Drobečková navigace

Úvodní stránka > ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ V POLSKU S NAŠIMI DĚVČATY

ZÁVOD OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ V POLSKU S NAŠIMI DĚVČATY

Pětibojařský rok 2018 našeho PSC završily naše starší členky - Verča PÍCLOVÁ a Míša ŠTĚRBOVÁ v Polsku. Tam se ve dnech 27.--28.10. uskutečnil letošní Závod olympijských nadějí. Vedle našich děvčat se jej v jejich věkové kategorii U17 zúčastnily závodnice domácího Polska a také pětibojařky Maďarska, Litvy, Německa, Rakouska a Slovenska. Krásného výsledku v první soutěži děvčat  dosáhla Verča. Po výborném plavání /200m za 2:19,16/ a neméně zdařilé KOMBI disciplíně /3x800m běh doplněný 3 střelbami na vzdálenost 10m z laserové pistole/, obsadila v konečném pořadí 8.místo ve svém historicky nejlepším celkovém výsledku v této věkové kategorii. Nejen vysoce překročila limit pro své zařazení do Sportovního centra mládeže ČSMP pro rok 2019, ale výrazně pomohla děvčatům ČR ke třetímu místu v soutěži družstev. Naší druhé závodnici Míše se závod moc nevydařil a obsadila celkové 19.místo. 28.října pokračoval ZON soutěží MIX štafet /1 chlapec a 1 dívka/, do které se zapojila opět obě naše děvčata.Ve dvojici s Verčou byl výborný závodník SCB Matěj Pajtl, Míša měla za svého kolegu v soutěži závodníka Dukly Praha Jiřího Bauera. A Verča s Matějem si vedli v soutěži více něž výborně, o čemž svědčí jejich stříbrná medaile mezi 19-ti štafetami. Míša s Jirkou skončili dvanáctí. Především Verče obrovská gratulace. Odkaz na fotky...