Polívkou získala na tomto MS svůj další titul, opět za 1.místo. Úspěšní byli i další naši závodníci ČR. Titul mistra světa v kategorii mužů získal Ondra Polívka, v soutěži juniorů pak Martin Vlach. Bronzem je doplnil v kategorii mužů ještě Ondra Svěchota. První fotky z akce...

NEJEN PROTO BÁŘE, ALE I VŠEM OSTATNÍM VELKÁ GRATULACE


Publikováno 4. 9. 2016 19:28

JE PO LOH V RIU, ALE MY POKRAČUJEME

LOH v Riu skončily za účasti naší Báry, ale činnost našeho PSC dále pokračuje. Již v sobotu 20.srpna se nechaly vidět naše starší "juniorky" - Renata Štěrbová, Markéta Šantínová a Adéla Štěrbová, které absolvovaly v Plzni běžecký závod Run Tour. Nutno je pochválit. Ve vedru odvedly výborný výkon, za který stoji připomenout 2.místo Markéty ve své kategorii. Verča Píclová a Míša Štěrbová odjely na letní soustředění s Plaveckým klubem Slávia VŠ Plzeň, Terka Laštovková pak absolvuje v následujícím týdnu soustředění se Šermířským oddílem TJ Lokomotiva Plzeň. Terka zvládne v průběhu šermířského soustředění ještě i účast na MC AKM Viktoria Plzeň v atletice. A poté již začne nejen škola, ale i důležité akce našich členů a to nejen v našem sportu. Jen v září  např. 2 kola ČPM 2016 Kladenská cena a 6.kolo ČPM v Plzni, plavecké závody /VC Chomutova/, atletika /závěrečná kola oblastních mistrovství družstev žaček/ a šerm /Cena Sokola Plzeň/.

!!! 24.září jsme pořadateli MC Plzně v moderním trojboji, který je současně i M-ČR v kategorii U15 !!!

A tady několik fotek...


Publikováno 21. 8. 2016 10:18

NAŠE BÁRA A LETNÍ OH 2016 V RIU KROK ZA KROKEM

A 18.srpna to vypuklo. 36 nejlepších nominovaných pětibojařek ze všech kontinentů si dalo dostaveníčko v Riu. Mezi nimi i současná nejlepší členka našeho PSC Bára KODEDOVÁ.

Do závodu vstoupila Bára základním kolem v šermu, kde šermuje každý s každým na jeden vítězný zásah. Pokud vítězný zásah nedosáhne do 1 minuty ani jeden ze závodníků, jsou oba poraženi. Pětibojařky tak absolvují celkem 35 náročných zápasů a za 70% vítězství /tj.25/ obdrží 250 bodů. Za každý zásah nad a pod tuto hranici je jim připočteno/odečteno 6 bodů. A Bára zvládla svou první disciplínu na jedničku. Díky výbornému závěru /8 vítězství v řadě/ skončila svůj závod s bilancí 20-ti výher a jen 15-ti porážek, což v závěru představuje dělené 8.-10.místo z 36 závodnic po šermířské disciplíně a zisk 220 bodů. Stojí zde za to připomenout, že se Bára díky vážnému zranění pravého ramene musela přeorientovat na šerm levou rukou. Naše blahopřání je proto zcela na místě. Jen tak dál.

Plavání na 200m volný způsob, kde je limit pro zisk 250 bodů čas 2:30 a za každou vteřinu pod a nad se připočítává/odečítá 12bodů, není nejsilnější disciplínou naší závodnice. Věříme ale, že se s plaveckou částí závodu vypořádá stejně dobře, jako se šermem. A Bára opět nezklamala. Dosáhla času 2:24,70, což představuje 266 bodů. Tento čas je nejen jedním z jejích nejlepších v letošním roce,  ale je dokonce lepší než její čas dosažený ve Finále Světového poháru 2016 v USA, kde skončila celkově devátá. V plavecké části závodu jí patří ale až 34.místo.

Šermířské bonusové kolo,  které po plavání následuje je novinkou v soutěžích mod.pětiboje. Je zajímavé tím, že se nešermuje v hale, ale pro zpestření našeho sportu venku. Jak ? Na základě současného pořadí šermuje nejprve poslední s předposledním v čase 45 vteřin, vítěz zůstává a připojí se na něj další lepší závodník a tak to pokračuje. Za vítězství si závodník připisuje 1 bod. Po ukončení této části je pak teprve vyhlášeno pořadí po dvou disciplínách soutěže. Bára svůj zápas v bonusovém kole prohrála a nepřipisuje si tedy k šermířskému výsledku z hlavního kola žádný bod. Je tak po 2 disciplínách na 22.místě.

Nic se neděje.Teď přijdou parádní disciplíny Báry - jízda a KOMBI.

Ale s výsledkem své jízdy nebude Bára určitě spokojená. Po dvou odmítnutí skoku koněm /-2x10 bodů/, nabrala další trestné body za překročení času parkuru a celkový výsledek jízdy - 249 bodů z 300 možných, představuje 28.místo v této jezdecké disciplíně. Malou náplastí nad výsledkem Báry může snad být jen to, že na stejném koni současná nejlepší pětibojařka světa - Lena Schoneborn - jízdu /pro 4 odmítnutí poslušnosti koněm/ nedokončila.

26.místo v celkovém pořadí po jízdě však moc nadějí na výrazné vylepšení dosavadního pořadí prostřednictvím KOMBI disciplíny Báře nedává.

A závěrečná disciplína také na pořadí Báry již nic nezměnila. V této zajímavé disciplíně jde o spojení 4 běhů na 800m a stejného počtu střeleb z laserové pistole.

Bára se proto loučí s LOH v Riu celkovým 26.místem, ale s výkony za které se nemusí stydět.

A my děkujeme Báře za vzornou reprezentaci našeho PSC. Vždyť již její účast na LOH v Riu je obrovským úspěchem naší závodnice a obrovskou propagací našeho PSC.

A dovolte na závěr připomenout slova barona Pierre de Coubertaina, zakladatele novodobých OH v roce 1911 na adresu moderního pětiboje :

"Ten, kdo je schopen obstát v takové soutěži /MP/ až do konce, je excelentní sportovec po všech stránkách, bez ohledu na to zda zvítězil, nebo nezvítězil".

A  PROTO  BÁRO  JEŠTĚ  JEDNOU  NÁŠ  DÍK.           JSME NA TEBE HRDÍ.

>>> Malá fotogalerie z Ria <<<


Publikováno 18. 8. 2016 20:33

ZÁVOD BÁRY NA LOH SE KVAPEM BLÍŽÍ

Dnes, v sobotu 13.8., odlétla do dějiště LOH v Riu členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Před odjezdem však ještě navštívila svou rodnou Plzeň, kde stihla nejen besedu s ČsRo v Olympijském parku Plzeň 2016, ale v doprovodu předsedy PSC J.Voldřicha navšívila i některá sportoviště sportů, které mají blízko k našemu krásnému, ale nesmírně náročnému sportu - modernímu pětiboji. 18. a 19.srpna jí pak v Riu čeká zatím nejdůležitější závod její sportovní kaiéry. Držte jí s námi palce.


Publikováno 13. 8. 2016 16:39

LÉTO A ČLENOVÉ PSC

Po plánovaném aktivním odpočinku vyplněném mj.dovolenými našich členů s rodiči, zahájí naše PSC 4.8. svou běžnou činnost. Srpen využijeme k účasti našich členů nejen na běžných trénincích a na vlastním soustředění PSC, ale i k jejich účasti na atletickém soustředění AKM Viktoria Plzeň a soustředěních šermířského oddílu Loko Plzeň a Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. 24.srpna se  zúčastníme atlet.závodů "MC Plzně", kterou pořádá AKM Viktoria. Řada našich členů využije prázdnin k účasti na silničních bězích a soutěžích v triatlonu a duatlonu. Budme se aktivně podílet i na štafetě organizované v Plzni k LOH "Cesta  do Ria".

19.srpna pak budeme ale  všichni s napětím sledovat boj naší Báry na LOH v Riu. Že jí budeme držet všechny palce a přát co největší úspěch je samozřejmostí. Všichni to můžou také sledovat i na televizních velkoplošných obrazovkách přímo v Olympijském parku "FANDÍ CELÁ PLZEŇ" v Amfiteátru za OC Plaza v Plzni. 20.srpna budeme pak samozřejmě fandit v boji na OH i našim klukům - Davidovi Svobodovi a Honzovi Kufovi.

Veškerá naše prázdninová tréninková snaha bude směřovat  k prvním akcím měsíce září, kterými budou :

4.září - šermířský turnaj "Pohár Sokola Plzeň - Petřín"

6.září - 3.kolo Obl.mistrovství atlet.družstev starších žaček v Klatovech

8.září - 4.kolo Obl.mistrovství atlet.družstev mladších žaček v Nýřanech

11.září - 5.kolo Českého poháru mládeže "Kladenská cena"

24.září - 6.závod ČPM "MC Plzně 2016" jejímž pořadatelem je naše PSC a bude uspořádána i jako otevřený závod v moderním dvojboji pro kategorie ročníků narození 2004 a ml.

V září se tak máme na co těšit.


Publikováno 14. 7. 2016 8:57

PŘED OLYMPIÁDOU JEŠTĚ ME V BULHARSKU

4. - 10.července se koná v hlavním městě Bulharska - Sofii - Mistrovství Evropy mužů a žen v moderním pětiboji. 4.července bylo zahájeno soutěží ženských štafet, kdy se ve své jediné soutěži tohoto ME představila i naše Bára Kodedová, dnes již jistá účastnice LOH v Riu. Spolu s Bárou tvořila dvojici pro tuto soutěž Lenka Bilková, závodnice Dukly Praha. V závodě odvedly obě závodnice to, na co v současné době mají. Po pasivní bilanci v šermu /20V a 24P/, průměrně zaplavaly /2x100m v celkovém čase 2:13,65/, solidně zajely koně /4.m./ a v KOMBI disciplíně si jen pohlídaly celkové 8.místo v soutěži ženských štafet. A co na to reprez.trenér J.Kučera ? : "Holky měly myslet na lepší výsledek. Jízda byla jediný bezchybný výkon. Ve všech dalších byla menší či větší rezerva".

Do individuálního závodu žen ale již naše Bára nenastoupí. Po květnovém, tolik úspěšném, Finále SP dlouho marodila. Měla pět týdnů velice omezený trénink a nyní se potřebuje především připravovat s výhledem na olympiádu. Do té zbývá sedm týdnů, což je relativně krátká doba. "Nenašli jsme důvod, proč by měla jít individuální závod", dodává reprezentační trenér Jakub Kučera. Vrací se proto ihned do Prahy.


Publikováno 4. 7. 2016 20:36

A JE TO TADY. NAŠE BÁRA JEDE DO RIA

Konečné rozhodnutí Světové federace moderního pětiboje /UIPM/ k nominaci sportovců na XXXI.OH 2016 v Riu je tady. A pro nás je nesmírně radostné. Nejlepší současná členka našeho Pětibojařského sportovního centra v Plzni - Bára KODEDOVÁ - mezi těmito sportovci bude a jako jediná závodnice ČR má právo /spolu s dalšími 2 reprezentanty ČR Davidem Svobodou a Honzou Kufem/ na této největší sportovní události letošního roku reprezentovat nejen ČR, ale i naše Pětibojařské sportovní centrum. Jde samozřejmě o největší životní i sportovní úspěch Báry a my jsme přesvědčeni, že se ani při vlastní soutěži na těchto OH neztratí. Budeme jí držet palce a 19.srpna všichni fandit. A na závěr ještě slova Báry : "Těším se moc. Popravdě, když mi to trenér volal, měla jsem slzy v očích. Po tomhle roce chci ukončit kariéru, lepší konec jsem si ani nemohla přát".

OBROVSKÁ GRATULACE BÁŘE K JEJÍMU ŽIVOTNÍMU ÚSPĚCHU

!! 19.srpna jí budeme samozřejmě všichni držet palce !!

Fotogalerie - Bára a pětiboj


Publikováno 16. 6. 2016 15:57

MS 2016 Moskva - Naše Bára bojovala o OH v Riu

25./semifinálový závod/ a 27.květen/případné finále/ byly pro současnou jedničku našeho PSC - Báru Kodedovou, rozhodující v boji o účast na letošních OH v Brazílii. Nejde o přímý postup, ale o postup ze světového žebříčku nejlepších moderních pětibojařek světa, právě po tomto MS. Vybojuje si Bára postup, který by byl dalším obrovským úspěchem našeho Pětibojařského sportovního centra ?

Do soutěže rozdělené do 3 semifinálových skupin nastoupilo 75 závodnic z 30 zemí.

Již po šermu, úvodní disciplíně soutěže, ale naše Bára šanci na postup do finále MS ztratila. "Nevím nakolik to ovlivnily předchozí zdravotní problémy po finále SP, každopádně výkon v šermu byl o třídu, možná o dvě horší,než Bára předvedla ve finále SP v Sarasotě" uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera. Pak Bára předvedla na sebe slušné plavání a velice slušnou kombinovanou disciplínu. Ale ztrátu potřebnou pro postup do finále MS již nebylo možno dohnat. Páteční finále MS žen se tak uskuteční bez naší Báry. Škoda.

Přestože Bára nepostoupila do finále světového šampionátu, stále má teoretickou naději na splnění nominačních kritérií pro OH 2016. "Vypadly další holky, které byly ve hře, je tam řada otazníků. Šance není obrovská, ale pořád nějaká je. Jasněji bude po finále" řekl repretrenér Kučera. Fotky z celého MS..

V neděli 29.května nastoupila naše Bára na MS ještě k soutěži MIX štafet. Partnerem jí byl 11.ze soutěže jednotlivců Ondra Polívka. Mezi 23 štafetami obsadila dvojice ČR celkové 9.místo, když se jim závod mnoho nevydařil. Zejména v jízdě /Bára jí začala hrozivě vypadajícím pádem naštěstí bez zranění/ a plavání nebyli úplně spokojeni a radost jim udělalo jen 2.místo mezi štafetami v šermířské disciplíně. Závěrečná KOMBI pak již nic neřešila.

 NYNÍ  BUDEME  ČEKAT  NA  KONEČNÉ  STANOVISKO  UIPM  O  VYBRANÝCH  ÚČASTNICÍCH  PRO  OH.

VĚRÍME,  ŽE  MEZI  NIMI  BUDE  I  NAŠE  BÁRA.

MĚLO   BY  TO  BÝT  DO  17.ČERVNA.


Publikováno 24. 5. 2016 15:10


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5