Úvodní stránka


ZAČÍNÁME : 5.KOLO ČPM 2022

17.září se uskutečnilo v Hořovicích páté kolo ČPM 2022. Mezi  závodníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR se jej zúčastnilo i 12 členů našeho PSC. V kategorii U19 nás reprezentoval Matěj SLADKÝ a v kategorii U17 Johanka ŠIMSOVÁ. V kategorii U15 to pak byli Karolína MINAŘÍKOVÁ a Petr SMÍŠEK. Mezi závodníky kategorie U13 to nás reprezentoval Tomáš MINAŘÍK a děvčata Karolína KLEPAČOVÁ se svou sestrou Kristýnkou. V nejnižší věkové kategorii U11, která byla současně i MČR to byli Tobiáš PEROUTKA /ročník narození 2014 a do této kategorie v podstatě rok nepatřil  / s děvčaty Bárou ZEMANOVOU,  Emou POTUČKOVOU, Zuzanou HANZELOVOU a Annou KOMOROUSOVOU. Všichni chtěli dokázat, ze v průběhu letních prázdnin nelenošili.

A jak si naši členové vedli ?

V kategorii U11, která byla současně i M-ČR se naši členové neprosadili a to zejména díky slabému běhu. Ema obsadila místo 9.,Anička 14., Bára 16. a Zuzana 21.místo, když družstva našeho PSC získala 6.resp.8.místo. Tobiáš byl pak celkově 13. V kategorii U13 nám tradičně udělala radost Karolína, která tuto kategorii vyhrála. Tomáš obsadil díky slabšímu plavání místo 4. Kristýna skončila pak 16. V kategorii U15 doplatili naši členové na slabou střelbu. Karolína skončila celkově 8, Petr dokonce až 11. V kategorii U17 i U19  naši členové zazářili v plavání, zklamali však ve střelecké části KOMBI disciplíny. Matěj, který výborně zašermovat ve svém prvém závodním šermu skončil celkově 4. a Johanka 9. 

Máme proto do dalších závodů ČPM co napravovat, zejména pak ve střelbě a běhu.

I tak patří našim členům poděkování.

Koukněte na fotky...


Publikováno 18. 9. 2022 6:57

4.ZÁVOD ČPM 2022

25.6. se uskutečnil v nové destinaci moderního pětiboje - Benešově - čtvrtý závod ČPM 2022.

Vzhledem k účasti na LODM v Olomouci - Patrik P., Martin Š., Vilda H., Petr S. a Adam P. - kde budou tito naši členové reprezentovat Plzeňský kraj v plavání, nebyla naše účast tak veliká, jakou by si tento nový závod v Benešově jistě zasluhoval. 

V kategorii U11 nás reprezentovala Sofie SMÍŠKOVÁ, ve starší kategorii - U13 pak Tomáš MINAŘÍK, Karolína KLEPAČOVÁ, Kristýna KLEPAČOVÁ, Magdaléna RUTAROVÁ a její sestra Kateřina. V kategorii U15 si vyzkoušela Karolína MINAŘÍKOVÁ a před nedělním odjezdem na LODM svou formu ještě Adam POTŮČEK a Petr SMÍŠEK. Škoda omluvy ze závodu ze strany Johanky Š., která dala přednost plaveckému závodu ve Strakonicích.

A jak si naši členové vedli ?

Závod proběhl za účasti 126 závodníků z většiny oddílů moderního pětiboje z celé ČR. Uskutečnil se za trvalého deště , nezvykle teplé vodě v bazénu - 28,2 stupně a netradičně postavené střelnici.

Nejlepšího výsledku dosáhla v kategorii U13 Karolína Kl., která obsadila 2.místo. Výborné 8.místo mezi 26 děvčaty získala ve stejné kategorii Magdaléna, když Krystýna Kl. skončila 15 a Kateřina ještě 16. Ve stejné kategorii chlapců obsadil výborné 5.místo velmi dobrým během Petr. V kategorii u 11 obsadil výborným finišem v běhu pak krásné 3.místo Tomáš. Jeho kolega Adam pak díky svému slabšímu běhu místo 7. Mezi děvčaty v kategorii U15 pak snížila výborným během své umístění /vzhledem ke katastrofálnímu výpadku ve střelbě/ jen na 12.místo. Naše nejmladší členka - Sofie byla pak mezi děvčaty kategorie U11 jedenáctá.

Všem patří velká gratulace.

 


Publikováno 26. 6. 2022 12:12

CZECH OPEN 2022 - 3.kolo ČPM a MM-ČR U17

14.května se uskutečnilo v Kralupech 3.kolo ČPM - Memoriálu Karla Bártů, které bylo současně i MM-ČR U17 a U19. Z našeho PSC se tohoto závodu zúčastnil mezi  pětibojaři z celé ČR tentokráte jen malý počet 9 závodníků. V M-ČR U17 - Johanka ŠIMSOVÁ, v kategorii U15 Petr SMÍŠEK, v kategorii U13 Adam POTŮČEK Karolína KLEPAČOVÁ a její sestra Kristýna a nakonec v kategorii U11 pak Sofie SMÍŠKOVÁ, Bára ZEMANOVÁ a Zuzana HANZELOVÁ. Z různých závažných důvodů chyběli v tomto kole ČPM Matěj Sladký, Patrik Peroutka, Martin Švehla, Honza Motlík, Petr Minařík, Vilda Hanzel, Kateřina Rutarová a její sestra Magdaléna.

A jak si tentokráte vedla naše malá výprava.

Karolína nenašla ani v tomto kole ČPM přemožitelku a mezi 22. soupeřkami v kategorii U13 zvítězila. Její sestra Kristýna skončila v této kategorii 15. Mezi chlapci této věkové kategorie zazářil náš nový člen Adam, který obsadil krásné 4.místo, když zanechal za sebou 18 svých soupeřů. V kategorii U15 obsadil pak, díky zlepšené střelecké disciplíně, solidní 8.místo Petr. V kategorii U17, která byla současně i MM-ČR, obsadila výborné 10.místo Johanka. Naše nejmladší děvčata, která se s našim sportem teprve seznamují obsadila v kategorii U11 9.místo /Sofia/, 11.místo /Barbora/ a 16.místo /Zuzana/. Přidali jsme několik fotek...

VŠEM PATŘÍ VELIKÁ GRATULACE.


Publikováno 15. 5. 2022 7:58

2.KOLO ČPM - "Cena Dukly"

A teď již skutečně začínáme. V neděli 24.dubna se uskutečnilo za trvalého a velice nepříjemného deště v Praze na Julisce 2.kolo ČPM 2022. Mezi 172 účastníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR bylo  i 11 členů našeho PSC. V kategorii U15 nás reprezentovali Patrik PEROUTKA, Martin ŠVEHLA, Honza MOTLÍK, Petr SMÍŠEK a Karolína MINAŘÍKOVÁ. V kategorii U13 pak Tomáš MINAŘÍK, Karolína KLEPAČOVÁ se svou sestrou Kristýnou a Kateřina RUTAROVÁ . Mezi nejmladšími účastníky kategorie U11 jsme měli Sofii SMÍŠKOVOU a Barboru ZEMANOVOU. Škoda neúčasti Matěje SLADKÉHO a Johanky ŠIMSOVÉ, kteří se o víkendu zúčastnili M-ČR v plavání juniorských kategorií, kde nebyli bez šancí na solidní umístění. Na doléčení své zlomené nohy čeká  i další člen našeho PSC - Vilda HANZEL.

A jak si naši členové vedli ?

Nejlépe si vedla v tomto kole ČPM Karolína Klepačová, která obhájila své vítězství z prvního kola a potvrdila své oprávnění k zařazení do Sportovního střediska při ČSMP. Tomáš Minařík obsadil pak díky nádhernému finiši v běhu na 1000m celkové třetí místo a zařadil se svým výkonem, stejně jako Karolína, do SpS ČSMP. Patrik Peroutka se opět zlepšil ve střelecké disciplíně a díky pěkným výsledkům v plavání a běhu obsadil krásné 6,místo mezi 26, ve většině s o rok staršími, soupeři. Ve stejné kategorii skončil ještě Petr Smíšek 16., Martin Švehla 17. a Honza Motlík 23. Tyto tři naše závodníky zradila opět střelba a právě zde nás čeká nejvíce práce při jejím zkvalitňování na dalších trénincích. Ta se nevydařila ani Karolíně Minaříkové ve stejné kategorii děvčat a obsadila proto až celkové13.místo. Mezi děvčaty v kategorii U13 obsadila ještě naše děvčata  - mezi 30 soupeřkami 16.místo /Kateřina Rutarová/ a 21.místo /Kristýna Klepačová/. Naše nejmladší členky - Sofie Smíšková a Barbora Zemanová - se zatím s našim sportem seznamují, čemuž odpovídá také jejich umístění v závodech ČPM.

Všem ale patří naše poděkování za vzornou reprezentaci našeho PSC a ocenění za výkony v  tak nepříznivém počasí. Stejně tak patří ocenění našim trenérkám Andy a Simče za vzornou péči o naše závodníky po celou dobu konání závodu.


Publikováno 25. 4. 2022 8:21

CENA MĚSTA KRALUPY - 1.KOLO ČPM 2022

2.dubna jsme, za nepříjemného a chladného počasí, absolvovali v Kralupech 1.kolo ČPM 2022. Našim cílem bylo nejen se přesvědčit jak jsme na tom po zimě a KOVIDU, ale zejména ověřit si, jak si naši členové povedou ve svých nových věkových kategoriích s většinou o rok staršími moderními pětibojaři z jiných oddílů z celé ČR. Věděli jsme, že zejména střelecká disciplína, kterou museli v závodech ČPM poprvé  absolvovat naši členové v kategorii U15, přitom nebude zatím na úrovni, kterou bychom si společně představovali.

Mezi 136 účastníky závodu pak bylo v Kralupech i 8 našich členů. Škoda jen neúčasti Matěje Sladkého /1.kolo plaveckého ČP v Pardubicích/, Johanky Šimsové /nemoc/ a Vildy Hanzela /doléčení zlomené nohy/.

A jak si naši členové v jednotlivých kategoriích vedli ?

Největší radost nám udělala v kategorii U13 Karolína KLEPAČOVÁ, která ve své kategorii mezi 26 děvčaty zvítězila. Její sestra Kristýna doplatila na slabší běh a skončila na celkovém 18.místě. Ve stejné kategorii chlapců nás pak potěšil svým pátým místem mezi 17 závodníky Tomáš MINAŘÍK, který po zkvalitnění plavání bude patřit ve své kategorii k nejlepším. Kategorii U15 jsme měli zastoupení pěti našimi členy. Dívky zastupovala Karolína MINAŘÍKOVÁ, která solidně plavala i běžela, ale slabým výsledkem ve střelecké disciplíně obsadila mezi šestnácti děvčaty až místo 12. Mezi chlapci nás potěšil /5. z celkového počtu 19 závodníků/ Patrik PEROUTKA, který si vytvořil osobní rekord v plavání /100VZ - 1:03,26/, solidně běžel a zlepšil si i výsledek ve střelecké disciplíně, kde jej bude čekat ale ještě hodně práce. Zbylí tři naši členové se seřadili na 14./Petr SMÍŠEK/, 15./Martin ŠVEHLA/ a 16./Honza MOTLÍK. I oni doplatili zatím na špatnou střelbu, snad s výjimkou určitého zlepšení Martina. Petr pak solidně běžel, Martin s Honzou naopak zklamali svým výsledkem v běhu. Všichni tak ví, na čem musíme společně do budoucna pracovat. Řadu našich členů čeká již 13.-18.dubna plavecké soustředění ve Volarech a většinu pak 24.dubna /i s našimi nejmladšími členy/ 2.kolo ČPM 2022 v Praze na Julisce, kde své výsledky budeme chtít zlepšit. Matěj a Johanka nás pak budou reprezentovat v tomto termínu /22.-24.4./ na M-ČR v plavání juniorů ve Zlíně. Budeme jim držet palce.

        Všem zúčastněným patří ale poděkování za vzornou reprezentaci našeho PSC na 1.kole ČPM a                stejné poděkování si však za svou práci při závodu zaslouží naše trenérky Andy a Simča.

 

Součástí 1.kola ČPM 2022 bylo i dlouho odkládané vyhlášení ČPM 2021

Ocenění za své výsledky v roce 2021 převzali :

Karolína KLEPAČOVÁ - 1.místo v kategorii U11 dívky

Tomáš MINAŘÍK - 2.místo v kategorii U11 chlapci

Patrik PEROUTKA - 2.místo v kategorii U13 chlapci

 Za nepřítomné pak zástupci PSC :

Matěj SLADKÝ - 2.místo v kategorii U17 chlapci

Johanka ŠIMSOVÁ - 3.místo v kategorii U15 dívky

I jim patří naše obrovská gratulace

 

 

...koukněte také na fotky


Publikováno 3. 4. 2022 12:24

KONEČNĚ ZAČÍNÁME

A je to tady. 27.3. se uskutečnil v Praze první závod seriálu "O pohár Dukly Praha" pro sportovce do kategorie U15, pod názvem "Jarní cena Dukly". Z našeho PSC se závodu zúčastnilo 13 nejmladších sportovců, z nichž řada využila tento závod jako generálku před 1.kolem ČPM 2.dubna v Kralupech. A nevedli si v prvním závodu letošního roku vůbec špatně.

Je nutno ocenit zejména plavecké výkony všech našich členů, když většina z nich si vytvořila krásné osobní rekordy a také připomenout, že všichni naši členové startovali ve svých kategoriích mezi soupeři o rok staršími.

V kategorii U15 nás zastupovalo 5 našich členů, kteří se museli poprat se střeleckou disciplínou, kterou absolvovali při svých závodech poprvé. Střelba také tomu odpovídala a budeme mít společně ještě hodně práce při jejím zlepšení. I tak je nutno , zejména chlapce, pochválit. Patrik PEROUTKA skončil  mezi 16 soupeři 4., když mu zdárně sekundoval pátý - Martin ŠVEHLA. Petr SMÍŠEK obsadil místo desáté. Honza MOTLÍK může za špatnou střelbu pak poděkovat svému trenérovi, který upravením pistole v průběhu závodu zapříčinil špatné zásahy. Karolíně MINAŘÍKOVÉ ve stejné kategorii děvčat střelba totálně nevyšla  a skončila celkově 10. mezi 16 soupeřkami.

V kategorii U13 jsme byli zastoupeni 4 děvčaty. Nejlépe si vedla Karolína KLEPAČOVÁ, která přivezla do Plzně stříbrnou medaili, když před ní byla o rok starší závodnice Dukla Praha. Špatně si nevedli ani další děvčata. Magdaléna RUTAROVÁ byla mezi 22 soupeřkami osmá, její sestra Kateřina 12. a Kristýna KLEPAČOVÁ šestnáctá.

V kategorii U11 jsme měli pak zastoupení 3 děvčaty, které reprezentovali naše PSC na závodech poprvé. Pochvalu ale zasluhují všechny tyto naše nové členky. Barbora ZEMANOVÁ skončila mezi 23 děvčaty 9., Sofia SMÍŠKOVÁ 10. a Zuzana HANZELOVÁ 16.

Náš nejmladší závodník - Tobiáš PEROTKA  - obsadil v kategorii U9 celkově nepopulární 4.místo, ale jeho výkony rostou závod od závodu.

Fotky ze závodu...

VŠEM PATŘÍ VELKÁ GRATULACE A LZE SE JEN TĚŠIT NA DALŠÍ ZÁVODY, PRO NĚKTERÉ JIŽ 2.4. NA 1.KOLE ČPM 2022 V KRALUPECH. PRO VŠECHNY PAK 24.4. NA 2.KOLO ČPM 2022 V PRAZE.


Publikováno 28. 3. 2022 4:31

KALENDÁŘ PSC NA ROK 2022

Na stránky PSC byl vložen Kalendář PSC na rok 2022.

Ať se výsledkově vydaří minimálně stejně jako rok předchozí.

TAK  DO TOHO


Publikováno 8. 2. 2022 8:56

PF 2022

CO ŘÍCI ZÁVĚREM ROKU 2021 ?

Děkujeme všem našim členům za vzornou reprezentaci PSC v roce 2021.

"Našim členům, jejich rodičům a dalším přátelům a příznivcům našeho PSC pak přejeme příjemné a ničím nenarušované Vánoční svátky a vše NEJ do roku 2022"

Ať se nám v něm daří po sportovní stránce minimálně stejně, jako v roce 2021.

"HLAVNĚ JEJ ALE PŘEŽIJME VŠICHNI VE ZDRAVÍ"

PF 2022 PSC Plzeň.png


Publikováno 19. 12. 2021 22:55

PLAVECKÁ MISTROVSTVÍ NA ZÁVĚR ROKU

S dosud nebývale krásnými a hodnotnými výsledky /viz předchozí článek/, jsme zakončili pětibojařský rok 2021 a nyní jsou za námi i úspěšné Krajské přebory a Zimní Poháry a Mistrovství ČR v plavání. V barvách svého mateřského  plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň se jich zúčastnilo i 8 členů našeho PSC : Johanka ŠIMSOVÁ, Patrik PEROUTKA, Dominik DĚD, Martin ŠVEHLA, Vilda HANZEL, Honza MOTLÍK, Karolína KLEPAČOVÁ a její sestra Kristýna. Na Krajské přebory  v Domažlicích a na Poháry a M-ČR do Kladna a Litoměřic je doprovázela i jejich trenérka v plaveckém klubu a současně i trenérka našeho PSC Andy VELÁTOVÁ.

A naši členové si vedli i v těchto případech více než úspěšně. Již při Krajských přeborech v plavání získali společně 46 fantastických medailí a stejně úspěšní byli i při pohárech ČR nejmladších a M-ČR mladšího a staršího žactva pro rok 2021, ze kterých přivezli do Plzně dalších 17 medailí. Na nich se podíleli :  Karolínka - 6 medailí, Johanka 4 medaile, Vilda - 3 medaile, Kristýnka - 3 medaile a Patrik - 1 medaile. Krásně závodili ale i ti, kteří medaili tentokráte na letošních Zimních Pohárech a M-ČR nezískali. K tomuto počtu medailí  musíme připočítat ale i  dalších 25 umístění našich členů do desátého místa, což potvrzuje kvalitní plaveckou úroveň členů našeho PSC. Za to patří obrovské poděkování především jejich plaveckým trenérkám.

Nějakou medaili jistě

přidá další člen našeho PSC, mladší junior Matěj SLADKÝ na Zimním M-ČR juniorů  a dospělých 16.-19.12. u nás v Plzni. Johanka ŠIMSOVÁ - stále ještě žačka - se tohoto M-ČR také zúčastní, ale vzhledem k tomu, že své M-ČR již absolvovala dříve /viz tento článek v úvodní části/, bude hodnocena jen v kategorii OPEN, což samozřejmě její pořadí výrazně ovlivní.                                                                     

A  naši závodníci nezklamali. Matěj rozšířil počet medailí z letošních Zimních M-ČR pro naše PSC o jednu bronzovou /za 4x50VZ/ a v 5 svých zbývajících disciplínách se mezi mladšími juniory vždy vešel do 10.místa /2x byl 4., 2x 6. a 1x 10./. Johanka se pak neztratila mezi závodnicemi v kategorii OPEN. Výborně si vedla ve svých prsařských disciplínách, kde obsadila na 200P 17.místo mezi 50 soupeřkami a 15.místo na 50P, když tentokráte měla soupeřek dokonce 60. Nejlepšího výsledku ale dosáhla v disciplíne 100P, když si poradila se 60 soupeřkami a skončila celkově 7. Fantastický závod v jejím podání.

Koukněte i na fotografie z těchto plaveckých akcí.

Proto touto cestou ještě jednou obrovská gratulace všem.

Jen tak dál i v roce 2022.


Publikováno 12. 12. 2021 13:29

"CENA ČSMP" - NÁŠ POSLEDNÍ LETOŠNÍ ZÁVOD A KONEČNÉ VÝSLEDKY ČPM 2021

Závod se uskutečnil 13.listopadu v Praze na Julisce /střelba a plavání/ a v hale Olympu Praha /běh a KOMBI/. Mezi závodníky bylo i 9 členů našeho PSC. Ti chtěli kvalitními výkony zakončit náš úspěšný pětibojařský rok 2021. Reprezentovali nás : Matěj SLADKÝ v kategorii U17, Johanka ŠIMSOVÁ v kategorii U15 a Vilém HANZEL, Dominik DĚD, Jan MOTLÍK, Martin ŠVEHLA a Patrik PEROUTKA v kategorii U13. Ta byla současně M-ČR této věkové kategorie pro letošní rok. V nejnižší věkové kategorii U11 nás zastupovali Karolína KLAPAČOVÁ a její sestra Kristýna. Škoda jen  neúčasti z důvodu nařízené karantény Tomáše Minaříka a jeho sestry Karolíny.  A jak jsme si vedli ?

V M-ČR kategorie U13, jsme sice na stupně vítězů v jednotlivcích nedosáhli, ale díky 4.místu Patrika a pátému Dominika jsme zvítězili v soutěži družstev a přivezli do Plzně zlato. Další solidní umístění přidali v této kategorii Martin, který skončil 9., Vilda obsadil pak 13. a Honza 14.místo. Pomyslnou zlatou medaili přivezla do Plzně z kategorie U11 pak Karolína, když její sestra Kristýna byla z 20 soupeřek ještě 9. Stříbro v kategorii U17 získal Matěj a pátým místem nás potěšila v kategorii U15 Johanka. Koukněte na fotky...

Výsledky tohoto závodu pak určily i konečná umístění v celkovém hodnocení ČPM za rok 2021. V něm jsme dosáhli zatím nejlepšího umístění v historii našeho PSC, když na stupně vítězů dosáhli : Karolína 1.místo, Matěj, Patrik  a Tomáš Minařík - všichni stříbro a Johanka pak  fantastickým závěrem vybojovala bronz. Ti všichni převezmou ocenění při vyhlášení ankety Pětibojař roku 2021 a výsledků ČPM 2021, které se uskuteční v úterý 21.prosince v Praze. Ani další naši členové ale nezklamali. Ve svých kategoriích obsadili celkově : Karolína Minaříková 4., Dominik Děd 5., Martin Švehla 6., Kristýna Klepačová 8. a Vilda Hanzel 9. místo. I jim patří proto naše poděkování.

VŠEM OBROVSKÁ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ ZA VÝBORNÉ VÝSLEDKY V ROCE 2021.


Publikováno 15. 11. 2021 12:49


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1