Drobečková navigace

Úvodní stránka > Bára KODEDOVÁ na ME žen v Polsku

Bára KODEDOVÁ na ME žen v Polsku

Ve čtvrtek 11.7. odstartovalo závodem ženských štafet v Drzonkowě ME dospělých pětibojařů. V sestavě družstva ČR se jej účastní, spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou, i členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Závod se určitě nevyvíjel dle našich představ. V šermířské disciplíně se umístila děvčata na 6.místě, když v 31 zápasech odešla poražena a jen ve 23 zvítězila. A ani plavání nebylo nijak oslnivé /čas 3:10,44 na 3x100VZ/ znamenal opět jen 5.místo mezi zúčastněnými štafetami.  Naprosto nevydařená jezdecká disciplína /zisk 960 bodů z 1.200 možných/ pak vyřadila štafetu ČR z případného boje o medaile. A tak ani vítězství v závěrečné KOMBI disciplíně nic nezměnilo na celkovém 5.místě naší štafety.

V sobotu zasáhla do dalších bojů opět i naše Bára. V jedné ze dvou semifinálových skupin bojovala o postup do pondělního finále, ve kterém se utká o titul 36 nejlepších žen Evropy. Závod se určitě nevyvíjel dle představ Báry. V šermu získala jen 720 bodů za 14 vítězství a 26 porážek a ani čas v plavání na 200m - 2:26,25 nijak neoslnil. Až druhé místo v závěrečné KOMBI disciplíně tak zajistilo Báře postup do pondělního finále. Spolu s ní tam postoupily i obě další členky družstva ČR - M.Dianová a L.Bilková.

Šermířská disciplína nezačala ve Finále určitě dle představ Báry. 13 vítězství a 21 porážek znamenalo 736 bodů a tím jen 29.místo mezi účastnicemi Finále ME. Čas v plavání na 200m VZ - 2:24,19 odpovídal asi jejím současným možnostem a byli jsme proto zvědaví na její lepší disciplíny. Tam to již bylo mnohem lepší. V jezdecké disciplíně skončila Bára druhá, když získala plný počet 1.200 bodů. KOMBI disciplína, ve které byla Bára lepší o 72 bodů než v semifinále, znamenal posun na celkové velice solidní 19.místo v ME.  Další členky družstva ČR  - L.Bilková skončila celkovcě 25 a  N.Dianová 33. Tento výsledek Báry pomohl děvčatům i na konečné 7.místo v soutěži družstev.

Fotografie z ME si lze prohlédnout na stránkách mistrovství.