Úvodní stránka


MISTROVSTVÍ SVĚTA V MODERNÍM PĚTIBOJI

Závodníci a závodnice ze 34 zemí se představí v nejdůležitějším pětibojařském závodě letošního roku - MS, které probíhá ve dnech 1.- 8.září v polské Varšavě. Mezi reprezentanty ČR nechybí i jedna z členek našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Ta má svůj první závod, soutěž ženských štafet, ihned v první den mistrovství. Báru navíc čeká semifinálový závod žen /3.9./, věříme, že 5.9. i ženské finále a pak dle výsledků v průběhu MS se vedení naší reprezentace rozhodne, zda nastoupí i do závodu smíšených štafet 7.září.

V soutěži štafet však ihned 1.disciplína - šerm - určila, že naše štafeta nebude bojovat v této soutěži o medaile. 7.místo z patnácti štafet a "Průměrný výsledek po průměrném výkonu" ohodnotil výkon našich žen v této disciplíně reprezentační trenér Jakub Kučera. Naše Bára zašermovala s pasivní bilancí a ani Lucka neodvedla svůj standart. 11.místo v plavání a 6.místo v jízdě pak již nic neřešilo a tak Bára nemusela v závěrečné KOMBI disciplíně finišovat naplno a mohla pošetřit síly na semifinálový závod žen, který je na pořadu MS 3.září. KOMBI disciplínu však šla Bára výborně. Děvčata jistě promýšlela na lepší než celkové 8.místo.

V semifinálovém závodě žen /zúčastnilo se jej ve 3 skupinách 82 závodnic z 30 zemí/ si naše Bára splnila své předsevzetí a postoupila do pátečního "velkého" finále. V šermu byla s aktivní bilancí ve své skupině 14. V plavání, které toho mnoho neřešilo, si časem 2:21,85 na 200m vytvořila osobní rekord a v poslední KOMBI disciplíně tradičně zářila. Celkové třinácté místo a postup do finále MS - jako jediné závodnici ČR /ale s chlupem/.

A "Finále" ? Nepovedená první disciplína zhatila Báře šance na lepší umístění na letošním MS. V šermu se sice letos zlepšila, v nejdůležitějším závodě roku to ale bohužel nepotvrdila. Přesto nemusí mít 27.žena pořadí finále světového šampionátu na závod špatnou vzpomínku. Vždyť si právě na této akci vylepšila některé osobní rekordy. Bára samozřejmě po úvodní disciplíně věděla, že na uspokojivé umístění nedosáhne. V dalších disciplínách si však vedla výborně. Slovy reprezentačního trenéra J.Kučery : "Pak už pro ní byl závod skvělý, neudělala žádnou větší chybu. Zaplavala si osobní rekord, velmi dobře zvládla jízdu a šla kvalitní kombinovanou část. V běhu byla již její motivace samozřejmě nižší, zastřílela ale skvěle a o hodně si vylepšila osobák. S výjimkou šermu bychom všichni měli být spokojeni". Báro BLAHOPŘEJEME a budeme Tě držet palce v dalších závodech.

 


Publikováno 2. 9. 2014 13:04

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ PSC

Stejně jako v předchozích létech, uskutečnilo naše PSC i v letošním roce své letní soustředění. Konalo se na tradičních sportovištích v Tachově /plavání, atletika, střelba/ a Oldřichově /jízda/. K ubytování a stravování jsme využili překrásné zařízení Karla Rady na Sycheráku.

Úkoly, které jsme si stanovili nebyly nijak lehké. Všechny přítomné členky se však s nimi vypořádaly se ctí, což je dobrým předpokladem k dosahování dobrých výsledků na nejbližších akcích a to  již v září /Oblastní mistrovství atletických družstev ml. a st.žaček, závody ČPM 2014 a plavecké závody/. Ve fotogalerii si lze prohlédnout některé fotky z akce.

V Tachově byla i televize...


Publikováno 28. 8. 2014 9:42

MISTROVSTVÍ EVROPY V MODERNÍM PĚTIBOJI Szekesfehervár/HUN

Od 10.do 15.července probíhá v Maďarsku za účasti závodníků z 22 států  ME v moderním pětiboji mužů a žen. Naše PSC zde zastupuje osvědčená dvojice našich nejlepších - Bára KODEDOVÁ a Michal MICHALÍK. Báru doprovodí v soutěžích ME ještě Lenka Bilková a Lucie Grolichová, Michala pak Martin Bilko, Honza Kuf a Ondra Polívka. Po čtvrtečním semifinálovém závodu žen a pátečním mužů, přijdou o víkendu na pořad finálové závody /vždy 36 nejlepších ze semifinálových závodů/ a ME zakončí v pondělí a úterý soutěže štafet.

Semifinále, kterého se zúčastnilo 46 závodnic, se Báře vydařilo. Po výborném šermu /14 vítězství a jen 8 porážek/, kdy získala 241 bodů a 5.místo, solidně zaplavala /2:26,59 na 200m - 260 bodů a 17.místo/ a v závěrečné KOMBI disciplíně si s přehledem pohlídala postup do sobotního finále.

Dnes pokračovalo ME semifinálovými závody mužů. Do soutěže se jich ve dvou skupinách zapojilo celkem 54. Ve skupině A startoval spolu s M.Bilkem i náš Michal, v B skupině pak J.Kuf a O.Polívka. Michal začal první soutěž semifinálového závodu - šerm - velice dobře. 14 vítězství a jen 12 porážek znamenalo 219 bodů a 10.místo. S časem v plavání na 200m sám moc spokojený nebyl a výsledek 2:09,85 mu také nedával před poslední disciplínou moc nadějí na postup do Finále. KOMBI disciplína se pak Michalovi také nevydařila a cesta našeho závodníka tak skončila na ME v semifinále. Od postupu jej přitom dělilo jen 30 bodů. Škoda. Ostatní 3 závodníci ČR si postup do nedělního Finále vybojovali.

Sobota patřilo finálovému závodu 36 nejlepších žen s naší Bárou. Té se však finále naprosto nevydařilo. Po slibném začátku v šermu se přestalo dařit a tak 16 vítězství a 19 porážek stačilo jen na 21.místo v první disciplíně ME. V plavání /2:27,37/ sice Bára tolik neztratila, ale nevydařená jezdecká část soutěže rozhodla, že závěrečnou KOMBI disciplínu jen v klidu dokončila a pošetřila síly na další soutěž mistrovství - štafetu žen, do které byla nominována. Škoda, snad tedy příště.

Poslední den ME měl na pořadu závody štafet. V ženské štafetě doplnila naší Báru Lucka Grolichová. Děvčata výborně zašermovala, když 26V a jen 14P znamenalo 1.místo mezi štafetami. 8.m získala naše štafeta v plavání na 2x100m (2:10,85), šesté pak byly naše závodnice v jezdecké části soutěže. Deváté místo v závěrečné KOMBI disciplíně pak znamenalo celkové šesté místo v soutěži ženských štafet.

 


Publikováno 10. 7. 2014 14:59

JARNÍ KRAJSKÉ PŘEBORY, POHÁRY A MISTROVSTVÍ ČR

Několik uplynulých víkendů patřilo soutěžím, kterými vyvrcholilo 1.pololetí roku 2014 v plaveckém sportu. Významnou stopu zanechali v těchto závodech, kterými byla Krajská mistrovství, Poháry a Mistrovství ČR, i členové našeho PSC. Ti startovali na těchto soutěžích pod hlavičkou svého  mateřského PK Slávia VŠ Plzeň.

O kvalitních výsledcích při KP svědčí skutečnost, že zde získali 39 individuálních medailí. Nejlépe si vedly Zuzanka Šantínová - 6 zlatých medailí a Verča Píclová - 2 zlaté a 4 stříbrné medaile. Zdárně jim sekundovaly i Simona Kordová /1 Z ,6 S a 1 B/, Lucka Trinerová/ 4 S/, Andrea Velátová /1 S a 3 B/ a Adéla Štěrbová /3 Z, 2 S a 1 B medaile/. Své medaile získala i její sestra Míša Štěrbová.

V Pohárech a M-ČR jsme se ale také neztratili. Z Poháru ČR jedenáctiletých přivezla Zuzanka Šantínová 3 stříbrné medaile a podílela se i na 2 medailích za soutěž štafet. Verča Píclová přidala z M-ČR ml.žactva 2 zlaté a spolu s Míšou Štěrbovou se podílely i na 2 medailích za soutěž štafet. Při M-ČR staršího žactva jsme sice na medaile nedosáhli, ale těšit nás můžou povětšině osobní rekordy Simony Kordové, Lucky Trinerové, Andrey Velátové a Adély Štěrbové. Fotogalerie ze závodů...

       VŠEM NAŠIM ČLENKÁM BLAHOPŘEJEME


Publikováno 18. 6. 2014 9:51

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ FRANCIE

Ve dnech 15.-16.června absolvoval člen našeho PSC - Michal MICHALÍK mezinárodní mistrovství Francie. Mezi 28 závodníky si nevedl vůbec špatně. 17 vítězství a jen 10 porážek představovalo 5.místo v této první disciplíně soutěže. Čas 2:08,34 na 200m plavání stačil sice jen na 12.místo, ale spolu se solidní jízdou i závěrečnou KOMBI disciplínou to znamenalo konečné 9.místo na tomto MM. Tento výsledek je tak dobrým signálem před blížícím se ME, které se uskuteční 9.-14.7. v Maďarsku.


Publikováno 17. 6. 2014 12:35

FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU 2014 - Sarasota/USA

2 čeští moderní pětibojaři M.Bilko a Jan Kuf absolvují o nastávajícím víkendu finále SP v americké Sarasotě. Jedinou ženskou zástupkyní na této, po MS v září v Polsku, druhé nejvýznamnější akci letošního roku, je členka našeho PSC - Barbora KODEDOVÁ. Právě čtyřiadvacetiletá Bára se jako první představí v pátek 6.června mezi 36 ženami. Muži absolvují svůj závod v sobotu 7.června. V neděli je pak na programu smíšená štafeta, kde by Česko měli reprezentovat naše Bára a J.Kuf, druzí z letošního SP v Káhiře. Dle reprezentačního trenéra Jakuba Kučery : "Všichni naši závodníci jsou v takovém zdravotním stavu, aby mohli plnohodnotně závodit. Jediné, čeho se mírně obáváme, je počasí, protože v sobotu a v neděli by měly Sarasotu zasáhnout silné bouřky".

Bára zahájila finále 32.místem v šermu s bilancí 11 výher a 24 porážek. O jednu příčku výše se umístila v plavání, když zaplavala čas 2:23.7 minut. Díky 23.místu v jízdě na koni se posunula výše a měla tak před poslední KOMBI disciplínou ztrátu dvou minut a jedné sekundy na vedoucí Číňanku Xiaonan Žangovou. Kombinovanou část střelby a běhu zvládla pak jako 27.a to stačilo jen na celkové 30.místo.

A co na to sama Bára ? : "Dnes to nebyl vůbec můj den. Od začátku se mi nedařilo a tak to i skončilo. Hrůza" a vysvětlila : "V šermu jsme zvolili špatnou taktiku, výběr akcí nebyl dobrý, takže ani projev nebyl takový, který jsem předvedla v minulých závodech". A reprezentační trenér k tomu poznamenal : "Bohužel nezašermovala standart z této sezóny. Udělala příliš mnoho chyb a tak již po první disciplíně pro ni závod vlastně skončil. Zbytek jsme proto pojali jako přípravu na nedělní závod smíšených štafet".

Bára se ale neobává, že by jí ale nevydařený výkon v individuálním závodě ovlivnil pro závod štafet. "To určitě ne. Tady jsem se trápila, hlavně na konci. Nebyla tam již motivace. Věděla jsem, že se nemohu nikam výrazně posunout. Štafety mám ale ráda, prostě mě baví. Věřím tedy, že zase můžeme s Honzou dosáhnout dobrého výsledku. Kdyby to byla medaile jako při SP v Egyptě, tak by to bylo fajn" dodává.                                               

V sobotním finále mužů skončil Honza Kuf na krásném 13.místě. Martin Bilko, věkem ještě junior, jej doplnil ve finále 21.místem, kterým potvrdil své výborné výsledky letošního roku.

Nedělní soutěž smíšených štafet odstartovala za velice těžkých podmínek /35 stupňů  ve stínu, slunce na střelnici přímo do očí, nepříjemný vítr/. Naše dvojice se však s nimi dokázala vypořádat. Po šermu /22 vítězství a 22 porážek/ jim patřilo 6.místo. Čas v plavání /1:59,43 na 200m/ stačil sice je na 9.místo, ale vydařená jízda a v ní 5.místo zajistilo, že do závěrečné KOMBI disciplíny odstartovala dvojice ČR ze 6.místa. Postupně se zde posouvala dopředu a celkové 4.místo je dalším fantastickým výsledkem této dvojice a příslibem před ME v červenci. BÁŘE I HONZOVI VELKÁ GRATULACE. 

 


Publikováno 5. 6. 2014 13:02

ČTVRTÝ ZÁVOD SP 2014 - Kecskemét/HUN

V pořadí již 4.závod Světového poháru v moderním pětiboji mužů a žen, hostil o uplynulém víkendu Kecskemét v Maďarsku. Mezi reprezentanty ČR se zde představili i členové našeho PSC Barbora KODEDOVÁ a Michal MICHALÍK. Michalovi se tentokráte vůbec nedařilo a ukončil své působení již v semifinále SP, Bára si nevedla naopak vůbec špatně. Nejdříve se probojovala ze semifinálových skupin mezi 36 nejlepších žen, aby zde, díky 15.m v šermu, 31.m.v plavání, 20.m.v jezdecké disciplíně a 11.m. v závěrečné KOMBI disciplíně, obsadila konečné 23.místo. To jí také stačilo, s výsledky z předchozích závodů SP, k postupu do Finále SP, které proběhne v 1.polovině června  v USA na Floridě. Tam jí doprovodí i další reprezentanti ČR - M.Bilko a J.Kuf.

                 BÁRO BLAHOPŘEJEME


Publikováno 7. 5. 2014 11:12

MEMORIÁL GEN. PATTONA 2014

94 závodníků z 12 oddílů celé ČR nastoupilo v sobotu na start 3.kola Českého poháru mládeže 2014 pro kategorie sportovců U11 až U15 - Memoriálu gen.Pattona. Mezi nimi i devět závodnic našeho centra. Ty, za přítomnosti vnuka gen.Pattona - G.P.Waterse a jeho syna, nezklamaly. Verča PÍCLOVÁ potvrdila svá výborná umístění z předchozích kol a v domácím prostředí obsadila krásné 2.místo v kategorii U13 /ml.žačky/. Ve stejné kategorii  skončila ještě Zuzanka ŠANTÍNOVÁ čtvrtá a Míša ŠTĚRBOVÁ pátá. V kategorii U15 /střílející st.žačky/ skončila na pěkném 5.místě Tereza LAŠTOVKOVÁ a sedmá byla Simča KORDOVÁ. Výborné osobní rekordy vynesly pak  Andreu VELÁTOVOU nejen na 8.místo v této ktagorii, ale zajistily jí i zařazení do Sportovního střediska ČSMP. Máme tam tak již 7 děvčat z našeho PSC. Adéla ŠTĚRBOVÁ skončila ještě mezi st.žačkami 10., Adéla MRÁZOVÁ 11. a Lucka TRINEROVÁ třináctá. V rámci závodu byli oceněni i nejlepší střelci, plavci a běžci. Titul nejlepší střelkyně získala Andrejka Velátová, plavkyně pak Adéla Štěrbová.

Tímto závodem také skončilo pro naše děvčata pětibojařské pololetí. Budou mít tak dostatek času na kvalitní přípravu na KP a M-ČR v plavání a atletice ve zbytku května a června.

Nepřehlédněte fotogalerii ze závodu...


Publikováno 4. 5. 2014 9:09

2.KOLO ČPM 2014 JE ZA NÁMI

V neděli 27.4. se uskutečnilo v Praze na Julisce druhé kolo ČPM 2014. Mezi 182 závodníky z celé ČR bylo i 11 našich děvčat. Nejlépe si z nich vedla Veča PÍCLOVÁ, která v kategorii U13 obsadila 2.místo, když jí zdárně sekundovala čtvrtá Míša ŠTĚRBOVÁ. Zuzanka ŠANTÍNOVÁ byla v této kategorii 9. V kategorii U15 /již střílející závodníci/, obsadila Tereza LAŠATOVKOVÁ páté, Simča KORDOVÁ 7., Áďa ŠTĚRBOVÁ deváté a Andrea VELÁTOVÁ 10.místo. Mezi ml.dorostenkami /U17/, skončila Adéla RADOVÁ osmá a kategorii U19 naše Bára CIPROVÁ vyhrála. Při výborné střelbě a ještě lepším plavání byl u většiny našich děvčat v tomto závodě nejslabší disciplínou /jejich vždy silný/ běh. Výjimkou byly jen Verča, Míša a Terezka. Zlepšit svůj výsledek budou mít naše členky možnost již ve 3.kole ČPM, které se uskuteční 3.5. u nás v Plzni jako Memoriál gen.Pattona.

Jarní cena Prahy ve fotogalerii


Publikováno 28. 4. 2014 4:59

A MÁME ZA SEBOU DALŠÍ ZÁVODNÍ VÍKEND

Sobotní mezinárodní závod juniorek do 21let - "Memoriál Milana Kadlece", který byl současně i M-ČR této věkové kategorie a nedělní 1.kolo ČPM, tentokrát pro kategorii U17, to jsou další akce, které absolvovaly naše členky Bára Ciprová a Adélka Radová. Je také potřeba připomenout, že dalších 7 našich mladších členek absolvovalo o víkendu silně obsazenou Jarní cenu plavání v Praze-Podolí.

V Memoriálu M.Kadlece se představilo 34 závodnic z 12 zemí. Bára, v konkurenci s mnohdy o 3 roky staršími soupeřkami, zatím nestačila. V šermířské disciplíně jen 11 zápasů vyhrála a ve 22 odešla poražena. Průměrně zaplavala - 2:30,33 a závěrečná KOMBI disciplína stačila tak jen na celkové 27.místo. Bronzová medaile z M-ČR juniorek je proto malou náplastí na výsledek v prvním závodě Báry v takovéto silné zahraniční konkurenci.

1.kolo ČPM pokračovalo pak v neděli soutěží závodníků U17. Pro Adélku šlo o první životní závod v této kategorii, kde plavání doplňuje KOMBI disciplína, ve které závodníci absolvují 3 střelby a tři běhy, každý v délce 800m. Adélka dobře zaplavala svých prvních oficiálních 200m /2:34,67/ a po výborném běžeckém závěru v KOMBI disciplíně obsadila celkové 5.místo.

Podívejte se na fotky ze závodů.

 


Publikováno 13. 4. 2014 14:36


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1