Úvodní stránka


KLADENSKÁ CENA - 2.KOLO ČPM 2020

Druhý a poslední závod ČPM v 1.pololetí letošního roku se uskutečnil v neděli 28.6. v krásném sportovním areálu na Sletišti v Kladně. Mezi 160 zúčastněnými závodníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR, bylo i 13 členů našeho PSC. Chyběl jen nemocný Honzík Foltýn, který v prvním kole  ČPM 2020 v Kralupech v kategorii U13 zvítězil - škoda. Ze závodu jsme přivezli 2 bronzové medaile. Přičinili se o ně Tomáš MINAŘÍK v nejnižší věkové kategorii chlapců U11 a Dominik DĚD v kategorii U13, v obou případech díky výbornému závěrečnému běhu. Tradičně jsme kvalitně zaplavali / Matěj Sladký zvládl 200VZ dokonce za 1:58,97/, přičemž většina našich dalších členů se přiblížila nejen svým osobním rekordům v závodech ČPM, ale v řadě případů je i překonala. Ve střelbě z laserové pistole si vylepšili OR Jakub Horák a Johanka Šimsová. Ocenění si za své celková výsledky zaslouží ale i Karolína Klepačová /pátá mezi 23, většinou o rok staršími děvčaty, v kategorii U11/, Johanka Šimsová /8.místo mezi 23 soupeřkami/, osmý Patrik Peroutka v kategorii U13 a opět čtvrtý Matěj Sladký v kategorii U17, kterého opět, stejně jako v Kralupech, zradila úvodní položka laserové střelby. Všichni další naši členové se také snažili a jejich výsledky odpovídají zatím jejich možnostem. I jim proto ale patří náš dík. Nyní máme před sebou letní prázdniny, kdy bude hlavní úkol našich členů zapracovat na naší zatím nejslabší současné disciplíně - běhu. Předpoklady pro to všichni mají a bude jen na nich, jak na této disciplíně moderního pětiboje o prázdninách zapracují. A tady jsou fotky z Kladna...


Publikováno 29. 6. 2020 6:00

A MÁME ZA SEBOU 1.KOLO ČPM 2020

A 13.června jsme skutečně začali. V Kralupech se za účasti 152 závodníků a závodnic z většiny oddílů moderního pětiboje ČR, uskutečnilo dlouho odkládané a netrpělivě očekávané 1.kolo ČPM 2020. Naše PSC v něm reprezentovalo 9 závodníků. V kategorii "E" to byl Adam HORÁK, v kategorii "D" Martin ŠVEHLA, Patrik PEROUTKA Dominik DĚD a Honza FOLTÝN. Poprvé se v kategorii "C", kde se střílí z laserové pistole, představili : Johanka ŠIMSOVÁ, Jakub HORÁK a Petr HAJŠMAN. V kategorii "B" nás reprezentoval náš současně nejlepší člen našeho PSC - Matěj SLADKÝ, jehož snahou je zabojovat svými výsledky o možnost účasti na letošních ME, MS a ZON své věkové kategorie U17 v letošním roce. U tohoto závodníka je potřeba uvést , že jde o jeho pvní závod v náročné KOMBI disciplíně. Je nutné také připomenout, že většina závodníků našeho PSC startovala v 1.kole ČPM ve své věkové kategorii poprvé a to i se závodníky o rok staršími.

A jak jsme si v 1.kole vedli ?

Díky výsledkům Honzíka FOLTÝNA a Dominika DĚDA jsme přivezli zlatou a bronzovou medaili v kategorii U13 a oba naši závodníci splnili svými výkony náročný limit pro zařazení do Sportovního střediska mládeže při ČSMP. Oběma velká gratulace. Matěj SLADKÝ měl po výborném plavání výpadek ve střelbě v KOMBI disciplíně a nešťastně přišel /v neuvěřitelně těsném závěrečném finiši/ o bronz.. Výborně zazávodila Johanka ŠIMSOVÁ, které stačí, snad i k medailovým ambicím v kategorii U15, zlepšení střelby, se kterou ale teprve začíná. Ostatní závodníci odvedli ve velké většině solidní výkony /zejména v plavecké části/ na které, po dlouhodobém tréninkovém výpadku, v současné době mají. Sami se také přesvědčili, kde mají největší rezervy a na čem musí proto v následujícím období /zejména letních prázdnin/ výrazně zapracovat. Jde hlavně o běh.

A nyní nás již čeká 2.závod ČPM - 28.6. v Kladně, kde si jistě budou chtít účastníci 1.kola své výsledky z  Kralup vylepšit a ti, kteří se 1.kola ČPM nezúčastnili, si budou moci nasadit laťku pro závody ČPM ve 2.pololetí, kdy se uskuteční všechna M-ČR jednotlivých věkových kategorií pro rok 2020.

Mrkněte na fotky...


Publikováno 14. 6. 2020 8:48

A ZAČÍNÁME NAPLNO

Mimořádný stav v ČR je za námi a s ním snad i zákeřný koronavir. S některými našimi členy máme za sebou již dva týdny omezených plaveckých tréninků v otevřeném bazénu na Slovanech a od 25.5. jedeme již plně všichni ve vnitřních bazénech na Slovanech, Lochotíně a na 1.ZŠ. Absolvovali jsme i 2 příjemné společné nedělní běžecké tréninky v Borském parku a od pondělí 25. máme k dispozici pro naše stálé střelecké tréninky i  vnitřní armádní střelnici v Lobzích.

PROTO  S  CHUTÍ  DO  PRÁCE  S  CÍLEM  BÝT  PŘIPRAVENI.

VŽDYŤ  JIŽ  13. A 28. ČERVNA  MÁME  PRVNÍ  DVA  ZÁVODY ČPM 

V  KRALUPECH  A  KLADNĚ.


Publikováno 22. 5. 2020 14:49

POMALU ZAČÍNÁME S ČINNOSTÍ, ZATÍM JEN S TRÉNIINKY

V souladu s Harmonogramem uvolňování činností přijatým vládou ČR, který povoluje sportovní tréninky , zahájíme 17.května naše tradiční společné nedělní běžecké tréninky v Borském parku. Budeme ale pokračovat i v našich indiv. plánovaných trénincích našich členů z období Nouzového stavu v ČR a někteří absolvují i plav.tréninky PK Slávia v otevřeném bazénu na Slovanech.

A  CO  TO  ZNAMENÁ  PRO  NÁS  DÁLE ?

1/ Vyčkáme rozhodnutí :

    a/ o ofic.otevření bazénů a v případě PK o možnosti zahájení řádných plaveckých tréninků PK, resp.PSC.

    b/ vedení ASC Dukla Praha o otevření kryté střelnice v Lobzích pro naše střelecké tréninky.

2/ Počkáme na :

    a/ vytvoření nových kalendářů plaveckých závodů od ČSPS a PK,

    b/ vytvoření nového kalendáře ČSMP týkajícího se závodů ČPM 2020.

                          V OBOU PŘÍPADECH ALE AŽ OD ZÁŘÍ      

3/ Poté upřesníme a dopracujeme :

    Kalendář našeho PSC na zbytek roku 2020.         

                       POSTUPNĚ OBNOVÍME PLNĚ ČINNOST NAŠEHO PSC

 


Publikováno 28. 4. 2020 9:25

ZAČÁTEK ROKU 2020, KORONAVIRUS A NOUZOVÝ STAV V ČR

Jen několik plaveckých závodů /mj.1.kolo a SF M-ČR družstev, KP na dlouhých tratích, MC Chodska a ČB 2020/, Zimní soustředění v Benecku a Jarní prázdniny, to je vše, co se nám podařilo stihnout do 12.3., kdy vláda vyhlásila Mimořádný stav v ČR způsobený Koronavirem. Období bez plav.závodů, pozastavení ČPM 2020, nemožnost společných tréninků a uzavřené školy bez vyučování, to je jen namátkou to, co pro nás z toho vyplývá.

VV ČSMP také pozastavil pořádání závodů ČPM 2020 s tím, že závody budou znovu organizovány nejdříve 3 týdny po opadnutí epidemie.

Zbývají nám tak jen indiv.tréninky našich členů k udržení minimální úrovně kondice, běhu, plavání a střelby. Všichni proto také obdrželi k tréninkům podrobné pokyny. Je jen na nich jak je využijí.

Budeme se ale především  všichni těšit, že toto období bude co nejkratší a vrátíme se společně do starých sportovních kolejí i do běžného školního vyučování.

A na závěr připomínám ještě slova Mariana Jelínka - psychologa : "Dnes je moc důležité nedělat ze sportu pupek světa. Jsou i  podstatnější oblasti".


Publikováno 27. 3. 2020 6:05

CO NÁS ČEKÁ V ROCE 2020

Je samozřejmé, že chceme absolvovat většinu závodů Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů - 2020, stejně jako všechna M-ČR mládežnických kategorii U11 - U17 v moderním dvojboji a trojboji. Budeme se těšit na cinkot medailí některého z našich členů z nich. Víme ale, že medaile nejsou v našem snažení to nejdůležitější. Radost z krásných výkonů a výsledků bude vždy na prvním místě.

Uděláme také vše pro účast našeho současně nejlepšího člena - Matěje SLADKÉHO - na některé z nejvýznamnějších mezinárodních akcí roku, jakými jsou MS, ME, nebo ZON kategorie U17.

Budeme rádi, pokud si naši členové povedou/ stejně jako v roce 2019/ výborně v rámci svých plaveckých klubů - Slávia VŠ a Radbuza Plzeň a ÚAPS a to nejen v Krajských přeborech, ale zajména v Jarních a Zimních Pohárech a M-ČR v plavání.

Chceme pokračovat ve zkvalitňování střelecké disciplíny s tím, že výraznou pozornost ale budeme v roce 2020 věnovat zejména rozvoji úrovně běhu většiny našich členů, kde máme dosud největší rezervy. Účast na přespolních bězích v Plzni a okolí bude proto v novém roce trvalou samozřejmostí, stejně tak jako častější návštěva Centra sportovních koní Ing.Milana Pěchoučka v Oldřichově. S některými členy zahájíme v průběhu roku postupně i šermířskou přípravu.

Završením naší činnosti v roce 2020 by měla pak být účast nejlepších našich členů na prosincových MZ mládeže v Polsku. Těšit se také můžeme na říjnové soustředění v Tachově.

V roce 2020 chceme být minimálně stejně úspěšní jako v roce 2019.

Ale proto mějme stále na paměti heslo našeho PSC pro rok 2020:

MYSLETE  NA TO,  ŽE  K  ÚSPĚCHU VEDOU  NEJEN  VELKÉ  SNY,  ALE  ZEJMÉNA  TVRDÁ  PRÁCE


Publikováno 2. 1. 2020 11:43

PF 2020

Závodníkům, jejich rodičům a všem přátelům a příznivcům našeho Pětibojařského sportovního centra v Plzni, přejeme klidné prožití Štědrého dne i Silvestra a všechno NEJ do roku 2020.


Publikováno 19. 12. 2019 20:08

NAŠI ČLENOVÉ NA ZIMNÍCH M-ČR V PLAVÁNÍ 12-ti A 14-ti LETÝCH

Posledním závodem, kterého se naši členové v tomto roce zúčastnili byla plavecká M-ČR 12-ti a 14-ti letých závodníků.

V Mladé Boleslavy, v M-ČR 14-ti letých, nás reprezentoval jediný závodník - Matěj SLADKÝ. Jen dohmat jej již v první disciplíně mistrovství /200VZ/ připravil o bronzovou medaili. Jeho čas - 1:59,89 /je mj. jeho osobním rekordem/ snese ale to nejpřísnější měřítko. Tuto smůlu si ale vynahradil v soutěži 50VZ, ve které, ve výborném  čase 0:24,97, zvítězil. Bronz pak Matěj přidal ještě na 100VZ /0:54,34/, spolu se 6.m na 200PZ. Připočteme-li jeho podíl na zisku medailí ve štafetách /1.m. - 4x50VZMIX, 2.m.- 4x50PZMIX a 2x3.m .- 4x50VZ a 4x50PZ/, může mít Matěj ze svých výsledků na tomto M-ČR radost a nám nezbývá než mu upřímně pogratulovat.

V Prostějově jsme pak měli mezi 12-ti letými plavci Johanku ŠIMSOVOU, Jakuba HORÁKA, Petra HAJŠMANA a Vojtu BLAŽKA. Ani tři prvně jmenovaní se nevrací ze svého M-ČR bez medailí a to za výrazný podíl na medailových výsledcích štafet. Jakub s bronzem za 4x50PZMIX, Johanka pak se zlatem za 4x50VZ a střbrem za 4x50PZ. Ocenit je však potřeba i její 6.m.v indiv. závodě na 100P. Petr pak veze z M-ČR stříbro za 4x50PZ a krásné 6.m. za indiv.výkon v plavání na 1500VZ. Bez medaile se vrací tak jen Vojta. I oni si ale zaslouží naší gratulaci. Jan tak dál. Koukněte na pár fotek...


Publikováno 9. 12. 2019 6:43

PĚTIBOJAŘ ROKU A ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2019

Ve velmi  početné výpravě se zástupci našeho PSC zúčastnili slavnostního vyhlášení Ankety ČSMP - "Nejlepší moderní pětibojař ČR za rok 2019" a "Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů - 2019". Největší pozornost byla samozřejmě věnována účasti našeho Matěje SLADKÉHO, který se se svými rodiči zúčastnil vyhlášení ČPM v kategorii U15. Mezi zúčastněnými byl tradičně historicky nejúspěšnější člen našeho PSC - Michal MICHALÍK /účastník dvou OH/ a spolu s ním ale  i naše úspěšné členky minulosti a reprezentantky ČR - Katka KLEPAČOVÁ/ Novotná, Lenka SMÍŠKOVÁ/Michalíková a Markéta KIDOROVÁ/Novotná, které doprovázel dlouholetý trenér našeho PSC Jiří MICHALÍK. Mezi hosty byly i současné trenérky PSC /též bývalé pětibojařky/ - Andy VELÁTOVÁ a Simča KORDOVÁ. Akce se uskutečnila v pondělí 2.prosince  v Kongresovém sále Masarykovy univerzity v Praze 6.

Velkou radost nám samozřejmě udělal Matěj SLADKÝ, který zvítězil s převahou v silně obsazené kategorii ČPM U15. Patří mu naše velká gratulace. V dalším roce to ale nebude mít vůbec jednoduché, neboť přestupuje do kategorie U17 - s KOMBI disciplínou. Věříme ale, že se ani v této kategorii neztratí.

Ostatní členové našeho PSC využili slavnostní akce k setkání se svými přáteli, se kterými je v celé řadě případů pojí vzpomínky na společně absolvované závody v našem sportu v minulosti, vč.ME a MS. Akce se také stala i poděkováním jim za to co ve prospěch našeho PSC vykonali, resp.stále dělají. Alespoň několik fotek najdete v naší fotogalerii...

Pětibojařem roku se stal Martin VLACH - ASC Dukla/LARS Kladno.


Publikováno 3. 12. 2019 11:31

KRÁSNÁ FOTKA MLADÝCH TRENÉREK NAŠEHO PSC. ZASLOUŽÍ SI JÍ.

petibojar-filipFOTOGRAFcz-8828-2.jpg


Publikováno 2. 12. 2019 16:17


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5