Úvodní stránka


PF 2023

CO  ŘÍCI  ZÁVĚREM  ROKU  2022

Děkujeme všem našim členům za vzornou reprezentaci PSC v roce 2022.

"Našim členům, jejich rodičům a dalším přátelům a příznivcům našeho PSC pak přejeme příjemné a ničím nenarušované Vánoční svátky a vše NEJ do roku 2023"

Ať se nám všem daří po sportovní stránce minimálně stejně jeko v roce letošním.

"HLAVNĚ JEJ ALE PŘEŽIJME VŠICHNI VE ZDRAVÍ"

1aa.jpg

 


Publikováno 17. 12. 2022 13:28

POSLEDNÍ KOLO ČPM 2022 JE ZA NÁMI

5.listopadu se uskutečnilo v Praze na Julisce poslední kolo ČPM 2022, kde měli účastníci poslední možnost vylepšit si svá celkové umístění v ČPM za rok 2022. Mezi  účastníky bylo i 8 zástupců našeho PSC. V kategorii U19 nás reprezentoval účastní nedávného MS - Matěj SLADKÝ.  Kategorii U15 obsadili  Patrik PEROUTKA, Petr SMÍŠEK a Karolína MINAŘÍKOVÁ a v kategorii U13 nás pak reprezentovali Vilda HANZEL, Adam POTUČEK, Karolína KLEPAČOVÁ a její sestra Kristýna.

A jak si naši zástupci vedli ?

Nutno říci, že se nám poslední kolo ČPM 2022 moc nevydařilo.

Pokud opomeneme již tradiční fantastické vystoupení Karolínky Klepačové v kategorii U13, kterou  opět vyhrála a díky čemuž obsadila i 1.místo v celkovém hodnocení ČPM 2022, velice solidní vystoupení Adama Potůčka ve stejné věkové kategorii, kde obsadil /díky kvalitní střelbě a solidnímu běhu/ mezi 23 soupeři 5.místo, jsme opět doplatili na špatné výsledky ve střelecké disciplíně. A právě díky jim obsadila Karolína Minaříková v kategorii U15 13.místo, Patrik Peroutka 8. a Petr Smíšek ve stejné kategorii místo 12. V kategori U13 obsadil Vilda Hanzel 10.místo, které lze ale také považovat za úspěch. Tradičním slabším během pak kategorii U13 obsadila Kristýnka Klepačová místo 21. A v Kategorii U 19 patří Matějovi Sladkému snad již tradiční celkové 4.místo. Výborně tentokrát zastřílel a na celkovém umístění sehrál významný podíl jeho zmatek v běžecké části KOMBI disciplíny.

I tak patří všem našim členům poděkování za výsledky v roce 2022 s přesvědčením, že jistě uděláme společně vše pro to, aby rok 2023 byl z naší strany výrazně úspěšnejší. A nezapomeňte se podívat na fotky...


Publikováno 6. 11. 2022 7:23

MS v biathle a triathle s našim závodníkem a s titulem mistra světa

Mistrovství světa se pro rok 2022 uskutečnilo v Madeiře v Portugalsku. Máme radost, že se jej zúčastnil v kategorii U19 i zástupce našeho PSC - Matěj SLADKÝ. A vedl si výborně.

V triathle se výrazně podílel na zisku fantastického  mistrovského titulu  v soutěži chlapců, když v soutěži jednolivců skončil na krásném 7.místě. 9.místo pak navíc obsadil v soutěži MIX štafet s Nikolou Dardovou.

V biathle pak získal na MS solidní 17.místo v soutěži jednotlivců a podílel se na 4.místě družstva. V MIX štafetě byl, opět s Nikolou, 13.

Koukněte na fotky...

                                     Matěji, obrovská gratulece. Jen tak dál.

 


Publikováno 1. 11. 2022 13:09

MÁME ZA SEBOU PŘEDPOSLEDNÍ KOLO LETOŠNÍHO ČPM

V Kopřivnici se 15.10. uskutečnilo 7.kolo ČPM 2022. Mezi účastníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR, bylo i 10 členů našeho PSC. V kategorii U19 nás reprezentoval Matěj SLADKÝ a v kategorii U15 pak Karolína MINAŘÍKOVÁ a Petr SMÍŠEK. Do kategorie U13, která byla současně i M-ČR této kategorie, se zapojili Karolína KLEPAČOVÁ a její setra KRISTÝNA a Magdaléna RUTAROVÁ se svou sestrou Kateřinou. Z chalapců pak Adam POTUČEK, Vilda HANZEL a Petr MINAŘÍK.

A jak si naši členové vedli ?

Největší radost nám udělaly v M-ČR kategorie U13 naše děvčata. Karolínka s převahou mezi 31 soupeřkami zvítězila a posunula se v celkovém hodnocení ČPM 2022, před posledním závodem 5.11. v Praze, na místo první. Spolu s Magdalénou pak získaly fantastické stříbro v soutěži družstev. Kateřina skončila pak 24. , když Kristýna závod z důvodu zdravotní indispoizice nedokončila. V kategorii chlapců obsadil Tomáš /díky osobáku v plavání a výbornému běhu/ mezii 28 soupeři krásné 4.místo a splnil si tak limit pro přijetí do Sport. střediska ČSMP. Adam skončil 14. a Vilda 17. V kategorii U15 se našim závodníkům nevydařila střelba a tak skončili - Karolína 10. a Petr 13. V kategorii U19 se vydařlo Matějovi plavání /200VZ za 1:59,65/ ve kterém zvítězil. Solidně zašermoval /17 V a 11P/ a jen díky chybám ve střelecké disciplín KOMBI, obsadil nepopulární bramborovou medaili.

A máme i pár fotek...

Všem patří velká gratulace.


Publikováno 16. 10. 2022 11:13

6.kolo ČPM - "Cena Bystřice"

V sobotu 1.října proběhlo v Bystřici 6.kolo ČPM 2022. Mezi 148 závodníky ze všech oddílů MP z celé ČR bylo i 8 členů našeho PSC. V kategorii U19 nás reprezentoval Matěj SLADKÝ a v kategorii U15, která byla současně i M-ČR této kategorie, pak Patrik PEROUTKA, Petr SMÍŠEK, Tomáš MINAŘÍK a jeho sestra Karolína. V kategorii U13 reprezentovala naše PSC tři děvčata - Karolína KLEPAČOVÁ, Magdaléna RUTAROVÁ a její sestra Kateřina.

A jak si naši členové vedli ?

Již tradiční radost nám připravila v kategorii U13 Karolína Klepačová, která soutěž mezi 20 děvčaty zcela ovládla. Magdaléna Rutarová skončila v této kategorii 9., když si vytvořila osobní rekordy v plavání i běhu. Její sestra Kateřina obsadila pak místo 15. V kategorii U15, která byla současně M-ČR, se nám tak již nedařilo. Patrik Peroutka obsadil s poraněnou achilovkou místo 13. a jeho oddílový kolega i přes své solidní výsledky ve střelbě, plavání i běhu místo 17. Tomáš Minařík, patřící stále ještě do kategorie U13, skončil díky naprosto nevydařené střelbě mezi 24 soupeři při tomto M-ČR 21. Družstvo ve složení Patrik a Petr skončilo na místě 6. Ve stejné kategorii děvčat obsadila Karolína Minaříková přes nevydřenou střelbu, díky solidnímu běhu mezi 24 soupeřkami místo 11. V kategorii U19 obsadil  Matěj Sladký, přes nízký počet získaných bodů v šermu, kde má obrovské rezervy, místo čtvrté.

I tak však patří našim členům poděkování za vzornou reprezentaci PSC.

Koukněte na fotky...


Publikováno 2. 10. 2022 15:36

ZAČÍNÁME : 5.KOLO ČPM 2022

17.září se uskutečnilo v Hořovicích páté kolo ČPM 2022. Mezi  závodníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR se jej zúčastnilo i 12 členů našeho PSC. V kategorii U19 nás reprezentoval Matěj SLADKÝ a v kategorii U17 Johanka ŠIMSOVÁ. V kategorii U15 to pak byli Karolína MINAŘÍKOVÁ a Petr SMÍŠEK. Mezi závodníky kategorie U13 to nás reprezentoval Tomáš MINAŘÍK a děvčata Karolína KLEPAČOVÁ se svou sestrou Kristýnkou. V nejnižší věkové kategorii U11, která byla současně i MČR to byli Tobiáš PEROUTKA /ročník narození 2014 a do této kategorie v podstatě rok nepatřil  / s děvčaty Bárou ZEMANOVOU,  Emou POTUČKOVOU, Zuzanou HANZELOVOU a Annou KOMOROUSOVOU. Všichni chtěli dokázat, ze v průběhu letních prázdnin nelenošili.

A jak si naši členové vedli ?

V kategorii U11, která byla současně i M-ČR se naši členové neprosadili a to zejména díky slabému běhu. Ema obsadila místo 9.,Anička 14., Bára 16. a Zuzana 21.místo, když družstva našeho PSC získala 6.resp.8.místo. Tobiáš byl pak celkově 13. V kategorii U13 nám tradičně udělala radost Karolína, která tuto kategorii vyhrála. Tomáš obsadil díky slabšímu plavání místo 4. Kristýna skončila pak 16. V kategorii U15 doplatili naši členové na slabou střelbu. Karolína skončila celkově 8, Petr dokonce až 11. V kategorii U17 i U19  naši členové zazářili v plavání, zklamali však ve střelecké části KOMBI disciplíny. Matěj, který výborně zašermovat ve svém prvém závodním šermu skončil celkově 4. a Johanka 9. 

Máme proto do dalších závodů ČPM co napravovat, zejména pak ve střelbě a běhu.

I tak patří našim členům poděkování.

Koukněte na fotky...


Publikováno 18. 9. 2022 6:57

4.ZÁVOD ČPM 2022

25.6. se uskutečnil v nové destinaci moderního pětiboje - Benešově - čtvrtý závod ČPM 2022.

Vzhledem k účasti na LODM v Olomouci - Patrik P., Martin Š., Vilda H., Petr S. a Adam P. - kde budou tito naši členové reprezentovat Plzeňský kraj v plavání, nebyla naše účast tak veliká, jakou by si tento nový závod v Benešově jistě zasluhoval. 

V kategorii U11 nás reprezentovala Sofie SMÍŠKOVÁ, ve starší kategorii - U13 pak Tomáš MINAŘÍK, Karolína KLEPAČOVÁ, Kristýna KLEPAČOVÁ, Magdaléna RUTAROVÁ a její sestra Kateřina. V kategorii U15 si vyzkoušela Karolína MINAŘÍKOVÁ a před nedělním odjezdem na LODM svou formu ještě Adam POTŮČEK a Petr SMÍŠEK. Škoda omluvy ze závodu ze strany Johanky Š., která dala přednost plaveckému závodu ve Strakonicích.

A jak si naši členové vedli ?

Závod proběhl za účasti 126 závodníků z většiny oddílů moderního pětiboje z celé ČR. Uskutečnil se za trvalého deště , nezvykle teplé vodě v bazénu - 28,2 stupně a netradičně postavené střelnici.

Nejlepšího výsledku dosáhla v kategorii U13 Karolína Kl., která obsadila 2.místo. Výborné 8.místo mezi 26 děvčaty získala ve stejné kategorii Magdaléna, když Krystýna Kl. skončila 15 a Kateřina ještě 16. Ve stejné kategorii chlapců obsadil výborné 5.místo velmi dobrým během Petr. V kategorii u 11 obsadil výborným finišem v běhu pak krásné 3.místo Tomáš. Jeho kolega Adam pak díky svému slabšímu běhu místo 7. Mezi děvčaty v kategorii U15 pak snížila výborným během své umístění /vzhledem ke katastrofálnímu výpadku ve střelbě/ jen na 12.místo. Naše nejmladší členka - Sofie byla pak mezi děvčaty kategorie U11 jedenáctá.

Všem patří velká gratulace.

 


Publikováno 26. 6. 2022 12:12

CZECH OPEN 2022 - 3.kolo ČPM a MM-ČR U17

14.května se uskutečnilo v Kralupech 3.kolo ČPM - Memoriálu Karla Bártů, které bylo současně i MM-ČR U17 a U19. Z našeho PSC se tohoto závodu zúčastnil mezi  pětibojaři z celé ČR tentokráte jen malý počet 9 závodníků. V M-ČR U17 - Johanka ŠIMSOVÁ, v kategorii U15 Petr SMÍŠEK, v kategorii U13 Adam POTŮČEK Karolína KLEPAČOVÁ a její sestra Kristýna a nakonec v kategorii U11 pak Sofie SMÍŠKOVÁ, Bára ZEMANOVÁ a Zuzana HANZELOVÁ. Z různých závažných důvodů chyběli v tomto kole ČPM Matěj Sladký, Patrik Peroutka, Martin Švehla, Honza Motlík, Petr Minařík, Vilda Hanzel, Kateřina Rutarová a její sestra Magdaléna.

A jak si tentokráte vedla naše malá výprava.

Karolína nenašla ani v tomto kole ČPM přemožitelku a mezi 22. soupeřkami v kategorii U13 zvítězila. Její sestra Kristýna skončila v této kategorii 15. Mezi chlapci této věkové kategorie zazářil náš nový člen Adam, který obsadil krásné 4.místo, když zanechal za sebou 18 svých soupeřů. V kategorii U15 obsadil pak, díky zlepšené střelecké disciplíně, solidní 8.místo Petr. V kategorii U17, která byla současně i MM-ČR, obsadila výborné 10.místo Johanka. Naše nejmladší děvčata, která se s našim sportem teprve seznamují obsadila v kategorii U11 9.místo /Sofia/, 11.místo /Barbora/ a 16.místo /Zuzana/. Přidali jsme několik fotek...

VŠEM PATŘÍ VELIKÁ GRATULACE.


Publikováno 15. 5. 2022 7:58

2.KOLO ČPM - "Cena Dukly"

A teď již skutečně začínáme. V neděli 24.dubna se uskutečnilo za trvalého a velice nepříjemného deště v Praze na Julisce 2.kolo ČPM 2022. Mezi 172 účastníky ze všech oddílů moderního pětiboje z celé ČR bylo  i 11 členů našeho PSC. V kategorii U15 nás reprezentovali Patrik PEROUTKA, Martin ŠVEHLA, Honza MOTLÍK, Petr SMÍŠEK a Karolína MINAŘÍKOVÁ. V kategorii U13 pak Tomáš MINAŘÍK, Karolína KLEPAČOVÁ se svou sestrou Kristýnou a Kateřina RUTAROVÁ . Mezi nejmladšími účastníky kategorie U11 jsme měli Sofii SMÍŠKOVOU a Barboru ZEMANOVOU. Škoda neúčasti Matěje SLADKÉHO a Johanky ŠIMSOVÉ, kteří se o víkendu zúčastnili M-ČR v plavání juniorských kategorií, kde nebyli bez šancí na solidní umístění. Na doléčení své zlomené nohy čeká  i další člen našeho PSC - Vilda HANZEL.

A jak si naši členové vedli ?

Nejlépe si vedla v tomto kole ČPM Karolína Klepačová, která obhájila své vítězství z prvního kola a potvrdila své oprávnění k zařazení do Sportovního střediska při ČSMP. Tomáš Minařík obsadil pak díky nádhernému finiši v běhu na 1000m celkové třetí místo a zařadil se svým výkonem, stejně jako Karolína, do SpS ČSMP. Patrik Peroutka se opět zlepšil ve střelecké disciplíně a díky pěkným výsledkům v plavání a běhu obsadil krásné 6,místo mezi 26, ve většině s o rok staršími, soupeři. Ve stejné kategorii skončil ještě Petr Smíšek 16., Martin Švehla 17. a Honza Motlík 23. Tyto tři naše závodníky zradila opět střelba a právě zde nás čeká nejvíce práce při jejím zkvalitňování na dalších trénincích. Ta se nevydařila ani Karolíně Minaříkové ve stejné kategorii děvčat a obsadila proto až celkové13.místo. Mezi děvčaty v kategorii U13 obsadila ještě naše děvčata  - mezi 30 soupeřkami 16.místo /Kateřina Rutarová/ a 21.místo /Kristýna Klepačová/. Naše nejmladší členky - Sofie Smíšková a Barbora Zemanová - se zatím s našim sportem seznamují, čemuž odpovídá také jejich umístění v závodech ČPM.

Všem ale patří naše poděkování za vzornou reprezentaci našeho PSC a ocenění za výkony v  tak nepříznivém počasí. Stejně tak patří ocenění našim trenérkám Andy a Simče za vzornou péči o naše závodníky po celou dobu konání závodu.


Publikováno 25. 4. 2022 8:21

CENA MĚSTA KRALUPY - 1.KOLO ČPM 2022

2.dubna jsme, za nepříjemného a chladného počasí, absolvovali v Kralupech 1.kolo ČPM 2022. Našim cílem bylo nejen se přesvědčit jak jsme na tom po zimě a KOVIDU, ale zejména ověřit si, jak si naši členové povedou ve svých nových věkových kategoriích s většinou o rok staršími moderními pětibojaři z jiných oddílů z celé ČR. Věděli jsme, že zejména střelecká disciplína, kterou museli v závodech ČPM poprvé  absolvovat naši členové v kategorii U15, přitom nebude zatím na úrovni, kterou bychom si společně představovali.

Mezi 136 účastníky závodu pak bylo v Kralupech i 8 našich členů. Škoda jen neúčasti Matěje Sladkého /1.kolo plaveckého ČP v Pardubicích/, Johanky Šimsové /nemoc/ a Vildy Hanzela /doléčení zlomené nohy/.

A jak si naši členové v jednotlivých kategoriích vedli ?

Největší radost nám udělala v kategorii U13 Karolína KLEPAČOVÁ, která ve své kategorii mezi 26 děvčaty zvítězila. Její sestra Kristýna doplatila na slabší běh a skončila na celkovém 18.místě. Ve stejné kategorii chlapců nás pak potěšil svým pátým místem mezi 17 závodníky Tomáš MINAŘÍK, který po zkvalitnění plavání bude patřit ve své kategorii k nejlepším. Kategorii U15 jsme měli zastoupení pěti našimi členy. Dívky zastupovala Karolína MINAŘÍKOVÁ, která solidně plavala i běžela, ale slabým výsledkem ve střelecké disciplíně obsadila mezi šestnácti děvčaty až místo 12. Mezi chlapci nás potěšil /5. z celkového počtu 19 závodníků/ Patrik PEROUTKA, který si vytvořil osobní rekord v plavání /100VZ - 1:03,26/, solidně běžel a zlepšil si i výsledek ve střelecké disciplíně, kde jej bude čekat ale ještě hodně práce. Zbylí tři naši členové se seřadili na 14./Petr SMÍŠEK/, 15./Martin ŠVEHLA/ a 16./Honza MOTLÍK. I oni doplatili zatím na špatnou střelbu, snad s výjimkou určitého zlepšení Martina. Petr pak solidně běžel, Martin s Honzou naopak zklamali svým výsledkem v běhu. Všichni tak ví, na čem musíme společně do budoucna pracovat. Řadu našich členů čeká již 13.-18.dubna plavecké soustředění ve Volarech a většinu pak 24.dubna /i s našimi nejmladšími členy/ 2.kolo ČPM 2022 v Praze na Julisce, kde své výsledky budeme chtít zlepšit. Matěj a Johanka nás pak budou reprezentovat v tomto termínu /22.-24.4./ na M-ČR v plavání juniorů ve Zlíně. Budeme jim držet palce.

        Všem zúčastněným patří ale poděkování za vzornou reprezentaci našeho PSC na 1.kole ČPM a                stejné poděkování si však za svou práci při závodu zaslouží naše trenérky Andy a Simča.

 

Součástí 1.kola ČPM 2022 bylo i dlouho odkládané vyhlášení ČPM 2021

Ocenění za své výsledky v roce 2021 převzali :

Karolína KLEPAČOVÁ - 1.místo v kategorii U11 dívky

Tomáš MINAŘÍK - 2.místo v kategorii U11 chlapci

Patrik PEROUTKA - 2.místo v kategorii U13 chlapci

 Za nepřítomné pak zástupci PSC :

Matěj SLADKÝ - 2.místo v kategorii U17 chlapci

Johanka ŠIMSOVÁ - 3.místo v kategorii U15 dívky

I jim patří naše obrovská gratulace

 

 

...koukněte také na fotky


Publikováno 3. 4. 2022 12:24


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5