Úvodní stránka


EVROPSKÁ KVALIFIKACE PRO OLYMPIJSKÉ HRY MLÁDEŽE V ROCE 2014

Ve dnech 20. - 23.záři se koná v Portugalsku /v CALDAS DA RAINHA/ Evropská kvalifikace pro OH mládeže v roce 2014. I naše PSC má v tomto závodě své zastoupení. O co nejlepší výsledek se zde pokusí Bára CIPROVÁ, pro kterou to bude již druhý významný mezinárodní start v letošním roce /po ME v moderním čtyřboji do 18-ti let o letních oprázdninách v Rusku/. Závod děvčat proběhl v sobotu a Bára se v něm mezi 44 závodnicemi ze 16 zemí určitě neztratila. V šermu sice jen 14x zvítězila a 29x odešla poražena /680 získaných bodů/, viditelný byl ale posun oproti šermu na ME 18-ti letých v Rusku. Zaplavala svůj standart /200mVZ za 2:26,21/ a výborně absolvovala KOMBI disciplínu, ve které obsadila dokonce patnácté místo.  25.místo v celkovém pořadí můžeme tak považovat za další malý krůček Báry ve svém pětibojařském snažení. V neděli absolvovala naše závodnice ještě soutěž MIX štafet, kde jí byl přidělen závodník Bulharska. V této soutěži obsadili 15.místo.

Nyní čeká naší závodnici poslední významná akce letošního roku a tou bude Závod olympijských nadějí v prvém týdnu října v Maďarsku.


Publikováno 20. 9. 2013 8:12

6.KOLO ČESKÉHO POHÁRU MLÁDEŽE 2013

V sobotu 14.9. proběhlo v Praze v pořadí již 6.kolo ČPM. Mezi 105 závodníky z celé ČR nechybělo ani 13 členů našeho PSC. Ti si po letní pauze nevedli vůbec špatně. Bára Ciprová, pro kterou byl závod především jen testem v plavání před odjezdem na kvalifikační závod pro Sv.hry mládeže 2014  v POR, svůj závod vyhrála. Druhá skončila mezi staršími žačkami Adéla Radová, stejně jako Zuzana Šantínová v kategorii nejmladších žaček. Jediný náš zástupce mezi chlapci - Tomáš Klepač - byl mezi nejmladšími žáky také druhý. Radost nám udělala i Denisa Šantínová, která díky výrazně zlepšené střelbě skončila 5.mezi st.žačkami. Potěšily ale i osobní rekordy našich závodníků v plavání a výborné výkony většiny v běhu. Můžeme se proto těšit na další závod ČPM, který se uskuteční nejen 6.10.v Plzni, ale bude i M-ČR mladšího žactva /U13/ pro rok 2013.

Na několik fotografií se můžete podívat ve Fotogalerii.


Publikováno 16. 9. 2013 7:29

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ PSC

Ve dnech 16. - 23.srpna uspořádalo naše PSC tradiční letní soustředění. Využili jsme k němu výborný a plně funkčí sportovní areál v Tachově /bazén, střelnice, atletický stadion/ , jízdárnu v Oldřichově a ubytování a stravování v hotelu bývalého reprezentanta ČR v kopané - Karla Rady na Sycheráku. Soustředění se zúčasnilo 9 členek centra - B.Ciprová, A.Radová, S.Kordová, A..Velátová, T.Laštovková, A.Mrázová, D.Šantínová, L.Trinerová a M.Šormová. Soustředění splnilo beze zbytku naše představy a vedle náročných tréninků jsme měli možnost i relaxace, jak se můžete přesvědčit na snímcích ve Fotogalerii. Právě vzhledem ke kvalitě tohoto soustředění očekáváme i výrazné zlepšení výkonů našich děvčat ve 2.pololetí 2013 a to ve všech discíplínách.


Publikováno 30. 8. 2013 20:15

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2013

V Kaohsiungu na Taiwanu se ve dnech 21.- 28.srpna uskutečnilo MS v moderním pětiboji mužů a žen. I naše PSC v něm mělo zastoupení v Báře KODEDOVÉ. Ta nejprve nastoupila v netradiční dvoudenní kvalifikaci zapříčiněné nepoužitelným parkurem, který byl zcela pod vodou. Po celou dobu totiž padaly v místě soutěže z nebe přívaly deště, které pak způsobovaly i časté posuny v programu soutěží. V semifinále se ale Báře nedařilo a do finále se mezi 36 nejlepších závodnic nedostala. Spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou obsadily pak až 12.místo v soutěži družstev.  V následující soutěži smíšených šafet nastoupila Bára s Davidem Kindlem z pražské Dukly. Obsadili zde krásné 7.místo z dvaceti zúčastněných štafet a na stejném umístění se Bára podílela i v následující soutěži štafet žen. Vystoupení naší Báry je tak dalším výborným výsledkem v její pětibojařské kariéře.

Báro : BLAHOPŘEJEME !


Publikováno 25. 8. 2013 14:37

Bára CIPROVÁ na svém prvním ME

Od čtvrtka 18.července probíhá v St.Petersburgu v Rusku Mistrovství Evropy v moderním čtyřboji do 18-ti let. Závodu, ve kterém se závodníci utkají v šermu, plavání a KOMBI disciplíně, kterou tvoří spojení běhu a střelby laserovou pistolí, se účastní i naše sedmnáctiletá závodnice Bára CIPROVÁ. Jedná se přitom o první start této závodnice našeho PSC na velké mezinárodní akci, které se účastní 52 sportovkyň z 18 zemí.

Již samotná první disciplína - šerm, kdy musela odšermovat v jediném zápřahu 51 zápasů, s většinou mnohem zkušenějších soupeřek, byla zátěž, kterou Bára dosud neabsolvovala. To se také projevilo na výsledku v šermířské disciplíně. Jen 14 vítězství nad soupeřkami představuje zisk 648 bodů a 47.místo po první disciplíně. V  družstvech obsadilo družstvo ČR s naší Bárou v této disciplíně 8.místo. Ve druhé disciplíně - plavání - se výrazně projevila únava Báry z nezvykle dlouhého šermu. Za výkon 2:33,43 na 200VZ v 50m bazénu získala jen 960 bodů a klesla na 49.místo. I družstvo ČR si po plavání pohoršilo a je 9. V pátek pokračoval závod závěrečnou KOMBI disciplínou, ve které měla Bára možnost vylepšit si umístění na svém prvním ME. Ani osobní rekord v této disciplíně - 13:56,85 - za který získala 1.856 bodů a 32.místo, však ale již nic nezměnil na celkovém 47.místě Báry a 9.místě družstva ČR v letošním ME. Nás však může těšit, že počet bodů získaných za plaveckou a KOMBI disciplínu má na ME Bára stejný jako při nedávném MM-ČR. O jejím celkovém umístění tak rozhodl na ME šerm a jeho zlepšení musí být náš nejdůležitější úkol do budoucna.

Bára si na tomto ME vybrala tradiční nováčkovskou daň. Zdánlivě nelichotivé umístění bude ale do budoucna pro ní jistě nejen výbornou zkušenností, ale zejména potřebnou motivací k tréninkům v dalším období. Vždyť ME této věkové kategorie se může zúčastnit ještě i v roce 2014. Bára určitě nezklamala.

Několik fotek ze závodů


Publikováno 16. 7. 2013 21:06

Bára KODEDOVÁ na ME žen v Polsku

Ve čtvrtek 11.7. odstartovalo závodem ženských štafet v Drzonkowě ME dospělých pětibojařů. V sestavě družstva ČR se jej účastní, spolu s N.Dianovou a L.Bilkovou, i členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Závod se určitě nevyvíjel dle našich představ. V šermířské disciplíně se umístila děvčata na 6.místě, když v 31 zápasech odešla poražena a jen ve 23 zvítězila. A ani plavání nebylo nijak oslnivé /čas 3:10,44 na 3x100VZ/ znamenal opět jen 5.místo mezi zúčastněnými štafetami.  Naprosto nevydařená jezdecká disciplína /zisk 960 bodů z 1.200 možných/ pak vyřadila štafetu ČR z případného boje o medaile. A tak ani vítězství v závěrečné KOMBI disciplíně nic nezměnilo na celkovém 5.místě naší štafety.

V sobotu zasáhla do dalších bojů opět i naše Bára. V jedné ze dvou semifinálových skupin bojovala o postup do pondělního finále, ve kterém se utká o titul 36 nejlepších žen Evropy. Závod se určitě nevyvíjel dle představ Báry. V šermu získala jen 720 bodů za 14 vítězství a 26 porážek a ani čas v plavání na 200m - 2:26,25 nijak neoslnil. Až druhé místo v závěrečné KOMBI disciplíně tak zajistilo Báře postup do pondělního finále. Spolu s ní tam postoupily i obě další členky družstva ČR - M.Dianová a L.Bilková.

Šermířská disciplína nezačala ve Finále určitě dle představ Báry. 13 vítězství a 21 porážek znamenalo 736 bodů a tím jen 29.místo mezi účastnicemi Finále ME. Čas v plavání na 200m VZ - 2:24,19 odpovídal asi jejím současným možnostem a byli jsme proto zvědaví na její lepší disciplíny. Tam to již bylo mnohem lepší. V jezdecké disciplíně skončila Bára druhá, když získala plný počet 1.200 bodů. KOMBI disciplína, ve které byla Bára lepší o 72 bodů než v semifinále, znamenal posun na celkové velice solidní 19.místo v ME.  Další členky družstva ČR  - L.Bilková skončila celkovcě 25 a  N.Dianová 33. Tento výsledek Báry pomohl děvčatům i na konečné 7.místo v soutěži družstev.

Fotografie z ME si lze prohlédnout na stránkách mistrovství.


Publikováno 12. 7. 2013 5:15

Bára CIPROVÁ si vybojovala účast na ME osmnáctiletých

V sobotu 29. a v neděli 30.června proběhlo v Praze na Julisce Mezinárodní mistrovství ČR v moderní čtyřboji /šerm, plavání a KOMBI - běh+střelba/ závodníků do 18-ti let pro rok 2013. Vzhledm k účasti šesti zemí byl tento závod i jednou z kvalifikací na Světové hry mládeže pro rok 2014. Pro děvčata z ČR se však stal i nominačním závodem pro ME a MS této věkové kategorie pro rok 2013 v Rusku. V závodě mělo /v Báře Ciprové/ zastoupení i naše PSC.

A Bára si vedla skvěle. Po úvodní disciplíně - šermu - získala zde 26 vítězství a jen 16 porážek - se ihned zařadila mezi nejlepší závodnice MM. V plavání na 200m VZ si zaplavala nejlepší čas za poslední rok /2:27,94/ a do závěrečné KOMBI disciplíny vybíhala ze 7.místa. Moc těch, kteří věřili, že si místo udrží, nebylo. Ale i zde Bára zářila. Spojený čas běhu a střelby /14:12,66/ jí stačil na 5.místo v této disciplíně a posunul jí na celkové 6.místo v MM.

Bronzová medaile z M-ČR a nominace na ME této věkové kategorie o prázdninách, je nejen oceněním Báry za přístup k tréninkům, ale i těm, kteří jí připravují - J.Voldřich ml./šerm/, B.Rodek/běh/ a J.Voldřich st./střelba a plavání/.

VŠEM VELKÁ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ

Ve Fotogalerii se můžete podívat na fotky z MM


Publikováno 1. 7. 2013 12:34

POHÁRY ČR V PLAVÁNÍ DESETI A JEDENÁCTILETÝCH

V Domažlicích a Chomutově se uskutečnily o víkendu 22.a 23.6. Jarní poháry ČR 10-ti a 11-ti letých plavců. Naše PSC zde /v dresu PK Slávia VS Plzeň/ reprezentovali 4 členové - Verča Píclová, Zuzanka Šantínová, Míša Štěrbová a Tomáš Klepač. A z jeijch výsledků můžeme mít radost.

Mezi desetiletými získala v Domažlicích Zuzanka 4 medaile, všechny stříbrné /100Z, 100VZ, 4x50VZ a 4x50PZ/.K nim přidala ještě dvě pátá a dvě 7.místa. Tomáš pak pomohl štafetám k zisku dvou medailí. Zlaté za 4x50VZ a bronzové 4x50PZ. I jeho 10.místo v závodě 50Z si však zaslouží ocenění.

Mezi jedenáctiletými děvčaty si 4 medaile veze domů z Chomutova trochu zklamaná Verča /stříbro za 50M a bronzy za 100M, 4x50VZ a 4x50PZ/. Šesté místo jí patří i za disciplínu 200PZ. Míša si pak veze domů dvě medaile, obě - bronzové -  za štafety 4x50PZ a 4x50VZ.

Gratulujeme

Poděkování patří zejména jejich plaveckým trenérkám V.Peleškové a J.Kalčíkové.

Ve Fotogalerii je několik fotografií z obou závodů


Publikováno 24. 6. 2013 5:06

5.kolo ČPM 2013 - "Cena města Příbrami" + M-ČR U15

V sobotu 22.června se zúčastnilo sedm našich členek 5.kola ČPM - "Ceny města Příbrami". Pro šest z nich /Adélu Radovou, Denisu Šantínovou, Terezu Laštovkovou, Adélu Štěrbovou, Adélu Mrázovou a Simču Kordovou/ bylo toto kolo současně i M-ČR jejich věkové kategorie pro rok 2013  /U15/. V dalších kategoriích jsme pak měli jedinou zástupkyni - Míšu Šormovou /U13/. Ostatní naši členové se v těchto dnech účastní Pohárů ČR deseti a jedenáctiletého žactva v plavání /Tomáš Klepač, Zuzanka Šantínová a Míša Štěrbová/, Lucka Trinerová a Andrea Velátová měly volno, neboť se od neděle zúčastní /spolu s A.Štěrbovou a D.Šantínovou/ 6.letní olympiády dětí a mládeže ve Zlíně. Měli jsme tedy hodně napilno.

Míša Šormová odvedla v plavání a běhu solidní výkony. Na lepší než 9.místo to však zatím v konkurenci stejně starých děvčat nestačilo. Radost nám však udělala A.Radová svým čtvrtým a Simča Kordová 6.místem v M-ČR. Svými výkony zajistila obě děvčata bronzovou medaili pro naše PSC v kategorii U15. 11.m.přidala ještě T.Laštovková a 13.A.Mrázová. Zbývajícím našim děvčatům se nevydařila střelba a D.Šantínová a A.Štěrbová tak nepodala výkon jaký jistě sama očekávala.

 

Podívejte se na fotky ze závodu


Publikováno 22. 6. 2013 20:14

CENA MĚSTA KRALUPY - 4.kolo ČPM 2013

V sobotu 15.6. proběhlo v Praze /náhradou za povodní poničené Kralupy nad Vltavou/ 4.kolo ČPM. Závodu se zúčastnilo i 13 závodníků našeho PSC. Velké ocenění si zaslouží Simča Kordová, která obsadila v kategorii U15 krásné 2.místo, zejména zásluhou výborné střelby. Stejné ocenění patří i Zuzance Šantínové, která obsadila stejné místo v kategorii nejmladších žaček /U11/. Nezklamali ale ani ostatní naši členové. Verča Píclová byla čtvrtá v kategorii U13, když ve stejné kategorii byly ještě sedmá Míša Štěrbová a osmá Lucka Trinerová. 5.místo obsadil Lukáš Jócsik v kategorii chlapců U15, osmé Terka Laštovková /U15/ a deváté Adéla Radové ve stejné kategorii, které se ale zcela nevydařila střelba. Můžeme se proto těšit na další kolo ČPM 22.6.v Příbrami, které je současně i M-ČR pro kategorii U15.

Podívejte se na fotky ze závodu


Publikováno 16. 6. 2013 9:38


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1