Drobečková navigace

Úvodní stránka > Světový pohár 2013 č.1 - Palm Springs / USA

Světový pohár 2013 č.1 - Palm Springs / USA

Mužskou kvalifikací ve středu 20.2. odstartoval v kalifornském Palm Springs  letošní seriál Světového poháru v moderním pětiboji. Na startu je 75 mužů, kteří bojovali ve třech skupinách o účast v pátečním finále. Ve skupině "C" byl, spolu s olympijským vítězem D.Svobodou, i závodník našeho PSC - Michal MICHALÍK. Třetí závodník ČR - J.Kuf závodil ve skupině "A".

Závodí se poprvé podle nového kvalifikačního klíče. Z každé skupiny postupuje jen 8 nejlepších, které doplní dalších 12 pětibojařů s nejvyšším bodovým ziskem. Druhou novinkou je pak změna pravidel "KOMBI", kdy závodníci střílí čtyři položky po 5 ranách a běží čtyřikrát 800 metrů.

Čtvrteční semifinále zahájil Michal výborným šermem. Za 16 vítězství a a jen 8 porážek získal 968 bodů a to stačilo na 4.místo ve skupině. Solidně zaplaval. Čas na 200 m v padesátimetrovém bazénu : 2:08,64 pak stačil v této disciplíně na místo 10. V nově upravené KOMBI disciplíně se Michalovi již tak nedařilo. Obsadil v ní až 18.místo, které jej sice nezařadilo mezi 8 přímo postupujících do pátečního finále ze své skupiny, ale celkový výkon - 4436 bodů ze čtyřech disciplín, jej zařadil mezi dalších 12 postupujících závodníků na základě celkových výsledků ze všech tří semifinálových skupin. Olympijský vítěz - D.Svoboda byl v Michalově  skupině přímým postupujícím, další náš reprezentant - J.Kuf pak smolně prvním nepostupujícím.

V sobotním finále se již Michalovi tolik nedařilo. 18 vítězství a 17 porážek v úvodní disciplíně - šermu - stačilo našemu závodníkovi na 16. místo mezi 36 účastníky finále 1.SP. V plavání si oproti semifinále poněkud pohoršil a čas 2:09,52 představoval jen místo třicáté. Jedna chyba v jezdecké disciplíně pak zařadila Michala  v parkuru na 10.místo. Naprosto nevydařená KOMBI disciplína /běh spojený se střelbou/ posunula našeho závodníka až na celkové 29.místo ve finále tohoto prvního SP v roce 2013. Další účastník z ČR ve finále, olympijský vítěz David Svoboda, obsadil místo 12.