Drobečková navigace

Úvodní stránka > MS 2016 Moskva - Naše Bára bojovala o OH v Riu

MS 2016 Moskva - Naše Bára bojovala o OH v Riu25./semifinálový závod/ a 27.květen/případné finále/ byly pro současnou jedničku našeho PSC - Báru Kodedovou, rozhodující v boji o účast na letošních OH v Brazílii. Nejde o přímý postup, ale o postup ze světového žebříčku nejlepších moderních pětibojařek světa, právě po tomto MS. Vybojuje si Bára postup, který by byl dalším obrovským úspěchem našeho Pětibojařského sportovního centra ?

Do soutěže rozdělené do 3 semifinálových skupin nastoupilo 75 závodnic z 30 zemí.

Již po šermu, úvodní disciplíně soutěže, ale naše Bára šanci na postup do finále MS ztratila. "Nevím nakolik to ovlivnily předchozí zdravotní problémy po finále SP, každopádně výkon v šermu byl o třídu, možná o dvě horší,než Bára předvedla ve finále SP v Sarasotě" uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera. Pak Bára předvedla na sebe slušné plavání a velice slušnou kombinovanou disciplínu. Ale ztrátu potřebnou pro postup do finále MS již nebylo možno dohnat. Páteční finále MS žen se tak uskuteční bez naší Báry. Škoda.

Přestože Bára nepostoupila do finále světového šampionátu, stále má teoretickou naději na splnění nominačních kritérií pro OH 2016. "Vypadly další holky, které byly ve hře, je tam řada otazníků. Šance není obrovská, ale pořád nějaká je. Jasněji bude po finále" řekl repretrenér Kučera. Fotky z celého MS..

V neděli 29.května nastoupila naše Bára na MS ještě k soutěži MIX štafet. Partnerem jí byl 11.ze soutěže jednotlivců Ondra Polívka. Mezi 23 štafetami obsadila dvojice ČR celkové 9.místo, když se jim závod mnoho nevydařil. Zejména v jízdě /Bára jí začala hrozivě vypadajícím pádem naštěstí bez zranění/ a plavání nebyli úplně spokojeni a radost jim udělalo jen 2.místo mezi štafetami v šermířské disciplíně. Závěrečná KOMBI pak již nic neřešila.

 NYNÍ  BUDEME  ČEKAT  NA  KONEČNÉ  STANOVISKO  UIPM  O  VYBRANÝCH  ÚČASTNICÍCH  PRO  OH.

VĚRÍME,  ŽE  MEZI  NIMI  BUDE  I  NAŠE  BÁRA.

MĚLO   BY  TO  BÝT  DO  17.ČERVNA.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5