Drobečková navigace

Úvodní stránka > NÁŠ VÍKENDOVÝ BOJ NA ČTYŘECH FRONTÁCH

NÁŠ VÍKENDOVÝ BOJ NA ČTYŘECH FRONTÁCH

Skutečně. Ve dnech 20 - 22.10. naši členové nezaháleli. Závod Olympijských nadějí s účastí více jak 130 závodníků, M-ČR v moderním dvojboji kategorie U13, poslední kolo ČPM 2017 a Plzeňské sprinty - 8.závod ČP v plavání, to jsou čtyři akce, na kterých naši členové reprezentovali svůj klub. V ZON nás reprezentovaly naše dvě současně nejúspěšnější závodnice, Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ. V konkurenci závodnic 8 zemí sice v kategorii U17 na stupně vítězů nedosáhly, ale v porovnání se zahraničními závodnicemi obstály a udělaly si zejména zcela jasnou představu, na čem musí v dalším období nejvíce zapracovat. M-ČR kategorie U13 se v kategorii chlapců stalo jednoznačnou záležitostí našich závodníků - Matěje SLADKÉHO a Tomáše FILIPA. Matěj /ročník narození 2005/ nejen že vyhrál plaveckou disciplínu ve fantastickém čase na 100m VZ - 0:58,65, ale osobní rekord v běhu na 1km, 3:12,55, zamenal jeho vítězství i v  běžecké disciplíně. Když k tomu dodal Tomáš své výborné výkony v obou disciplínách, kterými obsadil v M-ČR celkové druhé místo, stali se oba naši závodníci bezkonkurenčními vítězi soutěže družstev.  Jejich výkony v závodech ČPM 2017 znamenají pak 1. a 2.místo ve stejném pořadí i v celkovém hodnocení ČPM za letošní rok ve své věkové kategorii. Krásné, ale nepopulární, 4.místo obsadila ve stejném Mistrovství další naše závodnice Natálka VACKOVÁ, když stejné umístění získaly spolu s Bárou LIŠKOVOU i v soutěři družstev. V posledním /8.kole/ ČPM - Podzimní ceně Prahy - obstáli i další naši závodníci. Mezi 43 závodníky v kategorii U11 chlapců se mezi 10 nejlepšími umístili Petr HAJŠMAN /5./, Dominik SUCHÝ /7./ a Jakub HORÁK /10./. Mezi čtyřiceti děvčaty pak byly ve stejné věkové kategorii naše závodnice Simona ŠMÍDOVÁ /12./ a Karolina NEVAŘILOVÁ /16./. V Plzeňských sprintech si vedly solidně i dvě naše zbývající závodnice - Ádéla ŠTĚRBOVÁ a Andy VELÁTOVÁ, které si v těchto plaveckých závodech za účasti 13 zemí vytvořily své převážně nejlepší výkony letošního roku ve svých disciplínách, které je budou jistě opravňovat k účasti na plaveckém M-ČR dorostu v listopadu v Plzni. Prohlédněte si fotky z celého víkendu...