Úvodní stránka


2.KOLO ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2015

V Praze na Julisce se v sobotu 25.4. uskutečnilo /za účasti 202 sportovců z celé ČR/ 2.kolo ČPM. Zúčastnilo se jej i 7 členek našeho PSC. A opět si vedly výborně. V kategorii mladších žaček - U13, se Zuzanka ŠANTÍNOVÁ umístila v moderním dvojboji /plavání 100m + běh 1km/ na krásném 2.místě a upevnila si stříbrnou příčku i v průběžném hodnocení ČPM 2015. V kategorii starších žaček - U15, kde se ke stejně dlouhému běhu a plavání přidala ještě střelba ze vzduchové pistole, si vedly dobře všechny naše tři závodnice. Míša ŠTĚRBOVÁ skončila po fantastickém běhu stříbrná, Verča PÍCLOVÁ 3. a Andrejka VELÁTOVÁ doplnila tento náš úspěch v této věkové kategorii místem pátým. Nečekaná, ale o to krásnější, je bronzová medaile Adélky RADOVÉ v kategorii U17, když porazila celou řadu reprezentantek ČR. Simča KORDOVÁ a Terka LAŠTOVKOVÁ se stále seznamují v této věkové kategorii s novou disciplínou KOMBI /spojený běh se střelbou laserovou pistolí/ a tak výsledek obou odpovídá i v tomto kole jejich současným možnostem. Fotogalerie ze závodu...


Publikováno 26. 4. 2015 7:42

PLAVECKÉ ZÁVODY "ZPČ.POHÁR" V PLZNI

Výborně si vedly v barvách PK Slávia VŠ Plzeň 18. a 19.4 v Plzni členky našeho PSC. Zazářila Zuzanka ŠANTÍNOVÁ, která vystoupila celkem 6 x na stupně vítězů v kategorii ml.žaček. Na 200PZ, 200Z a 400PZ skončila první a stříbrnou medaili získala i v závodech 400VZ, 50M a 50Z. Stejně úspěšnou byla mezi staršími závodnicemi i Verča PÍCLOVÁ. Ta zvítězila třikrát /v závodech na 200M, 50M a 100M/, když stříbrná byla ještě na 200Z. Čtvrtá nepopulární místa přidala pak i v závodech na 100VZ a 400PZ. Závod se nevyvedl dalším našim členkám - Andree VELÁTOVÉ a Míše ŠTĚRBOVÉ, i když i ony se umísťovaly ve svých kategoriích v jednotlivých soutěžích do 10.místa. Obě myslely jistě na lepší umístění. Simča KORDOVÁ a Terka LAŠTOVKOVÁ, které startovaly v barvách PK našeho PSC, braly účast v závodu jen jako přípravu na blížící se závod ČPM 2015, který se uskuteční za účasti všech našich členek 25.dubna v Praze. Podívejte se na fotky...


Publikováno 22. 4. 2015 9:03

STŘÍBRO Z MM-ČR JUNIOREK

Obrovský úspěch zaznamenala na letošním Memoriálu Milana Kadlece 11.dubna naše Bára CIPROVÁ. V tomto mezinárodním závodě, který byl současně pro kategorii juniorek i M-ČR pro rok 2015, obsadila Bára celkové 4.místo a mezi závodnicemi ČR pak krásnou stříbrnou příčku. Úspěch je o to významnější, neboť tohoto závodu se zúčastnily i závodnice GBR a GER. 

A jak závod probíhal ? Po nepříliš vydařeném šermu /18 vítězství a stejný počet porážek/ si vytvořila osobní rekord v plavání na 200VZ a v náročné kombi disciplíně /spojený běh se střelbou/ skončila mezi všemi děvčaty třetí, když ve střelbě dosáhla v součtu 4 položek dokonce nejrychlejšího času. Druhý životní parkur Báry, tentokrát na pěkně připraveném kolbišti v Poděbradech /jen shozy 2 překážek/, výsledek Báry podtrhl a přispěl k dosud nejhodnotnějšímu výsledku v dosavadní pětibojařské kariéře naší závodnice. Prohlédněte si fotky ze závodu... a jízdu Báry si můžete spustit ve Videogalerii.

BÁRO  BLAHOPŘEJEME 


Publikováno 12. 4. 2015 7:23

A MÁME TU PRVNÍ BŘEZNOVÉ A DUBNOVÉ VÝSLEDKY

10 medailí na kterých se podílely : V.PÍCLOVÁ /3 x zlato a 1 x bronz/, Z.ŠANTÍNOVÁ /2 x zlato a 1 x bronz/, A.VELÁTOVÁ /1 x stříbro a 1 x bronz/ a M.ŠTĚRBOVÁ /1 x bronz/, to je medailová bilance našich členek v závodě "PLZEŇSKÝ VYTRVALEC 2015" v 50m domácím bazénu na Slovanech. Další umístění do 8.místa tento úspěch jen podtrhují.

Bronz naší závodnice B.CIPROVÉ na mezinárodním závodě juniorských pětibojařek 27.-29.3. v Drzonkowě v POL, je pak výborným výsledkem této členky našeho PSC a dobrým vstupem do jejího důležitého sportovního roku. V soutěži OPEN obsadila navíc kvalitní 6.místo. Ve dnech 1.-3.4. se Bára následně zúčastnila šermířského kempu v Berlíně a 11.dubna jí čeká v Praze jeden z nejdůležitějších závodů sezony - Memoriál M. Kadlece, jehož výsledky mohou s konečnou platností rozhodnout o její případné účasti na ME juniorek v květnu v Bulharsku.

I výsledky v 1.kole Českého poháru mládeže 4.dubna v Kralupech nám přinesly radost. V kategorii U13 se umístila Z.ŠANTÍNOVÁ na krásném 3.místě a v kategorii U15 jsme měli dokonce na stupních vítězů dvě závodnice. Druhou M.ŠTĚRBOVOU a třetí V.PÍCLOVOU. A.VELÁTOVÁ, která byla po 2 disciplínách v této kategorii druhá, do běžecké části soutěže pro zranění nenastoupila. V kategorii U17 /tedy již s KOMBI disciplínou/ obsadila výborné 4.místo A.RADOVÁ. Pro S.KORDOVOU a T.LAŠTOVKOVOU byl tento závod prvním v této kategorii a účast v něm byla pro ně především  výbornou školou do budoucích závodů. Těšit nás můžou i výborné výsledky ve střelbě. Tu vyhrála A.Velátová výkonem 165, když V.Píclová byla ještě 2. a M.Štěrbová črvrtá. I většinou překonané plavecké osobní rekordy nás mohou před letošní sezonou těšit. Trochu zklamání nám přinesly jen výsledky v běžeckých částech soutěží a tak víme kam upřít svou další pozornost. Několik fotek z akcí... a jízdu Báry si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

A tak hurá do dalších závodů.


Publikováno 5. 4. 2015 14:42

NAŠE ČLENY ČEKÁ BOHATÝ SPORTOVNÍ PROGRAM

V závěru měsíce března a celý duben bude pro naše členy nesmírně bohatý na zajímavé akce.

Napilno bude mít zejména naše nejlepší závodnice Bára KODEDOVÁ, kterou v nastávajícím období čekají dva závody SP. Třetí závod SP 8.-13.4.v Římě /ITA/ a 30.4.-4.5.v Kecskemétu /HUN/. Jedná se o její první vystoupení na mezinárodní scéně v letošním roce a tak věříme, že naváže na své výborné výsledky z roku 2014.

27.a 28.3. absolvují naše mladší závodnice Andrejka VELÁTOVÁ, Verča PÍCLOVÁ, Míša ŠŤĚRBOVÁ a Zuzanka ŠANTÍNOVÁ plavecké závody "Plzeňský vytrvalec", při kterých si poměří síly se stejně starými závodnicemi z celé ČR. Naše zkušená závodnice Bára CIPROVÁ ve stejných dnech absolvuje MZ juniorek v polském Drzonkowě, při kterých poprvé absolvuje celý moderní pětiboj. Stejná závodnice absolvuje ve dnech 1.-3.dubna navíc šermířský kemp v Berlíně.

A na 4.duben se všichni těšíme, neboť v Kralupech zahájí svým prvním závodem ČPM 2015 za účasti všech našich členek, tedy již vč.Simči KORDOVÉ a Terky LAŠTOVKOVÉ. 11.4. se pak v Praze na Julisce uskuteční MZ juniorek "Memoriál Milana Kadlece", opět za účasti naší Báry C. Následovat bude plavecký "Zpč.pohár" v našem domovském bazénu na Slovanech a 25.dubna absolvujeme v plné sestavě 2.kolo ČPM v Praze - "Jarní cenu Prahy". Máme se tak na co těšit a zejména naše členky si budou chtít dokázat, že v zimě nelenošily. 


Publikováno 21. 3. 2015 17:19

HALOVÝ KRAJSKÝ PŘEBOR V ATLETICE 2015

V sobotu 7.února si naše děvčata odskočila do Prahy na halový přebor atletů Plzeňského kraje. Chtěli jsme si ověřit zejména jejich formu v běhu na 800 m ve srovnání s běžci specialisty a také stav rychlosti v běhu na 60m. A forma po zimě skutečně je. V kategorii mladších žaček patřily stupně vítězů v běhu na 800m jen nám. Na prvním místě se umístila teprve 12-ti letá Zuzanka ŠANTÍNOVÁ výborným časem 2:40,86, jen nepatrně horší čas odsunul na druhé místo Míšu ŠTĚRBOVOU a na třetí pak Verču PÍCLOVOU. V kategorii starších žaček si třetí místo a bronzovou medaili za běh na 800m připsala na své konto Tereza LAŠTOVKOVÁ a s bramborovou medailí se v této kategorii musela tentokráte spokojit další naše závodnice Simča KORDOVÁ. Děvčata nezklamala ani v běhu na nejkratší sprintérské trati - 60m. Výborně si vedla zejména Terka LAŠTOVKOVÁ, která v konkurenci 27 běžkyň obsadila krásné 4.místo. Ostatní děvčata si pak na této trati výrazně vylepšila své osobní rekordy. Věříme, že zimní tréninky a boje s atletickými specialistkami budou proto platné i při našich závodech pětibojařů. Fotky ze závodů...

DĚVČATA  GRATULUJEME 


Publikováno 8. 2. 2015 9:34

PĚTIBOJAŘ ROKU 2014 A ČPM 2014

Slavnostní vyhlášení Ankety ČSMP o Pětibojaře roku a výsledků ČPM za rok 2014 se uskutečnilo v závěru roku 2014 v Praze. Ani zde nezůstalo naše PSC mimo. Naše Bára KODEDOVÁ obsadila mezi moderními pětibojaři ČR bronzovou příčku za vítězem Janem Kufem - bronzovým z MS a druhým Ondřejem Polívkou - jeho kolegou z bronzového družstva z ME. V celkovém hodnocení ČPM jsme pak brali dvě medailová umístění. Barbora CIPROVÁ získala druhé místo v kategorii U19, když bronzovou příčku obsadila ještě Verča PÍCLOVÁ v kategorii děvčat do 13-ti let. Děvčata gratulujeme.

Se závodní kariérou se na této slavnostní akci rozloučil i člen našeho centra, reprezentant ČR a historicky nejúspěšnější náš závodník - Michal MICHALÍK /účastník OH 2004 a 2008 - vždy šestý, držitel 27 medailí z MS a ME/. Slova reprezentačního trenéra Jakuba Kučery nejlépe vystihují našeho Michala - "Končí jeden z 10-ti největších moderních pětibojařů naší historie". A my se přidáváme - "Michale děkujeme a přejeme do dalších let mnoho pracovních i trenérských úspěchů".

Několik fotek z akce a také Michala.

 


Publikováno 3. 1. 2015 12:41

ZÁVĚR ROKU PATŘIL PLAVÁNÍ

 A při Krajských přeborech si členky našeho PSC /v barvách PK Slávia VŠ Plzeň a PK při PSC v Plzni/ vedly nadmíru dobře. Mezi 11-ti letými získala Zuzanka ŠANTÍNOVÁ osm zlatých medailí a ani ostatní naše členky nezůstaly v KP svých věkových kategorií pozadu. V kategorii 14-ti letých děvčat jich přivezla Simča KORDOVÁ do Plzně také osm a v kategorii 13-ti letých pak Andrea VELÁTOVÁ pět. Mezi 12-ti letými děvčaty přidaly Verča PÍCLOVÁ pět a Míša ŠTĚRBOVÁ další 3 medaile. Všechny jmenované se také nominovaly na Pohár ČR, resp.M-ČR v plavání, které se uskuteční první prosincový víkend v Plzni a druhý pak v Kopřivnici a Postějově. Podívejte se na fotografie z proběhlých KP.

Jako první se v Zimním poháru ČR 11-ti letých závodníků, který se uskutečnil 6.a 7.prosince v Plzni, představila Zuzanka ŠANTÍNOVÁ. A vedla si náramně. Po druhém sobotním místu na 100Z, přidala v neděli zlatou medaili na dvojnásobné trati. Po dalších výborných umístěních - čtvrtém místě /200PZ/, pátém /50VZ/, šestém /100VZ/ a jednom sedmém místě /200VZ/ - se výrazně podílela i na dvou stříbrných medailích štafet svého mateřského plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň.

Jako druhá se do M-ČR, tentokráte 13-ti letých v Prostějově, zapojila Andrejka VELÁTOVÁ. I ta si vedla výborně. Ve čtyřech disciplínách si vylepšila osobní rekord, což jí vyneslo v závěrečném hodnocení 3.m.ve štafetě 4x50PZ, jedno 7./100PZ/, jedno 8./400PZ/ a dvě devátá místa /200PZ a 200Z/.

Naše 12-ti leté závodnice se představily v Trutnově. Verča PÍCLOVÁ se svými výbornými výkony podílela na 1.místě obou štafet /4x50VZ a 4x50PZ/. Individuální zlato pak přivezla za 100M, stříbro za 400PZ a bronzovou příčku za 200PZ. Přidala ještě sedmou za 100PZ a 10.m obsadila v závodě 50VZ. Zdárně jí sekundovala další naše závodnice Míša ŠTĚRBOVÁ, opět se 2 zlatými medailemi za štafety 4x50PZ a 4x50VZ. I její 14.m.v závodu na 100Z si zasluhuje ocenění.

Poslední naší účastnicí letošních Zimních M-ČR byla Simča KORDOVÁ mezi 14-ti letými děvčaty. V celkovém hodnocení se sice neumístila mezi patnácti nejlepšími, ale její časy ve čtyřech absolvovaných disciplínách, zasluhují /vzhledem k tomu, že se již věnuje výhradně mod.pětiboji, vč.šermu a KOMBI disciplíně/, vysoké ocenění. Prohlédněte si první část fotek z M-ČR....

                                                          DĚVČATA  BLAHOPŘEJEME

 


Publikováno 1. 12. 2014 19:28

POSLEDNÍ KOLO ČPM 2014

V sobotu 18.10. se uskutečnilo v Praze na Julisce poslední kolo ČPM pro rok 2014. Proběhlo jako Cena Českého svazu moderního pětiboje a zúčastnilo se jí rekordních 211 mladých adeptů našeho krásného, ale nesmírně náročného sportu. Závodu, který byl současně i M-ČR kategorie U15, tedy sportovců ročníků narození 2000 a 2001, se zúčastnilo i 8 členů našeho PSC. Ti se s končící sezonou rozloučili fantasticky. V M-ČR obsadila děvčata 6./A.VELÁTOVÁ/,7./S.KORDOVÁ/,8./A.ŠTĚRBOVÁ/ a 10./T.LAŠTOVKOVÁ/ místa. V soutěži družstev pak získaly A.Velátová a S.Kordová výbornou bronzovou medaili. A.ŠTĚRBOVÁ s T.LAŠTOVKOVOU přidaly v soutěži družstev ještě místo čtvrté. Bronzová byla i Z.ŠANTÍNOVÁ v kategorii ml.žaček. Čtvrtá byla ve stejné kategorii M.ŠTĚRBOVÁ a 6.místem jí doplnila ještě V.PÍCLOVÁ. V kategorii nejmladších žáků skončil A.DESORT mezi 23 soupeři pátý.  B L A H O P Ř E J E M E 

Pro 2 naše členky - S.Kordovou a T.Laštovkovou - to byl i poslední závod v kategorii st.žaček /U15/, neboť od ledna příštího roku přestupují do vyšší věkové kategorie U17 a budou se muset vyrovnat jak se střelbou z laserové pistole, tak nově i s disciplínou KOMBI. Ať se jim tedy daří stejně dobře jako v kategoriích nižších, kde dosáhly mj.i na medaile z M-ČR.

Dík patří i dosavadním členkám našeho PSC - A.Štěrbové, A.Mrázové a L.Trinerové, které aktivní členství v našem PSC ukončily a budou se nadále věnovat plně plaveckému sportu.

Podívejte se na fotky...


Publikováno 19. 10. 2014 6:56

NAŠE ÚSPĚŠNÁ SOBOTA

Na třech frontách bojovaly o úspěchy v sobotu 27.9. naše děvčata.

Při 6.kole ČPM 2014 v Kladně si úspěšně vedla Simča KORDOVÁ, která skončila v kategorii U15 na krásném třetím místě. Ocenění jí pak předával bronzový z MS mužů 2015 - Honza Kuf. Druhá naše závodnice - Terka LAŠTOVKOVÁ - jí doplnila místem sedmým, když se na jejím výkonu výrazně podepsalo přetrvávající nachlazení.

Výborně si pak vedla naše zbývající děvčata /A.VELÁTOVÁ, L.TRINEROVÁ, V.PÍCLOVÁ, M.ŠTĚRBOVÁ a Z.ŠANTÍNOVÁ/ při Finále Oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje atletických družstev ve Stříbře. Po letošním semifinálovém vítězství a loňském prvním místě, skončila děvčata v dresu Atletického klubu mládeže Viktoria Plzeň tentokráte na krásném druhém místě.

Krásný osobák za 1.místo na 100VZ /1:02,60/ a další pěkná umístění si přivezla z VC Chomutova v plavání další naše členka - A.ŠTĚRBOVÁ.

Prohlédněte si i fotky...

BLAHOPŘEJEME


Publikováno 28. 9. 2014 7:00


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4