Úvodní stránka


5.KOLO ČPM V HOŘOVICÍCH ZRUŠENO A NÁS ČEKÁ DLOUHÝ NOUZOVÝ STAV V ČR

S politováním jsme přijali zprávu nejen o zrušení 5.kola ČPM v Hořovicích, ale i vyhlášení Nouzového stavu v ČR od 8.10. Ten byl poslanci postupně prodlužován, později do 12.prosince a na tomto základě zrušil VV ČSMP další závody ČPM v letošním roce. Letošní ročník tak nebude /vzhledem k nenaplnění podmínky o počtu potřebných závodů ČPM/ v letošním roce vyhlašován. Zrušeny byly i zbývající plánovaná M-ČR U11, U15 a U17 pro rok 2020. To nás velice mrzí, neboť jsme měli možnost získat, jak v celkovém hodnocení ČPM, tak i ve zrušených M-ČR solidní umístění. 10 našich členů nemá díky zrušeným závodům požadovaný počet 3 závodů ČPM v tomto roce, což samozřejmě zkresluje jejich výsledky v konečném neoficiálním hodnocení ČPM 2020. Neproběhne ani letošní slavnostní vyhlášení Anket ČSMP za rok 2020 - Nejlepší mod.pětibojař ČR a ČPM.

Z důvodu uzavřených bazénů a střelnice nemůžeme stále plavat ani střílet. Běhat lze pak jen individuálně, od 23.11.alespoň společně do 6 osob, to ale vč.trenérů. Nadále ale jen v přírodě. V případě střelby a plavání čekáme netrpělivě na otevření bazénů v Plzni a střelnice v Lobzích. Toho se ale do konce letošního roku určitě nedočkáme.

Dle rozhodnutí ČSPS jsou zrušena i všechna žákovská Zimní M-ČR a Poháry ČR, vč. Zimního M-ČR dorostu pro letošní rok. I to nás samozřejmě mrzí.

                                                      SNAD BUDE ROK 2021 LEPŠÍ.


Publikováno 21. 11. 2020 8:20

A TEĎ DO BYSTŘICE NA 4.KOLO ČPM

Na poměrně dlouhou cestu se v pátek vydali čtyři členové našeho PSC. V sobotu 10.října se zde konal 4.závod ČPM 2020 - "CENA BYSTŘICE", který byl současně i M-ČR pro rok 2020 kategorie U13. V tomto mistrovském závodě nás reprezentovali - Dominik DĚD, Martin ŠVEHLA a Patrik PEROUTKA a nebyli bez šancí na dobrá umístění. Mrzet nás však mohla neúčast nejlepšího našeho člena v této věkové kategorii - Honzíka FOLTÝNA z důvodu nemoci. V kategorii U15 jsme pak měli zastoupení v Petru HAJŠMANOVI. Účast na této akci našim závodníkům zpestřil pobyt a nocleh  v jediném srubovém hotelu v ČR - "Gruň" v Mostech u Jablunkova. A jak si naši členové vedli ?

Nejlépe si vedl v M-ČR U11 Dominik Děd. Výborně zaplaval i solidně běžel a jen těsná porážka v cílové rovince jej odsunula na nepopulární bramborovou medaili v soutěži jednotlivců. Spolu s Patrikem Peroutkou jim zase o 3 a půl vteřiny utekla bronzová medaile za soutěž družstev. I tak velká spokojenost i když si to oba jmenovaní  nepřipouští. Patrik pak skončil v jednotlivcích 10. Třetí náš zástupce v  M-ČR této věkové kategorie Martin Švehla také výborně zaplaval a skončil celkově 11. Oba musí věnovat do  budoucna proto větší pozornost své běžecké přípravě. V kategorii U15 nás zastupoval Petr Hajšman. Zaplaval na hranici svého osobáku, ale /jako již po několikrát/, jej naprosto zradila běžecká disciplína a skončil osmý. Koukněte na fotky...

 


Publikováno 4. 10. 2020 11:30

JARNÍ CENA DUKLY PRAHA

Mimo oficiální závody ČPM 2020, uskutečnil oddíl MP Dukla Praha 20.září na Julisce svůj vlastní závod "Jarní cenu Dukly", na který pozval i závodníky z dalších oddílů ČR. Naše PSC nabídku využilo a na závod vyslalo 6 svých mladších členů - Karolínu Minaříkovou, Anetu Hajšmanovou, Karolínu Klepačovou, Kristýnu Klepačovou, Tomáše Minaříka a našeho nejmladšího člena - Tobiáše Peroutku /ročník narození 2014/. Ostatní naši členové pak tento den absolvovali povinný plavecký Krajský přebor v dálkovém plavání v Plzni a někteří v pátek a sobotu VC Chomutova a VC Chodska.

Šest našich účastníků a 3 umístění na stupních vítězů, to je výsledek našich závodníků v Praze. Pomyslné zlato do Plzně přivezl Tomáš MINAŘÍK v kategorii U11 chlapců. Vyhrál nejen plavání, ale i běžeckou disciplínu a výsledkem jenom potvrdil platnost svého zařazení do SpS při ČSMP. Ve stejné kategorii děvčat skončila na krásném třetím místě Karolína KLEPAČOVÁ, která svým výsledkem vysoce převýšila požadavek na své zařazení do SpS při ČSMP. Její sestra Kristýna skončila ve stejné kategorii po slabším běhu 16. Velkou radost nám svým výsledkem udělal v Praze nejmladší člen našeho PSC, teprve 6-ti letý Tobiáš PEROUTKA, který obsadil mezi svými vrstevníky v kategorii U7 krásné 3.místo. V kategorii U13 děvčat jsme měli 2 zástupkyně. Karolína MINAŘÍKOVÁ si sice vytvořila v plavání i běhu osobní rekordy, to však ale zatím stačilo "jen" na 6. místo mezi 22 děvčaty. Druhá naše závodnice Aneta HAJŠMANOVÁ si také vytvořila v obou disciplínách osobní rekordy, ale na lepší než 11.místo to nestačilo.

Nyní nás čekají 3 poslední závody ČPM 2020 - 3.10. v Bystřici, kde budou o své tituly bojovat závodníci v kategorii U13, 10.10. v Hořovicích /M-ČR U11/ a pak poslední závod ČPM 18.10. v Praze, kde se utkají o své tituly závodníci z kategorií U15 a U17. Věříme, že nějaká medaile zacinká a budeme tak se složitou letošní sportovní sezonou spokojeni. A tady je odkaz do fotogalerie...


Publikováno 21. 9. 2020 7:32

3.KOLO ČPM 2020

Po účasti našich členů na 4 plaveckých závodech /Plavecký víceboj žactva Plz.kraje, CORONA Cup 2020 v Praze, CORCAVID TEST v Bratislavě a Plzeňský vytrvalec/, soustředěních v Prášilech a v Peci a přespolním běhu Plzeňské teplárenské "Kolem Boleveckých rybníků", jsme se konečně dočkali.

12.září se uskutečnilo, v poněkud nedůstojném prostředí, dlouho očekávané 3.kolo ČPM - Memoriálu K.Bártů - "Cena města Pelhřimova". Mezi  účastníky bylo i 9 členů našeho PSC. Ti měli dokázat, že o prázdninách jen nelenošili a jsou pro zbytek letošního roku solidně připraveni. Mezi nejmladšími, nás v kategorii "E" reprezentovali : Tomáš Minařík a Vilda Hanzel. V kategorii "D" pak chlapci : Martin Švehla, Patrik Peroutka, Honza Foltýn a v děvčatech : Karolína Minaříková a Aneta Hajšmanová. V nejsilnější žákovské kategorii to byli  Petr Hajšman a Johanka Šimsová. Škoda nemoci solidně připravených Jakuba Horáka a Dominika Děda.

Nejlepší výsledek z našich členů předvedl Honza Foltýn. 100VZ zaplaval za 1:02,45, 1000m pak zaběhl v čase 3:41,1 a v celkovém pořadí kategorie U13 obsadil krásné 2.místo. Při zkvalitnění běžecké disciplíny může právem myslet v této kategorii na stupínek nejvyšší. V této kategorii naše PSC ještě reprezentovali Patrik Peroutka a Martin Švehla, kteří obsadili 10.,resp.11.místo. I oni sami dobře ví, co musí do budoucna zlepšit. V kategorii U11 jsme měli zástupce 2. Petr Minařík výborně běžel 500m /1:38,7/ a slabší plavání mu zajistilo "jen" místo třetí. Vilda Hanzel výborně zaplaval 50VZ - 0:35,17 a po slabším běhu obsadil i on solidní 5.místo.  Ve starších věkových kategoriích se nám již tak dobře nevedlo. Mezi děvčaty U15 obsadila Johanka Šimsová 9.m., Petr Hajšman byl pak ve stejné věkové kategorii chlapců 10. V kategorii U13 nás reprezentovali 2 děvčata. Karolína Minaříková obsadila 10. a Aneta Hajšmanová 22.místo. I tento závod potvrdil naší největší slabinu a tou je vedle střelby zejména běžecká disciplína. Máme proto na čem do budoucna pracovat. Záležet bude ale zejména na osobním přístupu každého z našich členů. Mrkněte také na fotky...


Publikováno 14. 9. 2020 8:45

KLADENSKÁ CENA - 2.KOLO ČPM 2020

Druhý a poslední závod ČPM v 1.pololetí letošního roku se uskutečnil v neděli 28.6. v krásném sportovním areálu na Sletišti v Kladně. Mezi 160 zúčastněnými závodníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR, bylo i 13 členů našeho PSC. Chyběl jen nemocný Honzík Foltýn, který v prvním kole  ČPM 2020 v Kralupech v kategorii U13 zvítězil - škoda. Ze závodu jsme přivezli 2 bronzové medaile. Přičinili se o ně Tomáš MINAŘÍK v nejnižší věkové kategorii chlapců U11 a Dominik DĚD v kategorii U13, v obou případech díky výbornému závěrečnému běhu. Tradičně jsme kvalitně zaplavali / Matěj Sladký zvládl 200VZ dokonce za 1:58,97/, přičemž většina našich dalších členů se přiblížila nejen svým osobním rekordům v závodech ČPM, ale v řadě případů je i překonala. Ve střelbě z laserové pistole si vylepšili OR Jakub Horák a Johanka Šimsová. Ocenění si za své celková výsledky zaslouží ale i Karolína Klepačová /pátá mezi 23, většinou o rok staršími děvčaty, v kategorii U11/, Johanka Šimsová /8.místo mezi 23 soupeřkami/, osmý Patrik Peroutka v kategorii U13 a opět čtvrtý Matěj Sladký v kategorii U17, kterého opět, stejně jako v Kralupech, zradila úvodní položka laserové střelby. Všichni další naši členové se také snažili a jejich výsledky odpovídají zatím jejich možnostem. I jim proto ale patří náš dík. Nyní máme před sebou letní prázdniny, kdy bude hlavní úkol našich členů zapracovat na naší zatím nejslabší současné disciplíně - běhu. Předpoklady pro to všichni mají a bude jen na nich, jak na této disciplíně moderního pětiboje o prázdninách zapracují. A tady jsou fotky z Kladna...


Publikováno 29. 6. 2020 6:00

A MÁME ZA SEBOU 1.KOLO ČPM 2020

A 13.června jsme skutečně začali. V Kralupech se za účasti 152 závodníků a závodnic z většiny oddílů moderního pětiboje ČR, uskutečnilo dlouho odkládané a netrpělivě očekávané 1.kolo ČPM 2020. Naše PSC v něm reprezentovalo 9 závodníků. V kategorii "E" to byl Adam HORÁK, v kategorii "D" Martin ŠVEHLA, Patrik PEROUTKA Dominik DĚD a Honza FOLTÝN. Poprvé se v kategorii "C", kde se střílí z laserové pistole, představili : Johanka ŠIMSOVÁ, Jakub HORÁK a Petr HAJŠMAN. V kategorii "B" nás reprezentoval náš současně nejlepší člen našeho PSC - Matěj SLADKÝ, jehož snahou je zabojovat svými výsledky o možnost účasti na letošních ME, MS a ZON své věkové kategorie U17 v letošním roce. U tohoto závodníka je potřeba uvést , že jde o jeho pvní závod v náročné KOMBI disciplíně. Je nutné také připomenout, že většina závodníků našeho PSC startovala v 1.kole ČPM ve své věkové kategorii poprvé a to i se závodníky o rok staršími.

A jak jsme si v 1.kole vedli ?

Díky výsledkům Honzíka FOLTÝNA a Dominika DĚDA jsme přivezli zlatou a bronzovou medaili v kategorii U13 a oba naši závodníci splnili svými výkony náročný limit pro zařazení do Sportovního střediska mládeže při ČSMP. Oběma velká gratulace. Matěj SLADKÝ měl po výborném plavání výpadek ve střelbě v KOMBI disciplíně a nešťastně přišel /v neuvěřitelně těsném závěrečném finiši/ o bronz.. Výborně zazávodila Johanka ŠIMSOVÁ, které stačí, snad i k medailovým ambicím v kategorii U15, zlepšení střelby, se kterou ale teprve začíná. Ostatní závodníci odvedli ve velké většině solidní výkony /zejména v plavecké části/ na které, po dlouhodobém tréninkovém výpadku, v současné době mají. Sami se také přesvědčili, kde mají největší rezervy a na čem musí proto v následujícím období /zejména letních prázdnin/ výrazně zapracovat. Jde hlavně o běh.

A nyní nás již čeká 2.závod ČPM - 28.6. v Kladně, kde si jistě budou chtít účastníci 1.kola své výsledky z  Kralup vylepšit a ti, kteří se 1.kola ČPM nezúčastnili, si budou moci nasadit laťku pro závody ČPM ve 2.pololetí, kdy se uskuteční všechna M-ČR jednotlivých věkových kategorií pro rok 2020.

Mrkněte na fotky...


Publikováno 14. 6. 2020 8:48

A ZAČÍNÁME NAPLNO

Mimořádný stav v ČR je za námi a s ním snad i zákeřný koronavir. S některými našimi členy máme za sebou již dva týdny omezených plaveckých tréninků v otevřeném bazénu na Slovanech a od 25.5. jedeme již plně všichni ve vnitřních bazénech na Slovanech, Lochotíně a na 1.ZŠ. Absolvovali jsme i 2 příjemné společné nedělní běžecké tréninky v Borském parku a od pondělí 25. máme k dispozici pro naše stálé střelecké tréninky i  vnitřní armádní střelnici v Lobzích.

PROTO  S  CHUTÍ  DO  PRÁCE  S  CÍLEM  BÝT  PŘIPRAVENI.

VŽDYŤ  JIŽ  13. A 28. ČERVNA  MÁME  PRVNÍ  DVA  ZÁVODY ČPM 

V  KRALUPECH  A  KLADNĚ.


Publikováno 22. 5. 2020 14:49

POMALU ZAČÍNÁME S ČINNOSTÍ, ZATÍM JEN S TRÉNIINKY

V souladu s Harmonogramem uvolňování činností přijatým vládou ČR, který povoluje sportovní tréninky , zahájíme 17.května naše tradiční společné nedělní běžecké tréninky v Borském parku. Budeme ale pokračovat i v našich indiv. plánovaných trénincích našich členů z období Nouzového stavu v ČR a někteří absolvují i plav.tréninky PK Slávia v otevřeném bazénu na Slovanech.

A  CO  TO  ZNAMENÁ  PRO  NÁS  DÁLE ?

1/ Vyčkáme rozhodnutí :

    a/ o ofic.otevření bazénů a v případě PK o možnosti zahájení řádných plaveckých tréninků PK, resp.PSC.

    b/ vedení ASC Dukla Praha o otevření kryté střelnice v Lobzích pro naše střelecké tréninky.

2/ Počkáme na :

    a/ vytvoření nových kalendářů plaveckých závodů od ČSPS a PK,

    b/ vytvoření nového kalendáře ČSMP týkajícího se závodů ČPM 2020.

                          V OBOU PŘÍPADECH ALE AŽ OD ZÁŘÍ      

3/ Poté upřesníme a dopracujeme :

    Kalendář našeho PSC na zbytek roku 2020.         

                       POSTUPNĚ OBNOVÍME PLNĚ ČINNOST NAŠEHO PSC

 


Publikováno 28. 4. 2020 9:25

ZAČÁTEK ROKU 2020, KORONAVIRUS A NOUZOVÝ STAV V ČR

Jen několik plaveckých závodů /mj.1.kolo a SF M-ČR družstev, KP na dlouhých tratích, MC Chodska a ČB 2020/, Zimní soustředění v Benecku a Jarní prázdniny, to je vše, co se nám podařilo stihnout do 12.3., kdy vláda vyhlásila Mimořádný stav v ČR způsobený Koronavirem. Období bez plav.závodů, pozastavení ČPM 2020, nemožnost společných tréninků a uzavřené školy bez vyučování, to je jen namátkou to, co pro nás z toho vyplývá.

VV ČSMP také pozastavil pořádání závodů ČPM 2020 s tím, že závody budou znovu organizovány nejdříve 3 týdny po opadnutí epidemie.

Zbývají nám tak jen indiv.tréninky našich členů k udržení minimální úrovně kondice, běhu, plavání a střelby. Všichni proto také obdrželi k tréninkům podrobné pokyny. Je jen na nich jak je využijí.

Budeme se ale především  všichni těšit, že toto období bude co nejkratší a vrátíme se společně do starých sportovních kolejí i do běžného školního vyučování.

A na závěr připomínám ještě slova Mariana Jelínka - psychologa : "Dnes je moc důležité nedělat ze sportu pupek světa. Jsou i  podstatnější oblasti".


Publikováno 27. 3. 2020 6:05

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2020

Je samozřejmé, že chceme absolvovat většinu závodů Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů - 2020, stejně jako všechna M-ČR mládežnických kategorii U11 - U17 v moderním dvojboji a trojboji. Budeme se těšit na cinkot medailí některého z našich členů z nich. Víme ale, že medaile nejsou v našem snažení to nejdůležitější. Radost z krásných výkonů a výsledků bude vždy na prvním místě.

Uděláme také vše pro účast našeho současně nejlepšího člena - Matěje SLADKÉHO - na některé z nejvýznamnějších mezinárodních akcí roku, jakými jsou MS, ME, nebo ZON kategorie U17.

Budeme rádi, pokud si naši členové povedou/ stejně jako v roce 2019/ výborně v rámci svých plaveckých klubů - Slávia VŠ a Radbuza Plzeň a ÚAPS a to nejen v Krajských přeborech, ale zajména v Jarních a Zimních Pohárech a M-ČR v plavání.

Chceme pokračovat ve zkvalitňování střelecké disciplíny s tím, že výraznou pozornost ale budeme v roce 2020 věnovat zejména rozvoji úrovně běhu většiny našich členů, kde máme dosud největší rezervy. Účast na přespolních bězích v Plzni a okolí bude proto v novém roce trvalou samozřejmostí, stejně tak jako častější návštěva Centra sportovních koní Ing.Milana Pěchoučka v Oldřichově. S některými členy zahájíme v průběhu roku postupně i šermířskou přípravu.

Završením naší činnosti v roce 2020 by měla pak být účast nejlepších našich členů na prosincových MZ mládeže v Polsku. Těšit se také můžeme na říjnové soustředění v Tachově.

V roce 2020 chceme být minimálně stejně úspěšní jako v roce 2019.

Ale proto mějme stále na paměti heslo našeho PSC pro rok 2020:

MYSLETE  NA TO,  ŽE  K  ÚSPĚCHU VEDOU  NEJEN  VELKÉ  SNY,  ALE  ZEJMÉNA  TVRDÁ  PRÁCE


Publikováno 2. 1. 2020 11:43


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4