Úvodní stránka


1.KOLEM BYL ZAHÁJEN ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2016

V minimální sestavě dvou členek /Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ/ vstoupilo v sobotu 9.4. v Kralupech naše PSC do 1.kola ČPM 2016. Zbývající starší členky vyřadilo z účasti v tomto závodě zranění a nemoc, nejmladší naši členové absolvovují pak jako svůj první závod ČPM roku 2016 až 2.kolo v Příbrami. Tuto sobotu absolvovali po vzájemné dohodě důležité plavecké závody v Praze /"Jarní cena Prahy"/ a v Tachově /"Tachovský pohár"/. A naše členky v prvém závodu ČPM 2016 nezklamaly. Vedly si mezi 123 závodníky a závodnicemi velice dobře a přivezly do Plzně 2 madaile za druhé /Verča/ a třetí /Míša/ místo mezi děvčaty kategorie U15 /starší žačky do 15-ti let/. Nebylo to ale vůbec jednoduché. Po katastrofální střelbě /naštěstí ostatní závodnicím se také nadařilo/, výborně zaplavaly 100VZ - Veča 1:01,50 a Míša 1:06,49 a solidním během na náročné trati 1.500m obsadily krásná, výše zmíněná umístění. Můžeme se tak těšit na druhé kolo ČPM, které se uskuteční 1.5.2016 jako "Cena města Příbrami" a poté na třetí, 22.5., jako "Cena Dukly". Na ty snad již pojedeme v mnohem početnější sestavě. Koukněte na fotky...


Publikováno 10. 4. 2016 9:15

3.ZÁVOD SVĚTOVÉHO POHÁRU 2016 JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Ve čtvrtek 30.4. a v sobotu 1.4. absolvovala současná jednička našeho PSC svůj, letos druhý, závod SP. Ve svém  prvém závodě v Egyptě postoupila do Finálového závodu a stejně tak se jí podařilo uspět i v Itálii. Zde to nebylo ale vůbec jednoduché. Vždyť ve třech semifinálových skupinách závodilo o postup mezi 36 nejlepších, celkem 85 závodnic z 28 zemí. V SF si vedla Bára velice dobře, o čemž svědčí 3.místo v úvodní šermířské disciplíně. Ani v dalších disciplínách neudělala větší chybu, postoupila přímo do Finále i když závěrečnou KOMBI disciplínu musela jít naplno. A jak probíhal Finálový závod v podání naší Báry ? Aktivní bilance v šermu /18 vítězství a 17 porážek/, byla dobrým vstupem do závodu. Možnostem odpovídající plavání, krásná čistá jízda a výborná KOMBI discilína, kde si Bára udělala osobní rekord ve střelbě, znamená nádherné 14.místo ve finálovém závodě tohoto SP. Budeme se proto těšit na 4. /poslední/ letošní závod SP, který absolvuje Bára 14.-16.5.v Maďarsku. Mohl by to být další její krok do Finále SP v květnu v USA. Držme naší závodnici palce.

                 PROSTĚ ZÁVOD BEZ CHYB A O TO VĚTŠÍ NAŠE GRATULACE.


Publikováno 1. 4. 2016 8:18

LETOŠNÍ NÁŠ POSLEDNÍ PŘEDZÁVODNÍ MĚSÍC

Skutečně. Měsíc březen byl poslední, ve kterém mladší členové našeho PSC neokusili ještě své závody. Naše mladší členky - Verča Píclová a Míša Štěrbová - si proto opět zazávodily s plavci secialisty při Semifinále M-ČR družstev v Praze, VC Hradce Králové, Plzeňském vytrvalci a Zpč.poháru, kdy nezklamaly a potvrdily, že na plaveckou část svého prvního trojboje v rámci ČPM 2016 9.dubna v Kralupech jsou dobře připraveny. Starší členky - Terka Laštovková a Áďa Radová, pak absolvovaly šermířské závody specialistů - O sokolí péro v Plzni a Mem.Karla Saligera v K.Varech. Zde se připravovaly na svůj první letošní šerm při 1.závodu ČPM. Míša Štěrbová a Verča Píclová se 17.března zúčastnily také vyhlášení sportovců města Plzně za rok 2015 v kategorii žactva, kde převzaly ocenění za výsledky v soutěžích družstev. S jejich výsledky se mohla veřejnost seznámit i na výstavě o mladých sportovcích města v prostorách Plzeňské radnice. Nesmíme zapomenout ale ani na účast Ádi Radové v kvalifikačním turnaji fotbalistek ČR o postup na letošní ME 17-ti letých děvčat. A po závěrečném hvizdu pak mohla Áďa s dalšími děvčaty slavit postup družstva ČR na květnové ME této věkové kategorie. Škoda jen jejího zranění kolena, které si vyžádá tréninkovou pauzu. Poslední dny měsíce března a prvé měsíce dubna pak patří účasti naší nejlepší závodnice - Báry Kodedové - na 3.závodu SP v Itálii, kde má stále ještě možnost bojovat o účast na OH 2016 v Brazílii. V SF 30.3.si vedla výborně a postoupila tak do svého druhého finálového závodu ve SP v letošním roce. O jejích výsledcích ve Finále Vás budeme samozřejmě informovat.

A o slovo se hlásí i naše nové členky - "starší juniorky" - maminky našich členek Markéta Šantínová a Renata Štěrbová, které naše PSC reprezentují na běžeckých závodech a to nejen v našek kraji. I ty dělají našemu PSC velkou čest a z jejich výsledků máme opravdovou radost.


Publikováno 31. 3. 2016 3:17

Vyhlášení sportovců města Plzně za rok 2015

Družstvo našich starších žaček - Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ - patřilo mezi oceněná družstva při slavnostním vyhlašování nejlepších sportovců města Plzně v kategorii žactva 17.března v obřadní síni Plzeňské radnice. Ocenění si zasloužila děvčata nejen za výsledky v moderním pětiboji, ale také za úspěchy v atletice, plavání a v případě Míši i tanečním sportu. Za přítomnosti primátora města Martina Zrzaveckého, radního pro sport Michala Dvořáka a starostů městských obvodů, předávali ocenění mladým sportovcům známé sportovní osobnosti minula i současnosti. Olympijský vítěz OH 1968 Jan Kůrka, stříbrný z OH 1972 házankář Vladimír Jarý a mistryně Evropy ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková.

DĚVČATA,  VELKÁ  GRATULACE. JEN  TAK  DÁL.

zactvo-druzstva2015-02.jpg


Publikováno 19. 3. 2016 12:16

MÁME ZA SEBOU LEDEN A ÚNOR 2016

A máme za sebou prvé dva měsíce letošního roku. Mladší členky zodpovědně trénovaly a svou pozornost zaměřily na účast v závodech specialistů v atletice a plavání. Plaveckému klubu Slávia VŠ Plzeň pomohly Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ v prvním kole této soutěže k postupu svých družstev do SF M-ČR v březnu v Praze. Míša si pak z plaveckých závodů "Č.Budějovice 2016" přivezla 5 medailí. Obě naše mladší závodnice absolvovaly v dresu AKM Viktoria Plzeň také Krajský přebor v atletice st.žaček v hale v Praze na Strahově, kde v závodě na 800m obsadila Verča druhé a Míša 4.místo. Starší členky našeho PSC Terka LAŠTOVKOVÁ a Áďa RADOVÁ absolvovaly šermířský žebříčkový turnaj kadetek "Cena Vltavy", kde sbíraly tolik potřebné zkušennosti pro šermířskou část závodů ČPM 2016.

Naše nejlepší členka - Bára KODEDOVÁ - má ale za sebou již dva pětibojařské závody. Na prvním, MZ Spanish Open Championships, skončila celkově 16. a tento závod byl pro ní výbornou přípravou na 1.závod SP letošního roku - 24.-28.2.v Egyptě. Po vydařeném SF postoupila Bára mezi 36 nejlepších pětibojařek a obsadila celkové pěkné 24.místo. Solidně zaplavala - 2:25,15 /čas byl ovlivněn startem této disciplíny brzy ráno/, v šermu měla aktivní bilanci 19/16, jízdu zajela čistě za 300 bodů a v závěrečné KOMBI disciplíně, která nebyla z její strany zcela optimální, potvrdila, že po loňském dlouhodobém zranění kotníku se dostává postupně do pohody. Slovy repre trenéra Jakuba Kučery : "Každopádně je to první dobrý krok do Finále SP. Právě tam se totiž bude rozhodovat o olympiádě. A Bára je ještě pořád ve hře".


Publikováno 28. 2. 2016 10:35

PF 2016

 Přeji všem členům, jejich rodičům, příznivcům a přátelům našeho Pětibojařského sportovního centra příjemné prožití vánočních svátků, pevné zdraví, štěstí, osobní, pracovní a sportovní úspěchy v nastávajícím roce 2016.

 

                                                        Jaroslav VOLDŘICH, předseda PSC       

                                                                                 


Publikováno 16. 12. 2015 13:28

SLAVNOSTNÍ VEČER NA ZÁVĚR PĚTIBOJAŘSKÉHO ROKU

V pondělí 14.prosince se uskutečnilo v Praze slavnostní vyhlášení Anket ČSMP - "PĚTIBOJAŘ ROKU", "5P" /Příjemné pětibojařské překvapení, progres, perspektiva/ a "ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2015". Mezi vyhlášenými sportovci ČPM 2015 byly se svými rodiči i naše dvě členky - Míša ŠTĚRBOVÁ a Zuzanka ŠANTÍNOVÁ. Mezi účastníky byli i další členové našeho PSC - Michal MICHALÍK /v roce 2015 ukončil svou bohatou sportovní kariéru za kterou přivezl do Plzně 26 medailí z MS a ME, účastník 2 OH v roce 2004 a 2008 na kterých získal shodně šesté místo/, Barbora KODEDOVÁ /reprezentantka ČR a medailistka z MS a ME, kterou však v roce provázela celá řada zranění/ a Barbora CIPROVÁ /juniorka, která k 1.1.2016 přechází z našeho PSC do oddílu MP Dukla Praha/. Obě naše děvčata si ze slavnostního večera odvezla pomyslné bronzové medaile a ocenění za 3.místa v ČPM 2015. Zuzanka v kategorii ml.žaček - U13 a Míša v kategorii st.žaček U15. První fotky...

Oběma děvčatům patří naše gratulace


Publikováno 14. 12. 2015 19:00

NAŠE ČLENKY NA ZIMNÍCH M-ČR V PLAVÁNÍ

V sobotu 5. a v neděli 6.12. proběhly v Prostějově, Jihlavě a Trutnově Zimní M-ČR v plavání 12-ti, 13-ti a 14-ti letých plavců. Zúčastnily se jich /v barvách PK Slávia VŠ Plzeň/ i 4 členky našeho PSC - Andrea Velátová, Verča Píclová, Míša Štěrbová a Zuzanka Šantínová. Nejlépe si vedla mezi 13-ti letými plavci Verča, která přivezla do Plzně 4 medaile /stříbro za 4x50PZ a 3x bronz za 100 a 200M a 4x50VZ/. K těmto medailím přidala ještě dvě čtvrtá místa za 100Z a 200PZ a jedno 8. za 400PZ. Ve stejné kategorii získala Míša 2 medaile za štafety /stříbro za 4x50PZ  a bronz za 4x50VZ/. Přidala ještě po jednom 9. /100Z/, 10. /200Z/ a 11.místě /100PZ/. Mezi 14-ti letými plavkyněmi skončila pak Andrejka osmá na 200M a 9.v disciplíně 100M. Nejmladší naše členka Zuzanka přivezla do Plzně ze soutěží 12-ti letých 3 šestá místa /200Z, 4x50PZ a 4x50VZ/, navíc i 7.místo za 100Z.

O dalším víkendu se Verča a Andrejka zúčastnily i M-ČR dorostu v Plzni. Na o 2-3 roky starší soupeřky ještě nestačily, ale již nominace na toto M-ČR je pro děvčata povzbuzením do dalších tréninků. 

9.prosince se pak Míša, Verča a Terka Laštovková zúčastnily natáčení a rozboru plavecké techniky v bazénu Dukly Praha.

Děvčata se v předchozích dnech určitě nenudila. Podívejte se na fotky...


Publikováno 10. 12. 2015 16:25

ZIMNÍ KRAJSKÉ PŘEBORY V PLAVÁNÍ A NAŠE ČLENKY

V sobotu 21. a v neděli 22.11. se v našem domácím bazénu v Plzni uskutečnil zimní KP v plavání 12-ti - 14-ti letých plavců. Naše členky, startující v barvách PK Slávia VŠ Plzeň, dokázaly, že se na něj se svými plaveckými trenérkami Veronikou Scheinherrovou, Janou Kalčíkovou a Zuzanou Panýrkovou dobře připravily, o čemž svědčí 22 získaných medailí. Nejvíce se o ně zasloužila Zuzanka ŠANTÍNOVÁ, která získala 8 medailí, z toho 7 zlatých a 1 stříbrnou. Verča PÍCLOVÁ si připsala 6 medailí, 4 zlaté, 1 stříbrnou a 1bronzovou. Pozadu nezůstaly ale ani zbývající naše 2 členky - Míša ŠŤĚRBOVÁ a Andrejka VELÁTOVÁ, které obohatily sbírku našeho PSC každá o 4 další medaile. A několik fotek z přeborů...

DĚVČATA GRATULUJEME A ŤĚŠÍME SE NA VÝSLEDKY Z M-ČR.


Publikováno 22. 11. 2015 14:57

"CENA ČSMP" - 9.kolo ČPM + M-ČR U15 + ZON

Opravdu bohatý víkend zažily členky našeho PSC . Verča PÍCLOVÁ, Andrea VELÁTOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ  úspěšně absolvovaly /jako členky PK Slávia VŠ/ od pátku do soboty plavecký závod "Plzeňské sprinty", kde si mohly své výsledky poměřit s většinou plaveckých reprezentantek ČR. V sobotu pak absolvovaly naše starší členky - Simča KORDOVÁ a Terka LAŠTOVKOVÁ - Závod olympijských nadějí v Praze. Zde nebodovaly a předvedly svými výkony to, na co v současné době mají. Sami dobře ví, kolik práce je do budoucna ještě čeká. V neděli ale zazářily v 9.kole ČPM, který byl současně i M-ČR kategorie U15, naše mladší členky. V jednotlivcích skončila Míša ŠTĚRBOVÁ na výborném bronzovém stupínku, když s další naší členkou - Verčou PÍCLOVOU /ta obsadila mezi děvčaty nepopulární 4.místo/ obsadily stříbrnou medaili v soutěži družstev. V kategorii mladších žaček skončila ,zdravotně ne v úplném pořádku, Zuzka ŠANTÍNOVÁ šestá. Příjemné také bylo setkání našich děvčat s pětibojařskými mistry světa - Natálkou Dianovou, Honzou Kufem, Ondrou Polívkou a olympijským vítězem Davidem Svobodou. Několik fotek z víkendu...

Nyní naše členky čeká důkladná příprava na plavecké vrcholy roku 2015 - Krajské přebory a M-ČR.


Publikováno 19. 10. 2015 12:16


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5