Úvodní stránka


Světový pohár 2013 č.1 - Palm Springs / USA

Mužskou kvalifikací ve středu 20.2. odstartoval v kalifornském Palm Springs  letošní seriál Světového poháru v moderním pětiboji. Na startu je 75 mužů, kteří bojovali ve třech skupinách o účast v pátečním finále. Ve skupině "C" byl, spolu s olympijským vítězem D.Svobodou, i závodník našeho PSC - Michal MICHALÍK. Třetí závodník ČR - J.Kuf závodil ve skupině "A".

Závodí se poprvé podle nového kvalifikačního klíče. Z každé skupiny postupuje jen 8 nejlepších, které doplní dalších 12 pětibojařů s nejvyšším bodovým ziskem. Druhou novinkou je pak změna pravidel "KOMBI", kdy závodníci střílí čtyři položky po 5 ranách a běží čtyřikrát 800 metrů.

Čtvrteční semifinále zahájil Michal výborným šermem. Za 16 vítězství a a jen 8 porážek získal 968 bodů a to stačilo na 4.místo ve skupině. Solidně zaplaval. Čas na 200 m v padesátimetrovém bazénu : 2:08,64 pak stačil v této disciplíně na místo 10. V nově upravené KOMBI disciplíně se Michalovi již tak nedařilo. Obsadil v ní až 18.místo, které jej sice nezařadilo mezi 8 přímo postupujících do pátečního finále ze své skupiny, ale celkový výkon - 4436 bodů ze čtyřech disciplín, jej zařadil mezi dalších 12 postupujících závodníků na základě celkových výsledků ze všech tří semifinálových skupin. Olympijský vítěz - D.Svoboda byl v Michalově  skupině přímým postupujícím, další náš reprezentant - J.Kuf pak smolně prvním nepostupujícím.

V sobotním finále se již Michalovi tolik nedařilo. 18 vítězství a 17 porážek v úvodní disciplíně - šermu - stačilo našemu závodníkovi na 16. místo mezi 36 účastníky finále 1.SP. V plavání si oproti semifinále poněkud pohoršil a čas 2:09,52 představoval jen místo třicáté. Jedna chyba v jezdecké disciplíně pak zařadila Michala  v parkuru na 10.místo. Naprosto nevydařená KOMBI disciplína /běh spojený se střelbou/ posunula našeho závodníka až na celkové 29.místo ve finále tohoto prvního SP v roce 2013. Další účastník z ČR ve finále, olympijský vítěz David Svoboda, obsadil místo 12.

Odkaz na on-line výsledky z Palm Springs


Publikováno 20. 2. 2013 13:49

Galavečer "NEJLEPŠÍ PĚTIBOJAŘ ČR ZA ROK 2012"

Datum konání: 14. 12. 2012

V pátek 14.12. proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení Ankety o nejlepšího pětibojaře ČR za rok 2012. Akce se uskutečnila v Žižkovském divadle, za přítomnosti celé řady významných hostů. Byl mezi nimi ředitel ASC Dukla Praha Jaroslav Prisčák, dále zástupci MŠMT, Klubu olympioniků a další hosté. Zejména mladí pětibojaři měli radost z účast olympioniků dalších sportů mj. Petra Koukala - badminton, Vavřince Hradílka - vodní slalom, Jiřího Ježka - cyklistika, Imricha Bugára - hod diskem, Roberta Změlíka - desetiboj a samozřejmě olympioniků  pětibojařů - Jirky Adama, Natálky Dianové, Michala Michalíka, Ondry Polívky a hvězdy večera Davida Svobody.  Během příjemné akce, kterou doplňoval svými vystoupeními kytarista Zoran Gajic, mj.bývalý reprezentant Jugoslávie v kopané, byli pak v Diadle Járy Cimrmana oceněni nejlepší pětibojaři ČR jak z řad dospělých, tak i nejlepší junioři a medailisté Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů.

Vítězem nejprestižnější kategorie se stal naprosto přesvědčivě a zcela zasloužené vítěz OH 2012 v Londýně, závodník ASC Dukla Praha - David Svoboda. Na druhém místě skončila Natálka Dianová a třetí pak Ondra Polívka - oba olympionici z pražské Dukly. Nejlepším juniorem za rok 2012 byl vyhlášen David Kindl, závodník stejného oddílu.

Na galavečer byli pozváni i čtyři zástupci našeho PSC. Bára Kodedová a Verča Píclová se omluvily z důvodu pobytu v zahraničí a tak vše absolvovali 2 naši nejlepší členové - Michal Michalík a Bára Ciprová. Ta si z galavečera odváží ocenění za 2.místo v ČPM 2012 v kategorii mladších dorostenek a mohla si tak večer příjemně užívat v přítomnosti našich sportovců - olympioniků, o čemž svědčí i fotky ve fotogalerii z akce.

Několik fotografií si můžete prohlédnout ve Fotogalerii


Publikováno 18. 12. 2012 13:02

POHÁRY ČR A MISTROVSTVÍ ČR V PLAVÁNÍ - podzim 2012

 Do Berouna, Sokolova a Trutnova si zajelo 8 členek našeho PSC - plavkyň Slávia VŠ Plzeň - na své vyvrcholení plavecké sezony 2012 /Poháry 10-ti a 11-ti letých plavců a M-ČR dvanáctiletých/. A děvčata určitě nezklamala.

Z Pohárů ČR 10-ti letých si přivezla každá z našich dvou členek minimálně jednu mistrovskou medaili. Lepší z nich, Verča Píclová, získala medaile dokonce čtyři. Zlato za 100M, stříbra za 50M a štafetu 4x50PZ, poslední - bronz - pak za štafetu 4x50VZ. Verču pak 2 medailemi doplnila Míša Štěrbová - ty získala za obě štafety -  4x50VZ a PZ.

Neméně úspěšná byla i naše děvčata na P-ČR jedenáctiletých. Po dvou medailích /stříbro za štafetu 4x50PZ a bronz za štafetu 4x50VZ/ si z akce přivezly Andrejka Velátová a Lucka Trinerová. Stříbrem za štafetu 4x50PZ doplnila úspěch našich 11-ti letých děvčat Míša Šormová. Andrejka doplníla sbírku našich úspěchů na tomto P-ČR dvěmi pátými místy ze znakových tratí 100 a 200m.

Poslední tři děvčata /Adéla Štěrbová, Denisa Šantínová a Simča Kordová/ pak soutěžila v silně obsazeném M-ČR dvanáctiletých plavkyň v Trutnově,kde se k děvčatům z Čech připojily i nejlepší soupeřky ze silné Moravy. Ani zde naše závodnice nezklamaly. Nejlepší z nich, Adéla Štěrbová, získala dvě šestá místa místa za 400VZ a štafetu 4x50VZ a k těmto umístěním přidala ještě 7.m.za 200VZ a 8.pak za 200OPZ. Spolu s dalšími našimi děvčaty se podílela na 5.místě polohové štafety 4x50m získané Slávií VŠ Plzen.

Podívejte se na fotografie ze závodů.

V Š E M   V E L K Á   G R A T U L A C E


Publikováno 13. 12. 2012 14:21

KRAJSKÉ PŘEBORY V PLAVÁNÍ - podzim 2012

O víkendech 17.11. v Tachově a 24.a 25.11. v Plzni se naši členové zúčastnili v barvách PK Slávia VŠ Plzeň Podzimních sdružených krajských přeborů v plavání sportovců ročníků narození 2000 - 2002. Naši členové přivezli z těchto akcí celkem 42 medailí a většina z nich se nominovala i na Poháry ČR 10-ti a 11-ti letých, resp.M-ČR dvanáctiletých v prosinci v Sokolově, Berouně a Trutnově. Každý z našich členů si přivezl z Přeborů minimálně jednu medaili. Nejlépe si vedly : Adéla Štěrbová, Denisa Šantínová a Simona Kordová mezi dvanáctiletými, Andra Velátová, Lucka Trinerová a Míša Šormová mezi 11-ti letými a Verča Píclová s Míšou Štěrbovou mezi desetiletými závodnicemi. Na výsledky se lze podívat na stránkách PK Slávia VŠ Plzeň, na některé fotky z Přeborů v naší Fotogalerii.


Publikováno 26. 11. 2012 12:57

ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ 2012

 Od pátku 12. do neděle 14.října se vrátil populární ZON do ČR.Pořadatelem akce je z pověření ČSMP Sportovní centrum Bystřice.

Naše PSC zastupuje na této výzmamné mezinárodní akci Bára Ciprová. V pátek a v sobotu je na pořadu ZON soutěž jednotlivců a družstev a v neděli pak stále oblíbenější soutěž MIX štafet/1 chlapec a 1 dívka/. Akce se účastní 77 závodníků a závodnice z 9 zemí.

První a jedinou disciplínou Báry bylo v pátek plavání. Výsledek na 200m - 2:36,29 - jí ale určitě radost neudělal. A prozatimní desáté místo mezi závodnicemi mělo být také výrazně lepší. Čeká nás ale sobotní KOMBI disciplína /spojená střelba s během/ a ta mnohdy celkové výsledky výrazně ovlivní. Nechme se překvapit.

A překvapeni jsme byli a to velice mile. V druhé disiplíně, KOMBI, skončila Bára druhá a tento výsledek jí posunul na celkové 3.místo mezi děvčaty. Spolu s J.Hojsákovou a L.Chvalovskou /obě z Dukly Praha/ se svým výkonem podílela i na zlatu děvčat v soutěži družstev.

Neděle patřila stále oblíbenější soutěži MIX štafet /1 chlapec a 1 dívka/. Partnerem Báry ve štafetě CZE 2 se pro tuto soutěž stal Martin Vlach z Klubu moderního pětiboje Kladno. Úvodní disciplína - plavání - se této dvojici opět nijak nevydařila. Skončili na 11.místě, ale jen s nepatrným odstupem na štafety před nimi. Rozhodovala tak opět disciplína KOMBI. V ní získala naše dvojice výborné 3.místo a tento výsledek jí posunul na celkové 5.místo mezi 15-ti zúčastněnými štafetami /nejlepší štafeta ČR/.

VELKÁ GRATULACE BÁŘE

Barbora Ciprová, ZON 2012Barbora Ciprová, ZON 2012


Publikováno 11. 10. 2012 10:36

KLADENSKÁ CENA - 7.kolo ČPM

V sobotu 6.října proběhl v překrásném sportovním areálu "Na Sletišti" v Kladně sedmý závod ČPM 2012. Jednalo se současně i o M-ČR kategorie U11 /sportovci narození v roce 2002 a mladší/. Závodu se zúčastnilo i 6 našich členů. Všichni další členové PSC absolvovali v Plzni plaveckou "Velkou cenu", neboť jsou současně i úspěšnými závodníky PK Slávia VŠ Plzeň.

Členové našeho PSC M-ČR v podstatě ovládli. Nejúspěšnější účastnicí Mistrovství se stala naše Verča Píclová, která ke stříbru za soutěž jednotlivců přidala i zlato za soutěž družstev. Zlato v soutěži družstev získala s Verčou i Míša Štěrbová. Naši závodníci - Pavlík Vít a Tomáš Klepač - získali pak stříbro v soutěži družstev chlapců a bronz v soutěži družstev děvčat přivezly do Plzně ještě Zuzanka Šantínová a Eliška Dorotová.

Podívejte se na celkové výsledky a na fotografie ze závodu.

                                              


Publikováno 7. 10. 2012 8:03

MALÁ CENA PLZNĚ 2012 - 6.kolo ČPM

V sobotu 29.9.bylo naše PSC pořadatelem 6.kola ČPM, které neslo název "Malá cena Plzně 2012". Závod byl současně i M-ČR v moderním dvojboji kategorie U13/sportovci ročníků narození 2000 a 2001/. Právě v tomto M-ČR zářila naše děvčata. Adélka Štěrbová záskala bronzovou medaili a spolu s Denisou Šantínovou získaly i zlato za soutěž družstev. Další naše štafeta /Tereza Laštovková a Simona Kordová/ pak získala bronz a Andrea Velátová s Luckou Trinerovou skončily ještě na místě čtvrtém. V kategorii žáků obsadil náš Ondra Jócsik v M-ČR velice solidní místo páté.

Ve starších žačkách prokázala své kvality naše Adéla Radová, která obsadila druhé místo a zatím jen slabší střelba jí brání usadit se na prvém místě v této kategorii v ČR.

Mezi nejml.žactvem zazářil náš Milan Opava, který s velkou převahou svou kategorii vyhrál, když jej dobře doplnili naši dva další závodníci - Tomáš Klepač/4.m./ a Pavel Vít/místo 6./. Verča Píclová skončila v kategorii nejml.žaček druhá a spolu s našimi chlapci jsou velkým příslibem pro M-ČR této kategorie 6.10.v Kladně.

V našem závodě startovali samostatně i někteří závodníci PK Slávia VŠ Plzeň a ani ti si nevedli vůbec špatně.

Podívejte se na celkové výsledky a na fotografie ze závodu.


Publikováno 30. 9. 2012 21:10

5.KOLO ČPM 2012 JE ZA NÁMI

V sobotu 15.9.2012 uspořádal oddíl ADOS Praha v pořadí již páté kolo ČPM, Memoriálu Karla Bártů. Plavecká disciplína se uskutečnila /vzhledem k rekonstrukci bazénu na Julisce/ netradičně v bazénu na Výstavišti Praha. Střelbu a běh pak přivítala známá sportoviště v prostorách ASC. Závodu se zúčastnilo i 18 členů našeho PSC a nevedli si vůbec špatně. 11 z nich se umístilo do osmého bodovaného místa. Konečně vyšel závod Báře Ciprové, která ovládla soutěž ml.dorostenek, když na stupně vítězů jí doprovodila ještě třetí Marcela Laštovková. Obě naše závodnice se svým výkonem nominovaly na Závod olympijských nadějí, který se uskuteční v říjnu, tentokráte v ČR. Bronzem se z 5.závodu ČPM může pochlubit i Adéla Štěrbová v soutěži ml.žaček. V této kategorii děvčat nám patří i 4.místo vybojované Denisou Šantínovou. Čtvrtá v kategorii st.žaček byla pak Adéla Radová, kterou na toto místo odsunula zcela nevydařená střelba. Běh i plavání tato naše závodnice zcela ovládla. 5.místem se pak mohou pochlubit Ondra Jócsik /ml.žáci/, Tomáš Klepač /nejml.žáci/ a Míša Štěrbová /nejml.žačky/. V posledně jmenované kategorii byla ještě naše Zuzanka Šantínová šestá.

S celkovými výsledky se můžete seznámit zde a můžete se také podívat na foto ze závodu.


Autor: admin Publikováno 16. 9. 2012 20:28

Soustředění PSC - léto 2012

Datum konání: 3. 9. 2012

Ve dnech 5. - 11.8.2012 se uskutečnilo letní soustředění našeho Pětibojařského sportovního centra v Tachově. Můžete si prohlédnout řadu fotek.

Přejít do fotogalerie


Publikováno 3. 9. 2012 11:53

ČESKÁ REPUBLIKA MÁ ZLATO Z OH 2012

Moderní pětibojař David Svoboda, se kterým se při závodech ČPM setkávají v Praze i nejmladší členové našeho PSC, získal na OH 2012 zlatou medaili v moderním pětiboji.

          G R A T U L U J E M E


Publikováno 12. 8. 2012 7:47


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30