Úvodní stránka


KALENDÁŘ PSC NA ROK 2022

Na stránky PSC byl vložen Kalendář PSC na rok 2022.

Ať se výsledkově vydaří minimálně stejně jako rok předchozí.

TAK  DO TOHO


Publikováno 8. 2. 2022 8:56

PF 2022

CO ŘÍCI ZÁVĚREM ROKU 2021 ?

Děkujeme všem našim členům za vzornou reprezentaci PSC v roce 2021.

"Našim členům, jejich rodičům a dalším přátelům a příznivcům našeho PSC pak přejeme příjemné a ničím nenarušované Vánoční svátky a vše NEJ do roku 2022"

Ať se nám v něm daří po sportovní stránce minimálně stejně, jako v roce 2021.

"HLAVNĚ JEJ ALE PŘEŽIJME VŠICHNI VE ZDRAVÍ"

PF 2022 PSC Plzeň.png


Publikováno 19. 12. 2021 22:55

PLAVECKÁ MISTROVSTVÍ NA ZÁVĚR ROKU

S dosud nebývale krásnými a hodnotnými výsledky /viz předchozí článek/, jsme zakončili pětibojařský rok 2021 a nyní jsou za námi i úspěšné Krajské přebory a Zimní Poháry a Mistrovství ČR v plavání. V barvách svého mateřského  plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň se jich zúčastnilo i 8 členů našeho PSC : Johanka ŠIMSOVÁ, Patrik PEROUTKA, Dominik DĚD, Martin ŠVEHLA, Vilda HANZEL, Honza MOTLÍK, Karolína KLEPAČOVÁ a její sestra Kristýna. Na Krajské přebory  v Domažlicích a na Poháry a M-ČR do Kladna a Litoměřic je doprovázela i jejich trenérka v plaveckém klubu a současně i trenérka našeho PSC Andy VELÁTOVÁ.

A naši členové si vedli i v těchto případech více než úspěšně. Již při Krajských přeborech v plavání získali společně 46 fantastických medailí a stejně úspěšní byli i při pohárech ČR nejmladších a M-ČR mladšího a staršího žactva pro rok 2021, ze kterých přivezli do Plzně dalších 17 medailí. Na nich se podíleli :  Karolínka - 6 medailí, Johanka 4 medaile, Vilda - 3 medaile, Kristýnka - 3 medaile a Patrik - 1 medaile. Krásně závodili ale i ti, kteří medaili tentokráte na letošních Zimních Pohárech a M-ČR nezískali. K tomuto počtu medailí  musíme připočítat ale i  dalších 25 umístění našich členů do desátého místa, což potvrzuje kvalitní plaveckou úroveň členů našeho PSC. Za to patří obrovské poděkování především jejich plaveckým trenérkám.

Nějakou medaili jistě

přidá další člen našeho PSC, mladší junior Matěj SLADKÝ na Zimním M-ČR juniorů  a dospělých 16.-19.12. u nás v Plzni. Johanka ŠIMSOVÁ - stále ještě žačka - se tohoto M-ČR také zúčastní, ale vzhledem k tomu, že své M-ČR již absolvovala dříve /viz tento článek v úvodní části/, bude hodnocena jen v kategorii OPEN, což samozřejmě její pořadí výrazně ovlivní.                                                                     

A  naši závodníci nezklamali. Matěj rozšířil počet medailí z letošních Zimních M-ČR pro naše PSC o jednu bronzovou /za 4x50VZ/ a v 5 svých zbývajících disciplínách se mezi mladšími juniory vždy vešel do 10.místa /2x byl 4., 2x 6. a 1x 10./. Johanka se pak neztratila mezi závodnicemi v kategorii OPEN. Výborně si vedla ve svých prsařských disciplínách, kde obsadila na 200P 17.místo mezi 50 soupeřkami a 15.místo na 50P, když tentokráte měla soupeřek dokonce 60. Nejlepšího výsledku ale dosáhla v disciplíne 100P, když si poradila se 60 soupeřkami a skončila celkově 7. Fantastický závod v jejím podání.

Koukněte i na fotografie z těchto plaveckých akcí.

Proto touto cestou ještě jednou obrovská gratulace všem.

Jen tak dál i v roce 2022.


Publikováno 12. 12. 2021 13:29

"CENA ČSMP" - NÁŠ POSLEDNÍ LETOŠNÍ ZÁVOD A KONEČNÉ VÝSLEDKY ČPM 2021

Závod se uskutečnil 13.listopadu v Praze na Julisce /střelba a plavání/ a v hale Olympu Praha /běh a KOMBI/. Mezi závodníky bylo i 9 členů našeho PSC. Ti chtěli kvalitními výkony zakončit náš úspěšný pětibojařský rok 2021. Reprezentovali nás : Matěj SLADKÝ v kategorii U17, Johanka ŠIMSOVÁ v kategorii U15 a Vilém HANZEL, Dominik DĚD, Jan MOTLÍK, Martin ŠVEHLA a Patrik PEROUTKA v kategorii U13. Ta byla současně M-ČR této věkové kategorie pro letošní rok. V nejnižší věkové kategorii U11 nás zastupovali Karolína KLAPAČOVÁ a její sestra Kristýna. Škoda jen  neúčasti z důvodu nařízené karantény Tomáše Minaříka a jeho sestry Karolíny.  A jak jsme si vedli ?

V M-ČR kategorie U13, jsme sice na stupně vítězů v jednotlivcích nedosáhli, ale díky 4.místu Patrika a pátému Dominika jsme zvítězili v soutěži družstev a přivezli do Plzně zlato. Další solidní umístění přidali v této kategorii Martin, který skončil 9., Vilda obsadil pak 13. a Honza 14.místo. Pomyslnou zlatou medaili přivezla do Plzně z kategorie U11 pak Karolína, když její sestra Kristýna byla z 20 soupeřek ještě 9. Stříbro v kategorii U17 získal Matěj a pátým místem nás potěšila v kategorii U15 Johanka. Koukněte na fotky...

Výsledky tohoto závodu pak určily i konečná umístění v celkovém hodnocení ČPM za rok 2021. V něm jsme dosáhli zatím nejlepšího umístění v historii našeho PSC, když na stupně vítězů dosáhli : Karolína 1.místo, Matěj, Patrik  a Tomáš Minařík - všichni stříbro a Johanka pak  fantastickým závěrem vybojovala bronz. Ti všichni převezmou ocenění při vyhlášení ankety Pětibojař roku 2021 a výsledků ČPM 2021, které se uskuteční v úterý 21.prosince v Praze. Ani další naši členové ale nezklamali. Ve svých kategoriích obsadili celkově : Karolína Minaříková 4., Dominik Děd 5., Martin Švehla 6., Kristýna Klepačová 8. a Vilda Hanzel 9. místo. I jim patří proto naše poděkování.

VŠEM OBROVSKÁ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ ZA VÝBORNÉ VÝSLEDKY V ROCE 2021.


Publikováno 15. 11. 2021 12:49

ZÁVODILO SE V BYSTŘICI

V sobotu 9.řína proběhl v Bystřici předposlední závod ČPM 2021, který byl zároveň i M-ČR kategorie U15. Mezi účastníky bylo i 8 zástupců našeho PSC. V nejmladší kategorii nás reprezentoval Tomáš MINAŘÍK, v kategorii U13 pak Patrik PEROUTKA, Martin ŠVEHLA, Vilda HANZEL a Karolína MINAŘÍKOVÁ. V M-ČR nás zastupovali Johanka ŠIMSOVÁ a Honza FOLTÝN. Náš současně nejlepší člen - Matěj SLADKÝ - soupeřil mezi sportovci U17. Při závodu chtěl potvrdit, že na Závod olympijských nadějí 21. - 24.10 ve Spale v Polsku byl nominován oprávněně. Ale i všichni naši další členové si při tomto závodě chtěli vylepšit svá současná umístění v ČPM, resp.získat potřebné body pro zařazení do SCM, nebo SpS při ČSMP. A jak to dopadlo ?

Obrovskou radost nám svým vystoupením v M-ČR U15 udělala Johanka, která zejména fantastickým závěrem v běhu přivezla do Plzně stříbrnou medaili. V ktegorii chlapců obsadil Honza, který sice vyhrál plaveckou disciplínu /100VZ  za 0:57,12/, ale v běhu se mu již tak nedařilo a obsadil nepopulární 4.pozici. Výborně si vedli i naši další závodníci. V kategorii chlapců U13, obsadili Patrik druhé a Martin třetí místo. Třetí náš závodník v této kategorii - Vilda - skončil mezi, ve většině o rok staršími závodníky, sedmý. Mezi děvčaty v kategorii U13, obsadila pak Karolína místo 5. Tradičně výborně si vedl ve své kategorii chlapců U11 - Tomáš, který obsadil krásné druhé místo a upevnil si první pozici v dosavadním celkovém hodnocení své kategorie ČPM pro rok 2021. Náš současně nejlepší člen - Matěj, potvrdil třetím místem v kategorii U17 svou nominaci na Závod olymp.nadějí 21. - 24.10 v Polsku. 6 našich závodníků /Matěj, Patrik, Tomáš, Martin, Honza a Johanka/ na závodě v Bystřici splnilo, resp.potvrdilo limit pro zařazení do SCM, resp.SpS při ČSMP v 1.pololetí 2022. Přidali se tak ke Karolíně Klepačové a Dominiku Dědovi, kteří mají již limit splněni z předchozích závodů a v Bystřici z různých závodů startovat nemohli. Všem blahopřejeme. Šanci však mají i další naši závodníci a to již při Malé ceně Dukly Praha 24.10., nebo při posledním kole ČPM 2021 13.11. v Praze - "Cena ČSMP". Budeme se těšit.

Příjemné bylo také setkání našich členů s vítězem OH 2012 v Londýně - Davidem Svobodou.

Koukněte na fotografie ze závodu, ale také z největšího srubového hotelu v ČR - Grůň, kde byly naši závodníci ubytováni.


Publikováno 10. 10. 2021 11:50

CENA HOŘOVIC A M-ČR U11

V neděli 19.září se uskutečnilo v Hořovicích další kolo ČPM 2021, které bylo současně i M-ČR kategorie U11. Závodu se zúčastnilo, mezi 160 závodníky ze všech oddílů moderního pětiboje ČR, i 13 členů našeho PSC.

Obrovskou radost máme zejména z výsledků našich závodníků v M-ČR. Zlatou medaili si ze soutěže mezi 21 děvčaty přivezla do Plzně Karolína KLEPAČOVÁ, která se svou sestrou Kristýnou obsadily navíc 2.místo v soutěži družstev. Po velkém boji přidal další stříbrnou medaili z M-ČR mezi 22 závodníky Tomáš MINAŘÍK.

Neztratili jsme se ani v dalších kategoriích závodu ČPM. Náš současně nejlepší závodník - Matěj SLADKÝ konečně prodal svou formu a zvítězil v KOMBI disciplíně kategorie U17. V kategorii U13 obsadili naši závodníci 4.místo /Patrik PEROUTKA/, 6./Martin ŠVEHLA/, 7./Dominik DĚD/, 9./Vilda HANZEL/ a 13./náš nový člen, Honza MOTLÍK. Ve stejné kategorii děvčat skončila Karolína MINAŘÍKOVÁ pátá, když ji o lepší umístění připravila penalizace v plavecké části soutěže. V kategorii již střílejících skončil Honza FOLTÝN na sedmém a jeho oddílový kolega Petr HAJŠMAN na 13 místě. Smůlu si v této kategorii děvčat vybrala Johanka ŠIMSOVÁ, která musela střeleckou část absolvovat se zapůjčenou pistolí.

Všem našim členům patří velká gratulace a můžeme se společně těšit na předposlední závod ČPM 2021 9.října v Bystřici. Několik fotek ze sobotního úspěšného závodu našich členů.


Publikováno 20. 9. 2021 13:25

DALŠÍ KOLO ČPM 2021

Tak jsme se konečně dočkali. Po dlouhé pauze způsobené koronavirem, absolvovalo 5 našich členů další kolo ČPM 2021 - Velkou cenu Lašska - v Kopřivnici. Mezi 118 závodníky ze všech oddílů MP z celé ČR nás reprezentovali : Patrik PEROUTKA, Dominik DĚD, Martin ŠVEHLA, Tomáš MINAŘÍK a jeho sestra Karolína. A vedli si znamenitě. Tomáš doslova převálcoval své soupeře v kategorii U11 a získal oprávněně zlatou medaili. Díky překonaným osobním rekordům v plavání i běhu obsadil další náš člen Patrik krásné 2.místo mezi pětibojaři kategorie U13. Ve stejné kategorii obsadil ještě Dominik 6. a Martin 9.místo. Mezi děvčaty kategorie U13 skončila na krásném 4.místě Karolína. Příjemný pobyt v Kopřivnici obohatila naše členy návštěva Muzea Tatry Kopřivnice s krásnou expozicí manželů Zátopkových. Koukněte na fotky...

Nyní čeká naše členy v sobotu 18.9. KP v plavání a hned v neděli další kolo ČPM, tentokráte v Hořovicích, které je zároveň i M-ČR kategorie U11. Přivezeme z M-ČR medaile ? Věříme, že ano.


Publikováno 13. 9. 2021 11:13

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NAŠEHO PSC

Ve dnech 11.-15.července jsme uskutečnili v Tachově tradiční letní soustředění našeho PSC. Sice v poměrně malém zastoupení, ale ve výborné sestavě - Patrik PEROUTKA, Honza FOLTÝN, Martin ŠVEHLA a Vilda HANZEL, jsme využili krásných sportovišť města Tachova : bazén, střelnici, atletickou dráhu a krásné okolí pro výběhy. Zajímavý jezdecký trénink absolvovali naši závodníci, včetně trenérek,  u našeho kamaráda Ing. Milana Pěchoučka v jeho krásném prostředí Centra sportovních koní v Oldřichově. Vedla je bývalá závodnice našeho PSC - Soňa Mullerová. K dispozici jsme měli i výborné prostředí PARK HOTELU s ochotným personálem, výbornou stravou i ubytováním. Soustředění bylo pak velice náročné /každý den využili účastníci všechna sportoviště/ a to jak pro naše členy, tak i pro výborně fungující trenérky Simču a Andy. Je jen škoda, že účast na našem soustředění nemohli, z nejrůznějších příčin, využít i další členové našeho PSC. Nebylo ale v Tachově zdaleka poslední a tak budou mít příležitost příště. Koukněte na fotky...


Publikováno 30. 7. 2021 15:45

CENA MĚSTA KRALUPY NAD VLTAVOU

V sobotu 26.června jsme se v Kralupech zúčastnili 1.letošního závodu ČPM 2021. Mezi 113 závodníky z většiny oddílů moderního pětiboje z celé ČR soutěžilo i 12 členů našeho PSC. Nejmladší kategorii U11 reprezentovali Karolína KLEPAČOVÁ, její sestra Kristýna a Tomáš MINAŘÍK. V kategorii U13 jsme měli 6 závodníků : Patrika PEROUTKU, Dominika DĚDA a Martina ŠVEHLU mezi chlapci a Karolínu MINAŘÍKOVOU, Magdalénu RUTAROVOU a její sestru Kateřinu mezi děvčaty. V U15 nás reprezentovali Johanka ŠIMSOVÁ a Petr HAJŠMAN. V kategorii dorostenců /U17/ se o své co nejlepší umístění  v ČPM popral Matěj SLADKÝ.

A opět jsme si vedli velice úspěšně. Stříbro přivezl do Plzně Matěj Sladký, výborným plaváním 200VZ - 1:56,17 a trochu zlepšeným KOMBI, kde jeho lepší výsledek zapříčinila /na poslední chvíli zjištěná/ závada jeho laserové pistole. Bronzem jej doplnili nádhernými výkony Johanka Šimsová a Tomáš Minařík. Zlato patří naší závodnici v nejml.kategori děvčat U11 - Karolíně Klepačové. Radost nám udělali svými čtvrtými místy i Karolína Minaříková a Patrik Peroutka. Ten splnil, spolu s Tomášem Minaříkem a Karolínou Klapačovou, mj. i vstupní limit pro zařazení do Sport.střediska při ČSMP pro rok 2021. O pouhých 9 bodů se to v tomto závodě nepodařilo Johance Šimsové. Nezklamali ani další naši členové - Dominik Děd/6.m./, Kristýna Klepačová/8.m./,  Martin Švehla/9.m./ a Petr Hajšman/míso 10./ Radost nám ale udělali svými zlepšeními naše nejmladší členky - Magdaléne Rutarová a její sestra Kateřina, které se neustále zlepšují a to mezi /téměř o 2 roky staršími/ děvčaty. Výborně si vedla ve funkci trenérky i Andy VELÁTOVÁ.

Nyní čeká některé naše členy soustředění PSC v Tachově /11.-15.7./ a pak jistě solidní běžecká a plavecká příprava všech na další závody ČPM 2021 ve 2.pololetí : 11.září v Kopřivnici, 18.září v Hořovicích - MČR U11, 9.října v Bystřici - M-ČR U15 a 6.,nebo 13.listopadu v Praze - M-ČR U13. Budeme se jistě chtít společně na tyto závody ČPM ve druhém pololetí letošního roku výborně nejen připravit, ale také na nich co nejlépe uspět. Fotky za závodu.


Publikováno 27. 6. 2021 9:50

Jarní cena Prahy 2021

V neděli 13.června jsme se zúčastnili, po dlouhém čekání zaviněném Nouzovým stavem v ČR, konečně závodu. V poměrně velkém počtu jsme absolvovali Jarní cenu Dukly Praha, kde naši členové potvrdili, že v předchozím období nelenošili. Přivezli jsme sice jen 2 medaile, když Karolína KLEPAČOVÁ zvítězila mezi děvčaty kategorie U11 a stříbrem jí doplnil v kategorii chlapců U13 Dominik DĚD. Karolína MINAŘÍKOVÁ pak skončila mezi děvčaty své věkové kategorie U13 čtvrtá a stejné umístění patří ve stejné kategorii chlapců Patrikovi PEROUTKOVI. Sedmá místa přidali Honza FOLTÝN /U15/, Martin ŠVEHLA /U13/ a Kristýna KLEPAČOVÁ /U11/. V případě Honzy Foltýna musíme velice ocenit jeho čas v plavání na 100VZ, kde si zaplavalo nádherný osobák - 0:58,84. Výborně si vedly i naše nové členky - dvojčata - Magdaléna RUTAROVÁ a její sestra Kateřina, které soutěžily, ve většině, s o rok staršími dívkami. Škoda jen přetrvávajícího zranění Petra HAJŠMANA. Karolína Klepačová a Dominik Děd si svými výkony splnili limit pro zařazení do Sportovního střediska ČSMP pro rok 2021.Můžeme se proto těšit na závod ČPM 2021, který se uskuteční 26.6. v Kralupech, kdy budou mít naši členové možnost své výsledky z JC Prahy ještě vylepšit a přidat se k našim současným limitářům do SpS ČSMP. Koukněte na fotky...


Publikováno 14. 6. 2021 12:28


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4