Úvodní stránka


ČTVRTÝ ZÁVOD SP 2014 - Kecskemét/HUN

V pořadí již 4.závod Světového poháru v moderním pětiboji mužů a žen, hostil o uplynulém víkendu Kecskemét v Maďarsku. Mezi reprezentanty ČR se zde představili i členové našeho PSC Barbora KODEDOVÁ a Michal MICHALÍK. Michalovi se tentokráte vůbec nedařilo a ukončil své působení již v semifinále SP, Bára si nevedla naopak vůbec špatně. Nejdříve se probojovala ze semifinálových skupin mezi 36 nejlepších žen, aby zde, díky 15.m v šermu, 31.m.v plavání, 20.m.v jezdecké disciplíně a 11.m. v závěrečné KOMBI disciplíně, obsadila konečné 23.místo. To jí také stačilo, s výsledky z předchozích závodů SP, k postupu do Finále SP, které proběhne v 1.polovině června  v USA na Floridě. Tam jí doprovodí i další reprezentanti ČR - M.Bilko a J.Kuf.

                 BÁRO BLAHOPŘEJEME


Publikováno 7. 5. 2014 11:12

MEMORIÁL GEN. PATTONA 2014

94 závodníků z 12 oddílů celé ČR nastoupilo v sobotu na start 3.kola Českého poháru mládeže 2014 pro kategorie sportovců U11 až U15 - Memoriálu gen.Pattona. Mezi nimi i devět závodnic našeho centra. Ty, za přítomnosti vnuka gen.Pattona - G.P.Waterse a jeho syna, nezklamaly. Verča PÍCLOVÁ potvrdila svá výborná umístění z předchozích kol a v domácím prostředí obsadila krásné 2.místo v kategorii U13 /ml.žačky/. Ve stejné kategorii  skončila ještě Zuzanka ŠANTÍNOVÁ čtvrtá a Míša ŠTĚRBOVÁ pátá. V kategorii U15 /střílející st.žačky/ skončila na pěkném 5.místě Tereza LAŠTOVKOVÁ a sedmá byla Simča KORDOVÁ. Výborné osobní rekordy vynesly pak  Andreu VELÁTOVOU nejen na 8.místo v této ktagorii, ale zajistily jí i zařazení do Sportovního střediska ČSMP. Máme tam tak již 7 děvčat z našeho PSC. Adéla ŠTĚRBOVÁ skončila ještě mezi st.žačkami 10., Adéla MRÁZOVÁ 11. a Lucka TRINEROVÁ třináctá. V rámci závodu byli oceněni i nejlepší střelci, plavci a běžci. Titul nejlepší střelkyně získala Andrejka Velátová, plavkyně pak Adéla Štěrbová.

Tímto závodem také skončilo pro naše děvčata pětibojařské pololetí. Budou mít tak dostatek času na kvalitní přípravu na KP a M-ČR v plavání a atletice ve zbytku května a června.

Nepřehlédněte fotogalerii ze závodu...


Publikováno 4. 5. 2014 9:09

2.KOLO ČPM 2014 JE ZA NÁMI

V neděli 27.4. se uskutečnilo v Praze na Julisce druhé kolo ČPM 2014. Mezi 182 závodníky z celé ČR bylo i 11 našich děvčat. Nejlépe si z nich vedla Veča PÍCLOVÁ, která v kategorii U13 obsadila 2.místo, když jí zdárně sekundovala čtvrtá Míša ŠTĚRBOVÁ. Zuzanka ŠANTÍNOVÁ byla v této kategorii 9. V kategorii U15 /již střílející závodníci/, obsadila Tereza LAŠATOVKOVÁ páté, Simča KORDOVÁ 7., Áďa ŠTĚRBOVÁ deváté a Andrea VELÁTOVÁ 10.místo. Mezi ml.dorostenkami /U17/, skončila Adéla RADOVÁ osmá a kategorii U19 naše Bára CIPROVÁ vyhrála. Při výborné střelbě a ještě lepším plavání byl u většiny našich děvčat v tomto závodě nejslabší disciplínou /jejich vždy silný/ běh. Výjimkou byly jen Verča, Míša a Terezka. Zlepšit svůj výsledek budou mít naše členky možnost již ve 3.kole ČPM, které se uskuteční 3.5. u nás v Plzni jako Memoriál gen.Pattona.

Jarní cena Prahy ve fotogalerii


Publikováno 28. 4. 2014 4:59

A MÁME ZA SEBOU DALŠÍ ZÁVODNÍ VÍKEND

Sobotní mezinárodní závod juniorek do 21let - "Memoriál Milana Kadlece", který byl současně i M-ČR této věkové kategorie a nedělní 1.kolo ČPM, tentokrát pro kategorii U17, to jsou další akce, které absolvovaly naše členky Bára Ciprová a Adélka Radová. Je také potřeba připomenout, že dalších 7 našich mladších členek absolvovalo o víkendu silně obsazenou Jarní cenu plavání v Praze-Podolí.

V Memoriálu M.Kadlece se představilo 34 závodnic z 12 zemí. Bára, v konkurenci s mnohdy o 3 roky staršími soupeřkami, zatím nestačila. V šermířské disciplíně jen 11 zápasů vyhrála a ve 22 odešla poražena. Průměrně zaplavala - 2:30,33 a závěrečná KOMBI disciplína stačila tak jen na celkové 27.místo. Bronzová medaile z M-ČR juniorek je proto malou náplastí na výsledek v prvním závodě Báry v takovéto silné zahraniční konkurenci.

1.kolo ČPM pokračovalo pak v neděli soutěží závodníků U17. Pro Adélku šlo o první životní závod v této kategorii, kde plavání doplňuje KOMBI disciplína, ve které závodníci absolvují 3 střelby a tři běhy, každý v délce 800m. Adélka dobře zaplavala svých prvních oficiálních 200m /2:34,67/ a po výborném běžeckém závěru v KOMBI disciplíně obsadila celkové 5.místo.

Podívejte se na fotky ze závodů.

 


Publikováno 13. 4. 2014 14:36

NÁROČNÝ, ALE ÚSPĚŠNÝ TÝDEN PRO NAŠE ČLENY

Na několika frontách se v prvním dubnovém týdnu představili členové našeho PSC. Barbora KODEDOVÁ nás reprezentovala na 2.závodu SP v Egyptě, Michal MICHALÍK na Mezinárodním mitrovství Budapešti "Peridot Cup" - v Maďarsku a zbývající členové našeho centra pak na 1.kole ČPM pro kategorie U11 - U15 v Kralupech. Den před 1.kolem ČPM však většina mladých členů absolvovala navíc Velikonoční závody v plavání v Praze-Radlicích.

A jak si vedli ?

2.závod SP v Egyptě

63 žen nastoupilo spolu s reprezentantkami ČR - Lernkou Bilkovou a naší Bárou KODEDOVOU do 2.závodu SP v Egyptě. Ve 2 semif.skupinách se pak bojovalo o postup do finále 36 nejlepších závodnic. Ve své skupině Bára solidně zašermovala /17V a 14P/ a získala 215 bodů. V plavání na 200m jí asi její čas 2:28,62 úplně neuspokojil, ale vše si vynahradila v KOMBI disciplíně, kde skončila 2. a celkým 12.místem ve skupině si s přehledem zajistila účast v pátečním finále. Tam opět solidně zašermovala /19V - 16P/ a výrazně si polepšila  oproti SF v plavání /2:25,15/. Jízda nebyla jistě dle představ Báry. Zde ztratila a výsledek v KOMBI disciplíně stačil pak jen na celkové 20.místo, které je ale dalším úspěchem naší závodnice.

V neděli ještě nastoupila Bára spolu s J.Kufem z pražské Dukly do soutěže MIX štafet. A oba předvedli fantastický výsledek. Po tuhém boji se před ně dostala je MIX štafeta Ruska a společně vezou tak do ČR a Plzně stříbrnou medaili. Několik fotek.

"Peridot Cup" v Maďarsku

Celkem 69 závodníků se představilo při MZ v Maďarsku. Mezi nimi i 3 závodníci ČR - M.Sadlecký, J.Hrudka a náš Michal MICHALÍK. Ti ve dvou semifinálových skupinách bojovali o postup do finále mezi 36 nejlepších.

Náš Michal výborně zašermoval. 26 vítězství a jen 8 porážek znamenalo jeho 2.místo v této disciplíně. Výborně zaplaval - 2:05,43 a ani poněkud nepovedená KOMBI disciplína nic nezměnila na jeho postupu do finálového závodu. Do něj postoupili i zbývající dva závodníci ČR.

Ve finále se Michalovi již tolik nedařilo. V plavání, šermu a ani KOMBI nedosáhl na výsledky ze SF a vítězná bezchybná jízda mu tak stačila jen na celkové 25.místo.

 

 

 

1.kolo ČPM 2014 v Kralupech

Naši nejmladší členové si poměřili své síly v 1.kole ČPM v Kralupech. Celkem 8 našich členek bojovalo o své první body v kategoriích U13 a U15 s dalšími 100 závodníky z celé ČR. Ukázaly výbornou formu po solidní zimní přípravě. V kategorii U15 /starší žačky/ skončila Simona KORDOVÁ druhá a stejné umístění získala v kategorii mladších žaček /U13/ Verča PÍCLOVÁ. Zdárně jim v kategorii U15 sekundovaly Teraza Laštovková /5.m./, Lucka Trinerová /9.m./ a desátá Adéla Štěrbová. V kategorii U13 pak Míša Štěrbová /5./ a Zuzanka Šantínová - sedmá/. Radost můžeme mít nejen z výborných plaveckých a běžeckých časů, ale zejména z výsledků střelby. Potěšitelná je i skutečnost, že 5 našich děvčat si splnilo již v prvním závodě roku 2014 limit pro přijetí do Sportovního střediska ČSMP /S.Kordová, T.Laštovková, V.Píclová, M.Štěrbová a Z.Šantínová/. L.Trinerové pak ke splnění limitu chyběl jen skutečný kousek., několik bodů. Jen tak dál. Několik fotek z poháru.

SOLIDNÍ VSTUP DO NOVÉ PĚTIBOJAŘSKÉ SEZONY 2014


Publikováno 7. 4. 2014 21:30

SPORTOVCI MĚSTA PLZNĚ ZA ROK 2013

V obřadní síni plzeňské radnice byli ve čtvrtek 20.3.2014 vyhlášeni nejlepší sportovci města Plzně za rok 2013 v kategoriích žactva a dorostu. Při akci, kterou připravila NSM pod záštitou primátora Martina Baxy, bylo na radnici oceněno celkem 18 jednotlivců a osm družstev.

Nás může těšit, že mezi nejmladšími žáky, kde se vyhlašovalo bez pořadí, se mezi čtyřmi oceněnými  objevila i členka našeho PSC Zuzanka Šantínová.

Ocenění sportovním nadějím předávali pak mj.členka Rady města Plzně odpovědná za sport - Irena Rottová, olympijští vítězové ve střelbě - Jan Kůrka a Kateřina Emons a reprezentant v běhu na lyžích a účastník OH v Soči Aleš Razým.

Několik fotografií z vyhlášení

Zuzanko, blahopřejeme. 

 


Publikováno 21. 3. 2014 13:51

MEZINÁRODNÍ ZÁVODY V POLSKU

V sobotu 8. a v neděli 9.března uspořádal Polský svaz moderního pětiboje ve svém středisku v Drzonkově mezinárodní závody, kterých se zúčastnili sportovci Polska, Německa, Kazachstánu a ČR. Byla mezi nimi i členka našeho PSC - Bára CIPROVÁ. A nevedla si vůbec špatně. Mezi 32 závodnicemi všech věkových kategorií skončila sice celkově až 17., ale výsledky jednotlivých disciplín ukázaly, že se dosavadní náročný trénink začíná vyplácet. V šermířské disciplíně dokonce 18 x vyhrála a jen 12 x odešla poražena, což znamanalo pěkné daváté místo celkově, ale 1.místo mezi stejně starými osmnáctiletými závodnicemi. V plavecké disciplíně si časem 2:27,9 na 200m vytvořila svůj letošní nejlepší výsledek a jen nepovedená střelba v závěrečné KOMBI disciplíně zapříčinila, že Bára obsadila v kategorii U19 "jen" nepopulární 4.místo. BLAHOPŘEJEME


Publikováno 10. 3. 2014 6:24

1.ZÁVOD SVĚTOVÉHO POHÁRU 2014 - Acapulco/MEX

Od 26.února do 2.března se v maxickém Acapulcu koná 1.závod letošního seriálu Světového pohárů mužů a žen v moderním pětiboji. ČR zde reprezentují dva reprezentanti a nás může těšit, že spolu s.J.Kufem z pražské Dukly je to i reprezentantka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Hlavním úkolem obou reprezentantů bude /vedle získání potřebných bodů pro případnou účast ve Finále SP v červnu v USA/ sehrát důstojnou roli v závodu MIX štefet, který je na pořadu v závěru SP.

26.2.proběhlo semifinále žen s naší Bárou. Na startu se představilo 75 závodnic ve třech semifinálových skupinách, ve kterých se bojovalo se o postup do finále 36 nejlepších. Báře se "nevydařilo" plavání. Čas 2:30,0 na 200m není jistě tím časem, který si sama představovala. V šermu však získala 14 vítězství a jen 10 porážek, což je výborný výsledek a v závěrečné KOMBI disciplíně si pak jen s přehledem hlídala postup do svého prvního letošního Finále /ve své skupině skončila 6./. Nutno připomenout že v místě SP jsou extrémně těžké klimatizační podmínky /přes 30 stupňů tepla, obrovská vlhkost i složitý časový posun/. Se všemi těmi se ale Bára vypořádale lépe, než její soupeřky, což dává dobrý předpoklad i před pátečním Finálem. Již postup do něj je však valikým úspěchem naší Báry. Vždyť z předních sv.závodnic chybí jen soupeřky s Číny, Japonska a Koreje. 

BÁRA SI TA DALA HEZKÝ DÁREK KE SVÝM NAROZENINÁM, KTERÉ SLAVÍ PŘI SP 27.ÚNORA.

K NAROZENINÁM ČLENOVÉ PSC BLAHOPŘEJÍ A DRŽÍ PALCE PRO FINÁLE

Po druhé disciplíně ženského Finále však představitelé UIPM zrušili další část závodu, jehož extrémně těžké klimatické podmínky ohrožovaly zdraví závodnic. Současně zrušili i Finále mužů a plánovaný nedělní závod MIX štafet. Pro Báru škoda, pro závodníky však jen dobře.

 


Publikováno 27. 2. 2014 6:34

V LEDNU A ÚNORU NELENOŠÍME

Leden a únor jsou sice měsíce bez závodů v moderním pětiboji, ale o to více se členové našeho PSC věnují náročným tréninkům a účasti na závodech specialistů.

Absolvovali jsme mj.5 plaveckých závodů, vč.1.kolo M-ČR družstev a M-ČR v dálkovém plavání. Právě na tomto M-ČR si výborně vedla Verča Píclová, která v závodě žaček obsadila 4.m.na 3 km.  

Bára Ciprová se zúčastnila 2 šermířských turnajů, kde se přesvědčila, že se neztratí ani mezi šermířkami specialistkami. Uspěla i v reprezentačních testech moderních pětibojařek a její výsledky jí právem nominovaly na MZ, které se uskuteční 8.a 9.března v Polsku.

Simča Kordová, Adélka Mrázová a Verča Píclová absolvovaly pak, jako členky AKM Viktoria Plzeň, KP Plzeňského kraje v atletice žactva. Verča obsadila 2.m.mezi mladšími žačkami, Simča pak stejné místo mezi žačkami staršími /obě v běhu na 800m/. 

Na náročných trénincích pak pilujeme střelbu, na atletických běh, někteří začali již s tréninkem šermu. Plavecké tréninky nám pak jistě zaručí výborné výsledky při prvních závodech ČPM 2014.

 


Publikováno 17. 2. 2014 12:09

PODZIMNÍ POHÁRY ČR A M-ČR V PLAVÁNÍ 2013

Po Podzimních KP v plavání, které se staly téměř oddílovými přebory PK Slávia VŠ Plzeň, jehož jsou členy i sportovci našeho PSC, následovaly Podzimní Poháry ČR deseti a jedenáctiletých plavců v Plzni a M-ČR 12-ti a 13-ti letých v Prostějově, resp.Trutnově.

A jak si vedli naši členové v barvách mateřského PK ?

Pohár ČR deseti a jedenáctiletých : Zde slavila největší úspěchy Zuzanka Šantínová, která získala 4 medaile. 2 stříbrné za 100Z a štafetu 4x50VZ a 2 bronzové za 50VZ a 4x50PZ. Zdárně jí sekundovala Verča Píclová se 3 medailemi /všechny bronzové za 100M a obě štafety 4x50/. Zbývající dva členové získali po 2 medailích. Tomáš Klepač 2x stříbro za obě štafety 4x50 a Míša Štěrbová pak 2 bronzy, opět za obě štafety.

M-ČR dvanáctiletých : 2 medaile přivezla do Plzně Lucka Trinerová/ zlato za štafetu 4x50VZ a stříbro pak za 4x50PZ/. Další naše závodnice - Andrea Velátová doplnila sbírku medailí z tohoto M-ČR o zlato za štafetu 4x50VZ.
 

M-ČR třináctiletých : Z tohoto Mistovství si přivezly bronzové medaile Adéla Štěrbová a Simča Kordová, obě za štafetový závod 4x50VZ.

             16 medailí z M-ČR v plavání je krásný úspěch. Medailistům blahopřejeme.

Fotogalerie ze závodů

Videogalerie ze štafet z Prostějova


Publikováno 16. 12. 2013 13:23


Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1