Úvodní stránka


ZÁVĚR ROKU PATŘIL PLAVÁNÍ

 A při Krajských přeborech si členky našeho PSC /v barvách PK Slávia VŠ Plzeň a PK při PSC v Plzni/ vedly nadmíru dobře. Mezi 11-ti letými získala Zuzanka ŠANTÍNOVÁ osm zlatých medailí a ani ostatní naše členky nezůstaly v KP svých věkových kategorií pozadu. V kategorii 14-ti letých děvčat jich přivezla Simča KORDOVÁ do Plzně také osm a v kategorii 13-ti letých pak Andrea VELÁTOVÁ pět. Mezi 12-ti letými děvčaty přidaly Verča PÍCLOVÁ pět a Míša ŠTĚRBOVÁ další 3 medaile. Všechny jmenované se také nominovaly na Pohár ČR, resp.M-ČR v plavání, které se uskuteční první prosincový víkend v Plzni a druhý pak v Kopřivnici a Postějově. Podívejte se na fotografie z proběhlých KP.

Jako první se v Zimním poháru ČR 11-ti letých závodníků, který se uskutečnil 6.a 7.prosince v Plzni, představila Zuzanka ŠANTÍNOVÁ. A vedla si náramně. Po druhém sobotním místu na 100Z, přidala v neděli zlatou medaili na dvojnásobné trati. Po dalších výborných umístěních - čtvrtém místě /200PZ/, pátém /50VZ/, šestém /100VZ/ a jednom sedmém místě /200VZ/ - se výrazně podílela i na dvou stříbrných medailích štafet svého mateřského plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň.

Jako druhá se do M-ČR, tentokráte 13-ti letých v Prostějově, zapojila Andrejka VELÁTOVÁ. I ta si vedla výborně. Ve čtyřech disciplínách si vylepšila osobní rekord, což jí vyneslo v závěrečném hodnocení 3.m.ve štafetě 4x50PZ, jedno 7./100PZ/, jedno 8./400PZ/ a dvě devátá místa /200PZ a 200Z/.

Naše 12-ti leté závodnice se představily v Trutnově. Verča PÍCLOVÁ se svými výbornými výkony podílela na 1.místě obou štafet /4x50VZ a 4x50PZ/. Individuální zlato pak přivezla za 100M, stříbro za 400PZ a bronzovou příčku za 200PZ. Přidala ještě sedmou za 100PZ a 10.m obsadila v závodě 50VZ. Zdárně jí sekundovala další naše závodnice Míša ŠTĚRBOVÁ, opět se 2 zlatými medailemi za štafety 4x50PZ a 4x50VZ. I její 14.m.v závodu na 100Z si zasluhuje ocenění.

Poslední naší účastnicí letošních Zimních M-ČR byla Simča KORDOVÁ mezi 14-ti letými děvčaty. V celkovém hodnocení se sice neumístila mezi patnácti nejlepšími, ale její časy ve čtyřech absolvovaných disciplínách, zasluhují /vzhledem k tomu, že se již věnuje výhradně mod.pětiboji, vč.šermu a KOMBI disciplíně/, vysoké ocenění. Prohlédněte si první část fotek z M-ČR....

                                                          DĚVČATA  BLAHOPŘEJEME

 


Publikováno 1. 12. 2014 19:28

POSLEDNÍ KOLO ČPM 2014

V sobotu 18.10. se uskutečnilo v Praze na Julisce poslední kolo ČPM pro rok 2014. Proběhlo jako Cena Českého svazu moderního pětiboje a zúčastnilo se jí rekordních 211 mladých adeptů našeho krásného, ale nesmírně náročného sportu. Závodu, který byl současně i M-ČR kategorie U15, tedy sportovců ročníků narození 2000 a 2001, se zúčastnilo i 8 členů našeho PSC. Ti se s končící sezonou rozloučili fantasticky. V M-ČR obsadila děvčata 6./A.VELÁTOVÁ/,7./S.KORDOVÁ/,8./A.ŠTĚRBOVÁ/ a 10./T.LAŠTOVKOVÁ/ místa. V soutěži družstev pak získaly A.Velátová a S.Kordová výbornou bronzovou medaili. A.ŠTĚRBOVÁ s T.LAŠTOVKOVOU přidaly v soutěži družstev ještě místo čtvrté. Bronzová byla i Z.ŠANTÍNOVÁ v kategorii ml.žaček. Čtvrtá byla ve stejné kategorii M.ŠTĚRBOVÁ a 6.místem jí doplnila ještě V.PÍCLOVÁ. V kategorii nejmladších žáků skončil A.DESORT mezi 23 soupeři pátý.  B L A H O P Ř E J E M E 

Pro 2 naše členky - S.Kordovou a T.Laštovkovou - to byl i poslední závod v kategorii st.žaček /U15/, neboť od ledna příštího roku přestupují do vyšší věkové kategorie U17 a budou se muset vyrovnat jak se střelbou z laserové pistole, tak nově i s disciplínou KOMBI. Ať se jim tedy daří stejně dobře jako v kategoriích nižších, kde dosáhly mj.i na medaile z M-ČR.

Dík patří i dosavadním členkám našeho PSC - A.Štěrbové, A.Mrázové a L.Trinerové, které aktivní členství v našem PSC ukončily a budou se nadále věnovat plně plaveckému sportu.

Podívejte se na fotky...


Publikováno 19. 10. 2014 6:56

NAŠE ÚSPĚŠNÁ SOBOTA

Na třech frontách bojovaly o úspěchy v sobotu 27.9. naše děvčata.

Při 6.kole ČPM 2014 v Kladně si úspěšně vedla Simča KORDOVÁ, která skončila v kategorii U15 na krásném třetím místě. Ocenění jí pak předával bronzový z MS mužů 2015 - Honza Kuf. Druhá naše závodnice - Terka LAŠTOVKOVÁ - jí doplnila místem sedmým, když se na jejím výkonu výrazně podepsalo přetrvávající nachlazení.

Výborně si pak vedla naše zbývající děvčata /A.VELÁTOVÁ, L.TRINEROVÁ, V.PÍCLOVÁ, M.ŠTĚRBOVÁ a Z.ŠANTÍNOVÁ/ při Finále Oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje atletických družstev ve Stříbře. Po letošním semifinálovém vítězství a loňském prvním místě, skončila děvčata v dresu Atletického klubu mládeže Viktoria Plzeň tentokráte na krásném druhém místě.

Krásný osobák za 1.místo na 100VZ /1:02,60/ a další pěkná umístění si přivezla z VC Chomutova v plavání další naše členka - A.ŠTĚRBOVÁ.

Prohlédněte si i fotky...

BLAHOPŘEJEME


Publikováno 28. 9. 2014 7:00

1.AKCE NAŠEHO NOVÉHO PLAVECKÉHO KLUBU

20.září bylo významné pro naše PSC. Velké ceny Chodska v plavání se zúčastnily některé naše členky poprvé pod hlavičkou nově vzniklého Plaveckého klubu PSC. Ten bude sdružovat ty členy, kteří se v našem centru budou věnovat již KOMBI disciplíně a přestoupí do našeho PSC z původních PK. Výborně si vedly v soutěži Bára CIPROVÁ, Simča KORDOVÁ a Terka LAŠTOVKOVÁ. Bára získala 3 medaile, Simča dvě a Terka plavala po nemoci na úrovni časů z předchozích svých plaveckých závodů. Dle možností PSC budeme obsazovat i další plavecké závody, v nejbližší době např. Podzimní cenu Motorletu v Praze a Závody Zpívající fontány v Mariánských Lázních. Několik fotek z Velké ceny...


Publikováno 21. 9. 2014 12:18

5.KOLO ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2014

V neděli 14.září proběhlo v Příbrami 5.kolo ČPM 2014. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první závod po prázdninách, byla účast nezvykle bohatá. Mezi  111 zúčastněnými mladými adepty moderního pětiboje z celé ČR nechybělo ani devět členů našeho PSC, pro které to byla první ostrá zkouška po srpnovém tréninkovém zápřahu a tradičním soustředění v Tachově. A nevedli si vůbec špatně. Na medaile sice tentokráte nedosáhli, ale s předvedenými výkony mohli být ve většině případů spokojeni. Hned pět jich totiž  již v tomto závodě splnilo limity pro zařazení do Sportovního střediska ČSMP pro 1.pololetí roku 2015. Potěšitelná jsou pak 4.místa T.Laštovkové mezi staršími a M.Štěrbové mezi mladšími děvčaty. Pátými místy je doplnily S.Kordová /U15/ a V.Píclová /U13/. Dobře se uvedl šestým místem mezi nejml.žáky také  A.Desort. 9.místo obsadila ještě A.Velátová, desáté Z.Šantínová a jedenácté L.Trinerová. Můžeme se proto již dnes těšit na další kola ČPM, kterými jsou letošní M-ČR nejml., ml. a staršího žactva v Kladně, Bystřici a Praze. Fotogalerie z akce...


Publikováno 15. 9. 2014 6:44

MISTROVSTVÍ SVĚTA V MODERNÍM PĚTIBOJI

Závodníci a závodnice ze 34 zemí se představí v nejdůležitějším pětibojařském závodě letošního roku - MS, které probíhá ve dnech 1.- 8.září v polské Varšavě. Mezi reprezentanty ČR nechybí i jedna z členek našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Ta má svůj první závod, soutěž ženských štafet, ihned v první den mistrovství. Báru navíc čeká semifinálový závod žen /3.9./, věříme, že 5.9. i ženské finále a pak dle výsledků v průběhu MS se vedení naší reprezentace rozhodne, zda nastoupí i do závodu smíšených štafet 7.září.

V soutěži štafet však ihned 1.disciplína - šerm - určila, že naše štafeta nebude bojovat v této soutěži o medaile. 7.místo z patnácti štafet a "Průměrný výsledek po průměrném výkonu" ohodnotil výkon našich žen v této disciplíně reprezentační trenér Jakub Kučera. Naše Bára zašermovala s pasivní bilancí a ani Lucka neodvedla svůj standart. 11.místo v plavání a 6.místo v jízdě pak již nic neřešilo a tak Bára nemusela v závěrečné KOMBI disciplíně finišovat naplno a mohla pošetřit síly na semifinálový závod žen, který je na pořadu MS 3.září. KOMBI disciplínu však šla Bára výborně. Děvčata jistě promýšlela na lepší než celkové 8.místo.

V semifinálovém závodě žen /zúčastnilo se jej ve 3 skupinách 82 závodnic z 30 zemí/ si naše Bára splnila své předsevzetí a postoupila do pátečního "velkého" finále. V šermu byla s aktivní bilancí ve své skupině 14. V plavání, které toho mnoho neřešilo, si časem 2:21,85 na 200m vytvořila osobní rekord a v poslední KOMBI disciplíně tradičně zářila. Celkové třinácté místo a postup do finále MS - jako jediné závodnici ČR /ale s chlupem/.

A "Finále" ? Nepovedená první disciplína zhatila Báře šance na lepší umístění na letošním MS. V šermu se sice letos zlepšila, v nejdůležitějším závodě roku to ale bohužel nepotvrdila. Přesto nemusí mít 27.žena pořadí finále světového šampionátu na závod špatnou vzpomínku. Vždyť si právě na této akci vylepšila některé osobní rekordy. Bára samozřejmě po úvodní disciplíně věděla, že na uspokojivé umístění nedosáhne. V dalších disciplínách si však vedla výborně. Slovy reprezentačního trenéra J.Kučery : "Pak už pro ní byl závod skvělý, neudělala žádnou větší chybu. Zaplavala si osobní rekord, velmi dobře zvládla jízdu a šla kvalitní kombinovanou část. V běhu byla již její motivace samozřejmě nižší, zastřílela ale skvěle a o hodně si vylepšila osobák. S výjimkou šermu bychom všichni měli být spokojeni". Báro BLAHOPŘEJEME a budeme Tě držet palce v dalších závodech.

 


Publikováno 2. 9. 2014 13:04

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ PSC

Stejně jako v předchozích létech, uskutečnilo naše PSC i v letošním roce své letní soustředění. Konalo se na tradičních sportovištích v Tachově /plavání, atletika, střelba/ a Oldřichově /jízda/. K ubytování a stravování jsme využili překrásné zařízení Karla Rady na Sycheráku.

Úkoly, které jsme si stanovili nebyly nijak lehké. Všechny přítomné členky se však s nimi vypořádaly se ctí, což je dobrým předpokladem k dosahování dobrých výsledků na nejbližších akcích a to  již v září /Oblastní mistrovství atletických družstev ml. a st.žaček, závody ČPM 2014 a plavecké závody/. Ve fotogalerii si lze prohlédnout některé fotky z akce.

V Tachově byla i televize...


Publikováno 28. 8. 2014 9:42

MISTROVSTVÍ EVROPY V MODERNÍM PĚTIBOJI Szekesfehervár/HUN

Od 10.do 15.července probíhá v Maďarsku za účasti závodníků z 22 států  ME v moderním pětiboji mužů a žen. Naše PSC zde zastupuje osvědčená dvojice našich nejlepších - Bára KODEDOVÁ a Michal MICHALÍK. Báru doprovodí v soutěžích ME ještě Lenka Bilková a Lucie Grolichová, Michala pak Martin Bilko, Honza Kuf a Ondra Polívka. Po čtvrtečním semifinálovém závodu žen a pátečním mužů, přijdou o víkendu na pořad finálové závody /vždy 36 nejlepších ze semifinálových závodů/ a ME zakončí v pondělí a úterý soutěže štafet.

Semifinále, kterého se zúčastnilo 46 závodnic, se Báře vydařilo. Po výborném šermu /14 vítězství a jen 8 porážek/, kdy získala 241 bodů a 5.místo, solidně zaplavala /2:26,59 na 200m - 260 bodů a 17.místo/ a v závěrečné KOMBI disciplíně si s přehledem pohlídala postup do sobotního finále.

Dnes pokračovalo ME semifinálovými závody mužů. Do soutěže se jich ve dvou skupinách zapojilo celkem 54. Ve skupině A startoval spolu s M.Bilkem i náš Michal, v B skupině pak J.Kuf a O.Polívka. Michal začal první soutěž semifinálového závodu - šerm - velice dobře. 14 vítězství a jen 12 porážek znamenalo 219 bodů a 10.místo. S časem v plavání na 200m sám moc spokojený nebyl a výsledek 2:09,85 mu také nedával před poslední disciplínou moc nadějí na postup do Finále. KOMBI disciplína se pak Michalovi také nevydařila a cesta našeho závodníka tak skončila na ME v semifinále. Od postupu jej přitom dělilo jen 30 bodů. Škoda. Ostatní 3 závodníci ČR si postup do nedělního Finále vybojovali.

Sobota patřilo finálovému závodu 36 nejlepších žen s naší Bárou. Té se však finále naprosto nevydařilo. Po slibném začátku v šermu se přestalo dařit a tak 16 vítězství a 19 porážek stačilo jen na 21.místo v první disciplíně ME. V plavání /2:27,37/ sice Bára tolik neztratila, ale nevydařená jezdecká část soutěže rozhodla, že závěrečnou KOMBI disciplínu jen v klidu dokončila a pošetřila síly na další soutěž mistrovství - štafetu žen, do které byla nominována. Škoda, snad tedy příště.

Poslední den ME měl na pořadu závody štafet. V ženské štafetě doplnila naší Báru Lucka Grolichová. Děvčata výborně zašermovala, když 26V a jen 14P znamenalo 1.místo mezi štafetami. 8.m získala naše štafeta v plavání na 2x100m (2:10,85), šesté pak byly naše závodnice v jezdecké části soutěže. Deváté místo v závěrečné KOMBI disciplíně pak znamenalo celkové šesté místo v soutěži ženských štafet.

 


Publikováno 10. 7. 2014 14:59

JARNÍ KRAJSKÉ PŘEBORY, POHÁRY A MISTROVSTVÍ ČR

Několik uplynulých víkendů patřilo soutěžím, kterými vyvrcholilo 1.pololetí roku 2014 v plaveckém sportu. Významnou stopu zanechali v těchto závodech, kterými byla Krajská mistrovství, Poháry a Mistrovství ČR, i členové našeho PSC. Ti startovali na těchto soutěžích pod hlavičkou svého  mateřského PK Slávia VŠ Plzeň.

O kvalitních výsledcích při KP svědčí skutečnost, že zde získali 39 individuálních medailí. Nejlépe si vedly Zuzanka Šantínová - 6 zlatých medailí a Verča Píclová - 2 zlaté a 4 stříbrné medaile. Zdárně jim sekundovaly i Simona Kordová /1 Z ,6 S a 1 B/, Lucka Trinerová/ 4 S/, Andrea Velátová /1 S a 3 B/ a Adéla Štěrbová /3 Z, 2 S a 1 B medaile/. Své medaile získala i její sestra Míša Štěrbová.

V Pohárech a M-ČR jsme se ale také neztratili. Z Poháru ČR jedenáctiletých přivezla Zuzanka Šantínová 3 stříbrné medaile a podílela se i na 2 medailích za soutěž štafet. Verča Píclová přidala z M-ČR ml.žactva 2 zlaté a spolu s Míšou Štěrbovou se podílely i na 2 medailích za soutěž štafet. Při M-ČR staršího žactva jsme sice na medaile nedosáhli, ale těšit nás můžou povětšině osobní rekordy Simony Kordové, Lucky Trinerové, Andrey Velátové a Adély Štěrbové. Fotogalerie ze závodů...

       VŠEM NAŠIM ČLENKÁM BLAHOPŘEJEME


Publikováno 18. 6. 2014 9:51

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ FRANCIE

Ve dnech 15.-16.června absolvoval člen našeho PSC - Michal MICHALÍK mezinárodní mistrovství Francie. Mezi 28 závodníky si nevedl vůbec špatně. 17 vítězství a jen 10 porážek představovalo 5.místo v této první disciplíně soutěže. Čas 2:08,34 na 200m plavání stačil sice jen na 12.místo, ale spolu se solidní jízdou i závěrečnou KOMBI disciplínou to znamenalo konečné 9.místo na tomto MM. Tento výsledek je tak dobrým signálem před blížícím se ME, které se uskuteční 9.-14.7. v Maďarsku.


Publikováno 17. 6. 2014 12:35


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2