Úvodní stránka


PĚTIBOJAŘ ROKU 2013

6.12.se uskutečnilo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana slavnostní vyhlášení Anket ČSMP za rok 2013, jehož součástí bylo i ocenění nejlepších mladých nadějí v moderním pětiboji v rámci Českého poháru mládeže Karla Bártů. V této části mělo pak zastoupení i naše PSC a to v Báře CIPROVÉ a Zuzaně ŠANTÍNOVÉ. Bára obsadila v kategorii U19 /sportovci do 18-ti let/ velice solidní 3.místo a pro pomyslnou stříbrnou medaili si došla v kategorii U13 /děti do 13-ti let/ Zuzanka.

                                          B L A H O P Ř E J E M E   D Ě V Č A T A.

Připomenout je ale nutno i naše další členy, kteří se sice umístili pod stupni vítězů, ale určitě svými výkony nezklamali : A.Radová a V.Píclová /5.m./, S.Kordová a O.Jócsik /6.m./, L.Trinerová /8.m./ a konečně T.Laštovková /místo 10/. Pro všechny členy jsou umístění nejen solidním oceněním, ale zejména závazkem pro ještě lepší výsledky v ČPM v roce 2014.

Prohlédněte si několik fotek z vyhlášení


Publikováno 13. 12. 2013 12:31

POSLEDNÍ KOLO ČPM 2013

V sobotu 19.září se v Praze za krásného počasí uskutečnilo poslední kolo Českého poháru mládeže pro rok 2013. Závod s názvem "Cena 17.listopadu"  byl současně i posledním M-ČR pro rok 2013, tentokrát pro kategorii U11, tedy závodníky narozené v roce 2003 a mladší. Zde se nejvíce dařilo Zuzance Šantínové, která si ziskem stříbrné medaile pojistila i druhou příčku v celkovém hodnocení ČPM za rok 2013. Méně se dařilo v M-ČR Tomáši Klepačovi, který sice odvedl solidní výkon, ale na více jek osmé místo to tentokráte nestačilo. Neztratili se ani naši další závodníci. Čtvrté místo v kategorii U15 získal Lukáš Jócsik, pátí byli jeho bratr Ondřej /U13/ a Adélka Radová /U15/. Sedmé byly ještě Terezka Laštovková /U15/ a Verča Píclová /U13/. Nutno však podotknout, ža sestava našeho PSC byla na tomto ČPM silně oslabená účastí některých našich členů na plaveckých  "Plzeňských sprintech" /3 závodnice/, nemocemi dalších členek PSC /také 3 závodníci/. I tak jsme nezklamali a důstojně zakončili letošní pětibojařskou sezónu. Několik fotek ze závodu.

                  ZUZANCE VELKÁ GRATULACE


Publikováno 20. 10. 2013 9:31

ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ 2013 - HUN

Od pátku 4.10. do neděle 6.10. proběhl v Budapešti další ročník Závodu olympijských nadějí. Spolu s reprezentanty ČR se závodu zúčastnila i naše Bára CIPROVÁ, která bojovala mezi 20 děvčaty v kategorii do 19-ti let /moderní čtyřboj/. A opět nezklamala. V šermu skončila sice až třináctá /17 vítězství a 21 porážek/, ale byl zde opět zaznamenán nárůst jejích výkonů v této disciplíně. V plavání nezaplavala svů standart /jen 2:29,16 na 200VZ/ a tak jsme byli zvědavi na její výkon v poslední KOMBI disciplíně. A Bára opět ukázala, že je bojovnice a po pátém místě v této disciplíně postoupila na celkové 6.místo. Připsala si tak další úspěch ve svém pětibojařském snažení. Je jen na škodu, že nebyla zařazena do družstva ČR na tomto ZON.

V neděli pokračoval ZON soutěží smíšených štafet. I zde Bára dobře zazávodila a spolu s Honzou Dzivým ze Sportovního centra Bystřice získala bronzovou medaili. Několik fotek ze závodu

BLAHOPŘEJEME


Publikováno 7. 10. 2013 21:58

MALÁ CENA PLZNĚ A M-ČR U13

V neděli 6.října uspořádalo naše PSC v pořadí již 7.závod Českého poháru mládeže pro rok 2013. Závod nesl název "MALÁ CENA PLZNĚ" a byl současně i M-ČR v moderním dvojboji /plavání 100m a běh 1km/ pro kategorii U13 /závodníky ročníků narození 2001 a 2002/. Závodu se zúčastnilo více jak 90 sportovců - pětibojařů - ze všech oddílů ČR a spolu s nimi i řada neregistrovaných zájemců. Poprvé se závod uskutečnil na Lochotíně ve 25m městském bazénu a na běžeckých tratích v hezkém centrálním parku obvodu Plzeň1. Čestnými hosty závodu byli olympiský vítěz z pětibojařské soutěže na OH 2012 v Londýně David Svoboda a účastnice stejných OH - Natálka Dianová. Ti také předávali ocenění nejlepším závodníkům a činili se i při improvizované autogramiádě.

Výborně si vedli zástupci našeho PSC. V M-ČR získal Milan Opava stříbrnou medaili a spolu s Robertem Borovanským byli stříbrní i v soutěži družstev. Z děvčat byla v M-ČR nejúspěšnější Andrea Velátová /6.m./, která ale s Lucií Trinerovou obsadila nečekané 3.místo v soutěži družstev. V závodech ČPM pak zítězila Adéla Radová v kategorii st.žaček, když čtvrtá byla ještě Simona Kordová. V nejmladších žačkách obsadila stříbrnou příčku Zuzana Šantínová a ve stejné kategorii chlapců byl čtvrtý ještě Tomáš Klepač. Nezklamali však ani ostatní. Fotogalerie ze závodu.


Publikováno 7. 10. 2013 21:45

ATLETICKÉ ZLATO PRO NAŠE DĚVČATA

Ve čtyřech základních kolech musely členky Atletického klubu mládeže Viktoria Plzeň /mezi nimi i členky našeho PSC - A.Šťěrbová, S.Kordová, T.Laštovková, A.Mrázová, D.Šantínová, A,Velátová, L.Trinerová, M.Šormová, V.Píclová, Z.Šantínová a M.Štěrbová/ uspět, aby měly právo účasti ve Finále Oblastního mistrovství atletických družstev Plzeňského a Karlovarského kraje. To se uskutečnilo v sobotu 28.9.2013 na krásném atletickém stadionu v Plzni na Škvrňanech. Mezi osmi družstvy jsme tajně věřili v nějakou medaili. Naše děvčata však zabojovala a získala zlatou, když za sebou nechala taková silná atletická družstva jakými jsou děvčata ze Sokola Petřín, Škody Plzeň, Přeštic, Domažlic, Stříbra, Chebu a K.Varů. Je to jistě velké povzbuzení pro všechny naše členky a to nejen pro atletiku, ale i pro náš kmenový sport - moderní pětiboj. Fotogalerie ze závodů.

DĚVČATA  BLAHOPŘEJEME !!!


Publikováno 29. 9. 2013 8:12

EVROPSKÁ KVALIFIKACE PRO OLYMPIJSKÉ HRY MLÁDEŽE V ROCE 2014

Ve dnech 20. - 23.záři se koná v Portugalsku /v CALDAS DA RAINHA/ Evropská kvalifikace pro OH mládeže v roce 2014. I naše PSC má v tomto závodě své zastoupení. O co nejlepší výsledek se zde pokusí Bára CIPROVÁ, pro kterou to bude již druhý významný mezinárodní start v letošním roce /po ME v moderním čtyřboji do 18-ti let o letních oprázdninách v Rusku/. Závod děvčat proběhl v sobotu a Bára se v něm mezi 44 závodnicemi ze 16 zemí určitě neztratila. V šermu sice jen 14x zvítězila a 29x odešla poražena /680 získaných bodů/, viditelný byl ale posun oproti šermu na ME 18-ti letých v Rusku. Zaplavala svůj standart /200mVZ za 2:26,21/ a výborně absolvovala KOMBI disciplínu, ve které obsadila dokonce patnácté místo.  25.místo v celkovém pořadí můžeme tak považovat za další malý krůček Báry ve svém pětibojařském snažení. V neděli absolvovala naše závodnice ještě soutěž MIX štafet, kde jí byl přidělen závodník Bulharska. V této soutěži obsadili 15.místo.

Nyní čeká naší závodnici poslední významná akce letošního roku a tou bude Závod olympijských nadějí v prvém týdnu října v Maďarsku.


Publikováno 20. 9. 2013 8:12

6.KOLO ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2013

V sobotu 14.9. proběhlo v Praze v pořadí již 6.kolo ČPM. Mezi 105 závodníky z celé ČR nechybělo ani 13 členů našeho PSC. Ti si po letní pauze nevedli vůbec špatně. Bára Ciprová, pro kterou byl závod především jen testem v plavání před odjezdem na kvalifikační závod pro Sv.hry mládeže 2014  v POR, svůj závod vyhrála. Druhá skončila mezi staršími žačkami Adéla Radová, stejně jako Zuzana Šantínová v kategorii nejmladších žaček. Jediný náš zástupce mezi chlapci - Tomáš Klepač - byl mezi nejmladšími žáky také druhý. Radost nám udělala i Denisa Šantínová, která díky výrazně zlepšené střelbě skončila 5.mezi st.žačkami. Potěšily ale i osobní rekordy našich závodníků v plavání a výborné výkony většiny v běhu. Můžeme se proto těšit na další závod ČPM, který se uskuteční nejen 6.10.v Plzni, ale bude i M-ČR mladšího žactva /U13/ pro rok 2013.

Na několik fotografií se můžete podívat ve Fotogalerii.


Publikováno 16. 9. 2013 7:29

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ PSC

Ve dnech 16. - 23.srpna uspořádalo naše PSC tradiční letní soustředění. Využili jsme k němu výborný a plně funkčí sportovní areál v Tachově /bazén, střelnice, atletický stadion/ , jízdárnu v Oldřichově a ubytování a stravování v hotelu bývalého reprezentanta ČR v kopané - Karla Rady na Sycheráku. Soustředění se zúčasnilo 9 členek centra - B.Ciprová, A.Radová, S.Kordová, A..Velátová, T.Laštovková, A.Mrázová, D.Šantínová, L.Trinerová a M.Šormová. Soustředění splnilo beze zbytku naše představy a vedle náročných tréninků jsme měli možnost i relaxace, jak se můžete přesvědčit na snímcích ve Fotogalerii. Právě vzhledem ke kvalitě tohoto soustředění očekáváme i výrazné zlepšení výkonů našich děvčat ve 2.pololetí 2013 a to ve všech discíplínách.


Publikováno 30. 8. 2013 20:15

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2013

V Kaohsiungu na Taiwanu se ve dnech 21.- 28.srpna uskutečnilo MS v moderním pětiboji mužů a žen. I naše PSC v něm mělo zastoupení v Báře KODEDOVÉ. Ta nejprve nastoupila v netradiční dvoudenní kvalifikaci zapříčiněné nepoužitelným parkurem, který byl zcela pod vodou. Po celou dobu totiž padaly v místě soutěže z nebe přívaly deště, které pak způsobovaly i časté posuny v programu soutěží. V semifinále se ale Báře nedařilo a do finále se mezi 36 nejlepších závodnic nedostala. Spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou obsadily pak až 12.místo v soutěži družstev.  V následující soutěži smíšených šafet nastoupila Bára s Davidem Kindlem z pražské Dukly. Obsadili zde krásné 7.místo z dvaceti zúčastněných štafet a na stejném umístění se Bára podílela i v následující soutěži štafet žen. Vystoupení naší Báry je tak dalším výborným výsledkem v její pětibojařské kariéře.

Báro : BLAHOPŘEJEME !


Publikováno 25. 8. 2013 14:37

Bára CIPROVÁ na svém prvním ME

Od čtvrtka 18.července probíhá v St.Petersburgu v Rusku Mistrovství Evropy v moderním čtyřboji do 18-ti let. Závodu, ve kterém se závodníci utkají v šermu, plavání a KOMBI disciplíně, kterou tvoří spojení běhu a střelby laserovou pistolí, se účastní i naše sedmnáctiletá závodnice Bára CIPROVÁ. Jedná se přitom o první start této závodnice našeho PSC na velké mezinárodní akci, které se účastní 52 sportovkyň z 18 zemí.

Již samotná první disciplína - šerm, kdy musela odšermovat v jediném zápřahu 51 zápasů, s většinou mnohem zkušenějších soupeřek, byla zátěž, kterou Bára dosud neabsolvovala. To se také projevilo na výsledku v šermířské disciplíně. Jen 14 vítězství nad soupeřkami představuje zisk 648 bodů a 47.místo po první disciplíně. V  družstvech obsadilo družstvo ČR s naší Bárou v této disciplíně 8.místo. Ve druhé disciplíně - plavání - se výrazně projevila únava Báry z nezvykle dlouhého šermu. Za výkon 2:33,43 na 200VZ v 50m bazénu získala jen 960 bodů a klesla na 49.místo. I družstvo ČR si po plavání pohoršilo a je 9. V pátek pokračoval závod závěrečnou KOMBI disciplínou, ve které měla Bára možnost vylepšit si umístění na svém prvním ME. Ani osobní rekord v této disciplíně - 13:56,85 - za který získala 1.856 bodů a 32.místo, však ale již nic nezměnil na celkovém 47.místě Báry a 9.místě družstva ČR v letošním ME. Nás však může těšit, že počet bodů získaných za plaveckou a KOMBI disciplínu má na ME Bára stejný jako při nedávném MM-ČR. O jejím celkovém umístění tak rozhodl na ME šerm a jeho zlepšení musí být náš nejdůležitější úkol do budoucna.

Bára si na tomto ME vybrala tradiční nováčkovskou daň. Zdánlivě nelichotivé umístění bude ale do budoucna pro ní jistě nejen výbornou zkušenností, ale zejména potřebnou motivací k tréninkům v dalším období. Vždyť ME této věkové kategorie se může zúčastnit ještě i v roce 2014. Bára určitě nezklamala.

Několik fotek ze závodů


Publikováno 16. 7. 2013 21:06


Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4