Drobečková navigace

Úvodní stránka > POHÁRY ČR A MISTROVSTVÍ ČR V PLAVÁNÍ - podzim 2012

POHÁRY ČR A MISTROVSTVÍ ČR V PLAVÁNÍ - podzim 2012

Do Berouna, Sokolova a Trutnova si zajelo 8 členek našeho PSC - plavkyň Slávia VŠ Plzeň - na své vyvrcholení plavecké sezony 2012 /Poháry 10-ti a 11-ti letých plavců a M-ČR dvanáctiletých/. A děvčata určitě nezklamala.

Z Pohárů ČR 10-ti letých si přivezla každá z našich dvou členek minimálně jednu mistrovskou medaili. Lepší z nich, Verča Píclová, získala medaile dokonce čtyři. Zlato za 100M, stříbra za 50M a štafetu 4x50PZ, poslední - bronz - pak za štafetu 4x50VZ. Verču pak 2 medailemi doplnila Míša Štěrbová - ty získala za obě štafety -  4x50VZ a PZ.

Neméně úspěšná byla i naše děvčata na P-ČR jedenáctiletých. Po dvou medailích /stříbro za štafetu 4x50PZ a bronz za štafetu 4x50VZ/ si z akce přivezly Andrejka Velátová a Lucka Trinerová. Stříbrem za štafetu 4x50PZ doplnila úspěch našich 11-ti letých děvčat Míša Šormová. Andrejka doplníla sbírku našich úspěchů na tomto P-ČR dvěmi pátými místy ze znakových tratí 100 a 200m.

Poslední tři děvčata /Adéla Štěrbová, Denisa Šantínová a Simča Kordová/ pak soutěžila v silně obsazeném M-ČR dvanáctiletých plavkyň v Trutnově,kde se k děvčatům z Čech připojily i nejlepší soupeřky ze silné Moravy. Ani zde naše závodnice nezklamaly. Nejlepší z nich, Adéla Štěrbová, získala dvě šestá místa místa za 400VZ a štafetu 4x50VZ a k těmto umístěním přidala ještě 7.m.za 200VZ a 8.pak za 200OPZ. Spolu s dalšími našimi děvčaty se podílela na 5.místě polohové štafety 4x50m získané Slávií VŠ Plzen.