Úvodní stránka


ZÁVOD BÁRY NA LOH SE KVAPEM BLÍŽÍ

Dnes, v sobotu 13.8., odlétla do dějiště LOH v Riu členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Před odjezdem však ještě navštívila svou rodnou Plzeň, kde stihla nejen besedu s ČsRo v Olympijském parku Plzeň 2016, ale v doprovodu předsedy PSC J.Voldřicha navšívila i některá sportoviště sportů, které mají blízko k našemu krásnému, ale nesmírně náročnému sportu - modernímu pětiboji. 18. a 19.srpna jí pak v Riu čeká zatím nejdůležitější závod její sportovní kaiéry. Držte jí s námi palce.


Publikováno 13. 8. 2016 16:39

LÉTO A ČLENOVÉ PSC

Po plánovaném aktivním odpočinku vyplněném mj.dovolenými našich členů s rodiči, zahájí naše PSC 4.8. svou běžnou činnost. Srpen využijeme k účasti našich členů nejen na běžných trénincích a na vlastním soustředění PSC, ale i k jejich účasti na atletickém soustředění AKM Viktoria Plzeň a soustředěních šermířského oddílu Loko Plzeň a Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. 24.srpna se  zúčastníme atlet.závodů "MC Plzně", kterou pořádá AKM Viktoria. Řada našich členů využije prázdnin k účasti na silničních bězích a soutěžích v triatlonu a duatlonu. Budme se aktivně podílet i na štafetě organizované v Plzni k LOH "Cesta  do Ria".

19.srpna pak budeme ale  všichni s napětím sledovat boj naší Báry na LOH v Riu. Že jí budeme držet všechny palce a přát co největší úspěch je samozřejmostí. Všichni to můžou také sledovat i na televizních velkoplošných obrazovkách přímo v Olympijském parku "FANDÍ CELÁ PLZEŇ" v Amfiteátru za OC Plaza v Plzni. 20.srpna budeme pak samozřejmě fandit v boji na OH i našim klukům - Davidovi Svobodovi a Honzovi Kufovi.

Veškerá naše prázdninová tréninková snaha bude směřovat  k prvním akcím měsíce září, kterými budou :

4.září - šermířský turnaj "Pohár Sokola Plzeň - Petřín"

6.září - 3.kolo Obl.mistrovství atlet.družstev starších žaček v Klatovech

8.září - 4.kolo Obl.mistrovství atlet.družstev mladších žaček v Nýřanech

11.září - 5.kolo Českého poháru mládeže "Kladenská cena"

24.září - 6.závod ČPM "MC Plzně 2016" jejímž pořadatelem je naše PSC a bude uspořádána i jako otevřený závod v moderním dvojboji pro kategorie ročníků narození 2004 a ml.

V září se tak máme na co těšit.


Publikováno 14. 7. 2016 8:57

PŘED OLYMPIÁDOU JEŠTĚ ME V BULHARSKU

4. - 10.července se koná v hlavním městě Bulharska - Sofii - Mistrovství Evropy mužů a žen v moderním pětiboji. 4.července bylo zahájeno soutěží ženských štafet, kdy se ve své jediné soutěži tohoto ME představila i naše Bára Kodedová, dnes již jistá účastnice LOH v Riu. Spolu s Bárou tvořila dvojici pro tuto soutěž Lenka Bilková, závodnice Dukly Praha. V závodě odvedly obě závodnice to, na co v současné době mají. Po pasivní bilanci v šermu /20V a 24P/, průměrně zaplavaly /2x100m v celkovém čase 2:13,65/, solidně zajely koně /4.m./ a v KOMBI disciplíně si jen pohlídaly celkové 8.místo v soutěži ženských štafet. A co na to reprez.trenér J.Kučera ? : "Holky měly myslet na lepší výsledek. Jízda byla jediný bezchybný výkon. Ve všech dalších byla menší či větší rezerva".

Do individuálního závodu žen ale již naše Bára nenastoupí. Po květnovém, tolik úspěšném, Finále SP dlouho marodila. Měla pět týdnů velice omezený trénink a nyní se potřebuje především připravovat s výhledem na olympiádu. Do té zbývá sedm týdnů, což je relativně krátká doba. "Nenašli jsme důvod, proč by měla jít individuální závod", dodává reprezentační trenér Jakub Kučera. Vrací se proto ihned do Prahy.


Publikováno 4. 7. 2016 20:36

A JE TO TADY. NAŠE BÁRA JEDE DO RIA

Konečné rozhodnutí Světové federace moderního pětiboje /UIPM/ k nominaci sportovců na XXXI.OH 2016 v Riu je tady. A pro nás je nesmírně radostné. Nejlepší současná členka našeho Pětibojařského sportovního centra v Plzni - Bára KODEDOVÁ - mezi těmito sportovci bude a jako jediná závodnice ČR má právo /spolu s dalšími 2 reprezentanty ČR Davidem Svobodou a Honzou Kufem/ na této největší sportovní události letošního roku reprezentovat nejen ČR, ale i naše Pětibojařské sportovní centrum. Jde samozřejmě o největší životní i sportovní úspěch Báry a my jsme přesvědčeni, že se ani při vlastní soutěži na těchto OH neztratí. Budeme jí držet palce a 19.srpna všichni fandit. A na závěr ještě slova Báry : "Těším se moc. Popravdě, když mi to trenér volal, měla jsem slzy v očích. Po tomhle roce chci ukončit kariéru, lepší konec jsem si ani nemohla přát".

OBROVSKÁ GRATULACE BÁŘE K JEJÍMU ŽIVOTNÍMU ÚSPĚCHU

!! 19.srpna jí budeme samozřejmě všichni držet palce !!

Fotogalerie - Bára a pětiboj


Publikováno 16. 6. 2016 15:57

MS 2016 Moskva - Naše Bára bojovala o OH v Riu

25./semifinálový závod/ a 27.květen/případné finále/ byly pro současnou jedničku našeho PSC - Báru Kodedovou, rozhodující v boji o účast na letošních OH v Brazílii. Nejde o přímý postup, ale o postup ze světového žebříčku nejlepších moderních pětibojařek světa, právě po tomto MS. Vybojuje si Bára postup, který by byl dalším obrovským úspěchem našeho Pětibojařského sportovního centra ?

Do soutěže rozdělené do 3 semifinálových skupin nastoupilo 75 závodnic z 30 zemí.

Již po šermu, úvodní disciplíně soutěže, ale naše Bára šanci na postup do finále MS ztratila. "Nevím nakolik to ovlivnily předchozí zdravotní problémy po finále SP, každopádně výkon v šermu byl o třídu, možná o dvě horší,než Bára předvedla ve finále SP v Sarasotě" uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera. Pak Bára předvedla na sebe slušné plavání a velice slušnou kombinovanou disciplínu. Ale ztrátu potřebnou pro postup do finále MS již nebylo možno dohnat. Páteční finále MS žen se tak uskuteční bez naší Báry. Škoda.

Přestože Bára nepostoupila do finále světového šampionátu, stále má teoretickou naději na splnění nominačních kritérií pro OH 2016. "Vypadly další holky, které byly ve hře, je tam řada otazníků. Šance není obrovská, ale pořád nějaká je. Jasněji bude po finále" řekl repretrenér Kučera. Fotky z celého MS..

V neděli 29.května nastoupila naše Bára na MS ještě k soutěži MIX štafet. Partnerem jí byl 11.ze soutěže jednotlivců Ondra Polívka. Mezi 23 štafetami obsadila dvojice ČR celkové 9.místo, když se jim závod mnoho nevydařil. Zejména v jízdě /Bára jí začala hrozivě vypadajícím pádem naštěstí bez zranění/ a plavání nebyli úplně spokojeni a radost jim udělalo jen 2.místo mezi štafetami v šermířské disciplíně. Závěrečná KOMBI pak již nic neřešila.

 NYNÍ  BUDEME  ČEKAT  NA  KONEČNÉ  STANOVISKO  UIPM  O  VYBRANÝCH  ÚČASTNICÍCH  PRO  OH.

VĚRÍME,  ŽE  MEZI  NIMI  BUDE  I  NAŠE  BÁRA.

MĚLO   BY  TO  BÝT  DO  17.ČERVNA.


Publikováno 24. 5. 2016 15:10

"CENA DUKLY" - 3.kolo ČPM 2016 a informace navíc

Do Prahy na Julisku odcestovalo v neděli 22.5. pět zástupců našeho PSC. Uskutečnilo se zde 3.kolo ČPM pro rok 2016. Kromě stálých členek - Míši Štěrbové, Verči Píclové a Terky Laštovkové, se jej zúčastnili i 2 naši mladší členové z kategorie U13 /soutěží v mod.dvojboji/ - Klárka Panýrková a Tomáš Chocholatý. A naši členové se v závodě opět mezi 174 účastníky neztratili. Opět s nevydařenou střelbou skončila na 2.místě v katagorii U15 Míša ŠTĚRBOVÁ, když nedlouho po nemoci a zranění startující Verča PÍCLOVÁ skončila ve stejné kategorii na velice solidním 5 místě. V kategorii U13 zazářila Klárka PANÝRKOVÁ, která svým nádherným finišem obsadila 3.místo mezi 26 stejně starými závodnicemi. Radost nám udělal ve stejné kategorii i Tomáš CHOCHOLATÝ, který sice na stupních vítězů zatím nebyl, ale jeho 5.místo mezi 25 stejně starým závodníky je velice pěkné. Radost ze svého druhého letošního vystoupení může mít i Terka LAŠTOVKOVÁ, která si nejen lehce zlepšila osobák v plavání na 200VZ, ale zejména si výrazně vylepšila svůj dosavadní nejlepší výsledek v KOMBI disciplíně /běh + střelba/ a skončila ve své kategorii U17 celkově na 5.místě. V této kategorii /U17/ se uskutečnila navíc i soutěž se šermířskou disciplínou, ve které obsadila Terka dokonce 2.místo. Podívejte se na fotogalerii...

VŠEM NAŠE VELKÁ GRATULACE

A slíbená informace. Naši starší členové absolvovali v uplynulém období celou řadu silničních a přespolních běhů, mj. i nedávný  "Plzeňský půlmaraton". Za zmínku stojí zejména časy Michala Michalíka /1:27,12/ a Markéty Šantínové /1:53,18/ z celého absolvovaného půlmaratonu. Zbývající členové - Hynek, Renata a Áďa Štěrbovi absolvovali úspěšně kratší, 10km trať. Gratulujeme a přejeme našim členům - "starším juniorům" - úspěšné starty v dalších bězích mimo dráhu. A tady je pár fotek...


Publikováno 23. 5. 2016 6:21

FANTASTICKÉ FINÁLE SP V PODÁNÍ NAŠÍ BÁRY

5. a 6.května se v Sarasotě v USA sešlo 36 nejlepších žen - pětibojařek - roku 2016, aby se ve Finále Světového poháru popraly nejen o celkové vítězství ve SP 2016, ale i o velice důležité body, tolik potřebné pro případný postup na letošní OH v Brazílii. Ve Finále SP jde totiž, stejně jako při MS, o nejvyšší body, které lze v pětibojařských soutěžích získat a proto právě Finále a MS /uskuteční se ve dnech 23.-29.5. v Moskvě/ budou tak do nejvyšší míry rozhodovat o případném postupu na OH 2016 ze světového žebříčku. Mezi finalistkami byla i nejlepší členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ. Ta ale neměla před vlastním Finálem ideální přípravu. Na několik dní jí zbrzdily následky pádu z koně při němž si pohmoždila stehno. Navíc odjížděla nachlazená a samotný závod předem kvůli těmto zdravotním problémům téměř vzdala. 9.místo ve Finále SP je proto fantastické. "Asi mi to ještě pořád nedošlo, překvapilo mě to hodně. Už do čtvrtečního šermu jsem šla s tím, že pokud výsledek nebude dobrý, druhý den nenastoupím. Nebylo mi dobře, říkala jsem si, že možná ani šerm nemá smysl. Ale když jsem v něm skončila do pětky, bylo jasné, že to nemůžu vzdát" - to jsou slova samotné Báry.

Finále zahájilo ve čtvrtek základním šermířským kolem a to zvládla Bára bravurně. Díky 23 vítězstvím a jen 12 porážkám obsadila celkové 5.místo, což bylo velkým příslibem do vlastního pátečního závodu. V plavání byla /vzhledem ke zdravotním potížím/ jistě sama s výsledným časem spokojená, i když to na nejlepší nestačilo. Jízdu absolvovala bez chyby, ale s pomalejším koněm překročila časový limit o patnáct vteřin, což je relativně vysoká ztráta. Výsledek ve střelbě pak v závěrečné kombinované části - stejně jako u ostatních závodnic - ovlivnil vítr u otevřené vodní plochy, kde se závod konal. V běhu pak předvedla to, na co v této situaci má. Na lepší výsledek by musela být zdravější, nemít komplikace. "Pro mě bylo fajn, že jsem nic neočekávala, nebyla jsem ve stresu a mohla jsem si to v rámci možností užít mezi smrkáním a braním pastilek. Za deváté místo jsem moc šťastná, je to paráda", řakla Bára.

Toto umístění pro Báru znamená stále zachování naděje na účast na OH. Je stále ve hře. Zbývá již jen jediný závod na kterém se dají ještě udělat body -  MS. Nic není jistého, i na tomto MS by musela udělat hodně dobrý výsledek. Budeme proto držet palce a věřit, že se do MS dá zdravotně do pořádku. První fotky z finále...

BÁRO, VELIKÁ GRATULACE. BUDEME DÁL DRŽET PALCE.

 


Publikováno 7. 5. 2016 6:35

JE ZA NÁMI 2.KOLO ČPM 2016

1.5. se uskutečnilo v Příbrami druhé kolo ČPM 2016. Spolu s dalšími 131 závodníky z celé ČR se jej zúčastnily i čtyři závodnice našeho PSC. Nejlépe si vedly Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ v kategorii U15, ve které obsadily druhé, resp.třetí místo a svými výsledky si splnily limit do Sportovního střediska mládeže ČSMP. Můžeme jen litovat jejich opět nepovedené střelby, neboť výsledek děvčat mohl být ještě lepší. Poprvé se závodu ČPM zúčastnila i nová členka našeho PSC - Karolina VOŘÍŠKOVÁ, která nezklamala a v kategorii děvčat ročníku narození 2006 si vybojovala mezi 21 děvčaty krásné 6.místo. Závod se nevydařil naší Terce LAŠTOVKOVÉ, která sice v kategorii U17 vybojovala 6.místo, ale se svým výsledkem jistě spokojená nebyla. Nyní nás čeká krátká pauza a 22.května pak 3.kolo ČPM - "Cena Dukly Praha". Volné dny vyplníme nejen dalšími tréninky a plaveckými závody specialistů, ale pomůžeme i atletickým družstvům AKM Viktoria Plzeň v jejich cestě za obhajobou loňských výborných výsledků. O výsledku naší nejúspěšnější závodnice Báry KODEDOVÉ ve Finále Světového finále 36 nejlepších žen světa 6.5 v Sarasotě v USA a cestě další naší čenky Ádi RADOVÉ na ME fotbalistek ČR kategorie U17 4.-11.5. v BLR, vás budeme také na našich stránkách informovat. Několik fotek z poháru...


Publikováno 2. 5. 2016 7:35

SMOLNÝ POSLEDNÍ ZÁVOD LETOŠNÍHO SP V PODÁNÍ NAŠÍ BÁRY

Ve čtvrtek 14.dubna odstartoval semifinálovým závodem žen poslední letošní závod Světového poháru. Ten s konečnou platností rozhodoval, které ze žen se kvalifikují mezi 36 nejlepších do Finále této světové události v květnu v USA. Závod se konal v Kecskemétu - HUN, účastnilo se jej 83 závodnic z 27 zemí a mezi nimi i nejlepší členka našeho PSC - Bára KODEDOVÁ.

Již první disciplína semifinále - šerm - však nezačala pro Báru šťastně. Jen deset vítězství znamenalo, že poprvé v této sezoně  absolvovala tuto diciplínu se zápornou bilancí  výher a proher. V plavání naše závodnice  nezaváhala, ale bylo jasné, že o postup do finále bude bojovat jen na body. Po první střelbě v KOMBI však Bára udělala velikou chybu. "Při průběhu do druhého kola už myslela na střelbu. Měla před sebou velký rozestup, takže vběhla do jiného koridoru, než do kterého měla a byla tím pádem diskvalifikována. Kolem cílové brány byl ještě koridor na průběhová kola a ona to vzala tím kratším, skrz bránu" , líčil přítomný trenér repre Libor Capalini.

Škoda. Finalistka letošních SP v Káhiře a Římě tak bude nyní čekat na to, zda jí dosavadní body ve SP budou stačit na postup do Finále SP, které se koná 4.-6.května v USA.

STAČILO A TAK BÁRU UVIDÍME VE SVĚTOVÉM FINÁLE 36 NEJLEPŠÍCH PĚTIBOJAŘEK SVĚTA.

DRŽME PALCE.

 


Publikováno 15. 4. 2016 7:02

1.KOLEM BYL ZAHÁJEN ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2016

V minimální sestavě dvou členek /Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ/ vstoupilo v sobotu 9.4. v Kralupech naše PSC do 1.kola ČPM 2016. Zbývající starší členky vyřadilo z účasti v tomto závodě zranění a nemoc, nejmladší naši členové absolvovují pak jako svůj první závod ČPM roku 2016 až 2.kolo v Příbrami. Tuto sobotu absolvovali po vzájemné dohodě důležité plavecké závody v Praze /"Jarní cena Prahy"/ a v Tachově /"Tachovský pohár"/. A naše členky v prvém závodu ČPM 2016 nezklamaly. Vedly si mezi 123 závodníky a závodnicemi velice dobře a přivezly do Plzně 2 madaile za druhé /Verča/ a třetí /Míša/ místo mezi děvčaty kategorie U15 /starší žačky do 15-ti let/. Nebylo to ale vůbec jednoduché. Po katastrofální střelbě /naštěstí ostatní závodnicím se také nadařilo/, výborně zaplavaly 100VZ - Veča 1:01,50 a Míša 1:06,49 a solidním během na náročné trati 1.500m obsadily krásná, výše zmíněná umístění. Můžeme se tak těšit na druhé kolo ČPM, které se uskuteční 1.5.2016 jako "Cena města Příbrami" a poté na třetí, 22.5., jako "Cena Dukly". Na ty snad již pojedeme v mnohem početnější sestavě. Koukněte na fotky...


Publikováno 10. 4. 2016 9:15


Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4