Úvodní stránka


Bára CIPROVÁ na svém prvním ME

Od čtvrtka 18.července probíhá v St.Petersburgu v Rusku Mistrovství Evropy v moderním čtyřboji do 18-ti let. Závodu, ve kterém se závodníci utkají v šermu, plavání a KOMBI disciplíně, kterou tvoří spojení běhu a střelby laserovou pistolí, se účastní i naše sedmnáctiletá závodnice Bára CIPROVÁ. Jedná se přitom o první start této závodnice našeho PSC na velké mezinárodní akci, které se účastní 52 sportovkyň z 18 zemí.

Již samotná první disciplína - šerm, kdy musela odšermovat v jediném zápřahu 51 zápasů, s většinou mnohem zkušenějších soupeřek, byla zátěž, kterou Bára dosud neabsolvovala. To se také projevilo na výsledku v šermířské disciplíně. Jen 14 vítězství nad soupeřkami představuje zisk 648 bodů a 47.místo po první disciplíně. V  družstvech obsadilo družstvo ČR s naší Bárou v této disciplíně 8.místo. Ve druhé disciplíně - plavání - se výrazně projevila únava Báry z nezvykle dlouhého šermu. Za výkon 2:33,43 na 200VZ v 50m bazénu získala jen 960 bodů a klesla na 49.místo. I družstvo ČR si po plavání pohoršilo a je 9. V pátek pokračoval závod závěrečnou KOMBI disciplínou, ve které měla Bára možnost vylepšit si umístění na svém prvním ME. Ani osobní rekord v této disciplíně - 13:56,85 - za který získala 1.856 bodů a 32.místo, však ale již nic nezměnil na celkovém 47.místě Báry a 9.místě družstva ČR v letošním ME. Nás však může těšit, že počet bodů získaných za plaveckou a KOMBI disciplínu má na ME Bára stejný jako při nedávném MM-ČR. O jejím celkovém umístění tak rozhodl na ME šerm a jeho zlepšení musí být náš nejdůležitější úkol do budoucna.

Bára si na tomto ME vybrala tradiční nováčkovskou daň. Zdánlivě nelichotivé umístění bude ale do budoucna pro ní jistě nejen výbornou zkušenností, ale zejména potřebnou motivací k tréninkům v dalším období. Vždyť ME této věkové kategorie se může zúčastnit ještě i v roce 2014. Bára určitě nezklamala.

Několik fotek ze závodů


Publikováno 16. 7. 2013 21:06

Bára KODEDOVÁ na ME žen v Polsku

Ve čtvrtek 11.7. odstartovalo závodem ženských štafet v Drzonkowě ME dospělých pětibojařů. V sestavě družstva ČR se jej účastní, spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou, i členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Závod se určitě nevyvíjel dle našich představ. V šermířské disciplíně se umístila děvčata na 6.místě, když v 31 zápasech odešla poražena a jen ve 23 zvítězila. A ani plavání nebylo nijak oslnivé /čas 3:10,44 na 3x100VZ/ znamenal opět jen 5.místo mezi zúčastněnými štafetami.  Naprosto nevydařená jezdecká disciplína /zisk 960 bodů z 1.200 možných/ pak vyřadila štafetu ČR z případného boje o medaile. A tak ani vítězství v závěrečné KOMBI disciplíně nic nezměnilo na celkovém 5.místě naší štafety.

V sobotu zasáhla do dalších bojů opět i naše Bára. V jedné ze dvou semifinálových skupin bojovala o postup do pondělního finále, ve kterém se utká o titul 36 nejlepších žen Evropy. Závod se určitě nevyvíjel dle představ Báry. V šermu získala jen 720 bodů za 14 vítězství a 26 porážek a ani čas v plavání na 200m - 2:26,25 nijak neoslnil. Až druhé místo v závěrečné KOMBI disciplíně tak zajistilo Báře postup do pondělního finále. Spolu s ní tam postoupily i obě další členky družstva ČR - M.Dianová a L.Bilková.

Šermířská disciplína nezačala ve Finále určitě dle představ Báry. 13 vítězství a 21 porážek znamenalo 736 bodů a tím jen 29.místo mezi účastnicemi Finále ME. Čas v plavání na 200m VZ - 2:24,19 odpovídal asi jejím současným možnostem a byli jsme proto zvědaví na její lepší disciplíny. Tam to již bylo mnohem lepší. V jezdecké disciplíně skončila Bára druhá, když získala plný počet 1.200 bodů. KOMBI disciplína, ve které byla Bára lepší o 72 bodů než v semifinále, znamenal posun na celkové velice solidní 19.místo v ME.  Další členky družstva ČR  - L.Bilková skončila celkovcě 25 a  N.Dianová 33. Tento výsledek Báry pomohl děvčatům i na konečné 7.místo v soutěži družstev.

Fotografie z ME si lze prohlédnout na stránkách mistrovství.


Publikováno 12. 7. 2013 5:15

Bára CIPROVÁ si vybojovala účast na ME osmnáctiletých

V sobotu 29. a v neděli 30.června proběhlo v Praze na Julisce Mezinárodní mistrovství ČR v moderní čtyřboji /šerm, plavání a KOMBI - běh+střelba/ závodníků do 18-ti let pro rok 2013. Vzhledm k účasti šesti zemí byl tento závod i jednou z kvalifikací na Světové hry mládeže pro rok 2014. Pro děvčata z ČR se však stal i nominačním závodem pro ME a MS této věkové kategorie pro rok 2013 v Rusku. V závodě mělo /v Báře Ciprové/ zastoupení i naše PSC.

A Bára si vedla skvěle. Po úvodní disciplíně - šermu - získala zde 26 vítězství a jen 16 porážek - se ihned zařadila mezi nejlepší závodnice MM. V plavání na 200m VZ si zaplavala nejlepší čas za poslední rok /2:27,94/ a do závěrečné KOMBI disciplíny vybíhala ze 7.místa. Moc těch, kteří věřili, že si místo udrží, nebylo. Ale i zde Bára zářila. Spojený čas běhu a střelby /14:12,66/ jí stačil na 5.místo v této disciplíně a posunul jí na celkové 6.místo v MM.

Bronzová medaile z M-ČR a nominace na ME této věkové kategorie o prázdninách, je nejen oceněním Báry za přístup k tréninkům, ale i těm, kteří jí připravují - J.Voldřich ml./šerm/, B.Rodek/běh/ a J.Voldřich st./střelba a plavání/.

VŠEM VELKÁ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ

Ve Fotogalerii se můžete podívat na fotky z MM


Publikováno 1. 7. 2013 12:34

POHÁRY ČR V PLAVÁNÍ DESETI A JEDENÁCTILETÝCH

V Domažlicích a Chomutově se uskutečnily o víkendu 22.a 23.6. Jarní poháry ČR 10-ti a 11-ti letých plavců. Naše PSC zde /v dresu PK Slávia VS Plzeň/ reprezentovali 4 členové - Verča Píclová, Zuzanka Šantínová, Míša Štěrbová a Tomáš Klepač. A z jeijch výsledků můžeme mít radost.

Mezi desetiletými získala v Domažlicích Zuzanka 4 medaile, všechny stříbrné /100Z, 100VZ, 4x50VZ a 4x50PZ/.K nim přidala ještě dvě pátá a dvě 7.místa. Tomáš pak pomohl štafetám k zisku dvou medailí. Zlaté za 4x50VZ a bronzové 4x50PZ. I jeho 10.místo v závodě 50Z si však zaslouží ocenění.

Mezi jedenáctiletými děvčaty si 4 medaile veze domů z Chomutova trochu zklamaná Verča /stříbro za 50M a bronzy za 100M, 4x50VZ a 4x50PZ/. Šesté místo jí patří i za disciplínu 200PZ. Míša si pak veze domů dvě medaile, obě - bronzové -  za štafety 4x50PZ a 4x50VZ.

Gratulujeme

Poděkování patří zejména jejich plaveckým trenérkám V.Peleškové a J.Kalčíkové.

Ve Fotogalerii je několik fotografií z obou závodů


Publikováno 24. 6. 2013 5:06

5.kolo ČPM 2013 - "Cena města Příbrami" + M-ČR U15

V sobotu 22.června se zúčastnilo sedm našich členek 5.kola ČPM - "Ceny města Příbrami". Pro šest z nich /Adélu Radovou, Denisu Šantínovou, Terezu Laštovkovou, Adélu Štěrbovou, Adélu Mrázovou a Simču Kordovou/ bylo toto kolo současně i M-ČR jejich věkové kategorie pro rok 2013  /U15/. V dalších kategoriích jsme pak měli jedinou zástupkyni - Míšu Šormovou /U13/. Ostatní naši členové se v těchto dnech účastní Pohárů ČR deseti a jedenáctiletého žactva v plavání /Tomáš Klepač, Zuzanka Šantínová a Míša Štěrbová/, Lucka Trinerová a Andrea Velátová měly volno, neboť se od neděle zúčastní /spolu s A.Štěrbovou a D.Šantínovou/ 6.letní olympiády dětí a mládeže ve Zlíně. Měli jsme tedy hodně napilno.

Míša Šormová odvedla v plavání a běhu solidní výkony. Na lepší než 9.místo to však zatím v konkurenci stejně starých děvčat nestačilo. Radost nám však udělala A.Radová svým čtvrtým a Simča Kordová 6.místem v M-ČR. Svými výkony zajistila obě děvčata bronzovou medaili pro naše PSC v kategorii U15. 11.m.přidala ještě T.Laštovková a 13.A.Mrázová. Zbývajícím našim děvčatům se nevydařila střelba a D.Šantínová a A.Štěrbová tak nepodala výkon jaký jistě sama očekávala.

 

Podívejte se na fotky ze závodu


Publikováno 22. 6. 2013 20:14

CENA MĚSTA KRALUPY - 4.kolo ČPM 2013

V sobotu 15.6. proběhlo v Praze /náhradou za povodní poničené Kralupy nad Vltavou/ 4.kolo ČPM. Závodu se zúčastnilo i 13 závodníků našeho PSC. Velké ocenění si zaslouží Simča Kordová, která obsadila v kategorii U15 krásné 2.místo, zejména zásluhou výborné střelby. Stejné ocenění patří i Zuzance Šantínové, která obsadila stejné místo v kategorii nejmladších žaček /U11/. Nezklamali ale ani ostatní naši členové. Verča Píclová byla čtvrtá v kategorii U13, když ve stejné kategorii byly ještě sedmá Míša Štěrbová a osmá Lucka Trinerová. 5.místo obsadil Lukáš Jócsik v kategorii chlapců U15, osmé Terka Laštovková /U15/ a deváté Adéla Radové ve stejné kategorii, které se ale zcela nevydařila střelba. Můžeme se proto těšit na další kolo ČPM 22.6.v Příbrami, které je současně i M-ČR pro kategorii U15.

Podívejte se na fotky ze závodu


Publikováno 16. 6. 2013 9:38

JARNÍ MISTROVSTVÍ ČR A KRAJSKÝ PŘEBOR V PLAVÁNÍ PRO ROK 2013

Napilno měly 8.a 9.června členky našeho PSC. V barvách PK Slávia VŠ Plzeň absolvovala děvčata v Kopřivnici M-ČR v plavání 12-ti letých /M.Šormová, L.Trinerová a A.Velátová/ a v Č.Budějovicích 13-ti letých /D.Šantínová, S.Kordová a A.Štěrbová/ plavců. V.Píclová, Z.Šantínová a M.Štěrbová absolvovaly pak v Plzni Krajský přebor deseti a jedenáctiletých plavců. A jak si naše členky vedly ?

Zejména naše děvčata při KP desetiletých a jedenáctiletých zazářila. V čem startovala, to vyhrála a věříme proto, že budou stejně úspěšná i při Pohárech desetiletých a jedenáctiletých plavců 22. a 23.června v Domažlicích a Chomutově.

Z M-ČR ml.žactva si přivezla 2 medaile za štafety /4x50VZ a 4x50PZ/ další naše děvčata - A.Velátová, L.Trinerová a M.Šormová. Výborně si vedla Lucka Trinerová i v individuálním závodě na 50VZ a A.Velátová na 100PZ.

Bez medailí se sice vrátlila naše děvčata z M-ČR 13-ti letých. Ale i je musíme pochválit.  S.Kordovou za výsledky v závodech na 100M a 200M, D.Šantínovou za 100P a 200P a A.Štěrbovou za výsledky na 100VZ a 200VZ a v obou polohových závodech.

Podívejte se na fotografie ze závodů a také na videa ze štafet

DĚVČATA : GRATULUJEME 


Publikováno 12. 6. 2013 10:18

FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU - Nizhny Novgorod / RUS

 V pátek 31.května byl v Ruském Nizhnym Novgorodu zahájen Finálový závod Světového poháru mužů a žen v moderním pětiboji. Mezi 36 nejlepšími ženami se /spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou/ představila i závodnice našeho Pětibojařského sportovního centra - Bára KODEDOVÁ.

První dvě disciplíny Finále se ale určitě nevyvíjely dle představ Báry. V šermu získala jen 784 bodů - 21.místo mezi 36 účastnicemi a ani čas v plavání na 200m - 2:29,2 /1.012 bodů a 32.místo/ nezajistil před jezdeckou disciplínou a disciplínou KOMBI pro Báru lepší umístění po dvou disciplínách než 29.místo. Sledovali jsme proto s napětím výsledky Báry v dalších disciplínách, neboť právě ty patří k jejím lepším. A Báře se skutečně vydařily. Dvě shozené překážky v jízdě znamenaly zisk 1160 bodů z 1200 možných /7.místo/ a výborné 8.místo v KOMBI disciplíně pak posunulo naší závodnici na celkové 18.místo, což je výsledek, který předčil naše očekávání. Další dvě závodnice ČR skončily pak za Bárou na 20./N.Dianová/, resp.29.místě /L.Bilková/. BÁRO BLAHOPŘEJEME

V neděli se do Finále SP zapojil další člen našeho PSC - Michal MICHALÍK. Ten, spolu s N.Dianovou, reprezentovali ČR ve stále oblíbenější soutěži smíšených štafet. Těch bylo přijato do závodu jen dvanáct. Vstup do soutěže se ale vůbec nevydařil. V šermířské části získali jen 660 bodů, což bylo nejméně z 12 zúčastněných štafet. V plavání obsadili sice páté místo, ale tento výsledek je posunul jen o jedno místo výše, před závodníky MEX. Následovalo 5.místo v jezdecké disciplíně a 10.pak v závěrečné KOMBI. Znamená to, že MIX štafeta s našim Michalem končí celkově na 9.místě v závěrečném závodu Finále SP pro rok 2013.


Publikováno 30. 5. 2013 14:16

JARNÍ SDRUŽENÝ KRAJSKÝ PŘEBOR ŽACTVA V PLAVÁNÍ

V sobotu 18. a v neděli 19.května se uskutečnil v bazénu na Slovanech Jarní sdružený KP žactva v plavání. V dresu Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň  a PK Tachov, se jej zúčastnilo i 10 členů našeho PSC. A ti si nevedli vůbec špatně, když získali celkem 28 medailí, z toho 10 zlatých, 11 stříbrných a 7 bronzových. Nejlépe si vedly naše děvčata. Andrea Velátová s pěti zlatými a jednou stříbrnou medailí, Adéla Štěrbová /2xzlato, 3xstříbro a 1xbronz/, Denisa Šantínová /2xzlato/, Lucka Trinerová /4xstříbro a 2xbronz/ a Míša Šormová /1xstříbro a 1xbronz/. Děvčata si těmito svými výsledky vyplavala účast na Jarních M-ČR v plavání v Kopřivnici a Č.Budějovicích a A.Štěrbová, D.Šantínová, L.Trinerová a A.Velátová i právo účasti na Letní olympiádě dětí a mládeže 23.-28.června ve Zlíně. GRATULUJEME

Podívejte se na fotky ze závodu

 


Publikováno 23. 5. 2013 7:42

MEMORIÁL GEN.PATTONA - 2.kolo ČPM 2013

V sobotu 11.5.uspořádalo naše PSC druhé kolo ČPM 2013. Závod nesl opět jméno osvoboditele našeho města v květnu roku 1945, význačného vojevůdce a výborného sportovce - gen.G.S.Pattona /ten získal na OH v roce 1912 ve Stockholmu 5.místo, právě v našem sportu - moderním pětiboji/. Závodu, který byl určen pro závodníky do 15-ti let se zúčastnilo téměř 90 vyznavačů našeho sportu z celé ČR a zajímavá byla i účast zástupců plaveckých klubů ze Slávia VŠ Plzeň a PK Tachov. Ani vytrvalý déšť v průběhu běžecké části závodu pak nezměnil nic na výborných výsledcích závodníků, kteří odjížděli z našeho města ve většině spokojeni. Výborně si vedli i členové našeho PSC. Na stupně vítězů se svým druhým místem dostala Zuzanka Šantínová /U11/ a stejné umístění patří v této věkové kategorii i Tomáši Klepačovi. Bronz získala ve 2.kole ČPM další naše závodnice Verča Píclová /U13/. Ani ostatní členové našeho PSC však nezklamali. Čtvrtý skončil v kategorii U13 Ondra Jócsik, pátá místa patří Simče Kordové mezi st.žačkami a Robertu Borovanskému v kategorii ml.žáků. Šestí ještě byli Lucka Trinerová v kategorii U13  a Lukáš Jócsik v kategorii U15. O lepší umístění v kategorie st.žaček připravila  naše další děvčata  nepřesná střelba, na které musí ještě hodně zapracovat. A můžeme být právem spokojeni i s organizací tohoto 2.závodu ČPM ze strany našeho PSC.

Podívejte se na kompletní výsledky ze závodu

Fotogalerie ze závodu


Publikováno 12. 5. 2013 21:42


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5