Úvodní stránka


ZÁVODILO SE V BYSTŘICI

V sobotu 9.řína proběhl v Bystřici předposlední závod ČPM 2021, který byl zároveň i M-ČR kategorie U15. Mezi účastníky bylo i 8 zástupců našeho PSC. V nejmladší kategorii nás reprezentoval Tomáš MINAŘÍK, v kategorii U13 pak Patrik PEROUTKA, Martin ŠVEHLA, Vilda HANZEL a Karolína MINAŘÍKOVÁ. V M-ČR nás zastupovali Johanka ŠIMSOVÁ a Honza FOLTÝN. Náš současně nejlepší člen - Matěj SLADKÝ - soupeřil mezi sportovci U17. Při závodu chtěl potvrdit, že na Závod olympijských nadějí 21. - 24.10 ve Spale v Polsku byl nominován oprávněně. Ale i všichni naši další členové si při tomto závodě chtěli vylepšit svá současná umístění v ČPM, resp.získat potřebné body pro zařazení do SCM, nebo SpS při ČSMP. A jak to dopadlo ?

Obrovskou radost nám svým vystoupením v M-ČR U15 udělala Johanka, která zejména fantastickým závěrem v běhu přivezla do Plzně stříbrnou medaili. V ktegorii chlapců obsadil Honza, který sice vyhrál plaveckou disciplínu /100VZ  za 0:57,12/, ale v běhu se mu již tak nedařilo a obsadil nepopulární 4.pozici. Výborně si vedli i naši další závodníci. V kategorii chlapců U13, obsadili Patrik druhé a Martin třetí místo. Třetí náš závodník v této kategorii - Vilda - skončil mezi, ve většině o rok staršími závodníky, sedmý. Mezi děvčaty v kategorii U13, obsadila pak Karolína místo 5. Tradičně výborně si vedl ve své kategorii chlapců U11 - Tomáš, který obsadil krásné druhé místo a upevnil si první pozici v dosavadním celkovém hodnocení své kategorie ČPM pro rok 2021. Náš současně nejlepší člen - Matěj, potvrdil třetím místem v kategorii U17 svou nominaci na Závod olymp.nadějí 21. - 24.10 v Polsku. 6 našich závodníků /Matěj, Patrik, Tomáš, Martin, Honza a Johanka/ na závodě v Bystřici splnilo, resp.potvrdilo limit pro zařazení do SCM, resp.SpS při ČSMP v 1.pololetí 2022. Přidali se tak ke Karolíně Klepačové a Dominiku Dědovi, kteří mají již limit splněni z předchozích závodů a v Bystřici z různých závodů startovat nemohli. Všem blahopřejeme. Šanci však mají i další naši závodníci a to již při Malé ceně Dukly Praha 24.10., nebo při posledním kole ČPM 2021 13.11. v Praze - "Cena ČSMP". Budeme se těšit.

Příjemné bylo také setkání našich členů s vítězem OH 2012 v Londýně - Davidem Svobodou.

Koukněte na fotografie ze závodu, ale také z největšího srubového hotelu v ČR - Grůň, kde byly naši závodníci ubytováni.


Publikováno 10. 10. 2021 11:50

CENA HOŘOVIC A M-ČR U11

V neděli 19.září se uskutečnilo v Hořovicích další kolo ČPM 2021, které bylo současně i M-ČR kategorie U11. Závodu se zúčastnilo, mezi 160 závodníky ze všech oddílů moderního pětiboje ČR, i 13 členů našeho PSC.

Obrovskou radost máme zejména z výsledků našich závodníků v M-ČR. Zlatou medaili si ze soutěže mezi 21 děvčaty přivezla do Plzně Karolína KLEPAČOVÁ, která se svou sestrou Kristýnou obsadily navíc 2.místo v soutěži družstev. Po velkém boji přidal další stříbrnou medaili z M-ČR mezi 22 závodníky Tomáš MINAŘÍK.

Neztratili jsme se ani v dalších kategoriích závodu ČPM. Náš současně nejlepší závodník - Matěj SLADKÝ konečně prodal svou formu a zvítězil v KOMBI disciplíně kategorie U17. V kategorii U13 obsadili naši závodníci 4.místo /Patrik PEROUTKA/, 6./Martin ŠVEHLA/, 7./Dominik DĚD/, 9./Vilda HANZEL/ a 13./náš nový člen, Honza MOTLÍK. Ve stejné kategorii děvčat skončila Karolína MINAŘÍKOVÁ pátá, když ji o lepší umístění připravila penalizace v plavecké části soutěže. V kategorii již střílejících skončil Honza FOLTÝN na sedmém a jeho oddílový kolega Petr HAJŠMAN na 13 místě. Smůlu si v této kategorii děvčat vybrala Johanka ŠIMSOVÁ, která musela střeleckou část absolvovat se zapůjčenou pistolí.

Všem našim členům patří velká gratulace a můžeme se společně těšit na předposlední závod ČPM 2021 9.října v Bystřici. Několik fotek ze sobotního úspěšného závodu našich členů.


Publikováno 20. 9. 2021 13:25

DALŠÍ KOLO ČPM 2021

Tak jsme se konečně dočkali. Po dlouhé pauze způsobené koronavirem, absolvovalo 5 našich členů další kolo ČPM 2021 - Velkou cenu Lašska - v Kopřivnici. Mezi 118 závodníky ze všech oddílů MP z celé ČR nás reprezentovali : Patrik PEROUTKA, Dominik DĚD, Martin ŠVEHLA, Tomáš MINAŘÍK a jeho sestra Karolína. A vedli si znamenitě. Tomáš doslova převálcoval své soupeře v kategorii U11 a získal oprávněně zlatou medaili. Díky překonaným osobním rekordům v plavání i běhu obsadil další náš člen Patrik krásné 2.místo mezi pětibojaři kategorie U13. Ve stejné kategorii obsadil ještě Dominik 6. a Martin 9.místo. Mezi děvčaty kategorie U13 skončila na krásném 4.místě Karolína. Příjemný pobyt v Kopřivnici obohatila naše členy návštěva Muzea Tatry Kopřivnice s krásnou expozicí manželů Zátopkových. Koukněte na fotky...

Nyní čeká naše členy v sobotu 18.9. KP v plavání a hned v neděli další kolo ČPM, tentokráte v Hořovicích, které je zároveň i M-ČR kategorie U11. Přivezeme z M-ČR medaile ? Věříme, že ano.


Publikováno 13. 9. 2021 11:13

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NAŠEHO PSC

Ve dnech 11.-15.července jsme uskutečnili v Tachově tradiční letní soustředění našeho PSC. Sice v poměrně malém zastoupení, ale ve výborné sestavě - Patrik PEROUTKA, Honza FOLTÝN, Martin ŠVEHLA a Vilda HANZEL, jsme využili krásných sportovišť města Tachova : bazén, střelnici, atletickou dráhu a krásné okolí pro výběhy. Zajímavý jezdecký trénink absolvovali naši závodníci, včetně trenérek,  u našeho kamaráda Ing. Milana Pěchoučka v jeho krásném prostředí Centra sportovních koní v Oldřichově. Vedla je bývalá závodnice našeho PSC - Soňa Mullerová. K dispozici jsme měli i výborné prostředí PARK HOTELU s ochotným personálem, výbornou stravou i ubytováním. Soustředění bylo pak velice náročné /každý den využili účastníci všechna sportoviště/ a to jak pro naše členy, tak i pro výborně fungující trenérky Simču a Andy. Je jen škoda, že účast na našem soustředění nemohli, z nejrůznějších příčin, využít i další členové našeho PSC. Nebylo ale v Tachově zdaleka poslední a tak budou mít příležitost příště. Koukněte na fotky...


Publikováno 30. 7. 2021 15:45

CENA MĚSTA KRALUPY NAD VLTAVOU

V sobotu 26.června jsme se v Kralupech zúčastnili 1.letošního závodu ČPM 2021. Mezi 113 závodníky z většiny oddílů moderního pětiboje z celé ČR soutěžilo i 12 členů našeho PSC. Nejmladší kategorii U11 reprezentovali Karolína KLEPAČOVÁ, její sestra Kristýna a Tomáš MINAŘÍK. V kategorii U13 jsme měli 6 závodníků : Patrika PEROUTKU, Dominika DĚDA a Martina ŠVEHLU mezi chlapci a Karolínu MINAŘÍKOVOU, Magdalénu RUTAROVOU a její sestru Kateřinu mezi děvčaty. V U15 nás reprezentovali Johanka ŠIMSOVÁ a Petr HAJŠMAN. V kategorii dorostenců /U17/ se o své co nejlepší umístění  v ČPM popral Matěj SLADKÝ.

A opět jsme si vedli velice úspěšně. Stříbro přivezl do Plzně Matěj Sladký, výborným plaváním 200VZ - 1:56,17 a trochu zlepšeným KOMBI, kde jeho lepší výsledek zapříčinila /na poslední chvíli zjištěná/ závada jeho laserové pistole. Bronzem jej doplnili nádhernými výkony Johanka Šimsová a Tomáš Minařík. Zlato patří naší závodnici v nejml.kategori děvčat U11 - Karolíně Klepačové. Radost nám udělali svými čtvrtými místy i Karolína Minaříková a Patrik Peroutka. Ten splnil, spolu s Tomášem Minaříkem a Karolínou Klapačovou, mj. i vstupní limit pro zařazení do Sport.střediska při ČSMP pro rok 2021. O pouhých 9 bodů se to v tomto závodě nepodařilo Johance Šimsové. Nezklamali ani další naši členové - Dominik Děd/6.m./, Kristýna Klepačová/8.m./,  Martin Švehla/9.m./ a Petr Hajšman/míso 10./ Radost nám ale udělali svými zlepšeními naše nejmladší členky - Magdaléne Rutarová a její sestra Kateřina, které se neustále zlepšují a to mezi /téměř o 2 roky staršími/ děvčaty. Výborně si vedla ve funkci trenérky i Andy VELÁTOVÁ.

Nyní čeká některé naše členy soustředění PSC v Tachově /11.-15.7./ a pak jistě solidní běžecká a plavecká příprava všech na další závody ČPM 2021 ve 2.pololetí : 11.září v Kopřivnici, 18.září v Hořovicích - MČR U11, 9.října v Bystřici - M-ČR U15 a 6.,nebo 13.listopadu v Praze - M-ČR U13. Budeme se jistě chtít společně na tyto závody ČPM ve druhém pololetí letošního roku výborně nejen připravit, ale také na nich co nejlépe uspět. Fotky za závodu.


Publikováno 27. 6. 2021 9:50

Jarní cena Prahy 2021

V neděli 13.června jsme se zúčastnili, po dlouhém čekání zaviněném Nouzovým stavem v ČR, konečně závodu. V poměrně velkém počtu jsme absolvovali Jarní cenu Dukly Praha, kde naši členové potvrdili, že v předchozím období nelenošili. Přivezli jsme sice jen 2 medaile, když Karolína KLEPAČOVÁ zvítězila mezi děvčaty kategorie U11 a stříbrem jí doplnil v kategorii chlapců U13 Dominik DĚD. Karolína MINAŘÍKOVÁ pak skončila mezi děvčaty své věkové kategorie U13 čtvrtá a stejné umístění patří ve stejné kategorii chlapců Patrikovi PEROUTKOVI. Sedmá místa přidali Honza FOLTÝN /U15/, Martin ŠVEHLA /U13/ a Kristýna KLEPAČOVÁ /U11/. V případě Honzy Foltýna musíme velice ocenit jeho čas v plavání na 100VZ, kde si zaplavalo nádherný osobák - 0:58,84. Výborně si vedly i naše nové členky - dvojčata - Magdaléna RUTAROVÁ a její sestra Kateřina, které soutěžily, ve většině, s o rok staršími dívkami. Škoda jen přetrvávajícího zranění Petra HAJŠMANA. Karolína Klepačová a Dominik Děd si svými výkony splnili limit pro zařazení do Sportovního střediska ČSMP pro rok 2021.Můžeme se proto těšit na závod ČPM 2021, který se uskuteční 26.6. v Kralupech, kdy budou mít naši členové možnost své výsledky z JC Prahy ještě vylepšit a přidat se k našim současným limitářům do SpS ČSMP. Koukněte na fotky...


Publikováno 14. 6. 2021 12:28

OD JEDNÁNÍ PARLAMENTU ČR 26.3. K DNEŠNÍMU DNI

Současný Nouzový stav končí v neděli 28.3. Již v pátek 26. však poslanci projednávali žádost vlády ČR o jeho prodloužení o jeden měsíc, minimálně však o 14 dní. A jak to dopadlo ?

Po mnohdy ostré diskuzi a řadě obstrukcí, byl Nouzový stav prodloužen v ČR do naděle 11.dubna a proto se nic, to se týká i sportu, do konce prodlouženého Nouzového stavu nemění. Snad je to již naposled. A také je. současný nouzový stav končí 12.4. !!!

Již dnes je ale jasné, že 1.kolo ČPM 10.4. v Kralupech a 2.kolo 1.5. v Praze se v souladu s dřívějším  rozhodnutím VV ČSMP neuskuteční. Nejbližší termín 3.kola ČPM je tak plánován až na 22.5. do Kralup. Zúčastnili bychom se jej samozřejmě ve 100% sestavě. Věřím, že se všichni těšíme.                                                                   

Zatím budeme uskutečňovat jen společné běžecké tréninky. Zahájíme je v neděli 18.dubna tradičně v Borském parku a budeme se těšit, snad brzy, na otevření bazénu na Slovanech a střelnice v Lobzích. Věřme, že se, po vyjádření ministra v pátek 9.4., nic nezmění na schváleném povoleném počtu 20-ti společně sportujících dětí venku.

Ale změnilo. Vláda v pondělí původní návrh upravila ve znění : "Trénování ve skupinách o dvou sportovcích. Těchto skupin může být na sportovišti až 6, ale s rozmezím alespoň 10 metrů mezi nimi". To ale ztrácí zcela logiku pro naše společné běžecké tréninky a proto jejich zahájení opět odsouváme a pokračovat budeme zase jen v běžeckých trénincích individuálních. Na tom nic nezmění ani zmírnění vzdálennosti od 26.4 z 10-ti na 6 metrů. Na uzavření vnitřních sportovišť se zatím také nic nemění. I tady budeme proto nadále čekat. Snad se ale již skutečně dočkáme.

Od 10.5. začínáme alespoň naše běžecké tréninky v Borském parku v našem plném rozsahu. Vnitřní sportoviště pro střelbu/střelnice Lobzy/ a plavání/bazén Slovany/ jsou zatím ale i nadále uzavřeny.

 


Autor: nku. Publikováno 26. 3. 2021 19:51

A JAK JSME NA TOM OD PONDĚLÍ 1.3. ?

Zmatky kolem přijatého/nepřijatého nouzového zákona, přijatého/nepřijatého pandemického zákona /vše  díky zásahům ústavního soudu ve druhé polovině února/ znamenaly, že 27.února skončí jak nouzový stav, tak i současný pandemický zákon. Ten bude od 28.nahrazen novým pandemickým zákonem, který sice přijali poslanci již ve čtvrtek 25.2., ale  museli jej v pátek /po vrácení senátem/ doupravit a opět projednat. Pandemický zákon byl poté poslanci v upravené podobě schválen a již jej podepsal i prezident. Platí tedy trvale.

V pátek 25. také poslanci projednali žádost vlády o prodloužení nouzového stavu v ČR do konce března. Návh vlády ale neschválili. Vláda musí proto připravit pro poslance návrh na vyhlášení nouzového stavu nový, mj. i proto, že dle přijatého pandemického zákona nelze vyhlásit další opatření, která kabinet plánuje, např.omezení cestování mezi okresy, či uzavření škol a školek.

Již večer pak vyhlásila vláda nový nouzový stav sama. Bude platit od 27.2. do 28.3. 

Jak se pak ale dotknou nové zákony a z nich vyplývající opatření vlády amatérského sportu, tedy i našeho MP a otevření sportovišť, vč.bazénů a střelnic, si budeme muset proto ještě počkat. Je ale jisté, že se na současném stavu amatérského sportu ani od 1.března /po dobu nouzového stavu/ nic nezmění. 


Publikováno 26. 2. 2021 19:08

A NOUZOVÝ STAV NEKONČÍ ANI DO POLOVINY ÚNORA

Naše naděje, že rok 2021 začne pro sport, tedy i náš pětiboj, konečně dobře, se zatím vůbec nanaplňují. Nemáme stále šanci společně trénovat ještě nejen ve zbytku ledna, ale po prodloužení Nouzového stavu v ČR "zatím" dokonce ani do 14.února. Jsme bez plavání a střelby a našim členům tak zůstávají zatím jen běžecké individuální tréninky s důsledným rozcvičením a domácí protahování a posilování /s vlastním tělem a s gumami/. A můžeme se tak jen těšit nejen na plavecké a střelecké tréninky, ale i na obnovené společné běžecké tréninky s našimi trenérkami Andy a Simčou. Snad nám to PES postupně co nejdříve umožní. Využijte proto zbývajícího času i ke krátkému zavzpomínání na uplynulou dobu ve Fotogalerii na stránkách našeho PSC.

KDY SE KONEČNĚ DOČKÁME ?


Publikováno 18. 1. 2021 20:17

PF 2021

Závodníkům, jejich rodičům a všem přátelům a příznivcům našeho Pětibojařského sportovního centra v Plzni, přejeme klidné prožití Štědrého dne a Silvestra a všechno NEJ do roku                             2021.

               SNAD BUDE LEPŠÍ NEŽ TEN LETOŠNÍ


Publikováno 20. 12. 2020 0:54


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30