Úvodní stránka


A MÁME TU PRVNÍ BŘEZNOVÉ A DUBNOVÉ VÝSLEDKY

10 medailí na kterých se podílely : V.PÍCLOVÁ /3 x zlato a 1 x bronz/, Z.ŠANTÍNOVÁ /2 x zlato a 1 x bronz/, A.VELÁTOVÁ /1 x stříbro a 1 x bronz/ a M.ŠTĚRBOVÁ /1 x bronz/, to je medailová bilance našich členek v závodě "PLZEŇSKÝ VYTRVALEC 2015" v 50m domácím bazénu na Slovanech. Další umístění do 8.místa tento úspěch jen podtrhují.

Bronz naší závodnice B.CIPROVÉ na mezinárodním závodě juniorských pětibojařek 27.-29.3. v Drzonkowě v POL, je pak výborným výsledkem této členky našeho PSC a dobrým vstupem do jejího důležitého sportovního roku. V soutěži OPEN obsadila navíc kvalitní 6.místo. Ve dnech 1.-3.4. se Bára následně zúčastnila šermířského kempu v Berlíně a 11.dubna jí čeká v Praze jeden z nejdůležitějších závodů sezony - Memoriál M. Kadlece, jehož výsledky mohou s konečnou platností rozhodnout o její případné účasti na ME juniorek v květnu v Bulharsku.

I výsledky v 1.kole Českého poháru mládeže 4.dubna v Kralupech nám přinesly radost. V kategorii U13 se umístila Z.ŠANTÍNOVÁ na krásném 3.místě a v kategorii U15 jsme měli dokonce na stupních vítězů dvě závodnice. Druhou M.ŠTĚRBOVOU a třetí V.PÍCLOVOU. A.VELÁTOVÁ, která byla po 2 disciplínách v této kategorii druhá, do běžecké části soutěže pro zranění nenastoupila. V kategorii U17 /tedy již s KOMBI disciplínou/ obsadila výborné 4.místo A.RADOVÁ. Pro S.KORDOVOU a T.LAŠTOVKOVOU byl tento závod prvním v této kategorii a účast v něm byla pro ně především  výbornou školou do budoucích závodů. Těšit nás můžou i výborné výsledky ve střelbě. Tu vyhrála A.Velátová výkonem 165, když V.Píclová byla ještě 2. a M.Štěrbová črvrtá. I většinou překonané plavecké osobní rekordy nás mohou před letošní sezonou těšit. Trochu zklamání nám přinesly jen výsledky v běžeckých částech soutěží a tak víme kam upřít svou další pozornost. Několik fotek z akcí... a jízdu Báry si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

A tak hurá do dalších závodů.


Publikováno 5. 4. 2015 14:42

NAŠE ČLENY ČEKÁ BOHATÝ SPORTOVNÍ PROGRAM

V závěru měsíce března a celý duben bude pro naše členy nesmírně bohatý na zajímavé akce.

Napilno bude mít zejména naše nejlepší závodnice Bára KODEDOVÁ, kterou v nastávajícím období čekají dva závody SP. Třetí závod SP 8.-13.4.v Římě /ITA/ a 30.4.-4.5.v Kecskemétu /HUN/. Jedná se o její první vystoupení na mezinárodní scéně v letošním roce a tak věříme, že naváže na své výborné výsledky z roku 2014.

27.a 28.3. absolvují naše mladší závodnice Andrejka VELÁTOVÁ, Verča PÍCLOVÁ, Míša ŠŤĚRBOVÁ a Zuzanka ŠANTÍNOVÁ plavecké závody "Plzeňský vytrvalec", při kterých si poměří síly se stejně starými závodnicemi z celé ČR. Naše zkušená závodnice Bára CIPROVÁ ve stejných dnech absolvuje MZ juniorek v polském Drzonkowě, při kterých poprvé absolvuje celý moderní pětiboj. Stejná závodnice absolvuje ve dnech 1.-3.dubna navíc šermířský kemp v Berlíně.

A na 4.duben se všichni těšíme, neboť v Kralupech zahájí svým prvním závodem ČPM 2015 za účasti všech našich členek, tedy již vč.Simči KORDOVÉ a Terky LAŠTOVKOVÉ. 11.4. se pak v Praze na Julisce uskuteční MZ juniorek "Memoriál Milana Kadlece", opět za účasti naší Báry C. Následovat bude plavecký "Zpč.pohár" v našem domovském bazénu na Slovanech a 25.dubna absolvujeme v plné sestavě 2.kolo ČPM v Praze - "Jarní cenu Prahy". Máme se tak na co těšit a zejména naše členky si budou chtít dokázat, že v zimě nelenošily. 


Publikováno 21. 3. 2015 17:19

HALOVÝ KRAJSKÝ PŘEBOR V ATLETICE 2015

V sobotu 7.února si naše děvčata odskočila do Prahy na halový přebor atletů Plzeňského kraje. Chtěli jsme si ověřit zejména jejich formu v běhu na 800 m ve srovnání s běžci specialisty a také stav rychlosti v běhu na 60m. A forma po zimě skutečně je. V kategorii mladších žaček patřily stupně vítězů v běhu na 800m jen nám. Na prvním místě se umístila teprve 12-ti letá Zuzanka ŠANTÍNOVÁ výborným časem 2:40,86, jen nepatrně horší čas odsunul na druhé místo Míšu ŠTĚRBOVOU a na třetí pak Verču PÍCLOVOU. V kategorii starších žaček si třetí místo a bronzovou medaili za běh na 800m připsala na své konto Tereza LAŠTOVKOVÁ a s bramborovou medailí se v této kategorii musela tentokráte spokojit další naše závodnice Simča KORDOVÁ. Děvčata nezklamala ani v běhu na nejkratší sprintérské trati - 60m. Výborně si vedla zejména Terka LAŠTOVKOVÁ, která v konkurenci 27 běžkyň obsadila krásné 4.místo. Ostatní děvčata si pak na této trati výrazně vylepšila své osobní rekordy. Věříme, že zimní tréninky a boje s atletickými specialistkami budou proto platné i při našich závodech pětibojařů. Fotky ze závodů...

DĚVČATA  GRATULUJEME 


Publikováno 8. 2. 2015 9:34

PĚTIBOJAŘ ROKU 2014 A ČPM 2014

Slavnostní vyhlášení Ankety ČSMP o Pětibojaře roku a výsledků ČPM za rok 2014 se uskutečnilo v závěru roku 2014 v Praze. Ani zde nezůstalo naše PSC mimo. Naše Bára KODEDOVÁ obsadila mezi moderními pětibojaři ČR bronzovou příčku za vítězem Janem Kufem - bronzovým z MS a druhým Ondřejem Polívkou - jeho kolegou z bronzového družstva z ME. V celkovém hodnocení ČPM jsme pak brali dvě medailová umístění. Barbora CIPROVÁ získala druhé místo v kategorii U19, když bronzovou příčku obsadila ještě Verča PÍCLOVÁ v kategorii děvčat do 13-ti let. Děvčata gratulujeme.

Se závodní kariérou se na této slavnostní akci rozloučil i člen našeho centra, reprezentant ČR a historicky nejúspěšnější náš závodník - Michal MICHALÍK /účastník OH 2004 a 2008 - vždy šestý, držitel 27 medailí z MS a ME/. Slova reprezentačního trenéra Jakuba Kučery nejlépe vystihují našeho Michala - "Končí jeden z 10-ti největších moderních pětibojařů naší historie". A my se přidáváme - "Michale děkujeme a přejeme do dalších let mnoho pracovních i trenérských úspěchů".

Několik fotek z akce a také Michala.

 


Publikováno 3. 1. 2015 12:41

ZÁVĚR ROKU PATŘIL PLAVÁNÍ

 A při Krajských přeborech si členky našeho PSC /v barvách PK Slávia VŠ Plzeň a PK při PSC v Plzni/ vedly nadmíru dobře. Mezi 11-ti letými získala Zuzanka ŠANTÍNOVÁ osm zlatých medailí a ani ostatní naše členky nezůstaly v KP svých věkových kategorií pozadu. V kategorii 14-ti letých děvčat jich přivezla Simča KORDOVÁ do Plzně také osm a v kategorii 13-ti letých pak Andrea VELÁTOVÁ pět. Mezi 12-ti letými děvčaty přidaly Verča PÍCLOVÁ pět a Míša ŠTĚRBOVÁ další 3 medaile. Všechny jmenované se také nominovaly na Pohár ČR, resp.M-ČR v plavání, které se uskuteční první prosincový víkend v Plzni a druhý pak v Kopřivnici a Postějově. Podívejte se na fotografie z proběhlých KP.

Jako první se v Zimním poháru ČR 11-ti letých závodníků, který se uskutečnil 6.a 7.prosince v Plzni, představila Zuzanka ŠANTÍNOVÁ. A vedla si náramně. Po druhém sobotním místu na 100Z, přidala v neděli zlatou medaili na dvojnásobné trati. Po dalších výborných umístěních - čtvrtém místě /200PZ/, pátém /50VZ/, šestém /100VZ/ a jednom sedmém místě /200VZ/ - se výrazně podílela i na dvou stříbrných medailích štafet svého mateřského plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň.

Jako druhá se do M-ČR, tentokráte 13-ti letých v Prostějově, zapojila Andrejka VELÁTOVÁ. I ta si vedla výborně. Ve čtyřech disciplínách si vylepšila osobní rekord, což jí vyneslo v závěrečném hodnocení 3.m.ve štafetě 4x50PZ, jedno 7./100PZ/, jedno 8./400PZ/ a dvě devátá místa /200PZ a 200Z/.

Naše 12-ti leté závodnice se představily v Trutnově. Verča PÍCLOVÁ se svými výbornými výkony podílela na 1.místě obou štafet /4x50VZ a 4x50PZ/. Individuální zlato pak přivezla za 100M, stříbro za 400PZ a bronzovou příčku za 200PZ. Přidala ještě sedmou za 100PZ a 10.m obsadila v závodě 50VZ. Zdárně jí sekundovala další naše závodnice Míša ŠTĚRBOVÁ, opět se 2 zlatými medailemi za štafety 4x50PZ a 4x50VZ. I její 14.m.v závodu na 100Z si zasluhuje ocenění.

Poslední naší účastnicí letošních Zimních M-ČR byla Simča KORDOVÁ mezi 14-ti letými děvčaty. V celkovém hodnocení se sice neumístila mezi patnácti nejlepšími, ale její časy ve čtyřech absolvovaných disciplínách, zasluhují /vzhledem k tomu, že se již věnuje výhradně mod.pětiboji, vč.šermu a KOMBI disciplíně/, vysoké ocenění. Prohlédněte si první část fotek z M-ČR....

                                                          DĚVČATA  BLAHOPŘEJEME

 


Publikováno 1. 12. 2014 19:28

POSLEDNÍ KOLO ČPM 2014

V sobotu 18.10. se uskutečnilo v Praze na Julisce poslední kolo ČPM pro rok 2014. Proběhlo jako Cena Českého svazu moderního pětiboje a zúčastnilo se jí rekordních 211 mladých adeptů našeho krásného, ale nesmírně náročného sportu. Závodu, který byl současně i M-ČR kategorie U15, tedy sportovců ročníků narození 2000 a 2001, se zúčastnilo i 8 členů našeho PSC. Ti se s končící sezonou rozloučili fantasticky. V M-ČR obsadila děvčata 6./A.VELÁTOVÁ/,7./S.KORDOVÁ/,8./A.ŠTĚRBOVÁ/ a 10./T.LAŠTOVKOVÁ/ místa. V soutěži družstev pak získaly A.Velátová a S.Kordová výbornou bronzovou medaili. A.ŠTĚRBOVÁ s T.LAŠTOVKOVOU přidaly v soutěži družstev ještě místo čtvrté. Bronzová byla i Z.ŠANTÍNOVÁ v kategorii ml.žaček. Čtvrtá byla ve stejné kategorii M.ŠTĚRBOVÁ a 6.místem jí doplnila ještě V.PÍCLOVÁ. V kategorii nejmladších žáků skončil A.DESORT mezi 23 soupeři pátý.  B L A H O P Ř E J E M E 

Pro 2 naše členky - S.Kordovou a T.Laštovkovou - to byl i poslední závod v kategorii st.žaček /U15/, neboť od ledna příštího roku přestupují do vyšší věkové kategorie U17 a budou se muset vyrovnat jak se střelbou z laserové pistole, tak nově i s disciplínou KOMBI. Ať se jim tedy daří stejně dobře jako v kategoriích nižších, kde dosáhly mj.i na medaile z M-ČR.

Dík patří i dosavadním členkám našeho PSC - A.Štěrbové, A.Mrázové a L.Trinerové, které aktivní členství v našem PSC ukončily a budou se nadále věnovat plně plaveckému sportu.

Podívejte se na fotky...


Publikováno 19. 10. 2014 6:56

NAŠE ÚSPĚŠNÁ SOBOTA

Na třech frontách bojovaly o úspěchy v sobotu 27.9. naše děvčata.

Při 6.kole ČPM 2014 v Kladně si úspěšně vedla Simča KORDOVÁ, která skončila v kategorii U15 na krásném třetím místě. Ocenění jí pak předával bronzový z MS mužů 2015 - Honza Kuf. Druhá naše závodnice - Terka LAŠTOVKOVÁ - jí doplnila místem sedmým, když se na jejím výkonu výrazně podepsalo přetrvávající nachlazení.

Výborně si pak vedla naše zbývající děvčata /A.VELÁTOVÁ, L.TRINEROVÁ, V.PÍCLOVÁ, M.ŠTĚRBOVÁ a Z.ŠANTÍNOVÁ/ při Finále Oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje atletických družstev ve Stříbře. Po letošním semifinálovém vítězství a loňském prvním místě, skončila děvčata v dresu Atletického klubu mládeže Viktoria Plzeň tentokráte na krásném druhém místě.

Krásný osobák za 1.místo na 100VZ /1:02,60/ a další pěkná umístění si přivezla z VC Chomutova v plavání další naše členka - A.ŠTĚRBOVÁ.

Prohlédněte si i fotky...

BLAHOPŘEJEME


Publikováno 28. 9. 2014 7:00

1.AKCE NAŠEHO NOVÉHO PLAVECKÉHO KLUBU

20.září bylo významné pro naše PSC. Velké ceny Chodska v plavání se zúčastnily některé naše členky poprvé pod hlavičkou nově vzniklého Plaveckého klubu PSC. Ten bude sdružovat ty členy, kteří se v našem centru budou věnovat již KOMBI disciplíně a přestoupí do našeho PSC z původních PK. Výborně si vedly v soutěži Bára CIPROVÁ, Simča KORDOVÁ a Terka LAŠTOVKOVÁ. Bára získala 3 medaile, Simča dvě a Terka plavala po nemoci na úrovni časů z předchozích svých plaveckých závodů. Dle možností PSC budeme obsazovat i další plavecké závody, v nejbližší době např. Podzimní cenu Motorletu v Praze a Závody Zpívající fontány v Mariánských Lázních. Několik fotek z Velké ceny...


Publikováno 21. 9. 2014 12:18

5.KOLO ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2014

V neděli 14.září proběhlo v Příbrami 5.kolo ČPM 2014. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první závod po prázdninách, byla účast nezvykle bohatá. Mezi  111 zúčastněnými mladými adepty moderního pětiboje z celé ČR nechybělo ani devět členů našeho PSC, pro které to byla první ostrá zkouška po srpnovém tréninkovém zápřahu a tradičním soustředění v Tachově. A nevedli si vůbec špatně. Na medaile sice tentokráte nedosáhli, ale s předvedenými výkony mohli být ve většině případů spokojeni. Hned pět jich totiž  již v tomto závodě splnilo limity pro zařazení do Sportovního střediska ČSMP pro 1.pololetí roku 2015. Potěšitelná jsou pak 4.místa T.Laštovkové mezi staršími a M.Štěrbové mezi mladšími děvčaty. Pátými místy je doplnily S.Kordová /U15/ a V.Píclová /U13/. Dobře se uvedl šestým místem mezi nejml.žáky také  A.Desort. 9.místo obsadila ještě A.Velátová, desáté Z.Šantínová a jedenácté L.Trinerová. Můžeme se proto již dnes těšit na další kola ČPM, kterými jsou letošní M-ČR nejml., ml. a staršího žactva v Kladně, Bystřici a Praze. Fotogalerie z akce...


Publikováno 15. 9. 2014 6:44

MISTROVSTVÍ SVĚTA V MODERNÍM PĚTIBOJI

Závodníci a závodnice ze 34 zemí se představí v nejdůležitějším pětibojařském závodě letošního roku - MS, které probíhá ve dnech 1.- 8.září v polské Varšavě. Mezi reprezentanty ČR nechybí i jedna z členek našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Ta má svůj první závod, soutěž ženských štafet, ihned v první den mistrovství. Báru navíc čeká semifinálový závod žen /3.9./, věříme, že 5.9. i ženské finále a pak dle výsledků v průběhu MS se vedení naší reprezentace rozhodne, zda nastoupí i do závodu smíšených štafet 7.září.

V soutěži štafet však ihned 1.disciplína - šerm - určila, že naše štafeta nebude bojovat v této soutěži o medaile. 7.místo z patnácti štafet a "Průměrný výsledek po průměrném výkonu" ohodnotil výkon našich žen v této disciplíně reprezentační trenér Jakub Kučera. Naše Bára zašermovala s pasivní bilancí a ani Lucka neodvedla svůj standart. 11.místo v plavání a 6.místo v jízdě pak již nic neřešilo a tak Bára nemusela v závěrečné KOMBI disciplíně finišovat naplno a mohla pošetřit síly na semifinálový závod žen, který je na pořadu MS 3.září. KOMBI disciplínu však šla Bára výborně. Děvčata jistě promýšlela na lepší než celkové 8.místo.

V semifinálovém závodě žen /zúčastnilo se jej ve 3 skupinách 82 závodnic z 30 zemí/ si naše Bára splnila své předsevzetí a postoupila do pátečního "velkého" finále. V šermu byla s aktivní bilancí ve své skupině 14. V plavání, které toho mnoho neřešilo, si časem 2:21,85 na 200m vytvořila osobní rekord a v poslední KOMBI disciplíně tradičně zářila. Celkové třinácté místo a postup do finále MS - jako jediné závodnici ČR /ale s chlupem/.

A "Finále" ? Nepovedená první disciplína zhatila Báře šance na lepší umístění na letošním MS. V šermu se sice letos zlepšila, v nejdůležitějším závodě roku to ale bohužel nepotvrdila. Přesto nemusí mít 27.žena pořadí finále světového šampionátu na závod špatnou vzpomínku. Vždyť si právě na této akci vylepšila některé osobní rekordy. Bára samozřejmě po úvodní disciplíně věděla, že na uspokojivé umístění nedosáhne. V dalších disciplínách si však vedla výborně. Slovy reprezentačního trenéra J.Kučery : "Pak už pro ní byl závod skvělý, neudělala žádnou větší chybu. Zaplavala si osobní rekord, velmi dobře zvládla jízdu a šla kvalitní kombinovanou část. V běhu byla již její motivace samozřejmě nižší, zastřílela ale skvěle a o hodně si vylepšila osobák. S výjimkou šermu bychom všichni měli být spokojeni". Báro BLAHOPŘEJEME a budeme Tě držet palce v dalších závodech.

 


Publikováno 2. 9. 2014 13:04


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1