Úvodní stránka


Světový pohár 2013 č.4 - Budapešť / HUN

Od čtvrtka 8.května do neděle 12.května probíhá v Budapešti 4./ poslední/ závod Světového poháru mužů a žen pro rok 2013. Vzhledem k neúčasti našeho Michala Michalíka /zranění a nemoc/ jsme věnovali proto největší pozornost další člence našeho PSC - Báře KODEDOVÉ. Jejím prvním úkolem však bylo uspět v jednom ze dvou čtvrtečních semifinálových závodů a to v nebývalé konkurenci 68 žen z 21 zemí. A úkol se jí podařilo splnit náramně. Výborně zašermovala /916 bodů - 7.místo/,solidně zaplavala /2:24,93/ a 8.místem v disciplíně KOMBI /spojení běhu a střelby/, zcela jednoznačně postoupila mezi 36 nejlepších žen do sobotního finále. Spolu s ní bude o co nejlepší umístění bojovat i další reprezentantka ČR - Natálka Dianová. A Báře se vydařilo i sobotní finále. Za 20 vítězství a jen 15 porážek získala 880 bodů, což představovalo 7.místo mezi 36 účastnicemi finále. Výborně zaplavala /2:22,07/ a od zisku plných 1.200 bodů v jezdecké části soutěže jí připravila jediná shozené překážka. KOMBI disciplína jen podtrhla úspěch naší Báry v  tomto Světovém poháru. Celkové 7.místo je fantastické. BLAHOPŘEJEME


Publikováno 11. 5. 2013 6:35

1.kolo ČPM 2013 - Praha

V neděli 28.4.2013 proběhlo v Praze dlouho očekávané 1.kolo Českého poháru mládeže Karla Bártů, které mělo potvrdit, jak se mladí závodníci připravovali v zimě na novou sezonu. Závodu se zúčastnilo i 15 členů našeho PSC. A většina z nich mohla být s výsledky v prvním závodu letošního roku spokojená. V nejmladší kategorii děvčat s přehledem zvítězila Zuzanka Šantínová, které ve stejné věkové kategorii úspěšně sekundoval třetím místem další náš závodník - Tomáš Klepač. V mladším žactvu získal stříbro Ondra Jócsik, bronz pak Lucka Trinerová. Mezi nejstaršími žačkami patří 4.místo Adéle Radové a solidní umístění přivezly z Prahy i další naše starší žačky, Simča Kordová, Denisa Šantínová a Tereza Laštovková, které o kvalitnější umístění připravily jen výsledky střelecké části, které se tato děvčata zúčastnila letos poprvé. Většina dalších zúčastněných členů našeho PSC  si pak vytvořila osobní rekordy v plavání i běhu. Při závodě se mohli naši členové setkat také i z řadou našich předních pětibojařů, mj. Jirkou Adamem - stříbrným medailistou z OH 1976 a Natálkou Dianovou - účastnicí OH  v roce 2012 v Londýně. Společné foto získala naše děvčata i s nejúspěšnější členkou našeho PSC, 13-tinásobnou medailistkou z MS a ME a bronzovou z nedávných mezinárodních závodů žen v Maďarsku, Bárou Kodedovou.

Můžeme se proto již dnes těšit na další kolo ČPM 2013, jehož pořadatelem je 11.května v Plzni naše PSC - "Memoriál gen.Pattona".

Přejít na výsledky Ceny Prahy

Fotogalerie ze závodů


Publikováno 30. 4. 2013 13:35

MEMORIÁL GEN.PATTONA 2013 - POZVÁNKA

Datum konání: 9. 4. 2013

Gen.PattonPo deseti letech, kdy bylo naše PSC pořadatelem Evropského poháru mládeže v moderním trojboji do 16-ti let, jsme přistoupili k nové formě organizace našeho závodu, který však i nadále ponese jméno osvoboditele města Plzně v květnu 1945, významného vojevůdce, ale i sportovce - G.S.Pattona. Jméno Pattona neponese náš závod náhodou. Byl to totiž právě Patton, který /jako poručík americké armády/ obsadil na OH ve Stockholmu v roce 1912 fantastické 5.místo právě v našem sportu, moderním pětiboji.

Náš nový závod ponese od letošního roku název "Memoriál gen.Pattona" a stane se trvale nedílnou součástí Českého poháru mládeže organizovaného ČSMP. Bude vyhlašován pro kategorie U11, U13 a U15, tedy závodníky do 15-ti let. Stane se otevřeným závodem i pro další zájemce z ostatních sportů a jeho cílem bude získat nejen pro náš sport, ale i sportování vůbec, nové děti z Plzně a okolí. Hostem 1.ročníku Memoriálu bude letos vnuk gan.Pattona - George P.Waters.

V příloze najdete propozice závodu.


Publikováno 9. 4. 2013 19:43

NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA PLZNĚ ZA ROK 2012 - MLÁDEŽ

V březnu letošního roku ocenila Nadace sportující mládeže nejlepší sportovce města Plzně za rok 2012 v kategorii mládeže. Mezi celou řadou oceněných byly i dvě členky našeho PSC - Verča Píclová a Míša Štěrbová. Verča získala ocenění mezi mladším žactvem za své medailové výsledky v M-ČR v moderním pětiboji a plavání a medailové umístění v Českém poháru mládeže Karla Bártů v modením pětiboji. Spolu s Míšou pak byla obě děvřata oceněna i v kategorii družstev mladšího žactva a to zejména za zisk zlaté medaile na M-ČR v moderním dvojboji nejmladších žaček v Kladně.           G R A T U L U J E M E

Fotografie z vyhlášení si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii.


Publikováno 26. 3. 2013 6:30

Světový pohár 2013 č.2 - Rio de Janeiro / BRA

Od 20. do 24. března se  v brazilském Rio de Janeiru koná druhý závod Světového poháru v moderním pětiboji. Ve středu byla na pořadu kvalifikace žen, ze které si postup do pátečního finále vybojovala Lenka Bilková. Ve čtvrtek pak bojovali ve dvou semifinálových skupinách o sobotní finále muži : Martin Bilko ,David Svoboda a "náš" Michal Michalík. Postup D.Svobody do finále  byl jednoznačný. M.Bilko si finále nevybojoval, ale již účast na jeho prvním závodu SP je pro tohoto závodníka obrovským úspěchem. A náš Michal ? Na tom se v semifinále jednoznačně projevila nemoc, která jej provází po celou dobu pobytu v Brazílii. Již po plavání /200m za 2:12,42/ bylo jasné, že náš závodník není v pořádku. Šerm, jeho parádní disciplína /17 vítězství a 18 porážek/, to jen potvrdil a do závěrečné KOMBI disciplíny Michal po dohodě s trenérem již vůbec nenastoupil. Škoda.


Publikováno 20. 3. 2013 5:04

Světový pohár 2013 č.1 - Palm Springs / USA

Mužskou kvalifikací ve středu 20.2. odstartoval v kalifornském Palm Springs  letošní seriál Světového poháru v moderním pětiboji. Na startu je 75 mužů, kteří bojovali ve třech skupinách o účast v pátečním finále. Ve skupině "C" byl, spolu s olympijským vítězem D.Svobodou, i závodník našeho PSC - Michal MICHALÍK. Třetí závodník ČR - J.Kuf závodil ve skupině "A".

Závodí se poprvé podle nového kvalifikačního klíče. Z každé skupiny postupuje jen 8 nejlepších, které doplní dalších 12 pětibojařů s nejvyšším bodovým ziskem. Druhou novinkou je pak změna pravidel "KOMBI", kdy závodníci střílí čtyři položky po 5 ranách a běží čtyřikrát 800 metrů.

Čtvrteční semifinále zahájil Michal výborným šermem. Za 16 vítězství a a jen 8 porážek získal 968 bodů a to stačilo na 4.místo ve skupině. Solidně zaplaval. Čas na 200 m v padesátimetrovém bazénu : 2:08,64 pak stačil v této disciplíně na místo 10. V nově upravené KOMBI disciplíně se Michalovi již tak nedařilo. Obsadil v ní až 18.místo, které jej sice nezařadilo mezi 8 přímo postupujících do pátečního finále ze své skupiny, ale celkový výkon - 4436 bodů ze čtyřech disciplín, jej zařadil mezi dalších 12 postupujících závodníků na základě celkových výsledků ze všech tří semifinálových skupin. Olympijský vítěz - D.Svoboda byl v Michalově  skupině přímým postupujícím, další náš reprezentant - J.Kuf pak smolně prvním nepostupujícím.

V sobotním finále se již Michalovi tolik nedařilo. 18 vítězství a 17 porážek v úvodní disciplíně - šermu - stačilo našemu závodníkovi na 16. místo mezi 36 účastníky finále 1.SP. V plavání si oproti semifinále poněkud pohoršil a čas 2:09,52 představoval jen místo třicáté. Jedna chyba v jezdecké disciplíně pak zařadila Michala  v parkuru na 10.místo. Naprosto nevydařená KOMBI disciplína /běh spojený se střelbou/ posunula našeho závodníka až na celkové 29.místo ve finále tohoto prvního SP v roce 2013. Další účastník z ČR ve finále, olympijský vítěz David Svoboda, obsadil místo 12.

Odkaz na on-line výsledky z Palm Springs


Publikováno 20. 2. 2013 13:49

Galavečer "NEJLEPŠÍ PĚTIBOJAŘ ČR ZA ROK 2012"

Datum konání: 14. 12. 2012

V pátek 14.12. proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení Ankety o nejlepšího pětibojaře ČR za rok 2012. Akce se uskutečnila v Žižkovském divadle, za přítomnosti celé řady významných hostů. Byl mezi nimi ředitel ASC Dukla Praha Jaroslav Prisčák, dále zástupci MŠMT, Klubu olympioniků a další hosté. Zejména mladí pětibojaři měli radost z účast olympioniků dalších sportů mj. Petra Koukala - badminton, Vavřince Hradílka - vodní slalom, Jiřího Ježka - cyklistika, Imricha Bugára - hod diskem, Roberta Změlíka - desetiboj a samozřejmě olympioniků  pětibojařů - Jirky Adama, Natálky Dianové, Michala Michalíka, Ondry Polívky a hvězdy večera Davida Svobody.  Během příjemné akce, kterou doplňoval svými vystoupeními kytarista Zoran Gajic, mj.bývalý reprezentant Jugoslávie v kopané, byli pak v Diadle Járy Cimrmana oceněni nejlepší pětibojaři ČR jak z řad dospělých, tak i nejlepší junioři a medailisté Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů.

Vítězem nejprestižnější kategorie se stal naprosto přesvědčivě a zcela zasloužené vítěz OH 2012 v Londýně, závodník ASC Dukla Praha - David Svoboda. Na druhém místě skončila Natálka Dianová a třetí pak Ondra Polívka - oba olympionici z pražské Dukly. Nejlepším juniorem za rok 2012 byl vyhlášen David Kindl, závodník stejného oddílu.

Na galavečer byli pozváni i čtyři zástupci našeho PSC. Bára Kodedová a Verča Píclová se omluvily z důvodu pobytu v zahraničí a tak vše absolvovali 2 naši nejlepší členové - Michal Michalík a Bára Ciprová. Ta si z galavečera odváží ocenění za 2.místo v ČPM 2012 v kategorii mladších dorostenek a mohla si tak večer příjemně užívat v přítomnosti našich sportovců - olympioniků, o čemž svědčí i fotky ve fotogalerii z akce.

Několik fotografií si můžete prohlédnout ve Fotogalerii


Publikováno 18. 12. 2012 13:02

POHÁRY ČR A MISTROVSTVÍ ČR V PLAVÁNÍ - podzim 2012

 Do Berouna, Sokolova a Trutnova si zajelo 8 členek našeho PSC - plavkyň Slávia VŠ Plzeň - na své vyvrcholení plavecké sezony 2012 /Poháry 10-ti a 11-ti letých plavců a M-ČR dvanáctiletých/. A děvčata určitě nezklamala.

Z Pohárů ČR 10-ti letých si přivezla každá z našich dvou členek minimálně jednu mistrovskou medaili. Lepší z nich, Verča Píclová, získala medaile dokonce čtyři. Zlato za 100M, stříbra za 50M a štafetu 4x50PZ, poslední - bronz - pak za štafetu 4x50VZ. Verču pak 2 medailemi doplnila Míša Štěrbová - ty získala za obě štafety -  4x50VZ a PZ.

Neméně úspěšná byla i naše děvčata na P-ČR jedenáctiletých. Po dvou medailích /stříbro za štafetu 4x50PZ a bronz za štafetu 4x50VZ/ si z akce přivezly Andrejka Velátová a Lucka Trinerová. Stříbrem za štafetu 4x50PZ doplnila úspěch našich 11-ti letých děvčat Míša Šormová. Andrejka doplníla sbírku našich úspěchů na tomto P-ČR dvěmi pátými místy ze znakových tratí 100 a 200m.

Poslední tři děvčata /Adéla Štěrbová, Denisa Šantínová a Simča Kordová/ pak soutěžila v silně obsazeném M-ČR dvanáctiletých plavkyň v Trutnově,kde se k děvčatům z Čech připojily i nejlepší soupeřky ze silné Moravy. Ani zde naše závodnice nezklamaly. Nejlepší z nich, Adéla Štěrbová, získala dvě šestá místa místa za 400VZ a štafetu 4x50VZ a k těmto umístěním přidala ještě 7.m.za 200VZ a 8.pak za 200OPZ. Spolu s dalšími našimi děvčaty se podílela na 5.místě polohové štafety 4x50m získané Slávií VŠ Plzen.

Podívejte se na fotografie ze závodů.

V Š E M   V E L K Á   G R A T U L A C E


Publikováno 13. 12. 2012 14:21

KRAJSKÉ PŘEBORY V PLAVÁNÍ - podzim 2012

O víkendech 17.11. v Tachově a 24.a 25.11. v Plzni se naši členové zúčastnili v barvách PK Slávia VŠ Plzeň Podzimních sdružených krajských přeborů v plavání sportovců ročníků narození 2000 - 2002. Naši členové přivezli z těchto akcí celkem 42 medailí a většina z nich se nominovala i na Poháry ČR 10-ti a 11-ti letých, resp.M-ČR dvanáctiletých v prosinci v Sokolově, Berouně a Trutnově. Každý z našich členů si přivezl z Přeborů minimálně jednu medaili. Nejlépe si vedly : Adéla Štěrbová, Denisa Šantínová a Simona Kordová mezi dvanáctiletými, Andra Velátová, Lucka Trinerová a Míša Šormová mezi 11-ti letými a Verča Píclová s Míšou Štěrbovou mezi desetiletými závodnicemi. Na výsledky se lze podívat na stránkách PK Slávia VŠ Plzeň, na některé fotky z Přeborů v naší Fotogalerii.


Publikováno 26. 11. 2012 12:57

ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ 2012

 Od pátku 12. do neděle 14.října se vrátil populární ZON do ČR.Pořadatelem akce je z pověření ČSMP Sportovní centrum Bystřice.

Naše PSC zastupuje na této výzmamné mezinárodní akci Bára Ciprová. V pátek a v sobotu je na pořadu ZON soutěž jednotlivců a družstev a v neděli pak stále oblíbenější soutěž MIX štafet/1 chlapec a 1 dívka/. Akce se účastní 77 závodníků a závodnice z 9 zemí.

První a jedinou disciplínou Báry bylo v pátek plavání. Výsledek na 200m - 2:36,29 - jí ale určitě radost neudělal. A prozatimní desáté místo mezi závodnicemi mělo být také výrazně lepší. Čeká nás ale sobotní KOMBI disciplína /spojená střelba s během/ a ta mnohdy celkové výsledky výrazně ovlivní. Nechme se překvapit.

A překvapeni jsme byli a to velice mile. V druhé disiplíně, KOMBI, skončila Bára druhá a tento výsledek jí posunul na celkové 3.místo mezi děvčaty. Spolu s J.Hojsákovou a L.Chvalovskou /obě z Dukly Praha/ se svým výkonem podílela i na zlatu děvčat v soutěži družstev.

Neděle patřila stále oblíbenější soutěži MIX štafet /1 chlapec a 1 dívka/. Partnerem Báry ve štafetě CZE 2 se pro tuto soutěž stal Martin Vlach z Klubu moderního pětiboje Kladno. Úvodní disciplína - plavání - se této dvojici opět nijak nevydařila. Skončili na 11.místě, ale jen s nepatrným odstupem na štafety před nimi. Rozhodovala tak opět disciplína KOMBI. V ní získala naše dvojice výborné 3.místo a tento výsledek jí posunul na celkové 5.místo mezi 15-ti zúčastněnými štafetami /nejlepší štafeta ČR/.

VELKÁ GRATULACE BÁŘE

Barbora Ciprová, ZON 2012Barbora Ciprová, ZON 2012


Publikováno 11. 10. 2012 10:36


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5