Drobečková navigace

Úvodní stránka > MÁME ZA SEBOU LEDEN A ÚNOR 2016

MÁME ZA SEBOU LEDEN A ÚNOR 2016

A máme za sebou prvé dva měsíce letošního roku. Mladší členky zodpovědně trénovaly a svou pozornost zaměřily na účast v závodech specialistů v atletice a plavání. Plaveckému klubu Slávia VŠ Plzeň pomohly Míša ŠTĚRBOVÁ a Verča PÍCLOVÁ v prvním kole této soutěže k postupu svých družstev do SF M-ČR v březnu v Praze. Míša si pak z plaveckých závodů "Č.Budějovice 2016" přivezla 5 medailí. Obě naše mladší závodnice absolvovaly v dresu AKM Viktoria Plzeň také Krajský přebor v atletice st.žaček v hale v Praze na Strahově, kde v závodě na 800m obsadila Verča druhé a Míša 4.místo. Starší členky našeho PSC Terka LAŠTOVKOVÁ a Áďa RADOVÁ absolvovaly šermířský žebříčkový turnaj kadetek "Cena Vltavy", kde sbíraly tolik potřebné zkušennosti pro šermířskou část závodů ČPM 2016.

Naše nejlepší členka - Bára KODEDOVÁ - má ale za sebou již dva pětibojařské závody. Na prvním, MZ Spanish Open Championships, skončila celkově 16. a tento závod byl pro ní výbornou přípravou na 1.závod SP letošního roku - 24.-28.2.v Egyptě. Po vydařeném SF postoupila Bára mezi 36 nejlepších pětibojařek a obsadila celkové pěkné 24.místo. Solidně zaplavala - 2:25,15 /čas byl ovlivněn startem této disciplíny brzy ráno/, v šermu měla aktivní bilanci 19/16, jízdu zajela čistě za 300 bodů a v závěrečné KOMBI disciplíně, která nebyla z její strany zcela optimální, potvrdila, že po loňském dlouhodobém zranění kotníku se dostává postupně do pohody. Slovy repre trenéra Jakuba Kučery : "Každopádně je to první dobrý krok do Finále SP. Právě tam se totiž bude rozhodovat o olympiádě. A Bára je ještě pořád ve hře".