Úvodní stránka


KRÁTKÉ ZASTAVENÍ ZA ROKEM 2016

S uplynulým rokem 2016 můžeme být více než spokojeni. Naši členové dosáhli výborných sportovních výsledků a to nejen na všech úrovních moderního pětiboje, ale i ve sportech, kde se utkávají se sportovci specialisty - zejména pak v atletice a plavání.

Proveďme si proto malou rekapitulaci roku 2016 :

Naše současná nejlepší závodnice - Bára KODEDOVÁ - se zúčastnila LOH v Riu a z MS Laser Run přivezla do Plzně 2 zlata /za soutěž žen a spolu s O.Polívkou za soutěž MIX štafet/. Ve Finále SP pro rok 2016 obsadila nádherné 9.místo. Naše mladší závodnice z kategorie U15 - Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ - zvítězily v M-ČR své věkové kategorii v soutěži družstev a přidaly k tomu bronzovou medaili /Míša/ a nepopulární bramborovou /Verča/ za soutěž jednotlivců. Stejné umístění získaly i v celkovém hodnocení ČPM 2016. Pro obě děvčata proto byla krásnou odměnou účast na slavnostním vyhlášení Pětibojaře roku 2016 v Praze za účasti nejlepších našich současných i minulých pětibojařů.  Terka LAŠTOVKOVÁ obsadila solidní 7.místo v ČPM v kategorii U17 a velmi dobře si vedli i naši nejmladší členové - Tomáš CHOCHOLATY a jeho sestra Katka, Veronika VOŘÍŠKOVÁ a její sestra Karolína, Klárka PANÝRKOVÁ a Adélka VORÁČKOVÁ - v závodech ČPM, kterých se v roce 2016 zúčastnili.

Naši členové se však neztratili ani v dalších sportech, kde se utkávali se stejně starými specialisty. Jako členky PK Slávia VŠ Plzeň získala děvčata 36 medailí z M-ČR a KP svých věkových kategoriích a řadu dalších krásných finálových umístění. Spolu s Andrejkou VELÁTOVOU přispěli i k výrazným úspěchům AKM Viktoria Plzeň, kde získali 3 medaile z KP v hale a na dráze /zde Terka LAŠTOVKOVÁ/ a se svými družstvy staršího a mladšího žactva dosáhli na stupně vítězů v KP atletických družstev. Zahájili jsme i šermířský výcvik v rámci šerm.oddílu Loko PLzeň a jezdecký výcvik v CSK Oldřichov.

Rok 2016 můžeme proto hodnotit jako více jak úspěšný s přesvědčením, ža na jeho úspěchy navážeme i v roce následujícím. Rok 2016 na fotografiích...

 


Publikováno 20. 12. 2016 12:08

"KLADENSKÁ CENA" - poslední kolo ČPM 2016

V sobotu 22.10. se v Kladně uskutečnilo poslední kolo ČPM - Memoriálu Karla Bártů, které rozhodlo i o konečném umístění jednotlivých závodníků v Českém poháru mládeže 2016. Závod byl i M-ČR jedenáctiletých sportovců. Mezi 172 závodníky z celé ČR se jej zúčastnilo i 7 děvčat našeho PSC. Kategorii U17 reprezentovala Terka LAŠTOVKOVÁ. V kategorii U15 nás zastupovaly Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ, v U13 pak Klárka PANÝRKOVÁ. V M-ČR jsme měli tři děvčata /dvojčata - Karolínu a Veroniku VOŘÍŠKOVOU a Adélu VORÁČKOVOU/. A naše děvčata /po absolvování náročných plaveckých závodů - Velké cena Plzně a Prahy, Podzimní cena Motorletu a Plzeňské sprinty  - ty mj.za účasti plavců z 12 zemí, např. Panamy a Malty, vč.účastníků OH, MS a ME -  opět nezklamala. Fantasticky se se svou věkovou kategorií U15 rozloučily Míša s Verčou. Obě konečně výborně zastřílely a po krásném plavání a ještě lepším běhu je čekalo konečné první místo Verči a druhé Míši v této věkové kategorii. Věříme proto, že se jim bude dařit i v nové kategorii - U17, která již zahrnuje střelbu z laserové pistole. Naše mladší děvčata z kategorií U11 a U13 můžeme pochválit za výsledky v plavecké části svého závodu. Hodně práce nás, ale zejména je, čeká do budoucna v náročnějším  tréninku běhu. Nic to však nemění na tom, že jejich 10,12. a 15 místo v soutěži 42, stejně starých  závodnic, je příslibem do budoucna. Velké ocenění patří děvčatům této kategorie i za 5.místo v soutěži 15 zúčastněných družstev. Závod se opět nevydařil Terce v kategorii U17, i když i ona si zaslouží pochvalu za výsledek v šermířské části. Nyní čekají děvčata Krajské přebory v plavání a pak již Zimní plavecká M-ČR. Budou se ale již připravovat i na novou pětibojařskou sezonou 2017. Podívejte se na fotky...


Publikováno 23. 10. 2016 10:03

POZDRAV OD TOMÁŠE KLUSE Z "PEKLA"

Při svém koncertu v pátek  7.října v Plzni poslal bývalý moderní pětibojař, Mistr Evropy v kategorii do 16-ti let z Francie a Španělska, pozdrav členům našeho Pětibojařského sportovního centra. Jsme za něj vděčni a věříme, že se s Tomášem při nějaké příležitosti všichni osobně setkáme.


Publikováno 11. 10. 2016 14:15

MALÁ CENA PLZNĚ 2016

V sobotu 24.9. jsme byli pořadateli dalšího kola Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů. Byla jím naše tradiční MALÁ CENA PLZNĚ. Za krásného podzimního počasí se jí zúčastnilo na 90 závodníků a závodnic do 15-ti let z dvanácti oddílů celé ČR. Naše PSC reprezentovaly 4 závodnice, když řada dalších členů se zúčasnila důležitých plaveckých závodů, byli zraněni, nebo nemocní. V M-ČR v moderním trojboji - U15 - nás reprezentovaly naše závodnice Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ, které již mají bohaté zkušennosti z předchozích kláni v ČPM. V našem závodu potvrdily svou současnou příslušnost ke špičce závodnic ČR v této věkové kategorii. Verča s Míšou získaly fantastické 1.místo v soutěži družstev. Míša pak skončila třetí v této soutěži mezi děvčaty. Výborně jí sekundovala Verča svým čtvrtým místem a oceněním za nejlepší výsledek v plavání mezi všemi děvčaty. Velkou radost nám pak udělala Klárka PANÝRKOVÁ, která obsadila krásné 3.místo v kategorii děvčat U13. Obě posledně jmenované svým výsledkem splnily limit, který je opravňuje k zařazení do Sportovního střediska ČSMP pro rok 2017. Závod se trochu nevydařil jen Katce CHOCHOLATÉ, která ve své věkové kategorii U13 obsadila 10.místo. Koukněte na fotky...

DĚVČATA, VELKÁ GRATULACE


Publikováno 25. 9. 2016 5:40

ČPM 2016 POKRAČOVAL 5.KOLEM - "Podzimní cenou Prahy"

V neděli 11.9. se sešlo v Praze na Julisce více jak 170 závodníků z celé ČR, aby společně absolvovali první poprázdninové kolo ČPM 2016. Bylo mezi nimi i 6 členů našeho PSC. V kategorii U17 se představila Terka LAŠTOVKOVÁ, v kategorii U15 Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ a v kategorii U13 pak Klárka PANÝRKOVÁ, Katka CHOCHOLATÁ a její bratr Tomáš. Závod jim zpestřilo setkání s olympijským vítězem z Londýna a úspěšným účastníkem LOH v Riu - Davidem Svobodou.

Nejlépe si vedla Míša Štěrbová v kategorii U15. Výborně zaplavala a zaběhala a po výrazném zlepšení ve střelecké disciplíně obsadila konečné krásné 3.místo. Solidně jí sekundovala páta Verča Píclová, kterou o lepší umístění připravila zcela nepovedená střelba. Výborně si vedl i Tomáš Chocholatý v kategorii U13. Výborně zaplaval a díky solidnímu běhu obsadil konečné 6.místo mezi 22 závodníky této věkové kategorie. Naše děvčata ve stejné kategorii také nezklamala a 9.místo Klárky Panýrkové a 10.Katky Chocholaté mezi 23 závodnicemi je potřeba také ocenit. V kategorii U17 si pak Terka Laštovková vytvořila letošní nejlepší výkony jak v plavání, tak i v KOMBI disciplíně. Fotogalerie z Podzimní ceny...

V dalším kole ČPM, kterým je naše "MALÁ CENA PLZNĚ" 24.září /ta je současně i M-ČR kategorie U15/ se tak máme jistě na co těšit.


Publikováno 12. 9. 2016 3:34

BÁRA MÁ ZA VÍKEND DVA TITULY MISTRA SVĚTA

Nedlouho po své úspěšné účasti na LOH v Riu, Bára absolvovala s výborným výsledkem i MS Laser Run v Portugalsku /klasická KOMBI disciplína z mod.pětiboje, tj 4x800 m běh spojený se 4x střelbou z laserové pistole/. Závodu se zúčastnilo více jak 400 závodníků z 22 zermí. Bára zazářila a veze si z této akce titul Mistryně světa mezi ženami. V soutěži MIX štafet pak s Ondrou Polívkou získala na tomto MS svůj další titul, opět za 1.místo. Úspěšní byli i další naši závodníci ČR. Titul mistra světa v kategorii mužů získal Ondra Polívka, v soutěži juniorů pak Martin Vlach. Bronzem je doplnil v kategorii mužů ještě Ondra Svěchota. První fotky z akce...

NEJEN PROTO BÁŘE, ALE I VŠEM OSTATNÍM VELKÁ GRATULACE


Publikováno 4. 9. 2016 19:28

JE PO LOH V RIU, ALE MY POKRAČUJEME

LOH v Riu skončily za účasti naší Báry, ale činnost našeho PSC dále pokračuje. Již v sobotu 20.srpna se nechaly vidět naše starší "juniorky" - Renata Štěrbová, Markéta Šantínová a Adéla Štěrbová, které absolvovaly v Plzni běžecký závod Run Tour. Nutno je pochválit. Ve vedru odvedly výborný výkon, za který stoji připomenout 2.místo Markéty ve své kategorii. Verča Píclová a Míša Štěrbová odjely na letní soustředění s Plaveckým klubem Slávia VŠ Plzeň, Terka Laštovková pak absolvuje v následujícím týdnu soustředění se Šermířským oddílem TJ Lokomotiva Plzeň. Terka zvládne v průběhu šermířského soustředění ještě i účast na MC AKM Viktoria Plzeň v atletice. A poté již začne nejen škola, ale i důležité akce našich členů a to nejen v našem sportu. Jen v září  např. 2 kola ČPM 2016 Kladenská cena a 6.kolo ČPM v Plzni, plavecké závody /VC Chomutova/, atletika /závěrečná kola oblastních mistrovství družstev žaček/ a šerm /Cena Sokola Plzeň/.

!!! 24.září jsme pořadateli MC Plzně v moderním trojboji, který je současně i M-ČR v kategorii U15 !!!

A tady několik fotek...


Publikováno 21. 8. 2016 10:18

NAŠE BÁRA A LETNÍ OH 2016 V RIU KROK ZA KROKEM

A 18.srpna to vypuklo. 36 nejlepších nominovaných pětibojařek ze všech kontinentů si dalo dostaveníčko v Riu. Mezi nimi i současná nejlepší členka našeho PSC Bára KODEDOVÁ.

Do závodu vstoupila Bára základním kolem v šermu, kde šermuje každý s každým na jeden vítězný zásah. Pokud vítězný zásah nedosáhne do 1 minuty ani jeden ze závodníků, jsou oba poraženi. Pětibojařky tak absolvují celkem 35 náročných zápasů a za 70% vítězství /tj.25/ obdrží 250 bodů. Za každý zásah nad a pod tuto hranici je jim připočteno/odečteno 6 bodů. A Bára zvládla svou první disciplínu na jedničku. Díky výbornému závěru /8 vítězství v řadě/ skončila svůj závod s bilancí 20-ti výher a jen 15-ti porážek, což v závěru představuje dělené 8.-10.místo z 36 závodnic po šermířské disciplíně a zisk 220 bodů. Stojí zde za to připomenout, že se Bára díky vážnému zranění pravého ramene musela přeorientovat na šerm levou rukou. Naše blahopřání je proto zcela na místě. Jen tak dál.

Plavání na 200m volný způsob, kde je limit pro zisk 250 bodů čas 2:30 a za každou vteřinu pod a nad se připočítává/odečítá 12bodů, není nejsilnější disciplínou naší závodnice. Věříme ale, že se s plaveckou částí závodu vypořádá stejně dobře, jako se šermem. A Bára opět nezklamala. Dosáhla času 2:24,70, což představuje 266 bodů. Tento čas je nejen jedním z jejích nejlepších v letošním roce,  ale je dokonce lepší než její čas dosažený ve Finále Světového poháru 2016 v USA, kde skončila celkově devátá. V plavecké části závodu jí patří ale až 34.místo.

Šermířské bonusové kolo,  které po plavání následuje je novinkou v soutěžích mod.pětiboje. Je zajímavé tím, že se nešermuje v hale, ale pro zpestření našeho sportu venku. Jak ? Na základě současného pořadí šermuje nejprve poslední s předposledním v čase 45 vteřin, vítěz zůstává a připojí se na něj další lepší závodník a tak to pokračuje. Za vítězství si závodník připisuje 1 bod. Po ukončení této části je pak teprve vyhlášeno pořadí po dvou disciplínách soutěže. Bára svůj zápas v bonusovém kole prohrála a nepřipisuje si tedy k šermířskému výsledku z hlavního kola žádný bod. Je tak po 2 disciplínách na 22.místě.

Nic se neděje.Teď přijdou parádní disciplíny Báry - jízda a KOMBI.

Ale s výsledkem své jízdy nebude Bára určitě spokojená. Po dvou odmítnutí skoku koněm /-2x10 bodů/, nabrala další trestné body za překročení času parkuru a celkový výsledek jízdy - 249 bodů z 300 možných, představuje 28.místo v této jezdecké disciplíně. Malou náplastí nad výsledkem Báry může snad být jen to, že na stejném koni současná nejlepší pětibojařka světa - Lena Schoneborn - jízdu /pro 4 odmítnutí poslušnosti koněm/ nedokončila.

26.místo v celkovém pořadí po jízdě však moc nadějí na výrazné vylepšení dosavadního pořadí prostřednictvím KOMBI disciplíny Báře nedává.

A závěrečná disciplína také na pořadí Báry již nic nezměnila. V této zajímavé disciplíně jde o spojení 4 běhů na 800m a stejného počtu střeleb z laserové pistole.

Bára se proto loučí s LOH v Riu celkovým 26.místem, ale s výkony za které se nemusí stydět.

A my děkujeme Báře za vzornou reprezentaci našeho PSC. Vždyť již její účast na LOH v Riu je obrovským úspěchem naší závodnice a obrovskou propagací našeho PSC.

A dovolte na závěr připomenout slova barona Pierre de Coubertaina, zakladatele novodobých OH v roce 1911 na adresu moderního pětiboje :

"Ten, kdo je schopen obstát v takové soutěži /MP/ až do konce, je excelentní sportovec po všech stránkách, bez ohledu na to zda zvítězil, nebo nezvítězil".

A  PROTO  BÁRO  JEŠTĚ  JEDNOU  NÁŠ  DÍK.           JSME NA TEBE HRDÍ.

>>> Malá fotogalerie z Ria <<<


Publikováno 18. 8. 2016 20:33

ZÁVOD BÁRY NA LOH SE KVAPEM BLÍŽÍ

Dnes, v sobotu 13.8., odlétla do dějiště LOH v Riu členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Před odjezdem však ještě navštívila svou rodnou Plzeň, kde stihla nejen besedu s ČsRo v Olympijském parku Plzeň 2016, ale v doprovodu předsedy PSC J.Voldřicha navšívila i některá sportoviště sportů, které mají blízko k našemu krásnému, ale nesmírně náročnému sportu - modernímu pětiboji. 18. a 19.srpna jí pak v Riu čeká zatím nejdůležitější závod její sportovní kaiéry. Držte jí s námi palce.


Publikováno 13. 8. 2016 16:39

LÉTO A ČLENOVÉ PSC

Po plánovaném aktivním odpočinku vyplněném mj.dovolenými našich členů s rodiči, zahájí naše PSC 4.8. svou běžnou činnost. Srpen využijeme k účasti našich členů nejen na běžných trénincích a na vlastním soustředění PSC, ale i k jejich účasti na atletickém soustředění AKM Viktoria Plzeň a soustředěních šermířského oddílu Loko Plzeň a Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. 24.srpna se  zúčastníme atlet.závodů "MC Plzně", kterou pořádá AKM Viktoria. Řada našich členů využije prázdnin k účasti na silničních bězích a soutěžích v triatlonu a duatlonu. Budme se aktivně podílet i na štafetě organizované v Plzni k LOH "Cesta  do Ria".

19.srpna pak budeme ale  všichni s napětím sledovat boj naší Báry na LOH v Riu. Že jí budeme držet všechny palce a přát co největší úspěch je samozřejmostí. Všichni to můžou také sledovat i na televizních velkoplošných obrazovkách přímo v Olympijském parku "FANDÍ CELÁ PLZEŇ" v Amfiteátru za OC Plaza v Plzni. 20.srpna budeme pak samozřejmě fandit v boji na OH i našim klukům - Davidovi Svobodovi a Honzovi Kufovi.

Veškerá naše prázdninová tréninková snaha bude směřovat  k prvním akcím měsíce září, kterými budou :

4.září - šermířský turnaj "Pohár Sokola Plzeň - Petřín"

6.září - 3.kolo Obl.mistrovství atlet.družstev starších žaček v Klatovech

8.září - 4.kolo Obl.mistrovství atlet.družstev mladších žaček v Nýřanech

11.září - 5.kolo Českého poháru mládeže "Kladenská cena"

24.září - 6.závod ČPM "MC Plzně 2016" jejímž pořadatelem je naše PSC a bude uspořádána i jako otevřený závod v moderním dvojboji pro kategorie ročníků narození 2004 a ml.

V září se tak máme na co těšit.


Publikováno 14. 7. 2016 8:57


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4