Úvodní stránka


Jarní cena Prahy 2021

V neděli 13.června jsme se zúčastnili, po dlouhém čekání zaviněném Nouzovým stavem v ČR, konečně závodu. V poměrně velkém počtu jsme absolvovali Jarní cenu Dukly Praha, kde naši členové potvrdili, že v předchozím období nelenošili. Přivezli jsme sice jen 2 medaile, když Karolína KLEPAČOVÁ zvítězila mezi děvčaty kategorie U11 a stříbrem jí doplnil v kategorii chlapců U13 Dominik DĚD. Karolína MINAŘÍKOVÁ pak skončila mezi děvčaty své věkové kategorie U13 čtvrtá a stejné umístění patří ve stejné kategorii chlapců Patrikovi PEROUTKOVI. Sedmá místa přidali Honza FOLTÝN /U15/, Martin ŠVEHLA /U13/ a Kristýna KLEPAČOVÁ /U11/. V případě Honzy Foltýna musíme velice ocenit jeho čas v plavání na 100VZ, kde si zaplavalo nádherný osobák - 0:58,84. Výborně si vedly i naše nové členky - dvojčata - Magdaléna RUTAROVÁ a její sestra Kateřina, které soutěžily, ve většině, s o rok staršími dívkami. Škoda jen přetrvávajícího zranění Petra HAJŠMANA. Karolína Klepačová a Dominik Děd si svými výkony splnili limit pro zařazení do Sportovního střediska ČSMP pro rok 2021.Můžeme se proto těšit na závod ČPM 2021, který se uskuteční 26.6. v Kralupech, kdy budou mít naši členové možnost své výsledky z JC Prahy ještě vylepšit a přidat se k našim současným limitářům do SpS ČSMP. Koukněte na fotky...


Publikováno 14. 6. 2021 12:28

OD JEDNÁNÍ PARLAMENTU ČR 26.3. K DNEŠNÍMU DNI

Současný Nouzový stav končí v neděli 28.3. Již v pátek 26. však poslanci projednávali žádost vlády ČR o jeho prodloužení o jeden měsíc, minimálně však o 14 dní. A jak to dopadlo ?

Po mnohdy ostré diskuzi a řadě obstrukcí, byl Nouzový stav prodloužen v ČR do naděle 11.dubna a proto se nic, to se týká i sportu, do konce prodlouženého Nouzového stavu nemění. Snad je to již naposled. A také je. současný nouzový stav končí 12.4. !!!

Již dnes je ale jasné, že 1.kolo ČPM 10.4. v Kralupech a 2.kolo 1.5. v Praze se v souladu s dřívějším  rozhodnutím VV ČSMP neuskuteční. Nejbližší termín 3.kola ČPM je tak plánován až na 22.5. do Kralup. Zúčastnili bychom se jej samozřejmě ve 100% sestavě. Věřím, že se všichni těšíme.                                                                   

Zatím budeme uskutečňovat jen společné běžecké tréninky. Zahájíme je v neděli 18.dubna tradičně v Borském parku a budeme se těšit, snad brzy, na otevření bazénu na Slovanech a střelnice v Lobzích. Věřme, že se, po vyjádření ministra v pátek 9.4., nic nezmění na schváleném povoleném počtu 20-ti společně sportujících dětí venku.

Ale změnilo. Vláda v pondělí původní návrh upravila ve znění : "Trénování ve skupinách o dvou sportovcích. Těchto skupin může být na sportovišti až 6, ale s rozmezím alespoň 10 metrů mezi nimi". To ale ztrácí zcela logiku pro naše společné běžecké tréninky a proto jejich zahájení opět odsouváme a pokračovat budeme zase jen v běžeckých trénincích individuálních. Na tom nic nezmění ani zmírnění vzdálennosti od 26.4 z 10-ti na 6 metrů. Na uzavření vnitřních sportovišť se zatím také nic nemění. I tady budeme proto nadále čekat. Snad se ale již skutečně dočkáme.

Od 10.5. začínáme alespoň naše běžecké tréninky v Borském parku v našem plném rozsahu. Vnitřní sportoviště pro střelbu/střelnice Lobzy/ a plavání/bazén Slovany/ jsou zatím ale i nadále uzavřeny.

 


Autor: nku. Publikováno 26. 3. 2021 19:51

A JAK JSME NA TOM OD PONDĚLÍ 1.3. ?

Zmatky kolem přijatého/nepřijatého nouzového zákona, přijatého/nepřijatého pandemického zákona /vše  díky zásahům ústavního soudu ve druhé polovině února/ znamenaly, že 27.února skončí jak nouzový stav, tak i současný pandemický zákon. Ten bude od 28.nahrazen novým pandemickým zákonem, který sice přijali poslanci již ve čtvrtek 25.2., ale  museli jej v pátek /po vrácení senátem/ doupravit a opět projednat. Pandemický zákon byl poté poslanci v upravené podobě schválen a již jej podepsal i prezident. Platí tedy trvale.

V pátek 25. také poslanci projednali žádost vlády o prodloužení nouzového stavu v ČR do konce března. Návh vlády ale neschválili. Vláda musí proto připravit pro poslance návrh na vyhlášení nouzového stavu nový, mj. i proto, že dle přijatého pandemického zákona nelze vyhlásit další opatření, která kabinet plánuje, např.omezení cestování mezi okresy, či uzavření škol a školek.

Již večer pak vyhlásila vláda nový nouzový stav sama. Bude platit od 27.2. do 28.3. 

Jak se pak ale dotknou nové zákony a z nich vyplývající opatření vlády amatérského sportu, tedy i našeho MP a otevření sportovišť, vč.bazénů a střelnic, si budeme muset proto ještě počkat. Je ale jisté, že se na současném stavu amatérského sportu ani od 1.března /po dobu nouzového stavu/ nic nezmění. 


Publikováno 26. 2. 2021 19:08

A NOUZOVÝ STAV NEKONČÍ ANI DO POLOVINY ÚNORA

Naše naděje, že rok 2021 začne pro sport, tedy i náš pětiboj, konečně dobře, se zatím vůbec nanaplňují. Nemáme stále šanci společně trénovat ještě nejen ve zbytku ledna, ale po prodloužení Nouzového stavu v ČR "zatím" dokonce ani do 14.února. Jsme bez plavání a střelby a našim členům tak zůstávají zatím jen běžecké individuální tréninky s důsledným rozcvičením a domácí protahování a posilování /s vlastním tělem a s gumami/. A můžeme se tak jen těšit nejen na plavecké a střelecké tréninky, ale i na obnovené společné běžecké tréninky s našimi trenérkami Andy a Simčou. Snad nám to PES postupně co nejdříve umožní. Využijte proto zbývajícího času i ke krátkému zavzpomínání na uplynulou dobu ve Fotogalerii na stránkách našeho PSC.

KDY SE KONEČNĚ DOČKÁME ?


Publikováno 18. 1. 2021 20:17

PF 2021

Závodníkům, jejich rodičům a všem přátelům a příznivcům našeho Pětibojařského sportovního centra v Plzni, přejeme klidné prožití Štědrého dne a Silvestra a všechno NEJ do roku                             2021.

               SNAD BUDE LEPŠÍ NEŽ TEN LETOŠNÍ


Publikováno 20. 12. 2020 0:54

5.KOLO ČPM V HOŘOVICÍCH ZRUŠENO A NÁS ČEKÁ DLOUHÝ NOUZOVÝ STAV V ČR

S politováním jsme přijali zprávu nejen o zrušení 5.kola ČPM v Hořovicích, ale i vyhlášení Nouzového stavu v ČR od 8.10. Ten byl poslanci postupně prodlužován, později do 12.prosince a na tomto základě zrušil VV ČSMP další závody ČPM v letošním roce. Letošní ročník tak nebude /vzhledem k nenaplnění podmínky o počtu potřebných závodů ČPM/ v letošním roce vyhlašován. Zrušeny byly i zbývající plánovaná M-ČR U11, U15 a U17 pro rok 2020. To nás velice mrzí, neboť jsme měli možnost získat, jak v celkovém hodnocení ČPM, tak i ve zrušených M-ČR solidní umístění. 10 našich členů nemá díky zrušeným závodům požadovaný počet 3 závodů ČPM v tomto roce, což samozřejmě zkresluje jejich výsledky v konečném neoficiálním hodnocení ČPM 2020. Neproběhne ani letošní slavnostní vyhlášení Anket ČSMP za rok 2020 - Nejlepší mod.pětibojař ČR a ČPM.

Z důvodu uzavřených bazénů a střelnice nemůžeme stále plavat ani střílet. Běhat lze pak jen individuálně, od 23.11.alespoň společně do 6 osob, to ale vč.trenérů. Nadále ale jen v přírodě. V případě střelby a plavání čekáme netrpělivě na otevření bazénů v Plzni a střelnice v Lobzích. Toho se ale do konce letošního roku určitě nedočkáme.

Dle rozhodnutí ČSPS jsou zrušena i všechna žákovská Zimní M-ČR a Poháry ČR, vč. Zimního M-ČR dorostu pro letošní rok. I to nás samozřejmě mrzí.

                                                      SNAD BUDE ROK 2021 LEPŠÍ.


Publikováno 21. 11. 2020 8:20

A TEĎ DO BYSTŘICE NA 4.KOLO ČPM

Na poměrně dlouhou cestu se v pátek vydali čtyři členové našeho PSC. V sobotu 10.října se zde konal 4.závod ČPM 2020 - "CENA BYSTŘICE", který byl současně i M-ČR pro rok 2020 kategorie U13. V tomto mistrovském závodě nás reprezentovali - Dominik DĚD, Martin ŠVEHLA a Patrik PEROUTKA a nebyli bez šancí na dobrá umístění. Mrzet nás však mohla neúčast nejlepšího našeho člena v této věkové kategorii - Honzíka FOLTÝNA z důvodu nemoci. V kategorii U15 jsme pak měli zastoupení v Petru HAJŠMANOVI. Účast na této akci našim závodníkům zpestřil pobyt a nocleh  v jediném srubovém hotelu v ČR - "Gruň" v Mostech u Jablunkova. A jak si naši členové vedli ?

Nejlépe si vedl v M-ČR U11 Dominik Děd. Výborně zaplaval i solidně běžel a jen těsná porážka v cílové rovince jej odsunula na nepopulární bramborovou medaili v soutěži jednotlivců. Spolu s Patrikem Peroutkou jim zase o 3 a půl vteřiny utekla bronzová medaile za soutěž družstev. I tak velká spokojenost i když si to oba jmenovaní  nepřipouští. Patrik pak skončil v jednotlivcích 10. Třetí náš zástupce v  M-ČR této věkové kategorie Martin Švehla také výborně zaplaval a skončil celkově 11. Oba musí věnovat do  budoucna proto větší pozornost své běžecké přípravě. V kategorii U15 nás zastupoval Petr Hajšman. Zaplaval na hranici svého osobáku, ale /jako již po několikrát/, jej naprosto zradila běžecká disciplína a skončil osmý. Koukněte na fotky...

 


Publikováno 4. 10. 2020 11:30

JARNÍ CENA DUKLY PRAHA

Mimo oficiální závody ČPM 2020, uskutečnil oddíl MP Dukla Praha 20.září na Julisce svůj vlastní závod "Jarní cenu Dukly", na který pozval i závodníky z dalších oddílů ČR. Naše PSC nabídku využilo a na závod vyslalo 6 svých mladších členů - Karolínu Minaříkovou, Anetu Hajšmanovou, Karolínu Klepačovou, Kristýnu Klepačovou, Tomáše Minaříka a našeho nejmladšího člena - Tobiáše Peroutku /ročník narození 2014/. Ostatní naši členové pak tento den absolvovali povinný plavecký Krajský přebor v dálkovém plavání v Plzni a někteří v pátek a sobotu VC Chomutova a VC Chodska.

Šest našich účastníků a 3 umístění na stupních vítězů, to je výsledek našich závodníků v Praze. Pomyslné zlato do Plzně přivezl Tomáš MINAŘÍK v kategorii U11 chlapců. Vyhrál nejen plavání, ale i běžeckou disciplínu a výsledkem jenom potvrdil platnost svého zařazení do SpS při ČSMP. Ve stejné kategorii děvčat skončila na krásném třetím místě Karolína KLEPAČOVÁ, která svým výsledkem vysoce převýšila požadavek na své zařazení do SpS při ČSMP. Její sestra Kristýna skončila ve stejné kategorii po slabším běhu 16. Velkou radost nám svým výsledkem udělal v Praze nejmladší člen našeho PSC, teprve 6-ti letý Tobiáš PEROUTKA, který obsadil mezi svými vrstevníky v kategorii U7 krásné 3.místo. V kategorii U13 děvčat jsme měli 2 zástupkyně. Karolína MINAŘÍKOVÁ si sice vytvořila v plavání i běhu osobní rekordy, to však ale zatím stačilo "jen" na 6. místo mezi 22 děvčaty. Druhá naše závodnice Aneta HAJŠMANOVÁ si také vytvořila v obou disciplínách osobní rekordy, ale na lepší než 11.místo to nestačilo.

Nyní nás čekají 3 poslední závody ČPM 2020 - 3.10. v Bystřici, kde budou o své tituly bojovat závodníci v kategorii U13, 10.10. v Hořovicích /M-ČR U11/ a pak poslední závod ČPM 18.10. v Praze, kde se utkají o své tituly závodníci z kategorií U15 a U17. Věříme, že nějaká medaile zacinká a budeme tak se složitou letošní sportovní sezonou spokojeni. A tady je odkaz do fotogalerie...


Publikováno 21. 9. 2020 7:32

3.KOLO ČPM 2020

Po účasti našich členů na 4 plaveckých závodech /Plavecký víceboj žactva Plz.kraje, CORONA Cup 2020 v Praze, CORCAVID TEST v Bratislavě a Plzeňský vytrvalec/, soustředěních v Prášilech a v Peci a přespolním běhu Plzeňské teplárenské "Kolem Boleveckých rybníků", jsme se konečně dočkali.

12.září se uskutečnilo, v poněkud nedůstojném prostředí, dlouho očekávané 3.kolo ČPM - Memoriálu K.Bártů - "Cena města Pelhřimova". Mezi  účastníky bylo i 9 členů našeho PSC. Ti měli dokázat, že o prázdninách jen nelenošili a jsou pro zbytek letošního roku solidně připraveni. Mezi nejmladšími, nás v kategorii "E" reprezentovali : Tomáš Minařík a Vilda Hanzel. V kategorii "D" pak chlapci : Martin Švehla, Patrik Peroutka, Honza Foltýn a v děvčatech : Karolína Minaříková a Aneta Hajšmanová. V nejsilnější žákovské kategorii to byli  Petr Hajšman a Johanka Šimsová. Škoda nemoci solidně připravených Jakuba Horáka a Dominika Děda.

Nejlepší výsledek z našich členů předvedl Honza Foltýn. 100VZ zaplaval za 1:02,45, 1000m pak zaběhl v čase 3:41,1 a v celkovém pořadí kategorie U13 obsadil krásné 2.místo. Při zkvalitnění běžecké disciplíny může právem myslet v této kategorii na stupínek nejvyšší. V této kategorii naše PSC ještě reprezentovali Patrik Peroutka a Martin Švehla, kteří obsadili 10.,resp.11.místo. I oni sami dobře ví, co musí do budoucna zlepšit. V kategorii U11 jsme měli zástupce 2. Petr Minařík výborně běžel 500m /1:38,7/ a slabší plavání mu zajistilo "jen" místo třetí. Vilda Hanzel výborně zaplaval 50VZ - 0:35,17 a po slabším běhu obsadil i on solidní 5.místo.  Ve starších věkových kategoriích se nám již tak dobře nevedlo. Mezi děvčaty U15 obsadila Johanka Šimsová 9.m., Petr Hajšman byl pak ve stejné věkové kategorii chlapců 10. V kategorii U13 nás reprezentovali 2 děvčata. Karolína Minaříková obsadila 10. a Aneta Hajšmanová 22.místo. I tento závod potvrdil naší největší slabinu a tou je vedle střelby zejména běžecká disciplína. Máme proto na čem do budoucna pracovat. Záležet bude ale zejména na osobním přístupu každého z našich členů. Mrkněte také na fotky...


Publikováno 14. 9. 2020 8:45

KLADENSKÁ CENA - 2.KOLO ČPM 2020

Druhý a poslední závod ČPM v 1.pololetí letošního roku se uskutečnil v neděli 28.6. v krásném sportovním areálu na Sletišti v Kladně. Mezi 160 zúčastněnými závodníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR, bylo i 13 členů našeho PSC. Chyběl jen nemocný Honzík Foltýn, který v prvním kole  ČPM 2020 v Kralupech v kategorii U13 zvítězil - škoda. Ze závodu jsme přivezli 2 bronzové medaile. Přičinili se o ně Tomáš MINAŘÍK v nejnižší věkové kategorii chlapců U11 a Dominik DĚD v kategorii U13, v obou případech díky výbornému závěrečnému běhu. Tradičně jsme kvalitně zaplavali / Matěj Sladký zvládl 200VZ dokonce za 1:58,97/, přičemž většina našich dalších členů se přiblížila nejen svým osobním rekordům v závodech ČPM, ale v řadě případů je i překonala. Ve střelbě z laserové pistole si vylepšili OR Jakub Horák a Johanka Šimsová. Ocenění si za své celková výsledky zaslouží ale i Karolína Klepačová /pátá mezi 23, většinou o rok staršími děvčaty, v kategorii U11/, Johanka Šimsová /8.místo mezi 23 soupeřkami/, osmý Patrik Peroutka v kategorii U13 a opět čtvrtý Matěj Sladký v kategorii U17, kterého opět, stejně jako v Kralupech, zradila úvodní položka laserové střelby. Všichni další naši členové se také snažili a jejich výsledky odpovídají zatím jejich možnostem. I jim proto ale patří náš dík. Nyní máme před sebou letní prázdniny, kdy bude hlavní úkol našich členů zapracovat na naší zatím nejslabší současné disciplíně - běhu. Předpoklady pro to všichni mají a bude jen na nich, jak na této disciplíně moderního pětiboje o prázdninách zapracují. A tady jsou fotky z Kladna...


Publikováno 29. 6. 2020 6:00


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1