Úvodní stránka


1 8 16 21 23 Starší

KLADENSKÁ CENA - 7.kolo ČPM

V sobotu 6.října proběhl v překrásném sportovním areálu "Na Sletišti" v Kladně sedmý závod ČPM 2012. Jednalo se současně i o M-ČR kategorie U11 /sportovci narození v roce 2002 a mladší/. Závodu se zúčastnilo i 6 našich členů. Všichni další členové PSC absolvovali v Plzni plaveckou "Velkou cenu", neboť jsou současně i úspěšnými závodníky PK Slávia VŠ Plzeň.

Členové našeho PSC M-ČR v podstatě ovládli. Nejúspěšnější účastnicí Mistrovství se stala naše Verča Píclová, která ke stříbru za soutěž jednotlivců přidala i zlato za soutěž družstev. Zlato v soutěži družstev získala s Verčou i Míša Štěrbová. Naši závodníci - Pavlík Vít a Tomáš Klepač - získali pak stříbro v soutěži družstev chlapců a bronz v soutěži družstev děvčat přivezly do Plzně ještě Zuzanka Šantínová a Eliška Dorotová.

Podívejte se na celkové výsledky a na fotografie ze závodu.

                                              


Publikováno 7. 10. 2012 8:03

MALÁ CENA PLZNĚ 2012 - 6.kolo ČPM

V sobotu 29.9.bylo naše PSC pořadatelem 6.kola ČPM, které neslo název "Malá cena Plzně 2012". Závod byl současně i M-ČR v moderním dvojboji kategorie U13/sportovci ročníků narození 2000 a 2001/. Právě v tomto M-ČR zářila naše děvčata. Adélka Štěrbová záskala bronzovou medaili a spolu s Denisou Šantínovou získaly i zlato za soutěž družstev. Další naše štafeta /Tereza Laštovková a Simona Kordová/ pak získala bronz a Andrea Velátová s Luckou Trinerovou skončily ještě na místě čtvrtém. V kategorii žáků obsadil náš Ondra Jócsik v M-ČR velice solidní místo páté.

Ve starších žačkách prokázala své kvality naše Adéla Radová, která obsadila druhé místo a zatím jen slabší střelba jí brání usadit se na prvém místě v této kategorii v ČR.

Mezi nejml.žactvem zazářil náš Milan Opava, který s velkou převahou svou kategorii vyhrál, když jej dobře doplnili naši dva další závodníci - Tomáš Klepač/4.m./ a Pavel Vít/místo 6./. Verča Píclová skončila v kategorii nejml.žaček druhá a spolu s našimi chlapci jsou velkým příslibem pro M-ČR této kategorie 6.10.v Kladně.

V našem závodě startovali samostatně i někteří závodníci PK Slávia VŠ Plzeň a ani ti si nevedli vůbec špatně.

Podívejte se na celkové výsledky a na fotografie ze závodu.


Publikováno 30. 9. 2012 21:10

5.KOLO ČPM 2012 JE ZA NÁMI

V sobotu 15.9.2012 uspořádal oddíl ADOS Praha v pořadí již páté kolo ČPM, Memoriálu Karla Bártů. Plavecká disciplína se uskutečnila /vzhledem k rekonstrukci bazénu na Julisce/ netradičně v bazénu na Výstavišti Praha. Střelbu a běh pak přivítala známá sportoviště v prostorách ASC. Závodu se zúčastnilo i 18 členů našeho PSC a nevedli si vůbec špatně. 11 z nich se umístilo do osmého bodovaného místa. Konečně vyšel závod Báře Ciprové, která ovládla soutěž ml.dorostenek, když na stupně vítězů jí doprovodila ještě třetí Marcela Laštovková. Obě naše závodnice se svým výkonem nominovaly na Závod olympijských nadějí, který se uskuteční v říjnu, tentokráte v ČR. Bronzem se z 5.závodu ČPM může pochlubit i Adéla Štěrbová v soutěži ml.žaček. V této kategorii děvčat nám patří i 4.místo vybojované Denisou Šantínovou. Čtvrtá v kategorii st.žaček byla pak Adéla Radová, kterou na toto místo odsunula zcela nevydařená střelba. Běh i plavání tato naše závodnice zcela ovládla. 5.místem se pak mohou pochlubit Ondra Jócsik /ml.žáci/, Tomáš Klepač /nejml.žáci/ a Míša Štěrbová /nejml.žačky/. V posledně jmenované kategorii byla ještě naše Zuzanka Šantínová šestá.

S celkovými výsledky se můžete seznámit zde a můžete se také podívat na foto ze závodu.


Autor: admin Publikováno 16. 9. 2012 20:28

Soustředění PSC - léto 2012

Datum konání: 3. 9. 2012

Ve dnech 5. - 11.8.2012 se uskutečnilo letní soustředění našeho Pětibojařského sportovního centra v Tachově. Můžete si prohlédnout řadu fotek.

Přejít do fotogalerie


Publikováno 3. 9. 2012 11:53

ČESKÁ REPUBLIKA MÁ ZLATO Z OH 2012

Moderní pětibojař David Svoboda, se kterým se při závodech ČPM setkávají v Praze i nejmladší členové našeho PSC, získal na OH 2012 zlatou medaili v moderním pětiboji.

          G R A T U L U J E M E


Publikováno 12. 8. 2012 7:47

Mistrovství Evropy mužů a žen 2012

Dva naši nejúspěšnější členové - Michal MICHALÍK a Bára KODEDOVÁ - se ve dnech 4. - 10.7.2012 zúčastní v Bulharsku ME, které bude pro mnohé závodníky poslední prověrkou před OH.

Vzhledem k tomu, že se tito členové našeho PSC OH nezúčastní, budou chtít právě na tomto probíhajícím ME dokázat, že nadále patří k Evropské pětibojařské špičce.

Jednotlivé dny ME sledujte zde :

Středa 4.7. - Tento den se uskutečnily soutěže ve 2 semifinálových skupinách žen. V každé se bojovalo o postup do pátečního finále /postupovalo vždy 18.závodnic/. Bára sice nepředvedla optimální výkon v šermu a plavání, ale výborným výkonem v KOMBI diciplíně/spojení běhu a střelby/ - skončila v ní 4. - si postup mezi 36 nejlepších závodnic Evropy s přehledem vybojovala. O jedno místo unikl z druhé semifinálové skupiny postup do finále závodnici ASC Dukla Praha - Lence Bilkové. Důvodem bylo povolení startu 1 závodnice MEX na tomto OTEVŘENÉM kontinentálním mistrovství. Ta skončila před Lenkou a přičinila se tak o její vyřazení.

Čtvrtek 5.7. - O postup do sobotního finále bojovali tentokrát muži. Náš Michal výborně zašermoval /952 bodů - 4.místo/, solidně zaplaval /2:10,4 - 10.místo/ a do závěrečné KOMBI disciplíny nastupoval z děleného 3.-4.m. Postup do finále si pak dokázal  pohlídat. Do něj jej doprovází i zbývající reprezentanti ČR - Michal Sedlecký, Honza Kuf a David Kindl. Prvně dva jmenovaní tvoří s našim Michalem družstvo ČR a budou tak mít možnost v sobotním finále společně bojovat o medaile.

Pátek 6.7. - Do ženského finále nastoupilo netradičně 37 závodnic. Dodatečně byla rozhodčími zařazena do soutěže závodnice ČR  L.Bilková, která se v semifinálových skupinách umístila jako 36.závodnice z Evropy. Vstup do soutěže se ale Bářa určitě nevydařil podle jejích představ. Za 12 šermířských vítězství obdržela pouhých 688 bodů, což jí řadilo po prvé disciplíně až na 31.místo. Ani druhá disciplína - plavání - se jí nijak nepovedla. Slabším plaveckým časem, 2:28,21, se umístila v této disciplíně na 30.místě a v celkovém hodnocení po dvou disciplínách klesla ještě o 2 místa /byla 33/. V další disciplíně pak nepředvedla Bára svůj jezdecký standart. Získaných 1.132 bodů z 1.200 možných jí stačilo jen na 31.místo a i po této disciplíně zůstala v celkovém pořadí 33. Devatenácté místo v závěrečné KOMBI disciplíně jen posunulo Báru na celkové 32.místo v jejím prémiérovém finále na ME. Další závodnice ČR - Lenka Bilková  - skončila na 34.místě.

Sobota 7.7. - Do sobotního finále ME mužů nastoupili mezi 36 nejlepšími závodníky z Evropy i čtyři závodníci ČR. Mezi nimi i dosud nejúspěšnější člen našeho PSC Michal Michalík. Tomu se vstup do finále vydařil. Za 21 vítězství a jen 14 porážek obdržel 904 bodů. Výborně mu sekundovali další dvá členové družstva ČR - Honza Kuf /získal 832 bodů za 18 vítězství/ a Michal Sedlecký 808 bodů/17 vítězství/. Družstvo ČR je tak po prvé disciplíně na výborném 3.místě za družstvy RUS a HUN. Michal i výborně zaplaval. Jeho čas 2:07,41 na 200 m byl nejen nejlepším z časů našich závodníků, ale stačil Michalovi i k posunu na 7.místo v soutěži jednotlivců po dvou disciplínách. Družstvo ČR je stále 3. V jezdecké disciplíně Michal potvrdil, že právem patří mezi nejlepší jezdce - pětibojaře - na světě. Zajel čistou a bezchybnou jízdu, za kterou obdržel max.počet 1.200 bodů a v celkovém hodnocení se, před závěrečnou KOMBI disciplínou /spojení 3km běhu a střelby z laserové pistole/, posunul na 5.místo. Družstvo ČR zůstává i nadále 3. a má obrovskou šanci bojovat o jednu z medailí. Závěrečná disciplína nevyšla určitě Michalovi podle jeho představ. Ve střelbě sice jen 1x minul, ale v běhu se ukázalo, že není úplně fit. Právě to jej odsunulo na 14.místo. O to větší radost můžeme mít pak z umístění družstva ČR, které udrželo 3.místo a veze si z ME bronzovou medaili /1.RUS,2.HUN/. Jde o 27 medaili Michala z dosavadních ME a MS a celkově 51. medaili získanou členy PSC na těchto mistrovstvích.

Neděle 8.7. Tento den byla na pořadu ME soutěž MIX štafet - 1 závodník a 1 závodnice. Členové našeho PSC se této soutěže nezúčastní. ČR reprezentovali již jistí účastníci letošních OH v Londýně - Natálka Dianová a David Svoboda. A výsledkem je další bronzová medaile pro ČR za štafetami BLR a LTU .O pořadí na 1. a 2.místě však musela rozhodnout až cílová fotografie.

Pondělí 9.7. - Na pořadu je štafeta žen a opět máme želízka v ohni. Naší Báru, spolu s Lenkou Bilkovou a Natálkou Dianovou. Ty budou chtít určitě vylepšit své 5.místo z loňského ME ze stejné soutěže.  První disciplína ale určitě neproběhla podle představ našich děvčat. Čekalo se určitě více bodů, ale i tak obsadila naše štafeta v šermířské disciplíně 4.místo. V plavecké části skončila naše štafeta 4., ale v celkovém hodnocení klesla na místo páté, když jí předstihla štafeta GBR, která tuto disciplínu vyhrála. Rozdíly od 3.místa jsou však velice malé a nebylo tak nic ztraceno. A děvčata to vzala za správný konec. Štafeta ČR vyhrála jezdeckou disciplínu a posunula se na medailové 3.místo za štafety RUS a POL. V posledni KOMBI disciplíně se ale naší štafetě třetí místo udržet nepodařilo. Byla předstižena štafetou GBR a obsadila v konečném pořadí nepopulární 4.místo. Nutno ale připomenout, že věkový průměr naší štafety je pouhých 22,6 roků.

Úterý 10.7. - Jde o poslední den letošního ME. Uskutečnil se závod mužských tříčlenných štafet, do kterého nastoupila ČR v nejsilnější sestavě - David Svoboda, Ondřej Polívka a náš Michal Michalík. Po čtvrtém místě v šermu a druhém v plavání, však přišla dvě 5.místa - v jízdě a KOMBI a toto místo zůstalo naší štafetě i celkově. Naši chlapci určitě čekali víc. Snad tedy příště.

MISTROVSTVÍ EVROPY SKONČILO.


Autor: J.Voldřich Publikováno 3. 7. 2012 20:12

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ MAĎARSKA

Poslední prověrkou před odjezdem na ME mužů a žen ve dnech 4. - 10.července v Bulharsku, byla účast nejúspěšnějšího člena našeho PSC Michala MICHALÍKA tento víkend na Mezinárodním mistrovství Maďarska. Mezi závodníky 8 zemí se mu dařilo. V první disciplíně šermu získal 1000 bodů za 19 vítězství a 6 porážek a začal svůj závod výborným druhým místem. Zaplaval svůj standart /200m za 2:06,57/ a po druhé disciplíně mu patřilo místo třetí. V jízdě na koni mírně ztratil /získal 1108 bodů z 1200 možných/ a do poslední KOMBI disciplíny /spojení běhu a střelby/ odstartoval z nadějného čtvrtého místa. Toto místo neudržel, ale patří mu i tak konečné výborné 6.místo v celkovém pořadí. GRATULUJEME. Podívejte se na výsledky finále - ZDE


Autor: admin Publikováno 24. 6. 2012 20:52

KREMLIN CUP 2012

Bára KodedováNaše PSC mělo zastoupení i na letos nejlépe finančně dotovaném mezinárodním závodě v moderním pětiboji mužů a žen - KREMLIN CUPu 16. a 17.června v Moskvě. Mezi pozvanými účastnicemi se naše Bára Kodedová umístila na solidním 20.místě a potvrdila, že jí roste forma před blížícím se ME v červenci v Bulharsku. Blahopřejeme k výsledku a přejeme Báře ničím nerušenou přípravu na ME mužů a žen, které proběhne 4. - 10.července v Bulharsku.


Autor: J.Voldřich Publikováno 18. 6. 2012 8:04

ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2012 - 3.kolo ČPM

CPM 2012V Praze na Julisce v prostorách ASC Dukly proběhl 2.6.2012 třetí závod letošního seriálu Českého poháru mládeže - memoriálu Karla Bártů. Silně oslabeni o účastníky Kr.přeborů v plavání, absolvovali tento závod členové našeho PSC. Radost nám udělala zejména naše děvčata v kategorii ml.dorostenek. Marcela Laštovková tuto kategorii vyhrála a Bára Ciprová přidala ještě místo třetí. Výborně si vedli i naši členové v kategorii nejmladšího žactva - Veronika Píclová a Pavel Vít. Ti obsadili shodně třetí místa, když čtvrtým místem je v této kategorii doplnil ještě Tomáš Klepač. Nezklamali ani ostatní, kteří se vesměs umístili do desátého místa. Celkové výsledky ke stažení - ZDE.


Autor: admin Publikováno 22. 5. 2012 14:57

1 8 16 21 23 Starší

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3