Úvodní stránka


CENA MĚSTA KRALUPY - 4.kolo ČPM 2013

V sobotu 15.6. proběhlo v Praze /náhradou za povodní poničené Kralupy nad Vltavou/ 4.kolo ČPM. Závodu se zúčastnilo i 13 závodníků našeho PSC. Velké ocenění si zaslouží Simča Kordová, která obsadila v kategorii U15 krásné 2.místo, zejména zásluhou výborné střelby. Stejné ocenění patří i Zuzance Šantínové, která obsadila stejné místo v kategorii nejmladších žaček /U11/. Nezklamali ale ani ostatní naši členové. Verča Píclová byla čtvrtá v kategorii U13, když ve stejné kategorii byly ještě sedmá Míša Štěrbová a osmá Lucka Trinerová. 5.místo obsadil Lukáš Jócsik v kategorii chlapců U15, osmé Terka Laštovková /U15/ a deváté Adéla Radové ve stejné kategorii, které se ale zcela nevydařila střelba. Můžeme se proto těšit na další kolo ČPM 22.6.v Příbrami, které je současně i M-ČR pro kategorii U15.

Podívejte se na fotky ze závodu


Publikováno 16. 6. 2013 9:38

JARNÍ MISTROVSTVÍ ČR A KRAJSKÝ PŘEBOR V PLAVÁNÍ PRO ROK 2013

Napilno měly 8.a 9.června členky našeho PSC. V barvách PK Slávia VŠ Plzeň absolvovala děvčata v Kopřivnici M-ČR v plavání 12-ti letých /M.Šormová, L.Trinerová a A.Velátová/ a v Č.Budějovicích 13-ti letých /D.Šantínová, S.Kordová a A.Štěrbová/ plavců. V.Píclová, Z.Šantínová a M.Štěrbová absolvovaly pak v Plzni Krajský přebor deseti a jedenáctiletých plavců. A jak si naše členky vedly ?

Zejména naše děvčata při KP desetiletých a jedenáctiletých zazářila. V čem startovala, to vyhrála a věříme proto, že budou stejně úspěšná i při Pohárech desetiletých a jedenáctiletých plavců 22. a 23.června v Domažlicích a Chomutově.

Z M-ČR ml.žactva si přivezla 2 medaile za štafety /4x50VZ a 4x50PZ/ další naše děvčata - A.Velátová, L.Trinerová a M.Šormová. Výborně si vedla Lucka Trinerová i v individuálním závodě na 50VZ a A.Velátová na 100PZ.

Bez medailí se sice vrátlila naše děvčata z M-ČR 13-ti letých. Ale i je musíme pochválit.  S.Kordovou za výsledky v závodech na 100M a 200M, D.Šantínovou za 100P a 200P a A.Štěrbovou za výsledky na 100VZ a 200VZ a v obou polohových závodech.

Podívejte se na fotografie ze závodů a také na videa ze štafet

DĚVČATA : GRATULUJEME 


Publikováno 12. 6. 2013 10:18

FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU - Nizhny Novgorod / RUS

 V pátek 31.května byl v Ruském Nizhnym Novgorodu zahájen Finálový závod Světového poháru mužů a žen v moderním pětiboji. Mezi 36 nejlepšími ženami se /spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou/ představila i závodnice našeho Pětibojařského sportovního centra - Bára KODEDOVÁ.

První dvě disciplíny Finále se ale určitě nevyvíjely dle představ Báry. V šermu získala jen 784 bodů - 21.místo mezi 36 účastnicemi a ani čas v plavání na 200m - 2:29,2 /1.012 bodů a 32.místo/ nezajistil před jezdeckou disciplínou a disciplínou KOMBI pro Báru lepší umístění po dvou disciplínách než 29.místo. Sledovali jsme proto s napětím výsledky Báry v dalších disciplínách, neboť právě ty patří k jejím lepším. A Báře se skutečně vydařily. Dvě shozené překážky v jízdě znamenaly zisk 1160 bodů z 1200 možných /7.místo/ a výborné 8.místo v KOMBI disciplíně pak posunulo naší závodnici na celkové 18.místo, což je výsledek, který předčil naše očekávání. Další dvě závodnice ČR skončily pak za Bárou na 20./N.Dianová/, resp.29.místě /L.Bilková/. BÁRO BLAHOPŘEJEME

V neděli se do Finále SP zapojil další člen našeho PSC - Michal MICHALÍK. Ten, spolu s N.Dianovou, reprezentovali ČR ve stále oblíbenější soutěži smíšených štafet. Těch bylo přijato do závodu jen dvanáct. Vstup do soutěže se ale vůbec nevydařil. V šermířské části získali jen 660 bodů, což bylo nejméně z 12 zúčastněných štafet. V plavání obsadili sice páté místo, ale tento výsledek je posunul jen o jedno místo výše, před závodníky MEX. Následovalo 5.místo v jezdecké disciplíně a 10.pak v závěrečné KOMBI. Znamená to, že MIX štafeta s našim Michalem končí celkově na 9.místě v závěrečném závodu Finále SP pro rok 2013.


Publikováno 30. 5. 2013 14:16

JARNÍ SDRUŽENÝ KRAJSKÝ PŘEBOR ŽACTVA V PLAVÁNÍ

V sobotu 18. a v neděli 19.května se uskutečnil v bazénu na Slovanech Jarní sdružený KP žactva v plavání. V dresu Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň  a PK Tachov, se jej zúčastnilo i 10 členů našeho PSC. A ti si nevedli vůbec špatně, když získali celkem 28 medailí, z toho 10 zlatých, 11 stříbrných a 7 bronzových. Nejlépe si vedly naše děvčata. Andrea Velátová s pěti zlatými a jednou stříbrnou medailí, Adéla Štěrbová /2xzlato, 3xstříbro a 1xbronz/, Denisa Šantínová /2xzlato/, Lucka Trinerová /4xstříbro a 2xbronz/ a Míša Šormová /1xstříbro a 1xbronz/. Děvčata si těmito svými výsledky vyplavala účast na Jarních M-ČR v plavání v Kopřivnici a Č.Budějovicích a A.Štěrbová, D.Šantínová, L.Trinerová a A.Velátová i právo účasti na Letní olympiádě dětí a mládeže 23.-28.června ve Zlíně. GRATULUJEME

Podívejte se na fotky ze závodu

 


Publikováno 23. 5. 2013 7:42

MEMORIÁL GEN.PATTONA - 2.kolo ČPM 2013

V sobotu 11.5.uspořádalo naše PSC druhé kolo ČPM 2013. Závod nesl opět jméno osvoboditele našeho města v květnu roku 1945, význačného vojevůdce a výborného sportovce - gen.G.S.Pattona /ten získal na OH v roce 1912 ve Stockholmu 5.místo, právě v našem sportu - moderním pětiboji/. Závodu, který byl určen pro závodníky do 15-ti let se zúčastnilo téměř 90 vyznavačů našeho sportu z celé ČR a zajímavá byla i účast zástupců plaveckých klubů ze Slávia VŠ Plzeň a PK Tachov. Ani vytrvalý déšť v průběhu běžecké části závodu pak nezměnil nic na výborných výsledcích závodníků, kteří odjížděli z našeho města ve většině spokojeni. Výborně si vedli i členové našeho PSC. Na stupně vítězů se svým druhým místem dostala Zuzanka Šantínová /U11/ a stejné umístění patří v této věkové kategorii i Tomáši Klepačovi. Bronz získala ve 2.kole ČPM další naše závodnice Verča Píclová /U13/. Ani ostatní členové našeho PSC však nezklamali. Čtvrtý skončil v kategorii U13 Ondra Jócsik, pátá místa patří Simče Kordové mezi st.žačkami a Robertu Borovanskému v kategorii ml.žáků. Šestí ještě byli Lucka Trinerová v kategorii U13  a Lukáš Jócsik v kategorii U15. O lepší umístění v kategorie st.žaček připravila  naše další děvčata  nepřesná střelba, na které musí ještě hodně zapracovat. A můžeme být právem spokojeni i s organizací tohoto 2.závodu ČPM ze strany našeho PSC.

Podívejte se na kompletní výsledky ze závodu

Fotogalerie ze závodu


Publikováno 12. 5. 2013 21:42

Světový pohár 2013 č.4 - Budapešť / HUN

Od čtvrtka 8.května do neděle 12.května probíhá v Budapešti 4./ poslední/ závod Světového poháru mužů a žen pro rok 2013. Vzhledem k neúčasti našeho Michala Michalíka /zranění a nemoc/ jsme věnovali proto největší pozornost další člence našeho PSC - Báře KODEDOVÉ. Jejím prvním úkolem však bylo uspět v jednom ze dvou čtvrtečních semifinálových závodů a to v nebývalé konkurenci 68 žen z 21 zemí. A úkol se jí podařilo splnit náramně. Výborně zašermovala /916 bodů - 7.místo/,solidně zaplavala /2:24,93/ a 8.místem v disciplíně KOMBI /spojení běhu a střelby/, zcela jednoznačně postoupila mezi 36 nejlepších žen do sobotního finále. Spolu s ní bude o co nejlepší umístění bojovat i další reprezentantka ČR - Natálka Dianová. A Báře se vydařilo i sobotní finále. Za 20 vítězství a jen 15 porážek získala 880 bodů, což představovalo 7.místo mezi 36 účastnicemi finále. Výborně zaplavala /2:22,07/ a od zisku plných 1.200 bodů v jezdecké části soutěže jí připravila jediná shozené překážka. KOMBI disciplína jen podtrhla úspěch naší Báry v  tomto Světovém poháru. Celkové 7.místo je fantastické. BLAHOPŘEJEME


Publikováno 11. 5. 2013 6:35

1.kolo ČPM 2013 - Praha

V neděli 28.4.2013 proběhlo v Praze dlouho očekávané 1.kolo Českého poháru mládeže Karla Bártů, které mělo potvrdit, jak se mladí závodníci připravovali v zimě na novou sezonu. Závodu se zúčastnilo i 15 členů našeho PSC. A většina z nich mohla být s výsledky v prvním závodu letošního roku spokojená. V nejmladší kategorii děvčat s přehledem zvítězila Zuzanka Šantínová, které ve stejné věkové kategorii úspěšně sekundoval třetím místem další náš závodník - Tomáš Klepač. V mladším žactvu získal stříbro Ondra Jócsik, bronz pak Lucka Trinerová. Mezi nejstaršími žačkami patří 4.místo Adéle Radové a solidní umístění přivezly z Prahy i další naše starší žačky, Simča Kordová, Denisa Šantínová a Tereza Laštovková, které o kvalitnější umístění připravily jen výsledky střelecké části, které se tato děvčata zúčastnila letos poprvé. Většina dalších zúčastněných členů našeho PSC  si pak vytvořila osobní rekordy v plavání i běhu. Při závodě se mohli naši členové setkat také i z řadou našich předních pětibojařů, mj. Jirkou Adamem - stříbrným medailistou z OH 1976 a Natálkou Dianovou - účastnicí OH  v roce 2012 v Londýně. Společné foto získala naše děvčata i s nejúspěšnější členkou našeho PSC, 13-tinásobnou medailistkou z MS a ME a bronzovou z nedávných mezinárodních závodů žen v Maďarsku, Bárou Kodedovou.

Můžeme se proto již dnes těšit na další kolo ČPM 2013, jehož pořadatelem je 11.května v Plzni naše PSC - "Memoriál gen.Pattona".

Přejít na výsledky Ceny Prahy

Fotogalerie ze závodů


Publikováno 30. 4. 2013 13:35

MEMORIÁL GEN.PATTONA 2013 - POZVÁNKA

Datum konání: 9. 4. 2013

Gen.PattonPo deseti letech, kdy bylo naše PSC pořadatelem Evropského poháru mládeže v moderním trojboji do 16-ti let, jsme přistoupili k nové formě organizace našeho závodu, který však i nadále ponese jméno osvoboditele města Plzně v květnu 1945, významného vojevůdce, ale i sportovce - G.S.Pattona. Jméno Pattona neponese náš závod náhodou. Byl to totiž právě Patton, který /jako poručík americké armády/ obsadil na OH ve Stockholmu v roce 1912 fantastické 5.místo právě v našem sportu, moderním pětiboji.

Náš nový závod ponese od letošního roku název "Memoriál gen.Pattona" a stane se trvale nedílnou součástí Českého poháru mládeže organizovaného ČSMP. Bude vyhlašován pro kategorie U11, U13 a U15, tedy závodníky do 15-ti let. Stane se otevřeným závodem i pro další zájemce z ostatních sportů a jeho cílem bude získat nejen pro náš sport, ale i sportování vůbec, nové děti z Plzně a okolí. Hostem 1.ročníku Memoriálu bude letos vnuk gan.Pattona - George P.Waters.

V příloze najdete propozice závodu.


Publikováno 9. 4. 2013 19:43

NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA PLZNĚ ZA ROK 2012 - MLÁDEŽ

V březnu letošního roku ocenila Nadace sportující mládeže nejlepší sportovce města Plzně za rok 2012 v kategorii mládeže. Mezi celou řadou oceněných byly i dvě členky našeho PSC - Verča Píclová a Míša Štěrbová. Verča získala ocenění mezi mladším žactvem za své medailové výsledky v M-ČR v moderním pětiboji a plavání a medailové umístění v Českém poháru mládeže Karla Bártů v modením pětiboji. Spolu s Míšou pak byla obě děvřata oceněna i v kategorii družstev mladšího žactva a to zejména za zisk zlaté medaile na M-ČR v moderním dvojboji nejmladších žaček v Kladně.           G R A T U L U J E M E

Fotografie z vyhlášení si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii.


Publikováno 26. 3. 2013 6:30

Světový pohár 2013 č.2 - Rio de Janeiro / BRA

Od 20. do 24. března se  v brazilském Rio de Janeiru koná druhý závod Světového poháru v moderním pětiboji. Ve středu byla na pořadu kvalifikace žen, ze které si postup do pátečního finále vybojovala Lenka Bilková. Ve čtvrtek pak bojovali ve dvou semifinálových skupinách o sobotní finále muži : Martin Bilko ,David Svoboda a "náš" Michal Michalík. Postup D.Svobody do finále  byl jednoznačný. M.Bilko si finále nevybojoval, ale již účast na jeho prvním závodu SP je pro tohoto závodníka obrovským úspěchem. A náš Michal ? Na tom se v semifinále jednoznačně projevila nemoc, která jej provází po celou dobu pobytu v Brazílii. Již po plavání /200m za 2:12,42/ bylo jasné, že náš závodník není v pořádku. Šerm, jeho parádní disciplína /17 vítězství a 18 porážek/, to jen potvrdil a do závěrečné KOMBI disciplíny Michal po dohodě s trenérem již vůbec nenastoupil. Škoda.


Publikováno 20. 3. 2013 5:04


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1