Drobečková navigace

Úvodní stránka > MISTROVSTVÍ EVROPY V MODERNÍM PĚTIBOJI Szekesfehervár/HUN

MISTROVSTVÍ EVROPY V MODERNÍM PĚTIBOJI Szekesfehervár/HUN

Od 10.do 15.července probíhá v Maďarsku za účasti závodníků z 22 států  ME v moderním pětiboji mužů a žen. Naše PSC zde zastupuje osvědčená dvojice našich nejlepších - Bára KODEDOVÁ a Michal MICHALÍK. Báru doprovodí v soutěžích ME ještě Lenka Bilková a Lucie Grolichová, Michala pak Martin Bilko, Honza Kuf a Ondra Polívka. Po čtvrtečním semifinálovém závodu žen a pátečním mužů, přijdou o víkendu na pořad finálové závody /vždy 36 nejlepších ze semifinálových závodů/ a ME zakončí v pondělí a úterý soutěže štafet.

Semifinále, kterého se zúčastnilo 46 závodnic, se Báře vydařilo. Po výborném šermu /14 vítězství a jen 8 porážek/, kdy získala 241 bodů a 5.místo, solidně zaplavala /2:26,59 na 200m - 260 bodů a 17.místo/ a v závěrečné KOMBI disciplíně si s přehledem pohlídala postup do sobotního finále.

Dnes pokračovalo ME semifinálovými závody mužů. Do soutěže se jich ve dvou skupinách zapojilo celkem 54. Ve skupině A startoval spolu s M.Bilkem i náš Michal, v B skupině pak J.Kuf a O.Polívka. Michal začal první soutěž semifinálového závodu - šerm - velice dobře. 14 vítězství a jen 12 porážek znamenalo 219 bodů a 10.místo. S časem v plavání na 200m sám moc spokojený nebyl a výsledek 2:09,85 mu také nedával před poslední disciplínou moc nadějí na postup do Finále. KOMBI disciplína se pak Michalovi také nevydařila a cesta našeho závodníka tak skončila na ME v semifinále. Od postupu jej přitom dělilo jen 30 bodů. Škoda. Ostatní 3 závodníci ČR si postup do nedělního Finále vybojovali.

Sobota patřilo finálovému závodu 36 nejlepších žen s naší Bárou. Té se však finále naprosto nevydařilo. Po slibném začátku v šermu se přestalo dařit a tak 16 vítězství a 19 porážek stačilo jen na 21.místo v první disciplíně ME. V plavání /2:27,37/ sice Bára tolik neztratila, ale nevydařená jezdecká část soutěže rozhodla, že závěrečnou KOMBI disciplínu jen v klidu dokončila a pošetřila síly na další soutěž mistrovství - štafetu žen, do které byla nominována. Škoda, snad tedy příště.

Poslední den ME měl na pořadu závody štafet. V ženské štafetě doplnila naší Báru Lucka Grolichová. Děvčata výborně zašermovala, když 26V a jen 14P znamenalo 1.místo mezi štafetami. 8.m získala naše štafeta v plavání na 2x100m (2:10,85), šesté pak byly naše závodnice v jezdecké části soutěže. Deváté místo v závěrečné KOMBI disciplíně pak znamenalo celkové šesté místo v soutěži ženských štafet.