Úvodní stránka


Novější 1 3 8 16 23

7.kolo ČPM U10 - 014 v réžii našich závodníků

Závod /jako poslední v tomto 1.pololetí/ se uskutečnil v neděli 16.června v Bystřici. Vedle 101 závodníků ze všech oddílů mod.pětiboje z celé ČR se jej zúčastnilo i 6 členů našeho PSC. V kategorii U14 nás reprezentovali Karolína KLEPAČOVÁ, Majda SLUNEČKOVÁ, Karolína BLÁHOVÁ, Tomáš MINAŘÍK a Adam SOMMER. V kategorii U12 to pak byla Edita SOMMEROVÁ.

A vedli si na podtrženou jedničku. V kategorii chlapců Tomáš zvítězil a jeho kolega Adam obsadil fantastické 2.místo. V kategorii děvčat obsadila Karolína Kl. místo druhé a Majda byla třetí, když je porazila jen závodnice Dukly Praha Klára Josková. Kateřina Bl. obsadila pak místo deváté. V kategorii U12 zvítězila s převahou a naprosto nečekané Edita.

Šlo o fantastické představení našich závodníků. Velké poděkování pak patří také naší trenérce Andy, která odvedla při závodu výraznou práci.

Všem OBROVSKÁ GRATULACE a přání krásných letních prázdnin, které všichni využijí jak k zaslouženému odpočinku, tak i k odstaranění svých sportovních ndostatků.

HEZKÉ PRÁZDNINY


Publikováno 17. 6. 2024 10:05

6.KOLO ČPM kategorie U10 - U14 - 9.6.2024

Závodu, který se uskutečnil v Praze /tentokráte s disciplínou OCR venku s těžšími překázkami/, za účasti 117 závodníků z celé ČR. Mezi nimi byli i 3 závodníce našeho PSC, když další naši členové se účastnili v tomto termínu M-ČR v plavání 11-ti a 10-ti letých. Děvčata startovala v kategorii U14 (Majda SLUNEČKOVÁ a poprvé v našich barvách Karolína BLÁHOVÁ). V kategorii U12 nás pak reprezentovala Edita SOMMEROVÁ.

A nevedly si vůbec špatně. Majda skončila celkově druhá, po své neúčasti /vzhledm k nemoci/ v kole předchozím. Karolína se z našim sportem na tomto závodu teprve seznamovala a vedla si celkem solidně. Edita obsadila celkové nepopulární 4.místo mezi 13 stejně starými děvčaty. Všem patří naše poděkování a můžeme se těšit na další závod /tentokráte poslední v tomto pololetí/ 16.června v Bystřici, tentokráte i s účastníiky M-ČR v plavání.


Publikováno 10. 6. 2024 10:24

5.KOLO ČPM U15 - OPEN - 8.6.2024

Za účasti 3 našich členů /z celkového počtu 57/ z oddílů moderního pětiboje ČR a závodníků ze SVK se v Praze uskutečnil další za závodů ČPM věkové kategorie U15 - OPEN. V kategorii juniorů nás reprezentoval Matěj SLADKÝ a v kategorii U17 pak Karolína MINAŘÍKOVÁ a Petr SMÍŠEK. A jak si vedli ?

Matěj ve své kategorii zvítězil, když si o několik bodů vylepšil svůj výsledek z předchozího závodu. Výrazně se zpepšil v překážkové disciplíně, trochu si pohoršil čas v plavání a běhu v disciplíně LASERN RUN. I tak je jeho výsledek 1.438 bodů velice dobrý. Karolína si také vylepšila výsledek v překážkové dráze i čas v běhu a střelbě v soutěži LASAR RUN. Trochu slabší byl její výsledek v šermířské disiplíně. Skončila 6. a celkový bodový stav v soutěži - 1.102 bodů - je solidní. Petrovi se tradičně nevydařila šermířská disciplína a ani ostatní výsledky  nebyly tak dobré jak bychom si představovali. Bodový zisk - 1.122 budů - mu stačil na celkové 8.místo. I tak jim patří poděkování za reprezentaci našeho PSC. O Prázdninách máme na čem pracovat.


Publikováno 10. 6. 2024 9:58

4.závod ČPM 2024 v kategorii U10 - U14 - 12.5.

Závod se uskutečnil 12.května v Hořovicích. Za účasti 96 závodníků ze všech oddílů ČR se jej zúčastnilo i šest zástupců našeho PSC. V kategorii U14 - Karolína KLEPAČOVÁ, Jan STANĚk a Adam SOMMER, v kategorii U13 - Carla KABÁTOVÁ a Kateřina RAŠKOVÁ a v kategorii U12 nás reprezentovala Edita SOMMEROVÁ. A nevedli si vůbec špatně. Karolína  prohrála až v nádherném finiši se závodnicí Dukly Klárou Joskovou a obsadila ve své kategorii 2.místo. Čtvrté místo pak obsadili Honza /v kategorii U14/ a Edita /v kategorii U12/ - vždy za závodníky Hořovic. Carla obsadila místo 5. v kategorii U13 a Kateřina pak 6. ve stejné kategorii. Adam získal solidní 8.místo v kategorii U14. Potěšilo nás zejména však zlepšení všech našich závodníků v běžecké disciplíně a tak se můžeme společně těšit na další kola ČPM této věkové kategorie 8.6. v Praze a 16.6. v Bystřici. Škoda jen neúčasti Majdy Slunečkové, Tomáše Minaříka a Neli Majnerové na tomto závodě, neboť výsledky mohly být ještě lepší.


Publikováno 13. 5. 2024 6:30

4.kolo ČPM 2024 - kategorie U15 - Open

V neděli 5.5. jsme se v silně oslabené sestavě /nemoci/ zúčastnili 4.kola ČPM kategorie U15 - Open. V řadách našich členů byli jen 3 členové. Matěj Sladký v kategorii juniorů a Karolína MINAŘÍKOVÁ a Petr SMÍŠEK v kategorii U17. A Matěj si vedl, i přes výpadek ve střelbě v KOMBI disciplíně, velice solidně a zvítězil, když potvrdil svým výkonem limit do SCM při ČSMP. Karolíně a Petrovi se vůbec nevydařila střelba v KOMBI disciplíně a ani další výsledky nás nijak nepotěšily. Celkové11. místo obou bylo nepříjemným překvapením. U obou bude co napravovat na dalších závodech ČPM.


Publikováno 6. 5. 2024 11:40

3.KOLO ČPM 2024 - KATEGORIE U15 - OPEN

V neděli 28.dubna se uskutečnilo v Praze na Julisce 3.kolo ČPM 2024 pro kategorii U15 - OPEN. Spolu se 78 závodníky ze všech oddílů z celé ČR se je zúčastnilo i 6 závodníků našeho PSC : Matěj SLADKÝ v kategorii juniorů, Karolína MINAŘÍKOVÁ a Petr SMÍŠEK v kategorii U17 a v kategorii U15 pak postaršení Tomáš MINAŘÍK, Karolína KLEPAČOVÁ a Magdalena SLUNEČKOVÁ. Spolu s nimi závodili i závodníci POL a AUT. Nejlépe si vedl náš současně nejlepší závodník Matěj, který vyhrál svou plaveckou disciplínu /200VZ za 1:58,32/, solidně absolvoval překážkovou disciplínu a v šermu zvítězil ve 13 utkáních oproti 12-ti porážkám. Dobře si vedl i v disciplíně KOMBI /běh spojený se střelbou/ a jen výpadek ve 4 střel.disciplíně, jej připravil o celkové vítěství. I tak je jeho 2.místo velkým úspěchem. To jej řadí na 1.místo po 3 kolech ČPM.

Solidně si vedla i Karolína M. v kategorii U17, když obsadila celkové 4.místo. Jají kolega, Petr, obsadil půběžné sedmé místo a to zejména díky poruše u obou jeho kordů v šermířské disciplíně.

Obě naše děvčate Karolína Kl. a Majda, stejně jako Tomáš výborně zaplavali a odpovídajícím solidním způsobem absolvovali překážkovou dráhu, kde jim stále chybí trénink na ní /je zatím jen na Dukle v Praze/. Naprosto jim však nevyšla střelba v KOMBI disciplíně a ani její běžecká část, s výjimkou výborného běhu Majdy, nenapnilo jejich očekávání a 5.místo Karolíny, 6.Tomáše a 9 Majdy je celkovým zklamáním.

Můžeme se proto těšit na další závod ČPM věkové kategorie U15 - OPEN 5.5., opět v Praze, kde věříme v další zlepšení.


Publikováno 29. 4. 2024 13:17

2.kolo ČPM 2024 - U15-OPEN - 7.4. v Praze

V neděli pokračoval v Praze svým 2.kolem ČPM pro kategorii U15 - OPEN. Mezi 77 sportovci ze všech oddílů moderního pětiboje ČR se jej zúčastnilo i 5 zástupců našeho PSC. A jak si naši členové vedli ?

Výborným výsledkem se opět prezentovala naše, současně nejlepší, závodnice Karolína KLEPAČOVÁ. V kategorii U15 /pro rok starší závodnice/ obsadila nádherným finišem 3.místo, což jí zajistilo vedení v ČPM jak pro kategorii U14, tak i U15. Výborně zvládla všechny 3 disciplíny - plavání, Laser Run i překážkovou dráhu. Dalším našim bronzovým medailistou se stal v kategorii juniorů Matěj SLADKÝ. Ten vyhrál plavání, druhý byl na překážkové dráze, ale vůbec mu nevyšla střelba v Laser Runu. A ani se šermířskou disciplínou nemůže být spokojený. Poměrně solidně zazávodila v kategorii U17 i Karolína MINAŘÍKOVÁ. Udělala si OR v pavání, překážkovou dráhu a Laser Run zvládla a jen šerm jí vůbec nevyšel. I tak je 6 místo solidní. Ve stejné kategorii chlapců nás reprezentoval Petr SMÍŠEK. Žádná disciplína mu všal nevyšla dle jeho představ a 9.místo je jeho špatným, osobním, výsledkem. Vůbec se nevydařil závod v kategorii U15 Vildovi HANZELOVI, který byl eliminovám v překážkové disciplíně. Nezvládl Laser Run a ani vízěství v plavecké disciplíně mu nezajistilo lepší než 7./poslední/ místo ve své kategorii. Výsledky nám ukázali rezervy našich závodníků. Mame tak na čem pracovat.

Medailistů patří poblahopřát a ostatním poděkovat za reprazentaci našeho PSC.


Publikováno 8. 4. 2024 8:28

2.kolo ČPM 2024 U10 - U14 - "Cena města Kralupy nad Vltavou"

V sobotu 6.4. se uskutečnilo v Kralupech 2.kolo ČPM pro kategorie U10 - U14. Mezi 77 závodníky z celé ČR se jej zúčastnilo i pět členů našeho PSC : Karolína KLEPAČOVÁ, Majda SLUNEČKOVÁ, Tomáš MINAŘÍK, Adam SOMMER a jeho sestra Edita.

Výborně si vedli naše členky v kategorii U14. Karolína zvítězila a na druhém místě jí doprovodila Majda. Nepotěšilo jen umístění a počet získaných bodů /3.246 a 3.222/, ale zejména odstup od dalších závodnic. Třetí závodnici Eliško Veselou porazily obě o 600 bodů. Náš závodník ve stejné věkové kategorii - Tomáš - obsadil 2.místo. Všem třem se vydařila tentokráte náročná překážková dráha.

Překážková dráha se naopak nevydařila Adamovi a jeho setře Editě. Potěšilo nás ale výrazné zlepšení v běhu. Obsadili pak v kategorii U14 šesté/Adam/ a 11.místo/Edita/ v kategorii U12.

Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci našeho PSC. Budeme se těšit na jejich další závod v Hořovicích jistě v silnějším obsazení.


Publikováno 7. 4. 2024 6:56

1.kolo ČPM 2024 U10-U14

24.března se uskutečnilo v Praze 1.kolo ČPM pro kategorie U10 - U14. Za účasti 134 závodníků z celé ČR se jej zúčastnilo i 8 závodníků z našeho PSC : Karolína KLEPAČOVÁ, Majda SLUNEČKOVÁ, Honza STANĚK a Adam SOMMER v kategorii U14, Cala KABÁTOVÁ, Kateřina RAŠKOVÁ a Nela MAJNEROVÁ v kategorii U13 a Edita SOMMEROVÁ v kategorii U12. Naši členové absolvovali poprvé překážkovou dráhu. A jak si vedli ?

Naprosto suverénně si absolvovala závod naše Karolína v kategorii U14. V plavání /100VZ - 1:04,53/ a běhu /1800 m - 6.36,45/ zvítězila a jen v překážkové dráze skončila druhá. Celkově jí to stačilo na krásné 1.místo mezi děvčaty. Nádherně ale zazávodila i její oddílová kolegyně Majda, která po velice krásném běhu a velice dobrém plavání a překážkové dráze, obsadila načekané třetí místo mezi děvčaty. V kategorii U12 pak skončila Edita mezi 16 děvčaty pátá, když zvítězila v plavání /100VZ - 1:13,07/, v běhu obsadila 6 místo a jen překážková dráha, kterou absolvovala poprvé zabránilo jejímu lepšímu umístění. V kategorii chlapců U14 obsadil Honza krásné 4.místo, když jeho oddílová kolega Adam, který absolvoval běžeckou disciplínu se zraněním, skončil devátý. Nedařilo se našim děvčatům v kategorii U13, které sice krásně plavaly, ale nově zavedená překážková dráha a běh jim stačil jen na 13.m. Kateřiny, 14. Carly a 16.Nely. I tak patří všem našim členům velká pochvala. Koukněte na fotky...


Publikováno 25. 3. 2024 8:45

1.KOLO ČPM 2024 U15 - OPEN

V sobotu 9.března se uskutečnilo v Praze na Julisce 1.kolo ČPM 2024 pro kategorii U15 - OPEN, poprvé s  novou disciplínou, která od letošního roku nahrazuje jízdu na koni, PŘEKÁŽKOVOU DRÁHOU.  Ta je zatím v ČR jen na Dukle a naši závodníci jí tak neměli možnost trénovat. Závodu se zúčastnilo 68 závodníků ze všech oddílů moderního pětiboje z ČR a mezi nimi i 6 členů našeho PSC. V kategorii juniorů to byl Matěj SLADKÝ a v kategorii U17 pak Karolína MINAŘÍKOVÁ a Petr SMÍŠEK. Do kategorie U15 jsme zařadili i naše mladé závodníky kategorie U14, které jsme museli postaršit - Karolínu KLEPAČOVOU, Magdalenu SLUNEČKOVOU a Tomáše MINAŘÍKA, kteří zatím nemají v programu KOMBI disciplínu a mají zatím jen lehčí překážkovou disciplínu. A jak si naši závodníci v silné konkurenci vedli ?

Náš nejlepší závodník Matěj solidně zvládl překážkovou dráhu, čímž si vytvořil solidní základ pro další disciplíny. Výborně zaplaval /200 VZ za 1:58,17/, velice dobře zašermoval /24 vítězství/ a završil svůj závod krásným výsledkem v KOMBI disciplíně /spojení běhu a střelby/. Výsledkem 1474 bodů v závodě zvítězil. Našim závodníkům v kategorii U17 se již tak nedařilo. Pokažená překážková disciplína je zřadila na celkové 7.místo /Karolína/ a osmé /Petr/. Naši postaršení závodníci si vedli velice dobře mezi sportovci kategorie U15. Karolína solidně zvládla překážkovou dráhu, výborně zaplavala /100VZ za 1:05,64/ a výborně zvládle KOMBI disciplínu, kterou vyhrála. To jí stačilo na krásné 3.místo. Naše druhá závodnice v této kategorii - Majda - výborně zaplavala /OR na 100 VZ v čase 1:10,82/, krásně běžela a jen naprosto nevydařená překážková disciplína jí zařadila na 12.místo. Tomáš zvládl dobře překážkovou dráhu, solidně zaplaval a nevydařená střelba v KOMBI disciplíně jej posunula na konečné 5.místo  mezi staršími závodníky.

Všem našim závodníkům patří naše ocenění a můžeme se společně těšit na závod kategorie U10 - U14, 24.3., opět na Julisce.

 


Publikováno 14. 3. 2024 8:35

Novější 1 3 8 16 23

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2