Úvodní stránka > Galavečer "NEJLEPŠÍ PĚTIBOJAŘ ČR ZA ROK 2012"

Galavečer "NEJLEPŠÍ PĚTIBOJAŘ ČR ZA ROK 2012"

Datum konání:
14.12.2012

V pátek 14.12. proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení Ankety o nejlepšího pětibojaře ČR za rok 2012. Akce se uskutečnila v Žižkovském divadle, za přítomnosti celé řady významných hostů. Byl mezi nimi ředitel ASC Dukla Praha Jaroslav Prisčák, dále zástupci MŠMT, Klubu olympioniků a další hosté. Zejména mladí pětibojaři měli radost z účast olympioniků dalších sportů mj. Petra Koukala - badminton, Vavřince Hradílka - vodní slalom, Jiřího Ježka - cyklistika, Imricha Bugára - hod diskem, Roberta Změlíka - desetiboj a samozřejmě olympioniků  pětibojařů - Jirky Adama, Natálky Dianové, Michala Michalíka, Ondry Polívky a hvězdy večera Davida Svobody.  Během příjemné akce, kterou doplňoval svými vystoupeními kytarista Zoran Gajic, mj.bývalý reprezentant Jugoslávie v kopané, byli pak v Diadle Járy Cimrmana oceněni nejlepší pětibojaři ČR jak z řad dospělých, tak i nejlepší junioři a medailisté Českého poháru mládeže - Memoriálu Karla Bártů.

Vítězem nejprestižnější kategorie se stal naprosto přesvědčivě a zcela zasloužené vítěz OH 2012 v Londýně, závodník ASC Dukla Praha - David Svoboda. Na druhém místě skončila Natálka Dianová a třetí pak Ondra Polívka - oba olympionici z pražské Dukly. Nejlepším juniorem za rok 2012 byl vyhlášen David Kindl, závodník stejného oddílu.

Na galavečer byli pozváni i čtyři zástupci našeho PSC. Bára Kodedová a Verča Píclová se omluvily z důvodu pobytu v zahraničí a tak vše absolvovali 2 naši nejlepší členové - Michal Michalík a Bára Ciprová. Ta si z galavečera odváží ocenění za 2.místo v ČPM 2012 v kategorii mladších dorostenek a mohla si tak večer příjemně užívat v přítomnosti našich sportovců - olympioniků, o čemž svědčí i fotky ve fotogalerii z akce.