Drobečková navigace

Úvodní stránka > ZÁVODILO SE V BYSTŘICI

ZÁVODILO SE V BYSTŘICI

V sobotu 9.řína proběhl v Bystřici předposlední závod ČPM 2021, který byl zároveň i M-ČR kategorie U15. Mezi účastníky bylo i 8 zástupců našeho PSC. V nejmladší kategorii nás reprezentoval Tomáš MINAŘÍK, v kategorii U13 pak Patrik PEROUTKA, Martin ŠVEHLA, Vilda HANZEL a Karolína MINAŘÍKOVÁ. V M-ČR nás zastupovali Johanka ŠIMSOVÁ a Honza FOLTÝN. Náš současně nejlepší člen - Matěj SLADKÝ - soupeřil mezi sportovci U17. Při závodu chtěl potvrdit, že na Závod olympijských nadějí 21. - 24.10 ve Spale v Polsku byl nominován oprávněně. Ale i všichni naši další členové si při tomto závodě chtěli vylepšit svá současná umístění v ČPM, resp.získat potřebné body pro zařazení do SCM, nebo SpS při ČSMP. A jak to dopadlo ?

Obrovskou radost nám svým vystoupením v M-ČR U15 udělala Johanka, která zejména fantastickým závěrem v běhu přivezla do Plzně stříbrnou medaili. V ktegorii chlapců obsadil Honza, který sice vyhrál plaveckou disciplínu /100VZ  za 0:57,12/, ale v běhu se mu již tak nedařilo a obsadil nepopulární 4.pozici. Výborně si vedli i naši další závodníci. V kategorii chlapců U13, obsadili Patrik druhé a Martin třetí místo. Třetí náš závodník v této kategorii - Vilda - skončil mezi, ve většině o rok staršími závodníky, sedmý. Mezi děvčaty v kategorii U13, obsadila pak Karolína místo 5. Tradičně výborně si vedl ve své kategorii chlapců U11 - Tomáš, který obsadil krásné druhé místo a upevnil si první pozici v dosavadním celkovém hodnocení své kategorie ČPM pro rok 2021. Náš současně nejlepší člen - Matěj, potvrdil třetím místem v kategorii U17 svou nominaci na Závod olymp.nadějí 21. - 24.10 v Polsku. 6 našich závodníků /Matěj, Patrik, Tomáš, Martin, Honza a Johanka/ na závodě v Bystřici splnilo, resp.potvrdilo limit pro zařazení do SCM, resp.SpS při ČSMP v 1.pololetí 2022. Přidali se tak ke Karolíně Klepačové a Dominiku Dědovi, kteří mají již limit splněni z předchozích závodů a v Bystřici z různých závodů startovat nemohli. Všem blahopřejeme. Šanci však mají i další naši závodníci a to již při Malé ceně Dukly Praha 24.10., nebo při posledním kole ČPM 2021 13.11. v Praze - "Cena ČSMP". Budeme se těšit.

Příjemné bylo také setkání našich členů s vítězem OH 2012 v Londýně - Davidem Svobodou.

Koukněte na fotografie ze závodu, ale také z největšího srubového hotelu v ČR - Grůň, kde byly naši závodníci ubytováni.