Úvodní stránka


MEZINÁRODNÍ ZÁVODY V POLSKU

V sobotu 8. a v neděli 9.března uspořádal Polský svaz moderního pětiboje ve svém středisku v Drzonkově mezinárodní závody, kterých se zúčastnili sportovci Polska, Německa, Kazachstánu a ČR. Byla mezi nimi i členka našeho PSC - Bára CIPROVÁ. A nevedla si vůbec špatně. Mezi 32 závodnicemi všech věkových kategorií skončila sice celkově až 17., ale výsledky jednotlivých disciplín ukázaly, že se dosavadní náročný trénink začíná vyplácet. V šermířské disciplíně dokonce 18 x vyhrála a jen 12 x odešla poražena, což znamanalo pěkné daváté místo celkově, ale 1.místo mezi stejně starými osmnáctiletými závodnicemi. V plavecké disciplíně si časem 2:27,9 na 200m vytvořila svůj letošní nejlepší výsledek a jen nepovedená střelba v závěrečné KOMBI disciplíně zapříčinila, že Bára obsadila v kategorii U19 "jen" nepopulární 4.místo. BLAHOPŘEJEME


Publikováno 10. 3. 2014 6:24

1.ZÁVOD SVĚTOVÉHO POHÁRU 2014 - Acapulco/MEX

Od 26.února do 2.března se v maxickém Acapulcu koná 1.závod letošního seriálu Světového pohárů mužů a žen v moderním pětiboji. ČR zde reprezentují dva reprezentanti a nás může těšit, že spolu s.J.Kufem z pražské Dukly je to i reprezentantka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Hlavním úkolem obou reprezentantů bude /vedle získání potřebných bodů pro případnou účast ve Finále SP v červnu v USA/ sehrát důstojnou roli v závodu MIX štefet, který je na pořadu v závěru SP.

26.2.proběhlo semifinále žen s naší Bárou. Na startu se představilo 75 závodnic ve třech semifinálových skupinách, ve kterých se bojovalo se o postup do finále 36 nejlepších. Báře se "nevydařilo" plavání. Čas 2:30,0 na 200m není jistě tím časem, který si sama představovala. V šermu však získala 14 vítězství a jen 10 porážek, což je výborný výsledek a v závěrečné KOMBI disciplíně si pak jen s přehledem hlídala postup do svého prvního letošního Finále /ve své skupině skončila 6./. Nutno připomenout že v místě SP jsou extrémně těžké klimatizační podmínky /přes 30 stupňů tepla, obrovská vlhkost i složitý časový posun/. Se všemi těmi se ale Bára vypořádale lépe, než její soupeřky, což dává dobrý předpoklad i před pátečním Finálem. Již postup do něj je však valikým úspěchem naší Báry. Vždyť z předních sv.závodnic chybí jen soupeřky s Číny, Japonska a Koreje. 

BÁRA SI TA DALA HEZKÝ DÁREK KE SVÝM NAROZENINÁM, KTERÉ SLAVÍ PŘI SP 27.ÚNORA.

K NAROZENINÁM ČLENOVÉ PSC BLAHOPŘEJÍ A DRŽÍ PALCE PRO FINÁLE

Po druhé disciplíně ženského Finále však představitelé UIPM zrušili další část závodu, jehož extrémně těžké klimatické podmínky ohrožovaly zdraví závodnic. Současně zrušili i Finále mužů a plánovaný nedělní závod MIX štafet. Pro Báru škoda, pro závodníky však jen dobře.

 


Publikováno 27. 2. 2014 6:34

V LEDNU A ÚNORU NELENOŠÍME

Leden a únor jsou sice měsíce bez závodů v moderním pětiboji, ale o to více se členové našeho PSC věnují náročným tréninkům a účasti na závodech specialistů.

Absolvovali jsme mj.5 plaveckých závodů, vč.1.kolo M-ČR družstev a M-ČR v dálkovém plavání. Právě na tomto M-ČR si výborně vedla Verča Píclová, která v závodě žaček obsadila 4.m.na 3 km.  

Bára Ciprová se zúčastnila 2 šermířských turnajů, kde se přesvědčila, že se neztratí ani mezi šermířkami specialistkami. Uspěla i v reprezentačních testech moderních pětibojařek a její výsledky jí právem nominovaly na MZ, které se uskuteční 8.a 9.března v Polsku.

Simča Kordová, Adélka Mrázová a Verča Píclová absolvovaly pak, jako členky AKM Viktoria Plzeň, KP Plzeňského kraje v atletice žactva. Verča obsadila 2.m.mezi mladšími žačkami, Simča pak stejné místo mezi žačkami staršími /obě v běhu na 800m/. 

Na náročných trénincích pak pilujeme střelbu, na atletických běh, někteří začali již s tréninkem šermu. Plavecké tréninky nám pak jistě zaručí výborné výsledky při prvních závodech ČPM 2014.

 


Publikováno 17. 2. 2014 12:09

PODZIMNÍ POHÁRY ČR A M-ČR V PLAVÁNÍ 2013

Po Podzimních KP v plavání, které se staly téměř oddílovými přebory PK Slávia VŠ Plzeň, jehož jsou členy i sportovci našeho PSC, následovaly Podzimní Poháry ČR deseti a jedenáctiletých plavců v Plzni a M-ČR 12-ti a 13-ti letých v Prostějově, resp.Trutnově.

A jak si vedli naši členové v barvách mateřského PK ?

Pohár ČR deseti a jedenáctiletých : Zde slavila největší úspěchy Zuzanka Šantínová, která získala 4 medaile. 2 stříbrné za 100Z a štafetu 4x50VZ a 2 bronzové za 50VZ a 4x50PZ. Zdárně jí sekundovala Verča Píclová se 3 medailemi /všechny bronzové za 100M a obě štafety 4x50/. Zbývající dva členové získali po 2 medailích. Tomáš Klepač 2x stříbro za obě štafety 4x50 a Míša Štěrbová pak 2 bronzy, opět za obě štafety.

M-ČR dvanáctiletých : 2 medaile přivezla do Plzně Lucka Trinerová/ zlato za štafetu 4x50VZ a stříbro pak za 4x50PZ/. Další naše závodnice - Andrea Velátová doplnila sbírku medailí z tohoto M-ČR o zlato za štafetu 4x50VZ.
 

M-ČR třináctiletých : Z tohoto Mistovství si přivezly bronzové medaile Adéla Štěrbová a Simča Kordová, obě za štafetový závod 4x50VZ.

             16 medailí z M-ČR v plavání je krásný úspěch. Medailistům blahopřejeme.

Fotogalerie ze závodů

Videogalerie ze štafet z Prostějova


Publikováno 16. 12. 2013 13:23

PĚTIBOJAŘ ROKU 2013

6.12.se uskutečnilo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana slavnostní vyhlášení Anket ČSMP za rok 2013, jehož součástí bylo i ocenění nejlepších mladých nadějí v moderním pětiboji v rámci Českého poháru mládeže Karla Bártů. V této části mělo pak zastoupení i naše PSC a to v Báře CIPROVÉ a Zuzaně ŠANTÍNOVÉ. Bára obsadila v kategorii U19 /sportovci do 18-ti let/ velice solidní 3.místo a pro pomyslnou stříbrnou medaili si došla v kategorii U13 /děti do 13-ti let/ Zuzanka.

                                          B L A H O P Ř E J E M E   D Ě V Č A T A.

Připomenout je ale nutno i naše další členy, kteří se sice umístili pod stupni vítězů, ale určitě svými výkony nezklamali : A.Radová a V.Píclová /5.m./, S.Kordová a O.Jócsik /6.m./, L.Trinerová /8.m./ a konečně T.Laštovková /místo 10/. Pro všechny členy jsou umístění nejen solidním oceněním, ale zejména závazkem pro ještě lepší výsledky v ČPM v roce 2014.

Prohlédněte si několik fotek z vyhlášení


Publikováno 13. 12. 2013 12:31

POSLEDNÍ KOLO ČPM 2013

V sobotu 19.září se v Praze za krásného počasí uskutečnilo poslední kolo Českého poháru mládeže pro rok 2013. Závod s názvem "Cena 17.listopadu"  byl současně i posledním M-ČR pro rok 2013, tentokrát pro kategorii U11, tedy závodníky narozené v roce 2003 a mladší. Zde se nejvíce dařilo Zuzance Šantínové, která si ziskem stříbrné medaile pojistila i druhou příčku v celkovém hodnocení ČPM za rok 2013. Méně se dařilo v M-ČR Tomáši Klepačovi, který sice odvedl solidní výkon, ale na více jek osmé místo to tentokráte nestačilo. Neztratili se ani naši další závodníci. Čtvrté místo v kategorii U15 získal Lukáš Jócsik, pátí byli jeho bratr Ondřej /U13/ a Adélka Radová /U15/. Sedmé byly ještě Terezka Laštovková /U15/ a Verča Píclová /U13/. Nutno však podotknout, ža sestava našeho PSC byla na tomto ČPM silně oslabená účastí některých našich členů na plaveckých  "Plzeňských sprintech" /3 závodnice/, nemocemi dalších členek PSC /také 3 závodníci/. I tak jsme nezklamali a důstojně zakončili letošní pětibojařskou sezónu. Několik fotek ze závodu.

                  ZUZANCE VELKÁ GRATULACE


Publikováno 20. 10. 2013 9:31

ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ 2013 - HUN

Od pátku 4.10. do neděle 6.10. proběhl v Budapešti další ročník Závodu olympijských nadějí. Spolu s reprezentanty ČR se závodu zúčastnila i naše Bára CIPROVÁ, která bojovala mezi 20 děvčaty v kategorii do 19-ti let /moderní čtyřboj/. A opět nezklamala. V šermu skončila sice až třináctá /17 vítězství a 21 porážek/, ale byl zde opět zaznamenán nárůst jejích výkonů v této disciplíně. V plavání nezaplavala svů standart /jen 2:29,16 na 200VZ/ a tak jsme byli zvědavi na její výkon v poslední KOMBI disciplíně. A Bára opět ukázala, že je bojovnice a po pátém místě v této disciplíně postoupila na celkové 6.místo. Připsala si tak další úspěch ve svém pětibojařském snažení. Je jen na škodu, že nebyla zařazena do družstva ČR na tomto ZON.

V neděli pokračoval ZON soutěží smíšených štafet. I zde Bára dobře zazávodila a spolu s Honzou Dzivým ze Sportovního centra Bystřice získala bronzovou medaili. Několik fotek ze závodu

BLAHOPŘEJEME


Publikováno 7. 10. 2013 21:58

MALÁ CENA PLZNĚ A M-ČR U13

V neděli 6.října uspořádalo naše PSC v pořadí již 7.závod Českého poháru mládeže pro rok 2013. Závod nesl název "MALÁ CENA PLZNĚ" a byl současně i M-ČR v moderním dvojboji /plavání 100m a běh 1km/ pro kategorii U13 /závodníky ročníků narození 2001 a 2002/. Závodu se zúčastnilo více jak 90 sportovců - pětibojařů - ze všech oddílů ČR a spolu s nimi i řada neregistrovaných zájemců. Poprvé se závod uskutečnil na Lochotíně ve 25m městském bazénu a na běžeckých tratích v hezkém centrálním parku obvodu Plzeň1. Čestnými hosty závodu byli olympiský vítěz z pětibojařské soutěže na OH 2012 v Londýně David Svoboda a účastnice stejných OH - Natálka Dianová. Ti také předávali ocenění nejlepším závodníkům a činili se i při improvizované autogramiádě.

Výborně si vedli zástupci našeho PSC. V M-ČR získal Milan Opava stříbrnou medaili a spolu s Robertem Borovanským byli stříbrní i v soutěži družstev. Z děvčat byla v M-ČR nejúspěšnější Andrea Velátová /6.m./, která ale s Lucií Trinerovou obsadila nečekané 3.místo v soutěži družstev. V závodech ČPM pak zítězila Adéla Radová v kategorii st.žaček, když čtvrtá byla ještě Simona Kordová. V nejmladších žačkách obsadila stříbrnou příčku Zuzana Šantínová a ve stejné kategorii chlapců byl čtvrtý ještě Tomáš Klepač. Nezklamali však ani ostatní. Fotogalerie ze závodu.


Publikováno 7. 10. 2013 21:45

ATLETICKÉ ZLATO PRO NAŠE DĚVČATA

Ve čtyřech základních kolech musely členky Atletického klubu mládeže Viktoria Plzeň /mezi nimi i členky našeho PSC - A.Šťěrbová, S.Kordová, T.Laštovková, A.Mrázová, D.Šantínová, A,Velátová, L.Trinerová, M.Šormová, V.Píclová, Z.Šantínová a M.Štěrbová/ uspět, aby měly právo účasti ve Finále Oblastního mistrovství atletických družstev Plzeňského a Karlovarského kraje. To se uskutečnilo v sobotu 28.9.2013 na krásném atletickém stadionu v Plzni na Škvrňanech. Mezi osmi družstvy jsme tajně věřili v nějakou medaili. Naše děvčata však zabojovala a získala zlatou, když za sebou nechala taková silná atletická družstva jakými jsou děvčata ze Sokola Petřín, Škody Plzeň, Přeštic, Domažlic, Stříbra, Chebu a K.Varů. Je to jistě velké povzbuzení pro všechny naše členky a to nejen pro atletiku, ale i pro náš kmenový sport - moderní pětiboj. Fotogalerie ze závodů.

DĚVČATA  BLAHOPŘEJEME !!!


Publikováno 29. 9. 2013 8:12

EVROPSKÁ KVALIFIKACE PRO OLYMPIJSKÉ HRY MLÁDEŽE V ROCE 2014

Ve dnech 20. - 23.záři se koná v Portugalsku /v CALDAS DA RAINHA/ Evropská kvalifikace pro OH mládeže v roce 2014. I naše PSC má v tomto závodě své zastoupení. O co nejlepší výsledek se zde pokusí Bára CIPROVÁ, pro kterou to bude již druhý významný mezinárodní start v letošním roce /po ME v moderním čtyřboji do 18-ti let o letních oprázdninách v Rusku/. Závod děvčat proběhl v sobotu a Bára se v něm mezi 44 závodnicemi ze 16 zemí určitě neztratila. V šermu sice jen 14x zvítězila a 29x odešla poražena /680 získaných bodů/, viditelný byl ale posun oproti šermu na ME 18-ti letých v Rusku. Zaplavala svůj standart /200mVZ za 2:26,21/ a výborně absolvovala KOMBI disciplínu, ve které obsadila dokonce patnácté místo.  25.místo v celkovém pořadí můžeme tak považovat za další malý krůček Báry ve svém pětibojařském snažení. V neděli absolvovala naše závodnice ještě soutěž MIX štafet, kde jí byl přidělen závodník Bulharska. V této soutěži obsadili 15.místo.

Nyní čeká naší závodnici poslední významná akce letošního roku a tou bude Závod olympijských nadějí v prvém týdnu října v Maďarsku.


Publikováno 20. 9. 2013 8:12


Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1