Úvodní stránka


PODZIMNÍ POHÁRY ČR A M-ČR V PLAVÁNÍ 2013

Po Podzimních KP v plavání, které se staly téměř oddílovými přebory PK Slávia VŠ Plzeň, jehož jsou členy i sportovci našeho PSC, následovaly Podzimní Poháry ČR deseti a jedenáctiletých plavců v Plzni a M-ČR 12-ti a 13-ti letých v Prostějově, resp.Trutnově.

A jak si vedli naši členové v barvách mateřského PK ?

Pohár ČR deseti a jedenáctiletých : Zde slavila největší úspěchy Zuzanka Šantínová, která získala 4 medaile. 2 stříbrné za 100Z a štafetu 4x50VZ a 2 bronzové za 50VZ a 4x50PZ. Zdárně jí sekundovala Verča Píclová se 3 medailemi /všechny bronzové za 100M a obě štafety 4x50/. Zbývající dva členové získali po 2 medailích. Tomáš Klepač 2x stříbro za obě štafety 4x50 a Míša Štěrbová pak 2 bronzy, opět za obě štafety.

M-ČR dvanáctiletých : 2 medaile přivezla do Plzně Lucka Trinerová/ zlato za štafetu 4x50VZ a stříbro pak za 4x50PZ/. Další naše závodnice - Andrea Velátová doplnila sbírku medailí z tohoto M-ČR o zlato za štafetu 4x50VZ.
 

M-ČR třináctiletých : Z tohoto Mistovství si přivezly bronzové medaile Adéla Štěrbová a Simča Kordová, obě za štafetový závod 4x50VZ.

             16 medailí z M-ČR v plavání je krásný úspěch. Medailistům blahopřejeme.

Fotogalerie ze závodů

Videogalerie ze štafet z Prostějova


Publikováno 16. 12. 2013 13:23

PĚTIBOJAŘ ROKU 2013

6.12.se uskutečnilo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana slavnostní vyhlášení Anket ČSMP za rok 2013, jehož součástí bylo i ocenění nejlepších mladých nadějí v moderním pětiboji v rámci Českého poháru mládeže Karla Bártů. V této části mělo pak zastoupení i naše PSC a to v Báře CIPROVÉ a Zuzaně ŠANTÍNOVÉ. Bára obsadila v kategorii U19 /sportovci do 18-ti let/ velice solidní 3.místo a pro pomyslnou stříbrnou medaili si došla v kategorii U13 /děti do 13-ti let/ Zuzanka.

                                          B L A H O P Ř E J E M E   D Ě V Č A T A.

Připomenout je ale nutno i naše další členy, kteří se sice umístili pod stupni vítězů, ale určitě svými výkony nezklamali : A.Radová a V.Píclová /5.m./, S.Kordová a O.Jócsik /6.m./, L.Trinerová /8.m./ a konečně T.Laštovková /místo 10/. Pro všechny členy jsou umístění nejen solidním oceněním, ale zejména závazkem pro ještě lepší výsledky v ČPM v roce 2014.

Prohlédněte si několik fotek z vyhlášení


Publikováno 13. 12. 2013 12:31

POSLEDNÍ KOLO ČPM 2013

V sobotu 19.září se v Praze za krásného počasí uskutečnilo poslední kolo Českého poháru mládeže pro rok 2013. Závod s názvem "Cena 17.listopadu"  byl současně i posledním M-ČR pro rok 2013, tentokrát pro kategorii U11, tedy závodníky narozené v roce 2003 a mladší. Zde se nejvíce dařilo Zuzance Šantínové, která si ziskem stříbrné medaile pojistila i druhou příčku v celkovém hodnocení ČPM za rok 2013. Méně se dařilo v M-ČR Tomáši Klepačovi, který sice odvedl solidní výkon, ale na více jek osmé místo to tentokráte nestačilo. Neztratili se ani naši další závodníci. Čtvrté místo v kategorii U15 získal Lukáš Jócsik, pátí byli jeho bratr Ondřej /U13/ a Adélka Radová /U15/. Sedmé byly ještě Terezka Laštovková /U15/ a Verča Píclová /U13/. Nutno však podotknout, ža sestava našeho PSC byla na tomto ČPM silně oslabená účastí některých našich členů na plaveckých  "Plzeňských sprintech" /3 závodnice/, nemocemi dalších členek PSC /také 3 závodníci/. I tak jsme nezklamali a důstojně zakončili letošní pětibojařskou sezónu. Několik fotek ze závodu.

                  ZUZANCE VELKÁ GRATULACE


Publikováno 20. 10. 2013 9:31

ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ 2013 - HUN

Od pátku 4.10. do neděle 6.10. proběhl v Budapešti další ročník Závodu olympijských nadějí. Spolu s reprezentanty ČR se závodu zúčastnila i naše Bára CIPROVÁ, která bojovala mezi 20 děvčaty v kategorii do 19-ti let /moderní čtyřboj/. A opět nezklamala. V šermu skončila sice až třináctá /17 vítězství a 21 porážek/, ale byl zde opět zaznamenán nárůst jejích výkonů v této disciplíně. V plavání nezaplavala svů standart /jen 2:29,16 na 200VZ/ a tak jsme byli zvědavi na její výkon v poslední KOMBI disciplíně. A Bára opět ukázala, že je bojovnice a po pátém místě v této disciplíně postoupila na celkové 6.místo. Připsala si tak další úspěch ve svém pětibojařském snažení. Je jen na škodu, že nebyla zařazena do družstva ČR na tomto ZON.

V neděli pokračoval ZON soutěží smíšených štafet. I zde Bára dobře zazávodila a spolu s Honzou Dzivým ze Sportovního centra Bystřice získala bronzovou medaili. Několik fotek ze závodu

BLAHOPŘEJEME


Publikováno 7. 10. 2013 21:58

MALÁ CENA PLZNĚ A M-ČR U13

V neděli 6.října uspořádalo naše PSC v pořadí již 7.závod Českého poháru mládeže pro rok 2013. Závod nesl název "MALÁ CENA PLZNĚ" a byl současně i M-ČR v moderním dvojboji /plavání 100m a běh 1km/ pro kategorii U13 /závodníky ročníků narození 2001 a 2002/. Závodu se zúčastnilo více jak 90 sportovců - pětibojařů - ze všech oddílů ČR a spolu s nimi i řada neregistrovaných zájemců. Poprvé se závod uskutečnil na Lochotíně ve 25m městském bazénu a na běžeckých tratích v hezkém centrálním parku obvodu Plzeň1. Čestnými hosty závodu byli olympiský vítěz z pětibojařské soutěže na OH 2012 v Londýně David Svoboda a účastnice stejných OH - Natálka Dianová. Ti také předávali ocenění nejlepším závodníkům a činili se i při improvizované autogramiádě.

Výborně si vedli zástupci našeho PSC. V M-ČR získal Milan Opava stříbrnou medaili a spolu s Robertem Borovanským byli stříbrní i v soutěži družstev. Z děvčat byla v M-ČR nejúspěšnější Andrea Velátová /6.m./, která ale s Lucií Trinerovou obsadila nečekané 3.místo v soutěži družstev. V závodech ČPM pak zítězila Adéla Radová v kategorii st.žaček, když čtvrtá byla ještě Simona Kordová. V nejmladších žačkách obsadila stříbrnou příčku Zuzana Šantínová a ve stejné kategorii chlapců byl čtvrtý ještě Tomáš Klepač. Nezklamali však ani ostatní. Fotogalerie ze závodu.


Publikováno 7. 10. 2013 21:45

ATLETICKÉ ZLATO PRO NAŠE DĚVČATA

Ve čtyřech základních kolech musely členky Atletického klubu mládeže Viktoria Plzeň /mezi nimi i členky našeho PSC - A.Šťěrbová, S.Kordová, T.Laštovková, A.Mrázová, D.Šantínová, A,Velátová, L.Trinerová, M.Šormová, V.Píclová, Z.Šantínová a M.Štěrbová/ uspět, aby měly právo účasti ve Finále Oblastního mistrovství atletických družstev Plzeňského a Karlovarského kraje. To se uskutečnilo v sobotu 28.9.2013 na krásném atletickém stadionu v Plzni na Škvrňanech. Mezi osmi družstvy jsme tajně věřili v nějakou medaili. Naše děvčata však zabojovala a získala zlatou, když za sebou nechala taková silná atletická družstva jakými jsou děvčata ze Sokola Petřín, Škody Plzeň, Přeštic, Domažlic, Stříbra, Chebu a K.Varů. Je to jistě velké povzbuzení pro všechny naše členky a to nejen pro atletiku, ale i pro náš kmenový sport - moderní pětiboj. Fotogalerie ze závodů.

DĚVČATA  BLAHOPŘEJEME !!!


Publikováno 29. 9. 2013 8:12

EVROPSKÁ KVALIFIKACE PRO OLYMPIJSKÉ HRY MLÁDEŽE V ROCE 2014

Ve dnech 20. - 23.záři se koná v Portugalsku /v CALDAS DA RAINHA/ Evropská kvalifikace pro OH mládeže v roce 2014. I naše PSC má v tomto závodě své zastoupení. O co nejlepší výsledek se zde pokusí Bára CIPROVÁ, pro kterou to bude již druhý významný mezinárodní start v letošním roce /po ME v moderním čtyřboji do 18-ti let o letních oprázdninách v Rusku/. Závod děvčat proběhl v sobotu a Bára se v něm mezi 44 závodnicemi ze 16 zemí určitě neztratila. V šermu sice jen 14x zvítězila a 29x odešla poražena /680 získaných bodů/, viditelný byl ale posun oproti šermu na ME 18-ti letých v Rusku. Zaplavala svůj standart /200mVZ za 2:26,21/ a výborně absolvovala KOMBI disciplínu, ve které obsadila dokonce patnácté místo.  25.místo v celkovém pořadí můžeme tak považovat za další malý krůček Báry ve svém pětibojařském snažení. V neděli absolvovala naše závodnice ještě soutěž MIX štafet, kde jí byl přidělen závodník Bulharska. V této soutěži obsadili 15.místo.

Nyní čeká naší závodnici poslední významná akce letošního roku a tou bude Závod olympijských nadějí v prvém týdnu října v Maďarsku.


Publikováno 20. 9. 2013 8:12

6.KOLO ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2013

V sobotu 14.9. proběhlo v Praze v pořadí již 6.kolo ČPM. Mezi 105 závodníky z celé ČR nechybělo ani 13 členů našeho PSC. Ti si po letní pauze nevedli vůbec špatně. Bára Ciprová, pro kterou byl závod především jen testem v plavání před odjezdem na kvalifikační závod pro Sv.hry mládeže 2014  v POR, svůj závod vyhrála. Druhá skončila mezi staršími žačkami Adéla Radová, stejně jako Zuzana Šantínová v kategorii nejmladších žaček. Jediný náš zástupce mezi chlapci - Tomáš Klepač - byl mezi nejmladšími žáky také druhý. Radost nám udělala i Denisa Šantínová, která díky výrazně zlepšené střelbě skončila 5.mezi st.žačkami. Potěšily ale i osobní rekordy našich závodníků v plavání a výborné výkony většiny v běhu. Můžeme se proto těšit na další závod ČPM, který se uskuteční nejen 6.10.v Plzni, ale bude i M-ČR mladšího žactva /U13/ pro rok 2013.

Na několik fotografií se můžete podívat ve Fotogalerii.


Publikováno 16. 9. 2013 7:29

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ PSC

Ve dnech 16. - 23.srpna uspořádalo naše PSC tradiční letní soustředění. Využili jsme k němu výborný a plně funkčí sportovní areál v Tachově /bazén, střelnice, atletický stadion/ , jízdárnu v Oldřichově a ubytování a stravování v hotelu bývalého reprezentanta ČR v kopané - Karla Rady na Sycheráku. Soustředění se zúčasnilo 9 členek centra - B.Ciprová, A.Radová, S.Kordová, A..Velátová, T.Laštovková, A.Mrázová, D.Šantínová, L.Trinerová a M.Šormová. Soustředění splnilo beze zbytku naše představy a vedle náročných tréninků jsme měli možnost i relaxace, jak se můžete přesvědčit na snímcích ve Fotogalerii. Právě vzhledem ke kvalitě tohoto soustředění očekáváme i výrazné zlepšení výkonů našich děvčat ve 2.pololetí 2013 a to ve všech discíplínách.


Publikováno 30. 8. 2013 20:15

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2013

V Kaohsiungu na Taiwanu se ve dnech 21.- 28.srpna uskutečnilo MS v moderním pětiboji mužů a žen. I naše PSC v něm mělo zastoupení v Báře KODEDOVÉ. Ta nejprve nastoupila v netradiční dvoudenní kvalifikaci zapříčiněné nepoužitelným parkurem, který byl zcela pod vodou. Po celou dobu totiž padaly v místě soutěže z nebe přívaly deště, které pak způsobovaly i časté posuny v programu soutěží. V semifinále se ale Báře nedařilo a do finále se mezi 36 nejlepších závodnic nedostala. Spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou obsadily pak až 12.místo v soutěži družstev.  V následující soutěži smíšených šafet nastoupila Bára s Davidem Kindlem z pražské Dukly. Obsadili zde krásné 7.místo z dvaceti zúčastněných štafet a na stejném umístění se Bára podílela i v následující soutěži štafet žen. Vystoupení naší Báry je tak dalším výborným výsledkem v její pětibojařské kariéře.

Báro : BLAHOPŘEJEME !


Publikováno 25. 8. 2013 14:37


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3