Úvodní stránka


A PRVNÍ KOLO ČPM 2017 JE ZA NÁMI

V sobotu 8.dubna se uskutečnilo v Kralupech to, na co jsme dlouho čekali. Za účasti 172 závodníků a závodnic se zde uskutečnilo 1.kolo ČPM 2017. Naše PSC reprezentovaly na této akci 3 děvčata, když přihlášená Terka LAŠTOVKOVÁ nemohla vzhledem k nemoci na tuto akci odcestovat. Klárka PANÝRKOVÁ - poprvé v kategorii U15 se střelbou a konečně v kategorii U17 Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ, které ve své pětibojařské kariéře okusily také poprvé KOMBI  disciplínu. A naše děvčata opět zářila. Míša s Verčou výborně zaplavaly 200VZ, když obsadily v této disciplíně 1. a 4.místo. V KOMBI disciplín, která pak představovala běh 3x800m spojený se střelbou z laserové pistole, pak Míša stáhla svou ztrátu z předchozí disciplíny a doběhla po výborném běžeckém výkonu celkově druhá, když jí krásným osobním výkonem doprovodila na celkové 3.místo Verča. Radost nám děvčata udělala zejména z kvalitní střelby. I Klárka se také nemá za co stydět. V kategorii U15, kterou absolvovala poprvé a kde soupeřila zejména s o rok starším soupeřkami solidně zaplavala /100VZ/ a zaběhala /1500m/ a nezklamala ani ve střelecké disciplíně, kterou absolvovala poprvé v životě. Její celkové 16.místo se může někomu zdát jako špatné, nám však udělalo radost a zejména ukázalo rezervy, které tato naše závodnice do budoucna má. Můžeme se proto těšit na 2.kolo ČPM, které se uskuteční 29.dubna v Praze na Julisce. Fotky z Kralup...


Publikováno 9. 4. 2017 8:23

SPORTOVEC ROKU 2016

23.března proběhlo v obřadní síni na Plzeňské radnici vyhlášení nejlepších sportovců města Plzně za rok 2016  v kategorii mládeže. Mezi vybranými mladými sportovci, kterým předávali ocenění medailisté a účastníci bývalých OH z našeho města, nechyběla ani naše děvčata. Družstvo starších žaček - Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ - patřilo mezi 5 oceněných družstev ve společné kategorii mladšího a staršího žactva. Zajímavostí bylo, že našim děvčatům předávala ocenění současná nejlepší pětibojařka našeho PSC, účastnice LOH v Riu - Bára Kodedová. Dalším předávajícím byl pak i starosta ÚMO Plzeň 2 - Slovany Ing.Lumír Aschenbrenner. Podívejte se na několik fotek z vyhlášení...

DĚVČATA, VELIKÁ  GRATULACE

A ještě milé doplnění :

Na vyhlášení akce "Sportovec roku 2016" v kategorii dospělých 6.dubna, byla nejlepší sportovkyní města Plzně v kategorii žen vyhlášena naše Bára KODEDOVÁ.

Proto i Báře obrovská gratulace


Publikováno 30. 3. 2017 7:51

DVĚ NEDÁVNÉ AKCE NAŠICH DĚVČAT

Reprezentační testy moderních pětibojařů a Semifinále M-ČR plaveckých družstev /obojí se uskutečnilo v Praze/, to jsou poslední akce, kterých se ve dnech 10.-12.března zúčastnily naše členky. Nejprve Míša ŠTĚRBOVÁ a Veča PÍCLOVÁ absolvovaly v pátek testy, ve kterých musely dokázat svou připravennost v plavání na 200VZ a poprvé také absolvovaly i KOMBI disciplínu /spojení střelby a běhu/ - tu nejen v nezvyklém prostředí nafukovací atlet.haly na Strahově, ale i v rozsahu vyšší věkové kategorie. Bylo jasně vidět, že se jedná o začátek pětibojařské sezony, i když svými výsledky děvčata nezklamala. V sobotu a neděli čekalo naše členky /Míšu a Verču, spolu s Andy VELÁTOVOU a Áďou ŠTĚRBOVOU/ Semifinále M-ČR plaveckých družstev, kde reprezentovaly svůj mateřský plavecký klub Slávia VŠ Plzeň. Do tohoto SF se kvalifikovalo 8 nejlepších družstev ze soutěží 1.kola České části a ani zde děvčata nezklamala. Do Finále soutěže sice nepostoupily, ale 7.místo v České a 13.místo ve spojené České a Moravské části je solidním výsledkem "B" družstva Slávie VŠ jehož byly součástí.


Publikováno 15. 3. 2017 7:20

NEZAHÁLEJÍ ANI NAŠE "STARŠÍ JUNIORKY "

Ty se chtějí svými letošními výsledky zařadit mezi nejúspěšnější členy našeho PSC. Mluvíme o našich starších juniorkách - Markétě ŠANTÍNOVÉ a Renatě ŠTĚRBOVÉ. Tuto sobotu /25.února/ se obě zúčastnily běžeckého závodu "Innogy Winter Run 2017" v Praze na Ladronce. Jde o Český pohár v zimním běhu pod záštitou ČAS, který se uskuteční v roce 2017 v šesti městech po celé ČR - v Brně, Ostravě, H.Králové, Č.Budějovicích Olomouci a Praze. A svými výsledky si zde udělaly nejen sobě, ale i nám obrovskou  radost, když Markéta obsadila dokonce krásné, ale nepopulární 4.místo. Oběma naše velká gratulace. Jan tak dál.


Publikováno 25. 2. 2017 16:35

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽACTVA V ATLETICE V HALE

V sobotu 11.února proběhlo v nafukovací hale v Praze na Strahově Oblastní mistrovství Plzeňského kraje v atletice žactva. Mezi závodnicemi z 10 atletických oddílů našeho kraje se neztratily ani dvě členky našeho PSC - Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ. Obě absolvovaly běhy na 300 a 800m, které nám měly ukázat jak na tom naše děvčata jsou. Potvrdily, že nás čeká ještě hodně práce, jejíž výsledky by se ale měly projevit již na prvních závodech letošního ČPM  8.dubna v Kralupech. Zde totiž obě děvčata absolvují prvé závody v  kategorii U17 s KOMBI disciplínou, kterou tvoří spojení tří běhů na 800m a 3 střeleb z laserové pistole. Medaili si z OM přivezla Míša za výsledek v běhu na 300m, když Verča skončila šestá. V běhu na 800m byla pak Míša čtvrtá a Verča o jedno místo za ní - pátá. Koukněte na fotky...


Publikováno 13. 2. 2017 15:25

NAŠE ČLENKY A 1.KOLO M-ČR PLAVECKÝCH DRUŽSTEV

V sobotu 21.-1. se uskutečnilo za účasti družstev z K.Varů a Plzně v bazénu na Slovanech 1.kolo M-ČR plaveckých družstev Plzeňského a Karlovarského kraje. V barvách PK Slávia VŠ Plzeň se zde představila i pětice členek našeho PSC. V "B" družstvu to byly : Áďa Štěrbová a její sestra Míša, Andy Velátová a Verča Píclová. V družstvu "D" pak startovala Klárka Panýrková. Určitě nezklamaly. Právě naše členky v družstvu "B" výrazně napomohly ke 2.místu v soutěži a výrazně tak nakročily se svým družstvem k účasti v Semifinále M-ČR - části Čechy, které se uskuteční 12. a 13.3. v Praze Podolí. Pro Klárku pak byl tento závod první zkouškou mezi mnohem staršími a zkušenějšími závodniceme.

 


Publikováno 22. 1. 2017 15:00

PŘEJEME KRÁSNÝ A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK 2017

Závodníci, trenéři, funkcionáři a rodiče PSC v Plzni přejí všem svým příznivcům a známým krásný a po všech stránkách  úspěšný rok 2017. Těšíme se na setkání se svými soupeři i přáteli a svými výkony chceme navázat na náš úspěšný rok 2016.

A naše heslo pro rok 2017 :

"MYSLETE  NA  TO, ŽE  K  ÚSPĚCHU  VEDOU  NEJEN  VELKÉ  SNY, ALE  ZEJMÉNA  TVRDÁ  PRÁCE"


Publikováno 2. 1. 2017 6:20

KRÁTKÉ ZASTAVENÍ ZA ROKEM 2016

S uplynulým rokem 2016 můžeme být více než spokojeni. Naši členové dosáhli výborných sportovních výsledků a to nejen na všech úrovních moderního pětiboje, ale i ve sportech, kde se utkávají se sportovci specialisty - zejména pak v atletice a plavání.

Proveďme si proto malou rekapitulaci roku 2016 :

Naše současná nejlepší závodnice - Bára KODEDOVÁ - se zúčastnila LOH v Riu a z MS Laser Run přivezla do Plzně 2 zlata /za soutěž žen a spolu s O.Polívkou za soutěž MIX štafet/. Ve Finále SP pro rok 2016 obsadila nádherné 9.místo. Naše mladší závodnice z kategorie U15 - Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ - zvítězily v M-ČR své věkové kategorii v soutěži družstev a přidaly k tomu bronzovou medaili /Míša/ a nepopulární bramborovou /Verča/ za soutěž jednotlivců. Stejné umístění získaly i v celkovém hodnocení ČPM 2016. Pro obě děvčata proto byla krásnou odměnou účast na slavnostním vyhlášení Pětibojaře roku 2016 v Praze za účasti nejlepších našich současných i minulých pětibojařů.  Terka LAŠTOVKOVÁ obsadila solidní 7.místo v ČPM v kategorii U17 a velmi dobře si vedli i naši nejmladší členové - Tomáš CHOCHOLATY a jeho sestra Katka, Veronika VOŘÍŠKOVÁ a její sestra Karolína, Klárka PANÝRKOVÁ a Adélka VORÁČKOVÁ - v závodech ČPM, kterých se v roce 2016 zúčastnili.

Naši členové se však neztratili ani v dalších sportech, kde se utkávali se stejně starými specialisty. Jako členky PK Slávia VŠ Plzeň získala děvčata 36 medailí z M-ČR a KP svých věkových kategoriích a řadu dalších krásných finálových umístění. Spolu s Andrejkou VELÁTOVOU přispěli i k výrazným úspěchům AKM Viktoria Plzeň, kde získali 3 medaile z KP v hale a na dráze /zde Terka LAŠTOVKOVÁ/ a se svými družstvy staršího a mladšího žactva dosáhli na stupně vítězů v KP atletických družstev. Zahájili jsme i šermířský výcvik v rámci šerm.oddílu Loko PLzeň a jezdecký výcvik v CSK Oldřichov.

Rok 2016 můžeme proto hodnotit jako více jak úspěšný s přesvědčením, ža na jeho úspěchy navážeme i v roce následujícím. Rok 2016 na fotografiích...

 


Publikováno 20. 12. 2016 12:08

"KLADENSKÁ CENA" - poslední kolo ČPM 2016

V sobotu 22.10. se v Kladně uskutečnilo poslední kolo ČPM - Memoriálu Karla Bártů, které rozhodlo i o konečném umístění jednotlivých závodníků v Českém poháru mládeže 2016. Závod byl i M-ČR jedenáctiletých sportovců. Mezi 172 závodníky z celé ČR se jej zúčastnilo i 7 děvčat našeho PSC. Kategorii U17 reprezentovala Terka LAŠTOVKOVÁ. V kategorii U15 nás zastupovaly Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ, v U13 pak Klárka PANÝRKOVÁ. V M-ČR jsme měli tři děvčata /dvojčata - Karolínu a Veroniku VOŘÍŠKOVOU a Adélu VORÁČKOVOU/. A naše děvčata /po absolvování náročných plaveckých závodů - Velké cena Plzně a Prahy, Podzimní cena Motorletu a Plzeňské sprinty  - ty mj.za účasti plavců z 12 zemí, např. Panamy a Malty, vč.účastníků OH, MS a ME -  opět nezklamala. Fantasticky se se svou věkovou kategorií U15 rozloučily Míša s Verčou. Obě konečně výborně zastřílely a po krásném plavání a ještě lepším běhu je čekalo konečné první místo Verči a druhé Míši v této věkové kategorii. Věříme proto, že se jim bude dařit i v nové kategorii - U17, která již zahrnuje střelbu z laserové pistole. Naše mladší děvčata z kategorií U11 a U13 můžeme pochválit za výsledky v plavecké části svého závodu. Hodně práce nás, ale zejména je, čeká do budoucna v náročnějším  tréninku běhu. Nic to však nemění na tom, že jejich 10,12. a 15 místo v soutěži 42, stejně starých  závodnic, je příslibem do budoucna. Velké ocenění patří děvčatům této kategorie i za 5.místo v soutěži 15 zúčastněných družstev. Závod se opět nevydařil Terce v kategorii U17, i když i ona si zaslouží pochvalu za výsledek v šermířské části. Nyní čekají děvčata Krajské přebory v plavání a pak již Zimní plavecká M-ČR. Budou se ale již připravovat i na novou pětibojařskou sezonou 2017. Podívejte se na fotky...


Publikováno 23. 10. 2016 10:03

POZDRAV OD TOMÁŠE KLUSE Z "PEKLA"

Při svém koncertu v pátek  7.října v Plzni poslal bývalý moderní pětibojař, Mistr Evropy v kategorii do 16-ti let z Francie a Španělska, pozdrav členům našeho Pětibojařského sportovního centra. Jsme za něj vděčni a věříme, že se s Tomášem při nějaké příležitosti všichni osobně setkáme.


Publikováno 11. 10. 2016 14:15


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5