Drobečková navigace

Úvodní stránka > PLAVECKÁ MISTROVSTVÍ NA ZÁVĚR ROKU

PLAVECKÁ MISTROVSTVÍ NA ZÁVĚR ROKU

S dosud nebývale krásnými a hodnotnými výsledky /viz předchozí článek/, jsme zakončili pětibojařský rok 2021 a nyní jsou za námi i úspěšné Krajské přebory a Zimní Poháry a Mistrovství ČR v plavání. V barvách svého mateřského  plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň se jich zúčastnilo i 8 členů našeho PSC : Johanka ŠIMSOVÁ, Patrik PEROUTKA, Dominik DĚD, Martin ŠVEHLA, Vilda HANZEL, Honza MOTLÍK, Karolína KLEPAČOVÁ a její sestra Kristýna. Na Krajské přebory  v Domažlicích a na Poháry a M-ČR do Kladna a Litoměřic je doprovázela i jejich trenérka v plaveckém klubu a současně i trenérka našeho PSC Andy VELÁTOVÁ.

A naši členové si vedli i v těchto případech více než úspěšně. Již při Krajských přeborech v plavání získali společně 46 fantastických medailí a stejně úspěšní byli i při pohárech ČR nejmladších a M-ČR mladšího a staršího žactva pro rok 2021, ze kterých přivezli do Plzně dalších 17 medailí. Na nich se podíleli :  Karolínka - 6 medailí, Johanka 4 medaile, Vilda - 3 medaile, Kristýnka - 3 medaile a Patrik - 1 medaile. Krásně závodili ale i ti, kteří medaili tentokráte na letošních Zimních Pohárech a M-ČR nezískali. K tomuto počtu medailí  musíme připočítat ale i  dalších 25 umístění našich členů do desátého místa, což potvrzuje kvalitní plaveckou úroveň členů našeho PSC. Za to patří obrovské poděkování především jejich plaveckým trenérkám.

Nějakou medaili jistě

přidá další člen našeho PSC, mladší junior Matěj SLADKÝ na Zimním M-ČR juniorů  a dospělých 16.-19.12. u nás v Plzni. Johanka ŠIMSOVÁ - stále ještě žačka - se tohoto M-ČR také zúčastní, ale vzhledem k tomu, že své M-ČR již absolvovala dříve /viz tento článek v úvodní části/, bude hodnocena jen v kategorii OPEN, což samozřejmě její pořadí výrazně ovlivní.

A  naši závodníci nezklamali. Matěj rozšířil počet medailí z letošních Zimních M-ČR pro naše PSC o jednu bronzovou /za 4x50VZ/ a v 5 svých zbývajících disciplínách se mezi mladšími juniory vždy vešel do 10.místa /2x byl 4., 2x 6. a 1x 10./. Johanka se pak neztratila mezi závodnicemi v kategorii OPEN. Výborně si vedla ve svých prsařských disciplínách, kde obsadila na 200P 17.místo mezi 50 soupeřkami a 15.místo na 50P, když tentokráte měla soupeřek dokonce 60. Nejlepšího výsledku ale dosáhla v disciplíne 100P, když si poradila se 60 soupeřkami a skončila celkově 7. Fantastický závod v jejím podání.

Koukněte i na fotografie z těchto plaveckých akcí.

Proto touto cestou ještě jednou obrovská gratulace všem.