Drobečková navigace

Úvodní stránka > FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU - Nizhny Novgorod / RUS

FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU - Nizhny Novgorod / RUS

V pátek 31.května byl v Ruském Nizhnym Novgorodu zahájen Finálový závod Světového poháru mužů a žen v moderním pětiboji. Mezi 36 nejlepšími ženami se /spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou/ představila i závodnice našeho Pětibojařského sportovního centra - Bára KODEDOVÁ.

První dvě disciplíny Finále se ale určitě nevyvíjely dle představ Báry. V šermu získala jen 784 bodů - 21.místo mezi 36 účastnicemi a ani čas v plavání na 200m - 2:29,2 /1.012 bodů a 32.místo/ nezajistil před jezdeckou disciplínou a disciplínou KOMBI pro Báru lepší umístění po dvou disciplínách než 29.místo. Sledovali jsme proto s napětím výsledky Báry v dalších disciplínách, neboť právě ty patří k jejím lepším. A Báře se skutečně vydařily. Dvě shozené překážky v jízdě znamenaly zisk 1160 bodů z 1200 možných /7.místo/ a výborné 8.místo v KOMBI disciplíně pak posunulo naší závodnici na celkové 18.místo, což je výsledek, který předčil naše očekávání. Další dvě závodnice ČR skončily pak za Bárou na 20./N.Dianová/, resp.29.místě /L.Bilková/. BÁRO BLAHOPŘEJEME

V neděli se do Finále SP zapojil další člen našeho PSC - Michal MICHALÍK. Ten, spolu s N.Dianovou, reprezentovali ČR ve stále oblíbenější soutěži smíšených štafet. Těch bylo přijato do závodu jen dvanáct. Vstup do soutěže se ale vůbec nevydařil. V šermířské části získali jen 660 bodů, což bylo nejméně z 12 zúčastněných štafet. V plavání obsadili sice páté místo, ale tento výsledek je posunul jen o jedno místo výše, před závodníky MEX. Následovalo 5.místo v jezdecké disciplíně a 10.pak v závěrečné KOMBI. Znamená to, že MIX štafeta s našim Michalem končí celkově na 9.místě v závěrečném závodu Finále SP pro rok 2013.