Úvodní stránka


"JARNÍ CENA PRAHY" - 4.kolo ČPM 2015

Bez tří našich  zraněných a nemocných opor v kategorii U17 - Adély Radové, Simči Kordové a Terky Laštovkové - odjely naše zbývající členky v neděli 31.5. na 4.kolo ČPM, které se uskutečnilo ve sportovním areálu na Julisce. Děvčata chtěla dokázat, že jejich výborné výsledky z předchozích kol nebyly náhodné. A své předsevzetí splnily naše závodnice výtečně. Zuzanka ŠANTÍNOVÁ svou kategorii U13 / 27 mladších žaček/ vyhrála, když za zmínku stojí zejména její čas v běhu na 1km - 3:17,84. Třetí místo v kategorii starších žaček - U15 - patří pak Míše ŠTĚRBOVÉ, když je potřeba opět vyzvednout čas běhu Míši, tentokrát na 1500m - 5:34,12. Bramborovou medaili získala v této kategorii další naše závodnice - Verča PÍCLOVÁ. U ní je potřeba vysoce ocenit její čas v plavání na 100VZ - 1:02,55. Úspěch našich děvčat doplnila ve stejné kategorii mezi 21 děvčaty svým 6.místem ještě Andrejka VELÁTOVÁ. Ta sice obsadila ve střelecké disciplíně celkové 3.místo, ale sama nebyla se svým střeleckým výkonem spokojena. Můžeme se proto těšit na další kola ČPM, která však začnou až po letních prázdninách. A teď děvčata ještě medaile z M-ČR v plavání v Brně a Zlíně a poté pak z LODM v Plzni. Fotky ze závodu...


Publikováno 2. 6. 2015 6:14

NAŠE ČLENKY NA JARNÍCH KRAJSKÝCH PŘEBORECH V PLAVÁNÍ

O víkendu 23. a 24.5. se čtyři naše členky -  Andrea VELÁTOVÁ, Verča PÍCLOVÁ, Míša ŠTĚRBOVÁ a Zuzanka ŠANTÍNOVÁ -  představily v barvách PK Slávia VŠ Plzeň na Jarních krajských plaveckých přeborech v Domažlicích. Vzhledem k tomu, že se jedná o jediný nominační závod pro účast na Mistrovstvích ČR, samozřejmě nás zajímalo jak si vedly. A děvčata, stejně jako v předchozích létech, nezklamala a výrazně i letos zasáhla do medailových pozic. Nejvíce medailí si z KP veze Zuzanka - celkem 7 , z toho 6 zlatých /200VZ, 100PZ, 50VZ, 100Z, 200Z a 100VZ/ a jednu stříbrnou /400PZ/. Druhou nejúspěšnější byla Verča se 4 medailemi /2x zlato za 200M a 200PZ a 2x stříbro za 100M a 400PZ/. Míša si pak veze do Plzně 2 bronzové medaile za 100P a100Z , když k nim přidala ještě dvě pátá, jedno šesté a jedno 8.místo  . Nejméně se vydařil závod Andrejce, i když ani ona nevyšla naprázdno. K jedné bronzové medaili za 100Z přidala dvě bramborové medaile za 100M a 400PZ, jedno páté a jedno 8.místo. S napětím proto budeme čekat, zda tyto výsledky budou děvčatům stačit k přijetí na M-ČR 6.a 7.července v Brně a Zlíně a nominaci na Letní ODM 14.- 19.6.v Plzni. Několik fotek z akce...


Publikováno 24. 5. 2015 16:29

MICHAL MICHALÍK SE NA KRAJSKÉM ÚŘADĚ ROZLOUČIL S KARIÉROU

     Ve čtvrtek 14.5.2015 se uskutečnilo na Krajském úřadě v Plzni velice příjemné setkání. Zúčastnili se jej náměstek hejtmana  pro oblast školství, sportu a cestovního ruchu Jiří STRUČEK, spolu s radním pro kulturu a neziskové organizace Jaroslav ŠOBREM. Ti mezi sebou přivítali historicky nejúspěšnějšího plzeňského pětibojaře, člena našeho PSC - Michala MICHALÍKA s manželkou a předsedu PSC Jaroslava VOLDŘICHA. 

     Důvodem setkání bylo zejména poděkování Michalovi za jeho bohatou sportovní kariéru, během které přivezl do kraje 27 medailí z ME a MS všech věkových kategorií. Stal se i juniorským mistrem světa, bronzovým z MS mužů a ze dvou OH, kterých se zúčastnil v roce 2004 a 2008, přivezl vždy fantastické 6.místo. Dokázal též vystudovat VŠ a dnes je s titulem Ing. pracovníkem v jedné z velkých firem v Plzni Nyní, když Michal svou sportovní kariéru ukončil, na svůj sport nezanevřel a věnuje se v Plzni nadějné skupině pětibojařů, studentů SG.

     V příjemné besedě se diskutovalo nejen o Michalovo sportovní kariéře, ale i moderním pětiboji obecně, jeho stavu a perspektivách v Plzni. Zejména pan.Struček prokázal značnou znalost o našem sportu a tak beseda probíhala v krásné atmosféře. Na závěr obdrželi zúčastnění z rukou náměstka dárky a Michal se zapsal do Pamětní knihy Krajského úřadu, mj. hned za prezidenta ČR Miloše Zemana, který byl na KÚ nedávno před ním. S pořadem, který ze setkání natočil ZAK Plzeň, se můžete seznámit v naši "Videogalerii" a také se můžete podívat na fotky.


Publikováno 15. 5. 2015 7:48

2.KOLO ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2015

V Praze na Julisce se v sobotu 25.4. uskutečnilo /za účasti 202 sportovců z celé ČR/ 2.kolo ČPM. Zúčastnilo se jej i 7 členek našeho PSC. A opět si vedly výborně. V kategorii mladších žaček - U13, se Zuzanka ŠANTÍNOVÁ umístila v moderním dvojboji /plavání 100m + běh 1km/ na krásném 2.místě a upevnila si stříbrnou příčku i v průběžném hodnocení ČPM 2015. V kategorii starších žaček - U15, kde se ke stejně dlouhému běhu a plavání přidala ještě střelba ze vzduchové pistole, si vedly dobře všechny naše tři závodnice. Míša ŠTĚRBOVÁ skončila po fantastickém běhu stříbrná, Verča PÍCLOVÁ 3. a Andrejka VELÁTOVÁ doplnila tento náš úspěch v této věkové kategorii místem pátým. Nečekaná, ale o to krásnější, je bronzová medaile Adélky RADOVÉ v kategorii U17, když porazila celou řadu reprezentantek ČR. Simča KORDOVÁ a Terka LAŠTOVKOVÁ se stále seznamují v této věkové kategorii s novou disciplínou KOMBI /spojený běh se střelbou laserovou pistolí/ a tak výsledek obou odpovídá i v tomto kole jejich současným možnostem. Fotogalerie ze závodu...


Publikováno 26. 4. 2015 7:42

PLAVECKÉ ZÁVODY "ZPČ.POHÁR" V PLZNI

Výborně si vedly v barvách PK Slávia VŠ Plzeň 18. a 19.4 v Plzni členky našeho PSC. Zazářila Zuzanka ŠANTÍNOVÁ, která vystoupila celkem 6 x na stupně vítězů v kategorii ml.žaček. Na 200PZ, 200Z a 400PZ skončila první a stříbrnou medaili získala i v závodech 400VZ, 50M a 50Z. Stejně úspěšnou byla mezi staršími závodnicemi i Verča PÍCLOVÁ. Ta zvítězila třikrát /v závodech na 200M, 50M a 100M/, když stříbrná byla ještě na 200Z. Čtvrtá nepopulární místa přidala pak i v závodech na 100VZ a 400PZ. Závod se nevyvedl dalším našim členkám - Andree VELÁTOVÉ a Míše ŠTĚRBOVÉ, i když i ony se umísťovaly ve svých kategoriích v jednotlivých soutěžích do 10.místa. Obě myslely jistě na lepší umístění. Simča KORDOVÁ a Terka LAŠTOVKOVÁ, které startovaly v barvách PK našeho PSC, braly účast v závodu jen jako přípravu na blížící se závod ČPM 2015, který se uskuteční za účasti všech našich členek 25.dubna v Praze. Podívejte se na fotky...


Publikováno 22. 4. 2015 9:03

STŘÍBRO Z MM-ČR JUNIOREK

Obrovský úspěch zaznamenala na letošním Memoriálu Milana Kadlece 11.dubna naše Bára CIPROVÁ. V tomto mezinárodním závodě, který byl současně pro kategorii juniorek i M-ČR pro rok 2015, obsadila Bára celkové 4.místo a mezi závodnicemi ČR pak krásnou stříbrnou příčku. Úspěch je o to významnější, neboť tohoto závodu se zúčastnily i závodnice GBR a GER. 

A jak závod probíhal ? Po nepříliš vydařeném šermu /18 vítězství a stejný počet porážek/ si vytvořila osobní rekord v plavání na 200VZ a v náročné kombi disciplíně /spojený běh se střelbou/ skončila mezi všemi děvčaty třetí, když ve střelbě dosáhla v součtu 4 položek dokonce nejrychlejšího času. Druhý životní parkur Báry, tentokrát na pěkně připraveném kolbišti v Poděbradech /jen shozy 2 překážek/, výsledek Báry podtrhl a přispěl k dosud nejhodnotnějšímu výsledku v dosavadní pětibojařské kariéře naší závodnice. Prohlédněte si fotky ze závodu... a jízdu Báry si můžete spustit ve Videogalerii.

BÁRO  BLAHOPŘEJEME 


Publikováno 12. 4. 2015 7:23

A MÁME TU PRVNÍ BŘEZNOVÉ A DUBNOVÉ VÝSLEDKY

10 medailí na kterých se podílely : V.PÍCLOVÁ /3 x zlato a 1 x bronz/, Z.ŠANTÍNOVÁ /2 x zlato a 1 x bronz/, A.VELÁTOVÁ /1 x stříbro a 1 x bronz/ a M.ŠTĚRBOVÁ /1 x bronz/, to je medailová bilance našich členek v závodě "PLZEŇSKÝ VYTRVALEC 2015" v 50m domácím bazénu na Slovanech. Další umístění do 8.místa tento úspěch jen podtrhují.

Bronz naší závodnice B.CIPROVÉ na mezinárodním závodě juniorských pětibojařek 27.-29.3. v Drzonkowě v POL, je pak výborným výsledkem této členky našeho PSC a dobrým vstupem do jejího důležitého sportovního roku. V soutěži OPEN obsadila navíc kvalitní 6.místo. Ve dnech 1.-3.4. se Bára následně zúčastnila šermířského kempu v Berlíně a 11.dubna jí čeká v Praze jeden z nejdůležitějších závodů sezony - Memoriál M. Kadlece, jehož výsledky mohou s konečnou platností rozhodnout o její případné účasti na ME juniorek v květnu v Bulharsku.

I výsledky v 1.kole Českého poháru mládeže 4.dubna v Kralupech nám přinesly radost. V kategorii U13 se umístila Z.ŠANTÍNOVÁ na krásném 3.místě a v kategorii U15 jsme měli dokonce na stupních vítězů dvě závodnice. Druhou M.ŠTĚRBOVOU a třetí V.PÍCLOVOU. A.VELÁTOVÁ, která byla po 2 disciplínách v této kategorii druhá, do běžecké části soutěže pro zranění nenastoupila. V kategorii U17 /tedy již s KOMBI disciplínou/ obsadila výborné 4.místo A.RADOVÁ. Pro S.KORDOVOU a T.LAŠTOVKOVOU byl tento závod prvním v této kategorii a účast v něm byla pro ně především  výbornou školou do budoucích závodů. Těšit nás můžou i výborné výsledky ve střelbě. Tu vyhrála A.Velátová výkonem 165, když V.Píclová byla ještě 2. a M.Štěrbová črvrtá. I většinou překonané plavecké osobní rekordy nás mohou před letošní sezonou těšit. Trochu zklamání nám přinesly jen výsledky v běžeckých částech soutěží a tak víme kam upřít svou další pozornost. Několik fotek z akcí... a jízdu Báry si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

A tak hurá do dalších závodů.


Publikováno 5. 4. 2015 14:42

NAŠE ČLENY ČEKÁ BOHATÝ SPORTOVNÍ PROGRAM

V závěru měsíce března a celý duben bude pro naše členy nesmírně bohatý na zajímavé akce.

Napilno bude mít zejména naše nejlepší závodnice Bára KODEDOVÁ, kterou v nastávajícím období čekají dva závody SP. Třetí závod SP 8.-13.4.v Římě /ITA/ a 30.4.-4.5.v Kecskemétu /HUN/. Jedná se o její první vystoupení na mezinárodní scéně v letošním roce a tak věříme, že naváže na své výborné výsledky z roku 2014.

27.a 28.3. absolvují naše mladší závodnice Andrejka VELÁTOVÁ, Verča PÍCLOVÁ, Míša ŠŤĚRBOVÁ a Zuzanka ŠANTÍNOVÁ plavecké závody "Plzeňský vytrvalec", při kterých si poměří síly se stejně starými závodnicemi z celé ČR. Naše zkušená závodnice Bára CIPROVÁ ve stejných dnech absolvuje MZ juniorek v polském Drzonkowě, při kterých poprvé absolvuje celý moderní pětiboj. Stejná závodnice absolvuje ve dnech 1.-3.dubna navíc šermířský kemp v Berlíně.

A na 4.duben se všichni těšíme, neboť v Kralupech zahájí svým prvním závodem ČPM 2015 za účasti všech našich členek, tedy již vč.Simči KORDOVÉ a Terky LAŠTOVKOVÉ. 11.4. se pak v Praze na Julisce uskuteční MZ juniorek "Memoriál Milana Kadlece", opět za účasti naší Báry C. Následovat bude plavecký "Zpč.pohár" v našem domovském bazénu na Slovanech a 25.dubna absolvujeme v plné sestavě 2.kolo ČPM v Praze - "Jarní cenu Prahy". Máme se tak na co těšit a zejména naše členky si budou chtít dokázat, že v zimě nelenošily. 


Publikováno 21. 3. 2015 17:19

HALOVÝ KRAJSKÝ PŘEBOR V ATLETICE 2015

V sobotu 7.února si naše děvčata odskočila do Prahy na halový přebor atletů Plzeňského kraje. Chtěli jsme si ověřit zejména jejich formu v běhu na 800 m ve srovnání s běžci specialisty a také stav rychlosti v běhu na 60m. A forma po zimě skutečně je. V kategorii mladších žaček patřily stupně vítězů v běhu na 800m jen nám. Na prvním místě se umístila teprve 12-ti letá Zuzanka ŠANTÍNOVÁ výborným časem 2:40,86, jen nepatrně horší čas odsunul na druhé místo Míšu ŠTĚRBOVOU a na třetí pak Verču PÍCLOVOU. V kategorii starších žaček si třetí místo a bronzovou medaili za běh na 800m připsala na své konto Tereza LAŠTOVKOVÁ a s bramborovou medailí se v této kategorii musela tentokráte spokojit další naše závodnice Simča KORDOVÁ. Děvčata nezklamala ani v běhu na nejkratší sprintérské trati - 60m. Výborně si vedla zejména Terka LAŠTOVKOVÁ, která v konkurenci 27 běžkyň obsadila krásné 4.místo. Ostatní děvčata si pak na této trati výrazně vylepšila své osobní rekordy. Věříme, že zimní tréninky a boje s atletickými specialistkami budou proto platné i při našich závodech pětibojařů. Fotky ze závodů...

DĚVČATA  GRATULUJEME 


Publikováno 8. 2. 2015 9:34

PĚTIBOJAŘ ROKU 2014 A ČPM 2014

Slavnostní vyhlášení Ankety ČSMP o Pětibojaře roku a výsledků ČPM za rok 2014 se uskutečnilo v závěru roku 2014 v Praze. Ani zde nezůstalo naše PSC mimo. Naše Bára KODEDOVÁ obsadila mezi moderními pětibojaři ČR bronzovou příčku za vítězem Janem Kufem - bronzovým z MS a druhým Ondřejem Polívkou - jeho kolegou z bronzového družstva z ME. V celkovém hodnocení ČPM jsme pak brali dvě medailová umístění. Barbora CIPROVÁ získala druhé místo v kategorii U19, když bronzovou příčku obsadila ještě Verča PÍCLOVÁ v kategorii děvčat do 13-ti let. Děvčata gratulujeme.

Se závodní kariérou se na této slavnostní akci rozloučil i člen našeho centra, reprezentant ČR a historicky nejúspěšnější náš závodník - Michal MICHALÍK /účastník OH 2004 a 2008 - vždy šestý, držitel 27 medailí z MS a ME/. Slova reprezentačního trenéra Jakuba Kučery nejlépe vystihují našeho Michala - "Končí jeden z 10-ti největších moderních pětibojařů naší historie". A my se přidáváme - "Michale děkujeme a přejeme do dalších let mnoho pracovních i trenérských úspěchů".

Několik fotek z akce a také Michala.

 


Publikováno 3. 1. 2015 12:41


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4